Metabase - en to fa translation catalogue (6185 entries)

en: Your database has been added!
fa: پایگاه داده‌ی شما اضافه شده است!

en: To do some of its magic, Metabase needs to scan your database. We will also rescan it periodically to keep the metadata up-to-date. You can control when the periodic rescans happen below.
fa: برای ادامه کار، متابیس نیاز دارد پایگاه داده شما را اسکن کند.
    همچنین برای آپدیت ماندن متابیس این کار به صورت دوره ای و اتوماتیک نیز انجام میشود، شما میتوانید زمان بازه ها را تنظیم کنید.

en: This is a lightweight process that checks for
    updates to this database’s schema. In most cases, you should be fine leaving this
    set to sync hourly.
fa: این یک فرایند سبک برای بررسی بروز بودن شِمای پایگاه داده هست. در بیشتر موارد، بهتر است برای همگام سازی ساعتی صبر نمایید.

en: Metabase can scan the values present in each
    field in this database to enable checkbox filters in dashboards and questions. This
    can be a somewhat resource-intensive process, particularly if you have a very large
    database.
fa: متابیس می‌تواند تمامی مقادیر حاضر در هر فیلد این دیتابیس را اسکن کند تا فیلترهای چک باکس  را در داشبوردها و سؤالات فعّال کند. این می‌تواند تاحدّی یک پردازش پر مصرف باشد، به‌خصوص اگر شما یک دیتابیس خیلی بزرگ داشته باشید.

en: Regularly, on a schedule
fa: به طور معمول، روی یک زمانبندی

en: Only when adding a new filter widget
fa: تنها وقتی که یک ویجت فیلتر افزوده شود

en: When a user adds a new filter to a dashboard or a SQL question, Metabase will
    scan the field(s) mapped to that filter in order to show the list of selectable values.
fa: هنگامی که یک کاربر،  یک فیلتر جدید را به یک داشبورد یا دستورSQL اضافه می کند، متابیس
    فیلد هایی را که به آن فیلترها، جهت نمایش لیستی از مقادیر انتخاب شده اند،  اسکن خواهد کرد.

en: All saved questions, metrics, and segments that rely on this database will be lost.
fa: تمام سوالات و دستورات ذخیره شده، معیارها و بخش هایی که بر اساس این پایگاه داده تنظیم شده اند، از بین می روند.

en: This cannot be undone.
fa: این قابل بازگشت نیست.

en: If you're sure, please type
fa: اگر اطمینان دارید، لطفا بنویسید

en: DELETE
fa: حذف کردن

en: in this box:
fa: داخل این کادر:

en: Cancel
fa: لغو

en: Delete
fa: حذف

en: Databases
fa: پایگاه های داده

en: Add Database
fa: اضافه کردن پایگاه داده

en: Connection
fa: ارتباط

en: Scheduling
fa: برنامه ریزی کردن

en: Save changes
fa: ذخیره کردن تغییرات

en: Actions
fa: اکشن ها

en: Sync database schema now
fa: در حال همگام سازی شِمای دیتابیس

en: Starting…
fa: در حال شروع...

en: Failed to sync
fa: همگام سازی با موفقیت انجام نشد

en: Sync triggered!
fa: همگام سازی شروع شد!

en: Re-scan field values now
fa: در حال بررسی مجدد مقادیر فیلد

en: Failed to start scan
fa: بررسی انجام نگرفت

en: Scan triggered!
fa: اسکن شروع شد

en: Danger Zone
fa: منطقه خطر

en: Discard saved field values
fa: حذف مقادیر فیلد ذخیره شده

en: Remove this database
fa: این پایگاه داده را حذف کنید

en: Add database
fa: اضافه کردن پایگاه داده

en: Name
fa: نام

en: Engine
fa: موتور

en: Deleting...
fa: درحال حذف کردن

en: Loading ...
fa: در حال بارگذاری

en: Bring the sample dataset back
fa: مجموعه داده نمونه را بازگردانید

en: Couldn't connect to the database. Please check the connection details.
fa: نمیتوانم به پایگاه داده وصل شوم لطفا جزئیات اتصال را بررسی کنید.

en: Successfully created!
fa: با موفقیت ایجاد شد!

en: Successfully saved!
fa: با موفقیت ذخیره شد!

en: Edit
fa: ویرایش

en: Revision History
fa: تاریخچه بازنگری

en: Retire this {0}?
fa:  این {0} را کنار میگذارید؟

en: Saved questions and other things that depend on this {0} will continue to work, but this {1} will no longer be selectable from the query builder.
fa: سوالات ذخیره شده و موارد دیگر که به این {0} بستگی دارد، به کار ادامه خواهند داد، اما این {1} دیگر از کوئری ساز انتخاب نخواهد شد.

en: If you're sure you want to retire this {0}, please write a quick explanation of why it's being retired:
fa: اگر مطمئن هستید که می خواهید این {0} کنار گذاشته شود، لطفا یک توضیح سریع از علت این کار بنویسید:

en: This will show up in the activity feed and in an email that will be sent to anyone on your team who created something that uses this {0}.
fa: این در خوراک فعالیت و در یک ایمیل نشان داده خواهد شد که به هر کسی که در تیم شما ارسال می شود، چیزی را که از این {0} استفاده می کند، ارسال می کند.

en: Retire
fa: کنار گذاشتن

en: Retiring…
fa: کنار گذاشتن...

en: Failed
fa: ناموفق

en: Success
fa: موفق

en: No column description yet
fa: هیچ توصیف ستونی هنوز وجود ندارد

en: Select a field visibility
fa: انتخاب قابلیت مشاهده یک فیلد

en: No special type
fa: نوع خاصی یافت نشد

en: Other
fa: سایر

en: Select a special type
fa: یک نوع خاص را انتخاب کنید

en: Select a target
fa: یک هدف را انتخاب کنید

en: Columns
fa: ستون‌ها

en: Column
fa: ستون

en: Visibility
fa: قابلیت رؤیت

en: Type
fa: نوع

en: Current database:
fa: پایگاه داده فعلی:

en: Show original schema
fa: نمایش طرح اولیه

en: Data Type
fa: نوع داده

en: Additional Info
fa: اطلاعات اضافی

en: Find a schema
fa: یک طرح را پیدا کنید

en: {0} schema | {0} schemas
fa[0]: {0} طرح

en: Why Hide?
fa: چرا پنهان شدی؟

en: Technical Data
fa: داده های فنی

en: Irrelevant/Cruft
fa: بی ربط

en: Queryable
fa: قابل پرس و جو

en: Hidden
fa: پنهان

en: No table description yet
fa: هیچ توضیحی در جدول وجود ندارد

en: Metadata Strength
fa: قدرت متادیتا

en: {0} Queryable Table | {0} Queryable Tables
fa[0]: {0} جدول پرس و جو

en: {0} Hidden Table | {0} Hidden Tables
fa[0]: {0} جدول پنهان

en: Find a table
fa: یک جدول را پیدا کنید

en: Schemas
fa: طرح ها

en: Metrics
fa: متریک‌ها

en: Add a Metric
fa: یک سنجش اضافه کن

en: Definition
fa: تعریف

en: Create metrics to add them to the View dropdown in the query builder
fa: ایجاد متریک برای اضافه کردن آنها به نمایش کشویی در کوئری ساز

en: Segments
fa: بخش ها

en: Add a Segment
fa: یک بخش اضافه کن

en: Create segments to add them to the Filter dropdown in the query builder
fa: ایجاد بخش ها برای افزودن آنها به فیلتر کشویی در کوری ساز

en: created
fa: ایجاد شده

en: reverted to a previous version
fa: به نسخه قبلی برگشت

en: edited the title
fa: ویرایش عنوان

en: edited the description
fa: ویرایش توضیحات

en: edited the
fa: ویرایش ␣

en: made some changes
fa: ایجاد بعضی تغییرات

en: You
fa: شما

en: Datamodel
fa: مدل داده

en:  History
fa: تاریخچه␣

en: Revision History for
fa: تاریخچه بازنگری برای

en: {0} – Field Settings
fa: {0} - تنظیمات فیلد

en: Where this field will appear throughout Metabase
fa: این فیلد در سراسر متابیس، در چه مکانی ظاهر می گردد

en: Filtering on this field
fa: فیلتر کردن این فیلد

en: When this field is used in a filter, what should people use to enter the value they want to filter on?
fa: هنگامی که این فیلد در یک فیلتر استفاده می شود، افراد برای وارد کردن مقدار مورد نظر شان برای فیلتر کردن، از چه چیز هایی باید استفاده کنند؟

en: No description for this field yet
fa: هنوز برای این قیلد توضیحی نوشته نشده است

en: Original value
fa: مقدار اصلی

en: Mapped value
fa: مقدار ترسیم شده

en: Enter value
fa: مقدار را وارد کنید

en: Use original value
fa: از مقدار اصلی استفاده کنید

en: Use foreign key
fa: از کلید خارجی استفاده کنید

en: Custom mapping
fa: ترسیم سفارشی

en: Unrecognized mapping type
fa: نوع ترسیم غیر قابل تشخیص است

en: Current field isn't a foreign key or FK target table metadata is missing
fa: فیلد جاری دارای کلید خارجی نیست یا متا دیتای جدولی که هدف کلید خارجی است وجود ندارد

en: The selected field isn't a foreign key
fa: فیلد انتخابی، کلید خارجی نیست

en: Display values
fa: نمایش مقادیر

en: Choose to show the original value from the database, or have this field display associated or custom information.
fa: انتخاب کنید که مقداراصلی را از پایگاه داده نشان بدهد یا این اطلاعات دلخواه  را.

en: Choose a field
fa: یک فیلد را انخاب کنید

en: Please select a column to use for display.
fa: لطفا یک ستون را برای نمایش انتخاب کنید.

en: Tip:
fa: نکته:

en: You might want to update the field name to make sure it still makes sense based on your remapping choices.
fa: شما ممکن است بخواهید نام فیلد را به روز کنید تا مطمئن شوید که هنوز بر اساس گزینه های بازخوانی شما، منطقی است.

en: Cached field values
fa: مقادیر فیلد ذخیره شده

en: Metabase can scan the values for this field to enable checkbox filters in dashboards and questions.
fa: متابیس می تواند مقادیر این فیلد را فعال کند تا فیلترهای چک باکس را در داشبورد و سوالات فعال کند.

en: Re-scan this field
fa: دوباره این فیلد را اسکن کن

en: Discard cached field values
fa: کنار گذاشتن مقادیر فیلد ذخیره شده

en: Failed to discard values
fa: کنار کذاشتن مقادیر، ناموفق بود

en: Discard triggered!
fa: تغییرات را نادیده بگیر!

en: Select any table to see its schema and add or edit metadata.
fa: جدولی را برای مشاهد شِما و یا ویرایش متادیتا انتخاب نمایید.

en: Description is required
fa: وارد کردن توضیحات ضروری است

en: Revision message is required
fa: وارد کردن پیام بازبینی ضروری است

en: Aggregation is required
fa: یکپارچه ‌سازی لازم است

en: Edit Your Metric
fa: متریک خود را ویرایش کنید

en: Create Your Metric
fa: متریک خود را ایجاد کنید

en: Make changes to your metric and leave an explanatory note.
fa: تغییر در متریک خود را انجام دهید و یک توضیحی بنویسید.

en: You can create saved metrics to add a named metric option to this table. Saved metrics include the aggregation type, the aggregated field, and optionally any filter you add. As an example, you might use this to create something like the official way of calculating "Average Price" for an Orders table.
fa: شما می توانید معیارهای ذخیره شده را برای افزودن یک گزینه به نام متریک در این جدول ایجاد کنید. معیارهای ذخیره شده شامل نوع تجمع، فیلد جمع شده و به صورت اختیاری هر فیلتر اضافه می شود. به عنوان مثال، شما ممکن است از این برای ایجاد چیزی شبیه روش رسمی محاسبه "میانگین قیمت" برای جدول سفارشات استفاده کنید.

en: Result:
fa: نتیجه:

en: Name Your Metric
fa: نام متریک خود را بنویسید

en: Give your metric a name to help others find it.
fa: متریک خود را  نام گذاری کنید تا به دیگران جهت یافتن آن  کمک کنید.

en: Something descriptive but not too long
fa: یک توصیف نه چندان طولانی

en: Describe Your Metric
fa: متریک خود را توصیف کنید

en: Give your metric a description to help others understand what it's about.
fa: به متریک خود توضیحاتی را نسبت دهید تا به دیگران جهت درک بهتر آن کمک کنید.

en: This is a good place to be more specific about less obvious metric rules
fa: این مکان بهتراست که درمورد قوانین متریک، کمتر واضح باشد

en: Reason For Changes
fa: دلیل تغییرات

en: Leave a note to explain what changes you made and why they were required.
fa: یک یادداشت برای توضیح  علت تغییرات ایجادشده بنویسید.

en: This will show up in the revision history for this metric to help everyone remember why things changed
fa: این در تاریخچه بازنگری برای این متریک نشان داده خواهد شد تا به همه کمک کند که به یاد داشته باشند چرا برخی تغییرات ایجاد شده اند

en: At least one filter is required
fa: حداقل یک فیلتر مورد نیاز است

en: Edit Your Segment
fa: بخش شِما را ویرایش کنید

en: Create Your Segment
fa: بخش مورد نظرتان را ایجاد کنید

en: Make changes to your segment and leave an explanatory note.
fa: تغییرات را در بخش خود انجام دهید و یک یادداشت جهت توضیح بنویسید.

en: Select and add filters to create your new segment for the {0} table
fa: برای ایجاد بخش جدید خود برای جدول {0} ، فیلترها را انتخاب و اضافه کنید

en: Name Your Segment
fa: نام بخش خود را بنویسید

en: Give your segment a name to help others find it.
fa: بخش خود را  نام گذاری کنید تا به دیگران جهت یافتن آن  کمک کنید.

en: Describe Your Segment
fa: بخش خود را توصیف کنید

en: Give your segment a description to help others understand what it's about.
fa: به بخش خود یک توضیحی اضافه کنید تا به دیگران جهت فهم آن کمک کنید

en: This is a good place to be more specific about less obvious segment rules
fa: این مکان بهتراست که درمورد قوانین بخش ها، کمتر واضح باشد

en: This will show up in the revision history for this segment to help everyone remember why things changed
fa: این در تاریخچه بازنگری، برای این بخش نشان داده خواهد شد تا به همه کمک کند که به یاد داشته باشند چرا برخی چیز ها تغییر کرده است.

en: Metabase can scan the values in this table to enable checkbox filters in dashboards and questions.
fa: متابیس می تواند مقادیر در این جدول را اسکن کند تا فیلترهای چک باکس را در داشبورد و سوالات فعال کند.

en: Re-scan this table
fa: دوباره این جدول را اسکن کنید

en: Add
fa: اضافه کردن

en: Not a valid formatted email address
fa: فرمت آدرس ایمیل معتبر نیست

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: Email address
fa: آدرس ایمیل

en: Permission Groups
fa: مجوز گروه ها

en: Make this user an admin
fa: این کاربر را admin کنید

en: All users belong to the {0} group and can't be removed from it. Setting permissions for this group is a great way to
    make sure you know what new Metabase users will be able to see.
fa: تمام کاربران متعلق به گروه {0} هستند و نمی توانند از آن حذف شوند. تنظیم مجوز برای این گروه راهی عالی برای
    مطمئن شوید که می دانید چه کاربران جدید Metabase قادر خواهند بود ببینند.

en: This is a special group whose members can see everything in the Metabase instance, and who can access and make changes to the
    settings in the Admin Panel, including changing permissions! So, add people to this group with care.
fa: این یک گروه خاص است که اعضا میتوانند همه چیز را در نمونه متاباز ببینند و چه کسی میتواند به آن دسترسی پیدا کند و تغییر دهد
    تنظیمات در پنل مدیریت، از جمله تغییر مجوز! بنابراین، افراد را به این گروه اضافه کنید.

en: To make sure you don't get locked out of Metabase, there always has to be at least one user in this group.
fa: برای اینکه اطمینان حاصل کنید که از Metabase قفل نشده اید، همیشه باید حداقل یک کاربر در این گروه باشد.

en: Members
fa: اعضا

en: Email
fa: ایمیل

en: A group is only as good as its members.
fa: گروه فقط به عنوان اعضای آن است.

en: Admin
fa: مدیر/ مدیر سیستم

en: and
fa: و

en: {0} other group | {0} other groups
fa[0]: {0} گروه دیگر

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Something like "Marketing"
fa: چیزی شبیه "بازاریابی"

en: Remove this group?
fa: این گروه حذف شود؟

en: Are you sure? All members of this group will lose any permissions settings they have based on this group.
    This can't be undone.
fa: شما مطمئن هستید؟ همه اعضای این گروه هر تنظیمات مجوزی که براساس این گروه قرار دارند را از دست خواهند داد.
    این نمیتواند لغو شود

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit Name
fa: ویرایش نام

en: Remove Group
fa: حذف گروه

en: Done
fa: انجام شد

en: Group name
fa: نام گروه

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Create a group
fa: یک گروه بساز/ ساختن گروه

en: You can use groups to control your users' access to your data. Put users in groups and then go to the Permissions section to control each group's access. The Administrators and All Users groups are special default groups that can't be removed.
fa: شما می توانید از گروه ها برای کنترل دسترسی کاربران به اطلاعات خود استفاده کنید. کاربران را در گروه قرار دهید و سپس به قسمت مجوز دسترسی داشته باشید تا هر گروه را کنترل کنید. مدیران و گروه های همه کاربران گروه های پیش فرض خاصی هستند که قابل حذف نیستند.

en: Edit Details
fa: ویرایش جزئیات

en: Re-send Invite
fa: ارسال مجدد دعوت

en: Reset Password
fa: بازیابی گذرواژه

en: Deactivate
fa: غیرفعال

en: People
fa: مردم

en: Who do you want to add?
fa: چه کسی را میخواهید اضافه کید؟

en: Edit {0}'s details
fa: ویرایش {0} جزئیات

en: {0} has been added
fa: {0} اضافه شد

en: Add another person
fa: یک نفر دیگر را اضافه کنید

en: We couldn’t send them an email invitation,
    so make sure to tell them to log in using {0}
    and this password we’ve generated for them:
fa: ما نمی توانیم آنها را دعوت نامه ای بفرستیم
    بنابراین اطمینان حاصل کنید که آنها را وارد کنید با استفاده از {0}
    و این رمز عبور که برای آنها ایجاد کردیم:

en: If you want to be able to send email invites, just go to the {0} page.
fa: اگر می خواهید دعوت نامه های ایمیل را ارسال کنید، فقط به صفحه {0} بروید.

en: We’ve sent an invite to {0} with instructions to set their password.
fa: ما دعوت نامه ای برای {0} با دستورالعمل هایی برای تنظیم رمز عبور خود فرستاده ایم.

en: We've re-sent {0}'s invite
fa: دعوت {0} را دوباره فرستادیم

en: Okay
fa: باشه

en: Any previous email invites they have will no longer work.
fa: هر گونه دعوتنامه ایمیل قبلی آنها دیگر کار نخواهد کرد.

en: Deactivate {0}?
fa: غیر فعال کردن {0}

en: {0} won't be able to log in anymore.
fa: {0} دیگر قادر به ورود به سیستم نخواهد بود.

en: Reactivate {0}'s account?
fa: مجدد {0} حساب کاربری را فعال کنید؟

en: Reactivate
fa: فعالسازی مجدد

en: They'll be able to log in again, and they'll be placed back into the groups they were in before their account was deactivated.
fa: آنها دوباره قادر به ورود به سیستم خواهند بود و قبل از اینکه حساب کاربری آنها غیرفعال شود، آنها را به گروههایی که در آن قرار داشتند، قرار می دهند.

en: Reset {0}'s password?
fa: رمز عبور {0} را دوباره تنظیم کنید؟

en: Reset
fa: بارگذازی مجدد

en: Are you sure you want to do this?
fa: آیا مطمئنید که می خواهید این کار را انجام دهید؟

en: {0}'s password has been reset
fa: {0} رمز عبور تنظیم مجدد شده است

en: Here’s a temporary password they can use to log in and then change their password.
fa: در اینجا یک گذرواژه موقت است که می تواند برای ورود به سیستم و سپس رمز عبور خود را تغییر دهد.

en: We've sent them an email with instructions for creating a new password.
fa: ما آنها را یک ایمیل با دستورالعمل برای ایجاد یک رمز عبور جدید فرستاده ایم.

en: Active
fa: فعال

en: Deactivated
fa: غیرفعالسازی

en: Add someone
fa: کسی را اضافه کنید

en: Last Login
fa: آخرین ورود

en: Signed up via Google
fa: ثبت نام شده به وسیله گوگل

en: Signed up via LDAP
fa: ثبت نام شده به وسیله LDAP

en: Reactivate this account
fa: این اکانت را مجددا فعال کنید

en: Never
fa: هرگز

en: {0} table | {0} tables
fa[0]: {0} جدول

en:  will be
fa:  خواهد بود

en: given access to
fa: دسترسی داده به

en:  and
fa: -و-

en: denied access to
fa: عدم دسترسی به / امکان سترسی به .... وجود ندارد

en:  will no longer be able to
fa:  دیگر قادر نخواهد بود

en:  will now be able to
fa:  حالا قادر خواهد بود

en:  native queries for
fa:  نمایش داده بومی برای

en: Permissions
fa: دسترسی ها

en: Save permissions?
fa: دسترسی ها ذخیره شوند ؟

en: Save Changes
fa: تغییرات ذخیره شود

en: Discard changes?
fa: دور انداختن تغییرات؟

en: No changes to permissions will be made.
fa: هیچ تغییری در مجوز انجام نخواهد شد.

en: You've made changes to permissions.
fa: شما مجوزها را تغییر داده اید.

en: Permissions for this collection
fa: مجوزهای این مجموعه

en: You have unsaved changes
fa: شما تغییرات ذخیره نشده دارید

en: Do you want to leave this page and discard your changes?
fa: آیا می خواهید این صفحه را ترک کنید و تغییرات خود را رد کنید؟

en: Sorry, an error occurred.
fa: متاسفم، خطایی رخ داده است.

en: Administrators always have the highest level of access to everything in Metabase.
fa: مدیران همیشه دارای بالاترین سطح دسترسی به همه چیز در Metabase هستند.

en: Every Metabase user belongs to the All Users group. If you want to limit or restrict a group's access to something, make sure the All Users group has an equal or lower level of access.
fa: هر کاربر Metabase متعلق به گروه همه کاربران است. اگر میخواهید دسترسی گروهی به چیزی محدود یا محدود شود، مطمئن شوید که تمام کاربران گروه دارای دسترسی برابر یا کمتر هستند.

en: MetaBot is Metabase's Slack bot. You can choose what it has access to here.
fa: MetaBot ربات Slack Metabase است. شما می توانید آنچه را که به آن دسترسی داشته اید را انتخاب کنید.

en: The "{0}" group may have access to a different set of {1} than this group, which may give this group additional access to some {2}.
fa: گروه "{0}" ممکن است به یک مجموعه متفاوت از {1} از این گروه دسترسی داشته باشد، که ممکن است این گروه دسترسی اضافی به برخی {2} را داشته باشد.

en: The "{0}" group has a higher level of access than this, which will override this setting. You should limit or revoke the "{1}" group's access to this item.
fa: گروه "{0}" سطح دسترسی بیشتری نسبت به این دارد که این تنظیم را برطرف می کند. شما باید "{1}" دسترسی گروه به این مورد را محدود یا لغو کنید.

en: Limit
fa: محدودیت

en: Revoke
fa: لغو

en: access even though "{0}" has greater access?
fa: حتی اگر {0} دسترسی بیشتری داشته باشد

en: Limit access
fa: محدودیت دسترسی

en: Revoke access
fa: لغو دسترسی

en: Change access to this database to limited?
fa: تغییر دسترسی به این پایگاه داده به محدود؟

en: Change
fa: تغییر

en: Allow Raw Query Writing?
fa: اجازه نوشتن پرس و جو خام را بدهید؟

en: This will also change this group's data access to Unrestricted for this database.
fa: این امر همچنین دسترسی داده های این گروه را به Unrestricted برای این پایگاه داده تغییر خواهد داد.

en: Allow
fa: مجاز

en: Revoke access to all tables?
fa: دسترسی به تمام جداول را لغو کنید؟

en: This will also revoke this group's access to raw queries for this database.
fa: این همچنین دسترسی این گروه به درخواستهای خام برای این پایگاه داده را لغو خواهد کرد.

en: Grant unrestricted access
fa: دسترسی غیر محدود

en: Unrestricted access
fa: دسترسی نامحدود

en: Limited access
fa: دسترسی محدود

en: No access
fa: دسترسی ندارید

en: Write raw queries
fa: نامه های خام را بنویسید

en: Can write raw queries
fa: می توانید پرس و جوهای خام را بنویسید

en: Curate collection
fa: مجموعه گردنبند

en: View collection
fa: مشاهده مجموعه

en: Data Access
fa: دسترسی به داده ها

en: View tables
fa: مشاهده جداول

en: View schemas
fa: نمایش طرح ها

en: Data Model
fa: مدل داده

en: Sign in with Google
fa: با Google وارد شوید

en: Allows users with existing Metabase accounts to login with a Google account that matches their email address in addition to their Metabase username and password.
fa: به کاربران امکان می دهد با حساب های Metabase موجود برای ورود به حساب Google که با آدرس ایمیل خود علاوه بر نام کاربری و رمز عبور متاباز خود نیز منطبق باشد.

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Allows users within your LDAP directory to log in to Metabase with their LDAP credentials, and allows automatic mapping of LDAP groups to Metabase groups.
fa: اجازه می دهد تا کاربران در دایرکتوری LDAP خود را به Metabase با اعتبار LDAP خود وارد شوند، و اجازه می دهد تا نقشه های خودکار LDAP را به گروه های Metabase بطور خودکار.

en: That's not a valid email address
fa: این یک آدرس ایمیل معتبر نیست

en: That's not a valid integer
fa: این یک عدد صحیح معتبر نیست

en: Changes saved!
fa: تغییرات ذخیره شد!

en: Looks like we ran into some problems
fa: به نظر می رسد ما به برخی از مشکلات رسیدگی کردیم

en: Send test email
fa: ارسال ایمیل آزمایشی

en: Sending...
fa: درحال ارسال...

en: Sent!
fa: ارسال شد!

en: Clear
fa: پاک کردن

en: Authentication
fa: احراز هویت

note: تنظیمات درست هست
en: Server Settings
fa: تنضیمات سرور

en: User Schema
fa: طرحواره کاربر

en: Attributes
fa: خصوصیات

en: Group Schema
fa: طرح طرح گروه

en: Using
fa: درحال استفاده

en: Getting set up
fa: راه اندازی

en: A few things you can do to get the most out of Metabase.
fa: چند چیز که می توانید انجام دهید برای به دست آوردن بیشتر از Metabase.

en: Recommended next step
fa: گام بعدی توصیه شده است

en: Google Sign-In
fa: ورود با گوگل

en: To allow users to sign in with Google you'll need to give Metabase a Google Developers console application client ID. It only takes a few steps and instructions on how to create a key can be found {0}
fa: برای اجازه دادن به کاربران برای ورود به سیستم با Google شما نیاز به Metabase را برای شناسه مشتری برنامه کنسول Google Developers فراهم کنید. تنها چند مرحله دارد و دستورالعمل هایی درباره نحوه ایجاد یک کلید می توان یافت {0}

en: Your Google client ID
fa: نشانه کاربری شما در گوگل

en: Allow users to sign up on their own if their Google account email address is from:
fa: اجازه دهید کاربران خود را ثبت نام کنند اگر آدرس ایمیل حساب Google خود از آن است:

en: Answers sent right to your Slack #channels
fa: پاسخ های ارسال شده به اسلک #channels شما درست است

en: Create a Slack Bot User for MetaBot
fa: برای استفاده از MetaBot یک کاربر Slack Bot ایجاد کنید

en: Once you're there, give it a name and click {0}. Then copy and paste the Bot API Token into the field below. Once you are done, create a "metabase_files" channel in Slack. Metabase needs this to upload graphs.
fa: هنگامی که شما آنجا هستید، نام آن را بنویسید و {0} را کلیک کنید. سپس Token Bot API را به فیلد زیر کپی و جایگذاری کنید. پس از اتمام کار، کانال "metabase_files" را در Slack ایجاد کنید. Metabase برای بارگذاری نمودارها نیاز دارد.

en: You're running Metabase {0} which is the latest and greatest!
fa: شما Metabase {0} را اجرا می کنید که آخرین و بزرگترین است!

en: Metabase {0} is available.  You're running {1}
fa: Metabase {0} در دسترس است شما در حال اجرا {1}

en: Update
fa: به روز رسانی

en: What's Changed:
fa: تغییر چه چیزی است:

en: Add a map
fa: یک نقشه اضافه کنید

en: URL
fa: نشانی اینترنتی

en: Delete custom map
fa: حذف نقشه سفارشی

en: Remove
fa: پاک کردن

en: Select…
fa: اتخاب...

en: Sample values:
fa: متغیر نمونه

en: Add a new map
fa: یک نقشه‌ی جدید وارد کنید

en: Edit map
fa: ویرایش نقشه

en: What do you want to call this map?
fa: چه چیزی می خواهید این نقشه را فرا بگیرید؟

en: e.g. United Kingdom, Brazil, Mars
fa: به عنوان مثال، بریتانیا، برزیل، مریخ

en: URL for the GeoJSON file you want to use
fa: URL برای فایل GeoJSON که می خواهید استفاده کنید

en: Like https://my-mb-server.com/maps/my-map.json
fa: مانند https://my-mb-server.com/maps/my-map.json

en: Refresh
fa: تازه کردن

en: Load
fa: بارگذاری

en: Which property specifies the region’s identifier?
fa: کدام ویژگی شناسه منطقه را مشخص می کند؟

en: Which property specifies the region’s display name?
fa: کدام ویژگی نام نمایشی منطقه را مشخص می کند؟

en: Load a GeoJSON file to see a preview
fa: بارگذاری یک فایل GeoJSON برای دیدن یک پیش نمایش

en: Save map
fa: ذخیره نقشه

en: Add map
fa: اضافه کردن نقشه

en: Using embedding
fa: با استفاده از تعبیه

en: By enabling embedding you're agreeing to the embedding license located at
fa: با فعال کردن تعبیه، شما موافقت میکنید که مجوز تعبیه در آن قرار دارد

en: In plain English, when you embed charts or dashboards from Metabase in your own application, that application isn't subject to the Affero General Public License that covers the rest of Metabase, provided you keep the Metabase logo and the "Powered by Metabase" visible on those embeds. You should, however, read the license text linked above as that is the actual license that you will be agreeing to by enabling this feature.
fa: در زبان انگليسي ساده، هنگامي كه نمودارها يا داشبوردهاي خود را از Metabase در برنامه خود قرار ميدهيد، اين نرم افزار تحت مجوز Public Affero General كه بقيه متاباز را پوشش ميدهد، در صورتي كه آرم Metabase را حفظ كرده و «Powered by Metabase» را مشاهده كنيد در آن جاسازی ها. با این حال، باید متن مجوزی که در بالا به آن اشاره شد را بخوانید زیرا این مجوز واقعی است که با فعال کردن این ویژگی موافقت می کنید.

en: Enable
fa: فعال کردن

en: Premium embedding enabled
fa: تعبیه حق بیمه فعال است

en: Enter the token you bought from the Metabase Store
fa: رمزتان را که از Metabase Store خریداری کرده اید وارد کنید

en: Premium embedding lets you disable "Powered by Metabase" on your embedded dashboards and questions.
fa: تعبیه حق بیمه به شما اجازه می دهد تا "Powered by Metabase" را در داشبورد و سوالات جاسازی شده خود غیر فعال کنید.

en: Buy a token
fa: خرید یک علامت

en: Enter a token
fa: یک نشانه وارد کنید

en: Edit Mappings
fa: ویرایش نقشه ها

en: Group Mappings
fa: نقشه های گروه

en: Create a mapping
fa: ایجاد یک نقشه برداری

en: Mappings allow Metabase to automatically add and remove users from groups based on the membership information provided by the
    directory server. Membership to the Admin group can be granted through mappings, but will not be automatically removed as a
    failsafe measure.
fa: نقشه ها اجازه می دهد Metabase به طور خودکار کاربران را از گروه ها بر اساس اطلاعات عضویت ارائه شده توسط گروه ها حذف و حذف کند
    سرور دایرکتوری عضویت در گروه مدیریت می تواند از طریق نمایش داده شود، اما به صورت خودکار به عنوان یک حذف نمی شود
    اندازه گیری بی وقفه

en: Distinguished Name
fa: نام متمایز

en: Public Link
fa: لینک عمومی

en: Revoke Link
fa: لینک لغو

en: Disable this link?
fa: این لینک را غیرفعال کنید؟

en: They won't work anymore, and can't be restored, but you can create new links.
fa: آنها دیگر کار نخواهند کرد و نمی توانند بازسازی شوند، اما شما می توانید لینک های جدید ایجاد کنید.

en: Public Dashboard Listing
fa: فهرست داشبورد عمومی

en: No dashboards have been publicly shared yet.
fa: هیچ داشبورد به صورت عمومی به اشتراک گذاشته نشده است.

en: Public Card Listing
fa: لیست کارت های عمومی

en: No questions have been publicly shared yet.
fa: هنوز هیچ سؤالی به صورت عمومی منتشر نشده است.

en: Embedded Dashboard Listing
fa: فهرست داشبورد جاسازی شده

en: No dashboards have been embedded yet.
fa: هیچ داشبورد هنوز تعبیه نشده است.

en: Embedded Card Listing
fa: فهرست کارت های جاسازی شده

en: No questions have been embedded yet.
fa: هیچ سؤالی هنوز تعبیه نشده است.

en: Regenerate embedding key?
fa: کلید تعبیه را بازسازی کنید؟

en: This will cause existing embeds to stop working until they are updated with the new key.
fa: این باعث می شود که جاسازی های موجود کار را متوقف کنند تا زمانی که با کلید جدید به روز شوند.

en: Regenerate key
fa: تولید مجدد کلید

en: Generate Key
fa: تولید کلید

en: Enabled
fa: فعالسازی

en: Disabled
fa: غیرفعال سازی

en: Unknown setting {0}
fa: تنظیم ناشناخته {0}

en: Setup
fa: برپایی

en: General
fa: عمومی

en: Site Name
fa: نام پایگاه

en: Site URL
fa: لینک پایگاه

en: Email Address for Help Requests
fa: آدرس ایمیل برای درخواست کمک

en: Report Timezone
fa: گزارش منطقه زمانی

en: Database Default
fa: پایگاه داده پیش فرض

en: Select a timezone
fa: یک منطقه زمانی انتخاب کنید

en: Not all databases support timezones, in which case this setting won't take effect.
fa: همه پایگاه های داده از زمان زنجیره پشتیبانی نمی کنند، و در این صورت این تنظیم تاثیری نخواهد داشت.

en: Language
fa: زبان

en: Select a language
fa: یک زبان انتخاب کنید

en: Anonymous Tracking
fa: پیگیری ناشناس

en: Friendly Table and Field Names
fa: جدول دوستانه و نام های میدان

en: Only replace underscores and dashes with spaces
fa: فقط با استفاده از فضاهای زیر حروف و خطوط را جایگزین کنید

en: Enable Nested Queries
fa: مسدود سازی پرس و جوها را فعال کنید

en: Updates
fa: به روز رسانی

en: Check for updates
fa: بررسی برای به روز رسانی

en: SMTP Host
fa: میزبان SMTP

en: SMTP Port
fa: پورت SMTP

en: That's not a valid port number
fa: این یک شماره پورت معتبر نیست

en: SMTP Security
fa: SMTP امنیت

en: SMTP Username
fa: نام کاربری SMTP

en: SMTP Password
fa: رمز عبور SMTP

en: From Address
fa: از آدرس

en: Enter the token you received from Slack
fa: رمزتان را که از Slack دریافت کرده اید وارد کنید

en: Single Sign-On
fa: تنها ورودی

en: LDAP Authentication
fa: تأیید هویت LDAP

en: LDAP Host
fa: میزبان LDAP

en: LDAP Port
fa: پورت LDAP

en: LDAP Security
fa: امنیت LDAP

en: Username or DN
fa: نام کاربری یا DN

en: Password
fa: کلمه عبور

en: User search base
fa: پایگاه جستجوی کاربر

en: User filter
fa: فیلتر کاربر

en: Check your parentheses
fa: پرانتزهای خود را بررسی کنید

en: Email attribute
fa: ویژگی ایمیل

en: First name attribute
fa: نام شناسه اول

en: Last name attribute
fa: مولفه‌ی نام خانوادگی

en: Synchronize group memberships
fa: همگام سازی اعضای گروه

en: Group search base
fa: پایگاه جستجوی گروهی

en: Maps
fa: نقشه

en: Map tile server URL
fa: URL کاشی نقشه کاشی

en: Metabase uses OpenStreetMaps by default.
fa: Metabase از طریق OpenStreetMaps به طور پیش فرض استفاده می کند.

en: Custom Maps
fa: نقشه های سفارشی

en: Add your own GeoJSON files to enable different region map visualizations
fa: فایل های GeoJSON خودتان را برای افزودن تصویر های مختلف نقشه های منطقه اضافه کنید

en: Public Sharing
fa: اشتراک عمومی

en: Enable Public Sharing
fa: اشتراکگذاری عمومی را فعال کنید

en: Shared Dashboards
fa: داشبورد به اشتراک گذاشته شده

en: Shared Questions
fa: سوالات مشترک

en: Embedding in other Applications
fa: تعبیه در برنامه های دیگر

en: Enable Embedding Metabase in other Applications
fa: Enable Embedage Metabase در برنامه های دیگر

en: Embedding secret key
fa: بستن کلید مخفی

en: Embedded Dashboards
fa: داشبورد جاسازی شده

en: Embedded Questions
fa: سوالات جاسازی شده

en: Caching
fa: ذخیره سازی

en: Enable Caching
fa: فعال کردن ذخیره سازی

en: Minimum Query Duration
fa: حداقل مدت زمان پرس و جو

en: Cache Time-To-Live (TTL) multiplier
fa: زمان کشیدن به زمان (TTL) ضرب

en: Max Cache Entry Size
fa: حداکثر اندازه ورودی کش

en: Your alert is all set up.
fa: هشدار شما تنظیم شده است.

en: Your alert was updated.
fa: هشدار شما به روز شد

en: The alert was successfully deleted.
fa: هشدار با موفقیت حذف شد

en: Please enter a valid formatted email address.
fa: لطفا یک آدرس ایمیل فرمت شده معتبر وارد کنید

en: Passwords do not match
fa: رمزهای ورود مطابقت ندارند

en: Back to login
fa: به صفحه ورود بازگردید

en: No Metabase account exists for this Google account.
fa: هیچ حساب Metabase برای این حساب Google وجود ندارد.

en: You'll need an administrator to create a Metabase account before you can use Google to log in.
fa: قبل از اینکه بتوانید از Google برای ورود به سیستم، یک حساب کاربری Metabase ایجاد کنید، به یک مدیر نیاز خواهید داشت.

en: Sign in with {0}
fa: با {0} وارد شوید

en: Please contact an administrator to have them reset your password
fa: لطفا با یک سرپرست تماس بگیرید تا رمز عبور خود را بازنشانی کنید

en: Forgot password
fa: فراموشی پسورد / پسورد خود را فراموش کرده اید؟

en: The email you use for your Metabase account
fa: ایمیل شما برای حساب Metabase شما استفاده می شود

en: Send password reset email
fa: ارسال ایمیل بازیابی پسورد

en: Check your email for instructions on how to reset your password.
fa: برای دریافت دستورالعمل در مورد چگونگی بازنشانی گذرواژه خود، ایمیل خود را بررسی کنید.

en: Sign in to Metabase
fa: به Metabase وارد شوید

en: OR
fa: یا

en: Username or email address
fa: نام کاربری یا آدرس ایمیل

en: Sign in
fa: ورود

en: I seem to have forgotten my password
fa: به نظر می رسد رمز عبور من را فراموش کرده ام

en: request a new reset email
fa: درخواست یک ایمیل

en: Whoops, that's an expired link
fa: اوه، این یک لینک منقضی شده است

en: For security reasons, password reset links expire after a little while. If you still need
    to reset your password, you can {0}.
fa: به دلایل امنیتی، لینک های بازنشانی رمز عبور بعد از چند لحظه منقضی می شوند. اگر هنوز هم نیاز دارید
    برای بازنشانی گذرواژه خود، میتوانید {0} را انتخاب کنید.

en: New password
fa: رمز عبور جدید

en: To keep your data secure, passwords {0}
fa: برای حفظ اطلاعات خود، گذرواژه {0}

en: Create a new password
fa: پسورد جدید بسازید

en: Make sure its secure like the instructions above
fa: مطمئن شوید که ایمن مانند دستورالعمل بالا است

en: Confirm new password
fa: تایید پسورد جدید

en: Make sure it matches the one you just entered
fa: اطمینان حاصل کنید که آن را با آنکه وارد کردید مطابقت دهید

en: Your password has been reset.
fa: گذرواژه شما تنظیم مجدد شده است

en: Sign in with your new password
fa: با گذرواژه جدید خود وارد شوید

en: Save failed
fa: ذخیره سازی ناموفق

en: Saved
fa: ذخیره شد

en: Ok
fa: خوب

en: Archive this collection?
fa: این مجموعه را بایگانی کنید؟

en: The dashboards, collections, and pulses in this collection will also be archived.
fa: داشبورد، مجموعه ها و پالس ها در این مجموعه نیز بایگانی خواهند شد.

en: Archive
fa: آرشیو

en: This {0} has been archived
fa: این {0} بایگانی شده است

en: View the archive
fa: آرشیو را ببینید

en: Unarchive this {0}
fa: این را {0} بایگانی کنید

en: Our data
fa: اطلاعات ما

en: X-ray this table
fa: اشعه ایکس این جدول

en: Learn about this table
fa: درباره این جدول اطلاعاتی کسب کنید

en: Clickity click
fa: Clickity کلیک کنید

en: Saved!
fa: ذخیره شد!

en: Saving failed.
fa: ذخیره سازی ناموفق بود.

en: Su
fa: ی‌ش

en: Mo
fa: دش

en: Tu
fa: س‌ش

en: We
fa: چ‌ش

en: Th
fa: پ‌ش

en: Fr
fa: جم

en: Sa
fa: شن

en: Your admin's email address
fa: آدرس ایمیل مدیر سیستم شما

en: To send {0}, you'll need to set up {1} integration.
fa: برای ارسال {0}، باید {1} یکپارچگی را تنظیم کنید.

en:  or
fa: یا

en: To send {0}, an admin needs to set up {1} integration.
fa: برای ارسال {0}، یک مدیر باید {1} یکپارچه سازی را راه اندازی کند.

en: This collection is empty, like a blank canvas
fa: این مجموعه خالی است مانند بوم خالی

en: You can use collections to organize and group dashboards, questions and pulses for your team or yourself
fa: شما می توانید از مجموعه ها برای سازماندهی و دسته بندی داشبورد ها، سوالات و پالس ها برای تیم یا خودتان استفاده کنید

en: Create another collection
fa: یک مجموعه دیگر ایجاد کنید

en: Dashboards let you collect and share data in one place.
fa: داشبورد به شما اجازه می دهد اطلاعات را در یک مکان جمع آوری و به اشتراک بگذارید.

en: Pulses let you send out the latest data to your team on a schedule via email or slack.
fa: پالس ها به شما اجازه می دهد تا آخرین اطلاعات را به تیم خود ارسال کنید.

en: Questions are a saved look at your data.
fa: سوالات نگاه ذخیره شده به اطلاعات شما هستند.

en: Pins
fa: پین

en: Drag something here to pin it to the top
fa: چیزی را در اینجا بکشید تا آن را به بالا ببرید

en: Collections
fa: مجموعه‌ها

en: Drag here to un-pin
fa: برای un-pin به اینجا بکشید

en: {0} item selected | {0} items selected
fa[0]: {0} مورد انتخاب شده است

en: Move {0} items?
fa: {0} موارد را انتقال دهید؟

en: Move "{0}"?
fa: حرکت "{0}"؟

en: Move
fa: انتقال

en: Edit this collection
fa: این مجموعه را ویرایش کنید

en: Archive this collection
fa: بایگانی این مجموعه

en: My personal collection
fa: مجموعه شخصی من

en: New collection
fa: مجموعه جدید

en: Copied!
fa: کپی شده!

en: Use an SSH-tunnel for database connections
fa: برای اتصال به پایگاه داده از یک تونل SSH استفاده کنید

en: Some database installations can only be accessed by connecting through an SSH bastion host.
    This option also provides an extra layer of security when a VPN is not available.
    Enabling this is usually slower than a direct connection.
fa: برخی از تاسیسات پایگاه داده تنها با اتصال از طریق یک میزبان باسانی SSH می توانند دسترسی پیدا کنند.
    این گزینه همچنین یک لایه اضافی امنیتی را هنگامی که یک VPN در دسترس نیست فراهم می کند.
    فعال کردن این معمولا کمتر از یک اتصال مستقیم است.

en: This is a large database, so let me choose when Metabase syncs and scans
fa: این یک پایگاه داده بزرگ است، بنابراین اجازه دهید زمانی که Metabase همگام سازی و اسکن کند، انتخاب کنم

en: By default, Metabase does a lightweight hourly sync and an intensive daily scan of field values.
    If you have a large database, we recommend turning this on and reviewing when and how often the field value scans happen.
fa: به طور پیش فرض، Metabase یک همگام سازی ساعته سبک و یک روزه اسکن شدید از مقادیر فیلد را می دهد.
    اگر شما یک پایگاه داده بزرگ دارید، توصیه می کنیم این را به کار ببندید و بررسی کنید که چه زمانی و چه مقدار ارزش فیلد اتفاق می افتد.

en: {0} to generate a Client ID and Client Secret for your project.
fa: {0} برای ایجاد شناسه مشتری و مشتری راز برای پروژه شما.

en: Click here
fa: اینجا کلیک کنید

en: Choose "Other" as the application type. Name it whatever you'd like.
fa: به عنوان نوع برنامه، "دیگر" را انتخاب کنید. نام هر آنچه را که دوست دارید.

en: {0} to get an auth code
fa: {0} برای دریافت کد Auth

en: with Google Drive permissions
fa: با مجوزهای Google Drive

en: To use Metabase with this data you must enable API access in the Google Developers Console.
fa: برای استفاده از Metabase با این داده ها باید دسترسی API را در کنسول Google Developers ها فعال کنید.

en: {0} to go to the console if you haven't already done so.
fa: {0} برای رفتن به کنسول اگر قبلا چنین کاری نکرده اید.

en: How would you like to refer to this database?
fa: چگونه می خواهید به این پایگاه داده مراجعه کنید؟

en: Next
fa: بعدی

en: Delete this {0}
fa: حذف این {0}

en: Pin this item
fa: این مورد را پین کنید

en: Move this item
fa: این گزینه را انتقال بدین

en: Edit this question
fa: این سوال را ویرایش کنید

en: Action type
fa: نوع اقدام

en: View revision history
fa: مشاهده تاریخچه ویرایش

en: Move action
fa: حرکت عمل

en: Archive action
fa: اقدام بایگانی

en: Add to dashboard
fa: اضافه کردن به داشبورد

en: Download results
fa: نتایج را دانلود کنید

en: Sharing and embedding
fa: به اشتراک گذاری و تعبیه

en: Another action type
fa: نوع دیگری از عمل

en: Get alerts about this
fa: دریافت هشدار در مورد این

en: View the SQL
fa: مشاهده SQL

en: Segments for this
fa: بخش برای این

en: Show error details
fa: نمایش جزئیات خطا

en: Here's the full error message
fa: اینجا پیام خطای کامل است

en: Hi, Metabot here.
fa: سلام متابوت اینجاست

en: Based on the schema
fa: بر اساس طرح

en: A look at your
fa: یک نگاه به تو

en: Search the list
fa: جستجو در لیست

en: Search by {0}
fa: جستجو توسط {0}

en:  or enter an ID
fa:  یا یک شناسه وارد کنید

en: Enter an ID
fa: یک شناسه وارد کنید

en: Enter a number
fa: شماره را وارد کنید

en: Enter some text
fa: بعضی از متن ها را وارد کنید

en: No matching {0} found.
fa: هیچ تطابق {0} یافت نشد

en: Including every option in your filter probably won’t do much…
fa: از جمله هر گزینه ای در فیلتر شما احتمالا زیاد کار نمی کند ...

en: Something's gone wrong
fa: چیزی اشتباه رفته است

en: We've run into an error. You can try refreshing the page, or just go back.
fa: ما به خطا رسیده ایم شما می توانید صفحه را تمیز کنید یا فقط به عقب برگردید.

en: No description yet
fa: هنوز توضیحی ندارید

en: New {0}
fa: جدید {0}

en: Asked by {0}
fa: درخواست شده توسط {0}

en: Today,
fa: امروز

en: Yesterday,
fa: دیروز

en: First revision.
fa: تجدید نظر اول

en: Reverted to an earlier revision and {0}
fa: بازگشت به یک نسخه پیشین و {0}

en: Revision history
fa: تاریخچه ویرایشهای

en: When
fa: چه زمیانی

en: Who
fa: چه کسی

en: What
fa: چه چیز

en: Revert
fa: بازگرداندن

en: Reverting…
fa: بازگرداندن ...

en: Revert failed
fa: بازگرداندن ناموفق بود

en: Reverted
fa: بازگشت

en: Everything
fa: هر چیز

en: Dashboards
fa: داشبورد

en: Questions
fa: سوال

en: Pulses
fa: پالس ها

en: Back
fa: بازگشت

en: Find...
fa: یافتن...

en: An error occured
fa: خطایی رخ داده

en: Loading...
fa: درحال بارگذاری.....

en: Metabase Newsletter
fa: خبرنامه Metabase

en: Get infrequent emails about new releases and feature updates.
fa: دریافت ایمیل های نادر در مورد نسخه های جدید و به روز رسانی ویژگی ها.

en: Subscribe
fa: اشتراک در

en: You're subscribed. Thanks for using Metabase!
fa: شما مشترک هستید با تشکر برای استفاده از Metabase!

en: We're a little lost...
fa: ما کمی گم شده ...

en: Temporary Password
fa: گذرواژه موقت

en: Hide
fa: پنهان

en: Show
fa: نمایش دادن

en: Saved! Add this to a dashboard?
fa: ذخیره! این را به داشبورد اضافه کنید؟

en: Yes please!
fa: بله لطفا!

en: Not now
fa: اکنون نه

en: Error:
fa: خطا:

en: Sunday
fa: یکشنبه

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سه شنبه

en: Wednesday
fa: چهارشنبه

en: Thursday
fa: پنج شنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa: شنبه

en: First
fa: اولین

en: Last
fa: دومین

en: Calendar Day
fa: روز تقویم

en: your Metabase timezone
fa: منطقه زمانی Metabase شما

en: Filter this list...
fa: این لیست را فیلتر کنید ...

en: Blue
fa: آبی

en: Green
fa: سبز

en: Red
fa: قرمز

en: Yellow
fa: زرد

en: A component used to make a selection
fa: جزء مورد استفاده برای انتخاب

en: Selected
fa: انتخاب کنید

en: Nothing to select
fa: هیچ چیز برای انتخاب

en: Sorry, you don’t have permission to see that.
fa: با عرض پوزش، شما مجاز به دیدن آن نیستید

en: Unknown error encountered
fa: خطای ناشناخته رخ داده است

en: Create
fa: بسازید

en: Create dashboard
fa: ایجاد داشبورد

en: Table
fa: جدول

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Creator
fa: ایجاد کننده

en: No results found
fa: نتیجه ای پیدا نشد

en: Try adjusting your filter to find what you’re looking for.
fa: سعی کنید فیلتر خود را برای پیدا کردن آنچه که دنبال می کنید، تنظیم کنید.

en: View by
fa: مشاهده توسط

en: of
fa: از

en: Don't tell anyone, but you're my favorite.
fa: به کسی نگویید، اما شما مورد علاقه من است.

en: Once you connect your own data, I can show you some automatic explorations called x-rays. Here are some examples with sample data.
fa: هنگامی که دادههای خود را به هم وصل میکنید، میتوانم به شما برخی از کاوشهای خودکار را به نام اشعه ایکس نشان دهم. در اینجا چند نمونه با داده های نمونه است.

en: Start here
fa: از اینجا شروع کنید

en: Our analytics
fa: تجزیه و تحلیل ما

en: Browse all items
fa: همه موارد را مرور کنید

en: Replace or save as new?
fa: جایگزین یا ذخیره شده به عنوان جدید؟

en: Replace original question, "{0}"
fa: سوال اصلی را تغییر دهید، "{0}"

en: Save as new question
fa: به عنوان سوال جدید ذخیره کنید

en: First, save your question
fa: اول، سوال خود را ذخیره کنید

en: Save question
fa: صرفه جویی در سوال

en: What is the name of your card?
fa: نام کارت شما چیست؟

en: Description
fa: توضیحات

en: It's optional but oh, so helpful
fa: این اختیاری است اما اوه، خیلی مفید است

en: Which collection should this go in?
fa: کدام مجموعه باید این باشد؟

en: modified
fa: اصلاح شده

en: item
fa: آیتم

en: Undo
fa: لغو

en: Applying Question
fa: درخواست سوال

en: That question isn't compatible
fa: این سوال سازگار نیست

en: Search for a question
fa: جستجو برای یک سوال

en: We're not sure if this question is compatible
fa: ما مطمئن نیستیم که آیا این سوال سازگار است

en: Archive Dashboard
fa: داشبورد بایگانی

en: Make sure to make a selection for each series, or the filter won't work on this card.
fa: اطمینان حاصل کنید که انتخاب برای هر سری، یا فیلتر بر روی این کارت کار نخواهد کرد.

en: This dashboard is looking empty.
fa: این داشبورد خالی است.

en: Add a question to start making it useful!
fa: یک سوال برای شروع مفید بودن اضافه کنید

en: Daytime mode
fa: حالت روزانه

en: Nighttime mode
fa: حالت شبانه

en: Exit fullscreen
fa: خروج از تمام صفحه

en: Enter fullscreen
fa: ورود به حالت تمام صفحه

en: Saving…
fa: درحال ذخیره‌ سازی

en: Add a question
fa: سوالی اضافه کنید

en: Add a question to this dashboard
fa: یک سوال به این داشبورد اضافه کنید

en: Add a filter
fa: یک فیلتر اضافه کنید

en: Parameters
fa: مولفه های

en: Add a text box
fa: یک جعبه متن را اضافه کنید

en: Move dashboard
fa: حرکت داشبورد

en: Edit dashboard
fa: ویرایش داشبورد

en: Edit Dashboard Layout
fa: ویرایش طرح بندی داشبورد

en: You are editing a dashboard
fa: شما در حال ویرایش داشبورد هستید

en: Select the field that should be filtered for each card
fa: فیلد را انتخاب کنید که باید برای هر کارت فیلتر شود

en: Move dashboard to...
fa: حرکت داشبورد به ...

en: Dashboard moved to {0}
fa: داشبورد به {0} منتقل شد

en: What do you want to filter?
fa: چه میخواهید فیلتر کنید؟

en: What kind of filter?
fa: چه نوع فیلتر؟

en: Off
fa: خاموش

en: 1 minute
fa: ۱ دقیقه

en: 5 minutes
fa: ۵ دقیقه

en: 10 minutes
fa: ۱۰ دقیقه

en: 15 minutes
fa: ۱۵ دقیقه

en: 30 minutes
fa: ۳۰ دقیقه

en: 60 minutes
fa: ۶۰ دقیقه

en: Auto-refresh
fa: خودکار تازه کردن

en: Refreshing in
fa: بازخوانی در

en: Remove this question?
fa: این سوال پاک شود؟

en: Your dashboard was saved
fa: پایگاه داده شما ذخیره شده است

en: See it
fa: آن را ببینید

en: Save this
fa: ذخیرش کن

en: Show more about this
fa: نمایش بیشتر در مورد این

en: This card doesn't have any fields or parameters that can be mapped to this parameter type.
fa: این کارت هیچ فیلدی یا پارامتری ندارد که بتواند به این نوع پارامتر نقشه بگذارد.

en: The values in this field don't overlap with the values of any other fields you've chosen.
fa: مقادیر این فیلد با مقادیر هر فیلد دیگری که انتخاب کرده اید همپوشانی ندارد.

en: No valid fields
fa: هیچ فیلد معتبر وجود ندارد

en: Name must be 100 characters or less
fa: نام باید 100 عدد یا کمتر باشد

en: Color is required
fa: رنگ مورد نیاز است

en: What is the name of your dashboard?
fa: نام داشبورد شما چیست؟

en: did some super awesome stuff that's hard to describe
fa: برخی چیزهای فوق العاده بسیار عالی که برای توصیف سخت است انجام داد

en: created an alert about -
fa: هشدار در مورد ایجاد کرد

en: deleted an alert about -
fa: هشدار در مورد حذف شد

en: saved a question about
fa: یک سوال در مورد ذخیره کرد

en: saved a question
fa: یک سوال را ذخیره کردید

en: deleted a question
fa: یک سوال را حذف کرد

en: created a dashboard
fa: یک داشبورد ایجاد کرد

en: deleted a dashboard
fa: داشبورد حذف شد

en: added a question to the dashboard -
fa: یک سوال به داشبورد اضافه کرد -

en: removed a question from the dashboard -
fa: یک سوال از داشبورد حذف شد -

en: received the latest data from
fa: آخرین اطلاعات دریافت شده از

en: Unknown
fa: ناشناخته

en: Hello World!
fa: سلام دنیا!

en: Metabase is up and running.
fa: Metabase در حال اجرا است.

en: added the metric
fa: متریک اضافه شده است

en:  to the
fa:  به

en:  table
fa:  جدول

en: made changes to the metric
fa: تغییرات را به متریک انجام داد

en:  in the
fa:  در

en: removed the metric
fa: متریک را حذف کرد

en: created a pulse
fa: پالس ایجاد کرد

en: deleted a pulse
fa: پالس را حذف کردید

en: added the filter
fa: فیلتر اضافه شد

en: made changes to the filter
fa: ساخته شده تغییرات در فیلتر

en: removed the filter {0}
fa: فیلتر {0} را حذف کرد

en: joined!
fa: پیوست

en: Hmmm, looks like nothing has happened yet.
fa: هوم، به نظر می رسد هیچ چیز هنوز اتفاق افتاده است.

en: Save a question and get this baby going!
fa: یک سوال را ذخیره کنید و این نوزاد را در حال رفتن!

en: Ask questions and explore
fa: از سوالات بپرس و اکتشاف کنید

en: Click on charts or tables to explore, or ask a new question using the easy interface or the powerful SQL editor.
fa: با کلیک بر روی نمودار یا جداول برای کشف، و یا از یک سوال جدید با استفاده از رابط آسان و یا ویرایشگر قدرتمند SQL بپرسید.

en: Make your own charts
fa: نمودارهای خود را ایجاد کنید

en: Create line charts, scatter plots, maps, and more.
fa: ایجاد نمودار خطوط، قطعه پراکنده، نقشه ها و موارد دیگر.

en: Share what you find
fa: به اشتراک گذاشتن آنچه شما پیدا کنید

en: Create powerful and flexible dashboards, and send regular updates via email or Slack.
fa: داشبورد قدرتمند و قابل انعطاف را ایجاد کنید و به روز رسانی به طور منظم از طریق ایمیل یا اسلک ارسال کنید.

en: Let's go
fa: بزن بریم

en: Setup Tip
fa: نکته راه اندازی

en: View all
fa: نمایش همه

en: Recently Viewed
fa: به تازگی بازدید شده

en: You haven't looked at any dashboards or questions recently
fa: شما اخیرا به هیچ داشبورد یا سوالی نگاه نکردید

en: {0} items selected
fa: {0} مورد انتخاب شده است

en: Unarchive
fa: بازخوانی

en: Activity
fa: فعالیت

en: Results for "{0}"
fa: نتایج برای "{0}"

en: Pulse
fa: نبض

en: Entity Key
fa: کلید خصوصی

en: Overall Row
fa: ردیف کلی

en: The primary key for this table.
fa: کلید اولیه برای این جدول.

en: Entity Name
fa: نام شخصیت

en: The "name" of each record. Usually a column called "name", "title", etc.
fa: "نام" هر رکورد. معمولا یک ستون به نام "نام"، "عنوان" و غیره

en: Foreign Key
fa: کلید خارجی

en: Points to another table to make a connection.
fa: اشاره به جدول دیگری برای ایجاد ارتباط

en: Avatar Image URL
fa: URL تصویر آواتار

en: Common
fa: مشترک

en: Category
fa: دسته بندی

en: City
fa: شهر

en: Country
fa: کشور

en: Enum
fa: انووم

en: Image URL
fa: URL تصویر

en: Field containing JSON
fa: فیلد حاوی JSON

en: Latitude
fa: عرض جغرافیایی

en: Longitude
fa: عرض جغرافیایی

en: Number
fa: شماره

en: State
fa: دولت

en: UNIX Timestamp (Seconds)
fa: زمان بندی یونیکس (ثانیه)

en: UNIX Timestamp (Milliseconds)
fa: زمان بندی یونیکس (میلی ثانیه)

en: Zip Code
fa: کد پستی

en: Quantity
fa: مقدار

en: Income
fa: درآمد

en: Discount
fa: تخفیف

en: Creation timestamp
fa: زمان رسم ایجاد

en: Creation time
fa: زمان ایجاد

en: Creation date
fa: تاریخ ایجاد

en: Product
fa: تولید - محصول

en: User
fa: کاربر

en: Source
fa: منبع

en: Price
fa: قیمت

en: Join timestamp
fa: تاریخ تایمر

en: Join time
fa: زمان پیوستن

en: Join date
fa: تاریخ عضویت

en: Share
fa: اشتراک گذاری

en: Owner
fa: صاحب

en: Company
fa: شرکت

en: Subscription
fa: اشتراک، ابونمان

en: Score
fa: امتیاز

en: Title
fa: عنوان

en: Comment
fa: اظهار نظر

en: Cost
fa: هزینه

en: Gross margin
fa: حاشیه ناخالص

en: Birthday
fa: تاریخ تولد

en: Search box
fa: کادر جستوجو

en: A list of all values
fa: لیستی از تمام ارزش ها

en: Plain input box
fa: جعبه ورودی ساده

en: Everywhere
fa: هر کجا

en: The default setting. This field will be displayed normally in tables and charts.
fa: تنظیم پیش فرض این فیلد به طور معمول در جداول و نمودار نمایش داده خواهد شد.

en: Only in Detail Views
fa: فقط در نمایش جزئیات

en: This field will only be displayed when viewing the details of a single record. Use this for information that's lengthy or that isn't useful in a table or chart.
fa: این قسمت فقط در هنگام مشاهده جزئیات یک رکورد تنها نمایش داده می شود. برای اطلاعاتی که طولانی است یا در جدول یا نمودار سودمند نیست، از این استفاده کنید.

en: Do Not Include
fa: شامل نیست

en: Metabase will never retrieve this field. Use this for sensitive or irrelevant information.
fa: Metabase هرگز این فیلد را بازیابی نخواهد کرد. از این اطلاعات برای اطلاعات حساس یا بی اهمیت استفاده کنید.

en: Count
fa: شمردن

en: CumulativeCount
fa: جمع انباشته

en: Sum
fa: جمع

en: CumulativeSum
fa: مجموع جمله

en: Distinct
fa: متمایز

en: StandardDeviation
fa: انحراف معیار

en: Average
fa: میانگین

en: Min
fa: کمترین

en: Max
fa: بیشترین

en: sad sad panda, lexing errors detected
fa: غم انگیز غم انگیز پاندا، اشتباهات لایسنس شناسایی شده است

en: {0} second | {0} seconds
fa[0]: {0} ثانیه

en: {0} minute | {0} minutes
fa[0]: {0} دقیقه

en: Hey there
fa: سلام

en: How's it going
fa: اوضاع چطوره

en: Howdy
fa: چطوری

en: Greetings
fa: با درود

en: Good to see you
fa: از دیدنت خوشحالم

en: What do you want to know?
fa: چه می خواهید بدانید؟

en: What's on your mind?
fa: در ذهن شما چیست؟

en: What do you want to find out?
fa: چه می خواهید بیرون بیایید؟

en: Raw data
fa: داده های خام

en: Cumulative count
fa: شمارش تجمعی

en: Average of
fa: میانگین از

en: Distinct values of
fa: مقادیر مشخصی از

en: Standard deviation of
fa: انحراف استاندارد از

en: Sum of
fa: مجموع از

en: Cumulative sum of
fa: جمع تجمعی

en: Maximum of
fa: حداکثر

en: Minimum of
fa: حداقل از

en: Grouped by
fa: گروه بندی شده توسط

en: Filtered by
fa: فیلتر شده توسط

en: Sorted by
fa: مرتب شده بر اساس

en: True
fa: درست است

en: False
fa: نادرست

en: Select longitude field
fa: فیلد طول جغرافیایی را انتخاب کنید

en: Enter upper latitude
fa: طول عرضی بالا را وارد کنید

en: Enter left longitude
fa: طول جغرافیایی را وارد کنید

en: Enter lower latitude
fa: عرض پایین را وارد کنید

en: Enter right longitude
fa: طول جغرافیایی را وارد کنید

en: Is
fa: است

en: Is not
fa: نیست

en: Is empty
fa: خالی است

en: Not empty
fa: خالی نیست

en: Equal to
fa: مساوی با

en: Not equal to
fa: برابر نیست با

en: Greater than
fa: بزرگتر از

en: Less than
fa: کمتر از

en: Between
fa: بین

en: Greater than or equal to
fa: بزرگتر یا مساوی با

en: Less than or equal to
fa: کمتر یا برابر است

en: Contains
fa: شامل

en: Does not contain
fa: شامل نمی شود

en: Starts with
fa: شروع می شود با

en: Ends with
fa: به پایان می رسد با

en: Before
fa: قبل از

en: After
fa: بعد از

en: Inside
fa: داخل

en: Just a table with the rows in the answer, no additional operations.
fa: فقط یک جدول با ردیف در پاسخ، هیچ عملیات اضافی.

en: Count of rows
fa: تعداد ردیف ها

en: Total number of rows in the answer.
fa: تعداد ردیف ها در پاسخ.

en: Sum of ...
fa: مجموع ...

en: Sum of all the values of a column.
fa: مجموع تمام مقادیر یک ستون.

en: Average of ...
fa: میانگین ...

en: Average of all the values of a column
fa: میانگین تمام مقادیر یک ستون

en: Number of distinct values of ...
fa: تعداد مقادیر متمایز ...

en: Number of unique values of a column among all the rows in the answer.
fa: تعداد مقادیر منحصر به فرد یک ستون در میان تمام ردیف در پاسخ.

en: Cumulative sum of ...
fa: جمع تجمعی ...

en: Additive sum of all the values of a column.\\ne.x. total revenue over time.
fa: مجموع افزودنی تمام مقادیر یک ستون. \\ ne.x. درآمد کل در طول زمان.

en: Cumulative count of rows
fa: تعداد تجمعی ردیف

en: Additive count of the number of rows.\\ne.x. total number of sales over time.
fa: تعداد افزودنی تعداد ردیفها. \\ ne.x. تعداد کل فروش در طول زمان.

en: Standard deviation of ...
fa: انحراف استاندارد ...

en: Number which expresses how much the values of a column vary among all rows in the answer.
fa: شماره ای که بیان می کند مقدار مقادیر یک ستون در میان تمام ردیف ها در جواب متفاوت است.

en: Minimum of ...
fa: حداقل از ...

en: Minimum value of a column
fa: حداقل مقدار یک ستون

en: Maximum of ...
fa: حداکثر ...

en: Maximum value of a column
fa: حداکثر مقدار یک ستون

en: Break out by dimension
fa: شکستن بعد

en: lower case letter
fa: حروف کوچک

en: upper case letter
fa: نامه بزرگ

en: number
fa: عدد

en: special character
fa: شخصیت خاص

en: must be
fa: باید باشد

en: characters long
fa: شخصیت های طولانی

en: Must be
fa: باید باشد

en: and include
fa: و شامل

en: zero
fa: صفر

en: one
fa: یکی

en: two
fa: دو

en: three
fa: سه

en: four
fa: چهار

en: five
fa: پنج

en: six
fa: شش

en: seven
fa: هفت

en: eight
fa: هشت

en: nine
fa: نه

en: Month and Year
fa: ماه و سال

en: Like January, 2016
fa: مانند ژانویه 2016

en: Quarter and Year
fa: چهار سال و سال

en: Like Q1, 2016
fa: مانند Q1، 2016

en: Single Date
fa: تاریخ تک

en: Like January 31, 2016
fa: مانند 31 ژانویه 2016

en: Date Range
fa: محدوده زمانی

en: Like December 25, 2015 - February 14, 2016
fa: مانند 2015 دسامبر 25 - 2015 فوریه 14

en: Relative Date
fa: تاریخ نسبی

en: Like "the last 7 days" or "this month"
fa: مانند "7 روز گذشته" یا "این ماه"

en: Date Filter
fa: فیلتر تاریخ

en: All Options
fa: همه گزینه ها

en: Contains all of the above
fa: شامل همه موارد فوق

en: ZIP or Postal Code
fa: کد پستی

en: ID
fa: شناسه

en: Time
fa: زمان

en: Date range, relative date, time of day, etc.
fa: دامنه تاریخ، تاریخ نسبی، زمان روز و غیره

en: Location
fa: محل

en: City, State, Country, ZIP code.
fa: شهر، ایالت، کشور، کد پستی.

en: User ID, product ID, event ID, etc.
fa: شناسه کاربر، شناسه محصول، شناسه رویداد و غیره

en: Other Categories
fa: سایر دسته بندی ها

en: Category, Type, Model, Rating, etc.
fa: رده، نوع، مدل، رتبه و غیره

en: Account settings
fa: تنظیمات حساب

en: Exit admin
fa: خروج از مدیر

en: Logs
fa: سیاههها

en: Help
fa: کمک

en: About Metabase
fa: درباره Metabase

en: Sign out
fa: خروج

en: Thanks for using
fa: با تشکر برای استفاده

en: You're on version
fa: شما در نسخه هستید

en: Built on
fa: ساخته شده بر پایه ی

en: is a Trademark of
fa: علامت تجاری است

en: and is built with care in San Francisco, CA
fa: و با مراقبت در سان فرانسیسکو، کالیفرنیا ساخته شده است

en: Metabase Admin
fa: مدیر متاباکس

en: Ask a question
fa: یک سوال بپرس

en: New dashboard
fa: داشبورد جدید

en: New pulse
fa: پالس جدید

en: Reference
fa: ارجاع

en: Which metric?
fa: کدام متریک؟

en: Defining common metrics for your team makes it even easier to ask questions
fa: تعریف معیارهای رایج برای تیم شما باعث می شود که سؤالاتتان را حتی ساده تر کنید

en: How to create metrics
fa: چگونه برای ایجاد معیارهای

en: See data over time, as a map, or pivoted to help you understand trends or changes.
fa: اطلاعات را در طول زمان مشاهده کنید، به عنوان یک نقشه، و یا چرخش برای کمک به شما در درک روند و یا تغییرات.

en: Custom
fa: سفارشی

en: New question
fa: سوال جدید

en: Use the simple question builder to see trends, lists of things, or to create your own metrics.
fa: از سازنده سؤال ساده برای دیدن روند، فهرستی از چیزها یا برای ایجاد معیارهای خود استفاده کنید.

en: Native query
fa: پرس و جو بومی

en: For more complicated questions, you can write your own SQL or native query.
fa: برای سوالات پیچیده تر، شما می توانید پرس و جو SQL خود و یا بومی خود را بنویسید.

en: Select a default value…
fa: یک مقدار پیش فرض را انتخاب کنید ...

en: Update filter
fa: به روز رسانی فیلتر

en: Today
fa: امروز

en: Yesterday
fa: دیروز

en: Past 7 days
fa: 7 روز گذشته

en: Past 30 days
fa: 30 روز گذشته

en: Week
fa: هفته ها

en: Month
fa: ماه ها

en: Year
fa: سال ها

en: Past 7 Days
fa: 7 روز گذشته

en: Past 30 Days
fa: 30 روز گذشته

en: Last Week
fa: هفته گذشته

en: Last Month
fa: ماه گذشته

en: Last Year
fa: سال گذشته

en: This Week
fa: این هفته

en: This Month
fa: این ماه

en: This Year
fa: امسال

en: Enter a value...
fa: یک مقدار را وارد کنید

en: Enter a default value...
fa: مقدار پیش فرض را وارد کنید ...

en: An error occurred
fa: یک خطا رخ داده است

en: Not found
fa: پیدا نشد

en: You’ve made changes that need to be published before they will be reflected in your application embed.
fa: شما تغییراتی را ایجاد کرده اید که باید قبل از اینکه آنها را در جاسازی برنامه خود منعکس کنید منتشر شود.

en: You will need to publish this {0} before you can embed it in another application.
fa: قبل از اینکه بتوانید آن را در برنامه دیگری وارد کنید باید این {0} را منتشر کنید.

en: Discard Changes
fa: لغو تغییرات

en: Updating...
fa: در حال بروز رسانی...

en: Updated
fa: به روز شد

en: Failed!
fa: ناموفق!

en: Publish
fa: انتشار

en: Code
fa: کد

en: Style
fa: سبک

en: Which parameters can users of this embed use?
fa: کدام پارامترها می توانند از کاربران این جاسازی استفاده کنند؟

en: This {0} doesn't have any parameters to configure yet.
fa: این {0} هیچ پارامتری برای پیکربندی هنوز وجود ندارد.

en: Editable
fa: قابل ویرایش

en: Locked
fa: قفل شده

en: Preview Locked Parameters
fa: پیش نمایش پارامترهای قفل شده

en: Try passing some values to your locked parameters here. Your server will have to provide the actual values in the signed token when using this for real.
fa: سعی کنید برخی از مقادیر را به پارامترهای قفل شده خود منتقل کنید. هنگام استفاده از این برای واقعی، سرور شما باید مقادیر واقعی را در امضای امضا ارائه دهد.

en: Danger zone
fa: منطقه خطر

en: This will disable embedding for this {0}.
fa: این تعبیه را برای این {0} غیرفعال می کند.

en: Unpublish
fa: لغو انتشار

en: Light
fa: سبک

en: Dark
fa: تاریکی

en: Border
fa: مرز

en: To embed this {0} in your application:
fa: برای جاسازی این {0} در برنامه خود:

en: Insert this code snippet in your server code to generate the signed embedding URL
fa: این کد کد را در کد سرور خود وارد کنید تا نشانی اینترنتی جاسازی شده امضا شود

en: Then insert this code snippet in your HTML template or single page app.
fa: سپس این قطعه کد را در قالب HTML خود و یا صفحه یک صفحه وارد کنید.

en: Embed code snippet for your HTML or Frontend Application
fa: کد نویسی کد را برای HTML یا ظاهر برنامه خود بسازید

en: More {0}
fa: بیشتر {0}

en: examples on GitHub
fa: نمونه در GitHub

en: Enable sharing
fa: اشتراکگذاری را فعال کنید

en: Disable this public link?
fa: این پیوند عمومی را غیرفعال کنید؟

en: This will cause the existing link to stop working. You can re-enable it, but when you do it will be a different link.
fa: این باعث می شود که لینک فعلی کار را متوقف کند. شما می توانید آن را مجددا فعال کنید، اما زمانی که شما آن را انجام خواهد شد یک لینک متفاوت است.

en: Public link
fa: لینک عمومی

en: Share this {0} with people who don't have a Metabase account using the URL below:
fa: به اشتراک گذاشتن این {0} با افرادی که حساب متاباید با استفاده از URL زیر ندارند:

en: Public embed
fa: جاسازی عمومی

en: Embed this {0} in blog posts or web pages by copying and pasting this snippet:
fa: قراردادن این {0} در پستهای وبلاگ یا صفحات وب با کپی کردن و چسباندن این قطعه:

en: Embed this {0} in an application
fa: قراردادن این {0} در یک برنامه

en: By integrating with your application server code, you can provide a secure stats {0} limited to a specific user, customer, organization, etc.
fa: با ادغام با کد سرور برنامه شما می توانید آمار امن {0} را به یک کاربر خاص، مشتری، سازمان و غیره ارائه دهید.

en: Remove attachment
fa: پیوست را حذف کنید

en: Attach file with results
fa: ضمیمه فایل با نتایج

en: This question will be added as a file attachment
fa: این سوال به عنوان پیوست فایل اضافه می شود

en: This question won't be included in your Pulse
fa: این سوال در Pulse شما موجود نیست

en: This pulse will no longer be emailed to {0} {1}
fa: این پالس دیگر به {0} {1} ایمیل نخواهد شد

en: {0} address | {0} addresses
fa[0]: {0} آدرس

en: Slack channel {0} will no longer get this pulse {1}
fa: کانال Slack {0} دیگر این پالس را دریافت نخواهد کرد {1}

en: Channel {0} will no longer receive this pulse {1}
fa: کانال {0} دیگر این پالس را دریافت نخواهد کرد {1}

en: Edit pulse
fa: ویرایش پالس

en: What's a Pulse?
fa: پالس چیست؟

en: Got it
fa: فهمیدم

en: Where should this data go?
fa: این داده ها کجا باید برود؟

en: Unarchiving…
fa: نوشتن ...

en: Unarchive failed
fa: بازخوانی نشد

en: Unarchived
fa: بازاریابی نشده

en: Create pulse
fa: ایجاد پالس

en: Attachment
fa: ضمیمه

en: Heads up
fa: سر به بالا

en: We'll show the first 10 columns and 20 rows of this table in your Pulse. If you email this, we'll add a file attachment with all columns and up to 2,000 rows.
fa: ما 10 ستون اول و 20 ردیف از این جدول را در Pulse خود نشان می دهیم. اگر این ایمیل را ارسال کنید، پیوست فایل را با تمام ستون ها و تا 2000 ردیف اضافه می کنیم.

en: Raw data questions can only be included as email attachments
fa: سوالات داده های خام فقط می توانند به عنوان پیوست های ایمیل درج شوند

en: Looks like this pulse is getting big
fa: به نظر می رسد این پالس بزرگ شده است

en: We recommend keeping pulses small and focused to help keep them digestible and useful to the whole team.
fa: ما توصیه می کنیم پالس ها را کوچک نگه داریم و متمرکز شویم تا بتوانیم آنها را هضم کنیم و برای کل تیم مفید باشیم.

en: Pick your data
fa: اطلاعات خود را انتخاب کنید

en: Choose questions you'd like to send in this pulse
fa: سؤالاتی را که میخواهید در این پالس ارسال کنید را انتخاب کنید

en: Emails
fa: ایمیل ها

en: Slack messages
fa: پیام های خالی

en: Sent
fa: ارسال شد

en: {0} will be sent at
fa: {0} فرستاده خواهد شد

en: Messages
fa: پیام ها

en: Send email now
fa: اکنون ایمیل بفرست

en: Send to {0} now
fa: ارسال به {0} در حال حاضر

en: Sending…
fa: در حال ارسال…

en: Sending failed
fa: ارسال نشد

en: Didn’t send because the pulse has no results.
fa: فرستاده نشد زیرا پالس هیچ نتیجه ای ندارد

en: Pulse sent
fa: پالس ارسال شد

en: {0} needs to be set up by an administrator.
fa: {0} باید توسط یک مدیر تنظیم شود.

en: Slack
fa: لاغر

en: Which collection should this pulse live in?
fa: کدام مجموعه این نبض زندگی می کند؟

en: Name your pulse
fa: نام پالس خود را

en: Give your pulse a name to help others understand what it's about
fa: پالس خود را  نام گذاری کنید تا به دیگران جهت یافتن آن  کمک کنید.

en: Important metrics
fa: معیارهای مهم

en: Skip if no results
fa: جست و خیز اگر نتایجی نداشته باشد

en: Skip a scheduled Pulse if none of its questions have any results
fa: پالس برنامه ریزی شده را رها کنید اگر هیچ یک از سوالات آن هیچ نتیجه ای نداشته باشد

en: Enter email addresses you'd like this data to go to
fa: آدرس های ایمیل شما را که می خواهید این داده ها را وارد کنید را وارد کنید

en: Help everyone on your team stay in sync with your data.
fa: هر کس در تیم خود کمک کند با داده های خود همگام باشد.

en: Pulses let you send data from Metabase to email or Slack on the schedule of your choice.
fa: پالس ها به شما اجازه می دهند اطلاعات را از Metabase به ایمیل یا Slack در برنامه انتخابی خود ارسال کنید.

en: After {0}
fa: پس از {0}

en: Before {0}
fa: قبل از {0}

en: Is Empty
fa: خالی است

en: Not Empty
fa: خالی نیست

en: All Time
fa: همیشه

en: Apply
fa: درخواست دادن

en: View {0}
fa: نمایش {0}

en: Compare this with all rows in the table
fa: این را با تمام سطرهای جدول مقایسه کنید

en: Analyze the results of this Query
fa: نتایج این درخواست را تجزیه و تحلیل کنید

en: Count of rows by time
fa: شمار ردیف ها بر اساس زمان

en: Break out by {0}
fa: شکستن توسط {0}

en: Summarize this segment
fa: خلاصه این بخش

en: View this as a table
fa: این را به عنوان یک جدول مشاهده کنید

en: View the underlying {0} records
fa: اسناد زیر {0} را مشاهده کنید

en: X-Ray this question
fa: X-Ray این سوال

en: X-ray {0} {1}
fa: اشعه ایکس {0} {1}

en: these
fa: اینها

en: this
fa: این

en: Compare {0} {1} to the rest
fa: {0} {1} را به بقیه مقایسه کنید

en: Distribution
fa: توزیع

en: View details
fa: دیدن جزئیات

en: View this {0}'s {1}
fa: مشاهده این {0} {1}

en: Ascending
fa: صعودی

en: Descending
fa: نزولی

en: over time
fa: اضافه کاری

en: Avg
fa: میانگین

en: Distincts
fa: تمایز

en: View this {0} | View these {0}
fa[0]: مشاهده این {0}

en: Zoom in
fa: بزرگنمایی

en: Custom Expression
fa: عبارتی سفارشی

en: Common Metrics
fa: معیارهای معمول

en: Metabasics
fa: متابازیک

en: Name (optional)
fa: نام (اختیاری)

en: Choose an aggregation
fa: یک تجمع را انتخاب کنید

en: Set up your own alert
fa: هشدار خود را تنظیم کنید

en: Unsubscribing...
fa: لغو اشتراک ...

en: Failed to unsubscribe
fa: لغو عضویت لغو نشد

en: Unsubscribe
fa: لغو اشتراک

en: No channel
fa: هیچ کانال

en: Okay, you're unsubscribed
fa: خوب، شما لغو اشتراک هستید

en: You're receiving {0}'s alerts
fa: شما هشدار {0} دریافت می کنید

en: {0} set up an alert
fa: {0} هشدار را تنظیم کنید

en: alerts
fa: هشدار

en: Let's set up your alert
fa: بیایید هشدارمان را تنظیم کنیم

en: The wide world of alerts
fa: دنیای گسترده ای از هشدارها

en: There are a few different kinds of alerts you can get
fa: چند نوع هشدار وجود دارد که می توانید دریافت کنید

en: When a raw data question {0}
fa: هنگامی که یک داده خام سوال {0}

en: returns any results
fa: هر نتیجه ای را برمی گرداند

en: When a line or bar {0}
fa: وقتی یک خط یا نوار {0}

en: crosses a goal line
fa: عبور از یک خط دروازه

en: When a progress bar {0}
fa: هنگامی که یک نوار پیشرفت {0}

en: reaches its goal
fa: به هدف خود می رسد

en: Set up an alert
fa: هشدار را تنظیم کنید

en: Edit your alert
fa: هشدار خود را ویرایش کنید

en: Edit alert
fa: هشدار را ویرایش کنید

en: This alert will no longer be emailed to {0}.
fa: این هشدار دیگر به {0} ایمیل نخواهد شد.

en: Slack channel {0} will no longer get this alert.
fa: کانال Slack {0} دیگر این هشدار را دریافت نخواهد کرد.

en: Channel {0} will no longer receive this alert.
fa: کانال {0} دیگر این هشدار را دریافت نخواهد کرد.

en: Delete this alert
fa: این هشدار را حذف کنید

en: Stop delivery and delete this alert. There's no undo, so be careful.
fa: تحویل را متوقف کنید و این هشدار را حذف کنید. هیچ واکنشی وجود ندارد، پس مراقب باشید.

en: Delete this alert?
fa: این هشدار را حذف کنید؟

en: Alert me when the line…
fa: خط خطی من ...

en: Alert me when the progress bar…
fa: وقتی نوار پیشرفت من را آزار ...

en: Goes above the goal line
fa: می رود بالاتر از خط دروازه

en: Reaches the goal
fa: رسیدن به هدف

en: Goes below the goal line
fa: می رود زیر خط دروازه

en: Goes below the goal
fa: می رود زیر هدف

en: The first time it crosses, or every time?
fa: اولین بار از آن عبور می کند یا هر بار؟

en: The first time it reaches the goal, or every time?
fa: اولین بار به هدف یا هر زمان برمیگردد؟

en: The first time
fa: اولین بار

en: Every time
fa: هر زمان

en: Where do you want to send these alerts?
fa: کجا می خواهید این هشدارها را ارسال کنید؟

en: Email alerts to:
fa: هشدار ایمیل به:

en: {0} Goal-based alerts aren't yet supported for charts with more than one line, so this alert will be sent whenever the chart has {1}.
fa: {0} هشدارهای مبتنی بر هدف برای نمودارها با بیش از یک خط هنوز پشتیبانی نمی شوند بنابراین این هشدار هر بار که {1} نمودار ارسال می شود ارسال می شود.

en: results
fa: نتایج

en: {0} This kind of alert is most useful when your saved question doesn’t {1} return any results, but you want to know when it does.
fa: {0} این نوع هشدار بیشتر مفید است وقتی که پرسش ذخیره شده شما {1} هر نتیجه را بر نمی گرداند، اما شما می خواهید بدانید که چه زمانی انجام می شود.

en: Tip
fa: نکته

en: usually
fa: معمولا

en: Pick a segment or table
fa: یک بخش یا جدول را انتخاب کنید

en: Select a database
fa: یک پایگاه داده را انتخاب کنید

en: Select...
fa: انتخاب کنید...

en: Select a table
fa: یک جدول را انتخاب کنید

en: No tables found in this database.
fa: هیچ جداول موجود در این پایگاه داده یافت نشد.

en: Is a question missing?
fa: یک سوال گم شده است؟

en: Learn more about nested queries
fa: درباره پرس و جوهای توزیع شده بیشتر بدانید

en: Fields
fa: زمینه های

en: No segments were found.
fa: هیچ بخش یافت نشد

en: Find a segment
fa: یک قطعه را پیدا کنید

en: View less
fa: نمایش کمتر

en: View more
fa: بیشتر ببینید

en: Pick a field to sort by
fa: فیلد مرتب سازی را انتخاب کنید

en: Sort
fa: مرتب سازی

en: Row limit
fa: محدودیت ردیف

en: Unknown Field
fa: میدان ناشناخته

en: field
fa: رشته

en: Matches
fa: مسابقات

en: Add filters to narrow your answer
fa: فیلتر را اضافه کنید تا پاسخ شما محدود شود

en: Add a grouping
fa: یک گروه را اضافه کنید

en: Data
fa: داده ها

en: Filtered by
fa: فیلتر شده توسط

en: View
fa: چشم انداز

en: Grouped By
fa: گروه بندی شده توسط

en: None
fa: هیچ یک

en: This question is written in {0}.
fa: این سوال در {0} نوشته شده است.

en: Hide Editor
fa: مخفی کردن ویرایشگر

en: Hide Query
fa: پنهان کردن پرس و جو

en: Open Editor
fa: بازکردن ویرایشگر

en: Show Query
fa: نمایش پرس و جو

en: This metric has been retired.  It's no longer available for use.
fa: این متریک بازنشسته شده است. این دیگر برای استفاده در دسترس نیست

en: Download full results
fa: نتایج کامل را دانلود کنید

en: Download this data
fa: این داده ها را دانلود کنید

en: Warning
fa: هشدار

en: Your answer has a large number of rows so it could take a while to download.
fa: پاسخ شما دارای تعداد زیادی ردیف است، بنابراین ممکن است چندین بار برای بارگیری استفاده شود.

en: The maximum download size is 1 million rows.
fa: حداکثر اندازه دانلود 1 میلیون ردیف است.

en: Edit question
fa: ویرایش سوال

en: SAVE CHANGES
fa: ذخیره تغییرات

en: CANCEL
fa: لغو

en: Move question
fa: انتقال سوال

en: Which collection should this be in?
fa: کدام مجموعه باید این باشد؟

en: Variables
fa: متغیرها

en: Learn about your data
fa: درباره دادههای خود اطلاعاتی کسب کنید

en: Alerts are on
fa: هشدارها روشن هستند

en: started from
fa: از شروع شد

en: native query
fa: پرس و جو بومی

en: Not Supported
fa: پشتیبانی نشده

en: View the {0}
fa: مشاهده {0}

en: Switch to {0}
fa: تغییر به {0}

en: Switch to Builder
fa: به سازنده بروید

en: {0} for this question
fa: {0} برای این سوال

en: Convert this question to {0}
fa: این سوال را به {0} تبدیل کنید

en: This question will take approximately {0} to refresh
fa: این سوال تقریبا {0} را برای تازه کردن انجام خواهد داد

en: Updated {0}
fa: به روز شده {0}

en: row | rows
fa[0]: ردیف

en: Showing first {0} {1}
fa: نمایش {0} {1} اول

en: Showing {0} {1}
fa: نمایش {0} {1}

en: Doing science
fa: انجام علم

en: If you give me some data I can show you something cool. Run a Query!
fa: اگر شما برخی از داده ها را به من بدهید، می توانم چیزی را باهم نشان دهم. یک پرس و جو را اجرا کنید

en: How do I use this thing?
fa: چطور از این چیزی استفاده کنم؟

en: Get Answer
fa: دریافت پاسخ

en: It's okay to play around with saved questions
fa: خوب است که با سوالات ذخیره شده بازی کنید

en: You won't make any permanent changes to a saved question unless you click the edit icon in the top-right.
fa: شما هیچ تغییری دائمی در یک سوال ذخیره نخواهید کرد مگر اینکه روی آیکون ویرایش در بالا سمت راست کلیک کنید.

en: Search for
fa: جستجو برای

en: Advanced...
fa: پیشرفته ...

en: Sorry. Something went wrong.
fa: متاسف. چیزی اشتباه رفت

en: Group time by
fa: زمان گروهی توسط

en: Your question took too long
fa: سوال شما خیلی طول کشید

en: We didn't get an answer back from your database in time, so we had to stop. You can try again in a minute, or if the problem persists, you can email an admin to let them know.
fa: ما در زمان پاسخی از پایگاه داده خود دریافت نکردیم، بنابراین مجبور شدیم متوقف شویم. میتوانید بعد از یک دقیقه دوباره تلاش کنید یا اگر مشکل باقی بماند، میتوانید یک مدیر را برای اطلاع از آنها ایمیل کنید.

en: We're experiencing server issues
fa: ما مشکالت سرور را تجربه می کنیم

en: Try refreshing the page after waiting a minute or two. If the problem persists we'd recommend you contact an admin.
fa: پس از یک دقیقه یا دو دقیقه یک صفحه را تمیز کنید. اگر مشکل باقی می ماند، توصیه می کنیم با یک مدیر تماس بگیرید.

en: There was a problem with your question
fa: مشکلی با سوال شما وجود داشت

en: Most of the time this is caused by an invalid selection or bad input value. Double check your inputs and retry your query.
fa: اغلب اوقات این مسئله ناشی از انتخاب نامعتبر یا ارزش ورودی بد است. دو ورودی خود را بررسی کنید و درخواست خود را دوباره امتحان کنید.

en: This may be the answer you’re looking for. If not, try removing or changing your filters to make them less specific.
fa: این ممکن است پاسخ شما به دنبال آن هستید. اگر نه، سعی کنید فیلتر ها را از بین ببرید یا تغییر دهید تا آنها را کمتر مشخص کنید.

en: You can also {0} when there are some results.
fa: شما همچنین می توانید {0} زمانی که برخی نتایج وجود دارد.

en: get an alert
fa: هشدار بده

en: Back to last run
fa: بازگشت به آخرین اجرا

en: Visualization
fa: نمایش دادن

en: No description set.
fa: بدون شرح

en: Use for current question
fa: برای سوال فعلی استفاده کنید

en: Potentially useful questions
fa: سوالات بالقوه مفید

en: Group by {0}
fa: گروه توسط {0}

en: Sum of all values of {0}
fa: مجموع تمام مقادیر {0}

en: All distinct values of {0}
fa: تمام مقادیر متمایز {0}

en: Number of {0} grouped by {1}
fa: تعداد {0} گروه بندی شده توسط {1}

en: Data Reference
fa: مرجع داده

en: Learn more about your data structure to ask more useful questions
fa: درباره ساختار داده های خود بیشتر بدانید تا سؤالات مفیدتری را بیاموزید

en: Could not find the table metadata prior to creating a new question
fa: قبل از ایجاد یک سوال جدید، ابرداده جدول یافت نشد

en: See {0}
fa: {0} را ببینید

en: Metric Definition
fa: تعریف متریک

en: Filter by {0}
fa: فیلتر توسط {0}

en: Number of {0}
fa: تعداد {0}

en: See all {0}
fa: مشاهده تمام {0}

en: Segment Definition
fa: تعریف بخش

en: An error occurred loading the table
fa: هنگام بارگیری جدول خطایی روی داد

en: See the raw data for {0}
fa: داده های خام برای {0}

en: More
fa: بیشتر

en: Invalid expression
fa: عبارت نادرست

en: unknown error
fa: خطای ناشناخته

en: Field formula
fa: فرمول فیلد

en: Think of this as being kind of like writing a formula in a spreadsheet program: you can use numbers, fields in this table, mathematical symbols like +, and some functions. So you could type something like Subtotal - Cost.
fa: از این به عنوان نوعی از نوشتن یک فرمول در یک برنامه صفحه گسترده استفاده کنید. میتوانید از اعداد، فیلدها در این جدول، نمادهای ریاضی مانند + و برخی از توابع استفاده کنید. بنابراین شما می توانید چیزی مانند Subtotal - Cost را تایپ کنید.

en: Learn more
fa: بیشتر بدانید

en: Give it a name
fa: نام آن را بدهید

en: Something nice and descriptive
fa: چیزی خوب و توصیفی

en: Add a custom field
fa: یک فیلد سفارشی اضافه کنید

en: Include {0}
fa: شامل {0}

en: Case sensitive
fa: مورد حساس

en: today
fa: امروز

en: this week
fa: این هفته

en: this month
fa: این ماه

en: this year
fa: امسال

en: this minute
fa: این لحظه

en: this hour
fa: این ساعت

en: not implemented {0}
fa: اجرا نشده {0}

en: true
fa: درست است

en: false
fa: نادرست

en: Add filter
fa: اضافه کردن فیلتر

en: Item
fa: مورد

en: Previous
fa: قبلی

en: Current
fa: جاری

en: On
fa: بر

en: Enter desired number
fa: شماره مورد نظر را وارد کنید

en: Empty
fa: خالی

en: Find a value
fa: ارزش را پیدا کنید

en: Hide calendar
fa: پنهان کردن تقویم

en: Show calendar
fa: نمایش تقویم

en: You can enter multiple values separated by commas
fa: شما می توانید چندین عدد را با کاما وارد کنید

en: Enter desired text
fa: متن دلخواه را وارد کنید

en: Try it
fa: آن را امتحان کنید

en: What's this for?
fa: این چیست؟

en: Variables in native queries let you dynamically replace values in your queries using filter widgets or through the URL.
fa: متغیرها در نمایشهای بومی شما به صورت پویا ارزشها را در نمایشهای خود با استفاده از ویدجت فیلتر یا از طریق URL جایگزین می کنند.

en: {0} creates a variable in this SQL template called "variable_name". Variables can be given types in the side panel, which changes their behavior. All variable types other than "Field Filter" will automatically cause a filter widget to be placed on this question; with Field Filters, this is optional. When this filter widget is filled in, that value replaces the variable in the SQL template.
fa: {0} یک متغیر در این قالب SQL ایجاد می کند که نام "متغیر_ نام" است. متغیرها می توانند در پانل سمت چپ انواع داده شوند که رفتار آنها را تغییر می دهد. همه انواع متغیر غیر از فیلد فیلد به صورت خودکار باعث می شود ویجت فیلتر بر روی این سوال قرار گیرد. با فیلتر فیلدها، این اختیاری است. وقتی این ویجت فیلتر پر شده است، آن مقدار متغیری را در قالب SQL جایگزین می کند.

en: Field Filters
fa: فیلترهای فیلد

en: Giving a variable the "Field Filter" type allows you to link SQL cards to dashboard filter widgets or use more types of filter widgets on your SQL question. A Field Filter variable inserts SQL similar to that generated by the GUI query builder when adding filters on existing columns.
fa: دادن یک متغیر نوع فیلد فیلد اجازه می دهد تا کارت های SQL را به ویدجت های فیلتر دسکتاپ پیوند دهید یا از انواع بیشتر ویدجت های فیلتر در سوال SQL خود استفاده کنید. یک فیلد فیلد فیلد SQL را همانند آنچه که توسط سازنده پرس و جو GUI ایجاد شده است در هنگام اضافه کردن فیلتر در ستون های موجود اضافه می کند.

en: When adding a Field Filter variable, you'll need to map it to a specific field. You can then choose to display a filter widget on your question, but even if you don't, you can now map your Field Filter variable to a dashboard filter when adding this question to a dashboard. Field Filters should be used inside of a "WHERE" clause.
fa: هنگام اضافه کردن متغیر فیلد فیلد، باید آن را به یک فیلد مشخص کنید. سپس می توانید یک ویجت فیلتر را روی سوال خود انتخاب کنید، اما حتی اگر این کار را نکنید، می توانید در هنگام اضافه کردن این سوال به داشبورد، فیلد فیلد فیلد خود را به فیلد داشبورد نشان دهید. فیلدهای فیلد باید در داخل یک «WHERE» قرار گیرد.

en: Optional Clauses
fa: مقررات اختیاری

en: brackets around a {0} create an optional clause in the template. If "variable" is set, then the entire clause is placed into the template. If not, then the entire clause is ignored.
fa: براکت در اطراف یک {0} یک بند اختیاری در قالب ایجاد کنید. اگر "متغیر" تنظیم شده باشد، کل عبارت در قالب قرار می گیرد. اگر نه، پس کل عبارت نادیده گرفته می شود.

en: To use multiple optional clauses you can include at least one non-optional WHERE clause followed by optional clauses starting with "AND".
fa: برای استفاده از چندین پارامتر اختیاری می توانید حداقل یک عبارت WHERE غیر اختیاری همراه با پاراگراف های اختیاری را با «AND» وارد کنید.

en: Read the full documentation
fa: مستندات کامل را بخوانید

en: Filter label
fa: برچسب فیلتر

en: Variable type
fa: نوع متغیر

en: Text
fa: متن

en: Date
fa: تاریخ

en: Field Filter
fa: فیلتر فیلد

en: Field to map to
fa: فیلد برای نقشه

en: Filter widget type
fa: نوع ویجت فیلتر

en: Required?
fa: ضروری؟

en: Default filter widget value
fa: مقدار ویجت فیلتر پیش فرض

en: Archive this question?
fa: بایگانی این سوال؟

en: This question will be removed from any dashboards or pulses using it.
fa: این سوال از هر داشبورد یا پالس از آن حذف خواهد شد.

en: Question
fa: سوال

en: Pick a question to add
fa: یک سوال برای اضافه کردن انتخاب کنید

en: You are editing this page
fa: شما در حال ویرایش این صفحه هستید

en: See this {0}
fa: این را ببینید {0}

en: A subset of
fa: زیر مجموعه ای از

en: Select a field type
fa: یک نوع فیلد را انتخاب کنید

en: No field type
fa: نوع فیلد نیست

en: by
fa: توسط

en: Field type
fa: نوع فیلد

en: Select a Foreign Key
fa: یک کلید خارجی را انتخاب کنید

en: View the {0} formula
fa: فرمول {0} را ببینید

en: Why this {0} is important
fa: چرا این {0} مهم است

en: Why this {0} is interesting
fa: چرا این {0} جالب است

en: Nothing important yet
fa: هیچ چیز مهم نیست

en: Nothing interesting yet
fa: هیچ چیز جالب نیست

en: Things to be aware of about this {0}
fa: چیزهایی که در مورد این آگاه هستند {0}

en: Nothing to be aware of yet
fa: هیچ چیز از قبل هنوز آگاه نیست

en: Explore this metric
fa: کاوش این متریک

en: View this metric
fa: مشاهده این متریک

en: By {0}
fa: توسط {0}

en: Remove item
fa: حذف مورد

en: Why is this dashboard the most important?
fa: چرا این داشبورد مهمترین است؟

en: What is useful or interesting about this {0}?
fa: در مورد این {0} مفید یا جالب است؟

en: Write something helpful here
fa: اینجا چیزی بنویسید

en: Is there anything users of this dashboard should be aware of?
fa: آیا کاربرانی که از این داشبورد استفاده می کنند باید آگاه باشند؟

en: Anything users should be aware of about this {0}?
fa: هر چیزی که کاربران باید در مورد این {0} آگاه باشند؟

en: Which 2-3 fields do you usually group this metric by?
fa: کدام 2-3 فیلد آیا شما معمولا این متریک را با گروه بندی می کنید؟

en: This is the perfect place to start if you’re new to your company’s data, or if you just want to check in on what’s going on.
fa: این محل مناسب برای شروع است اگر شما به اطلاعات شرکت خود جدید هستید یا اگر فقط می خواهید در آنچه که در جریان است، بررسی کنید.

en: Most useful fields to group this metric by
fa: بیشترین زمینه های مفید برای گروه بندی این متریک توسط

en: Reason for changes
fa: دلیل تغییرات

en: Leave a note to explain what changes you made and why they were required
fa: یک یادداشت را برای توضیح آنچه که تغییراتی ایجاد کرده اید و چرا آنها مورد نیاز بود را ترک کنید

en: Why this database is interesting
fa: چرا این پایگاه جالب است؟

en: Things to be aware of about this database
fa: چیزهایی که باید درباره این پایگاه اطلاعات بدانند

en: Databases and tables
fa: پایگاه های داده و جداول

en: Details
fa: جزئیات

en: Tables in {0}
fa: جداول در {0}

en: Actual name in database
fa: نام واقعی در پایگاه داده

en: Why this field is interesting
fa: چرا این زمینه جالب است

en: Things to be aware of about this field
fa: چیزهایی که در مورد این زمینه آگاهی دارند

en: Data type
fa: نوع داده

en: Fields in this table will appear here as they're added
fa: فیلدها در این جدول در اینجا به نظر میرسند زیرا آنها اضافه شدهاند

en: Fields in {0}
fa: فیلدها در {0}

en: Field name
fa: نام زمینه

en: X-ray this field
fa: اشعه ایکس این میدان

en: Metabase is no fun without any data
fa: Metabase بدون هیچ گونه اطلاعاتی سرگرم کننده است

en: Your databases will appear here once you connect one
fa: پایگاه های داده شما هنگامی که یکی از آنها را وصل می کنید، در اینجا ظاهر می شوند

en: Databases will appear here once your admins have added some
fa: پایگاه های داده در اینجا ظاهر خواهد شد، هنگامی که مدیران شما تعدادی را اضافه کرده اند

en: Connect a database
fa: یک پایگاه داده را وصل کنید

note: #-#-#-#-#  metabase-backend.pot (metabase)  #-#-#-#-# cum-count and cum-sum get names for count and sum, respectively (see explanation in `aggregation-name`)
en: Count of {0}
fa: تعداد {0}

en: See raw data for {0}
fa: اطلاعات خام را برای {0} مشاهده کنید

en: Why this table is interesting
fa: چرا این جدول جالب است

en: Things to be aware of about this table
fa: چیزهایی که باید در مورد این جدول آگاه باشند

en: Tables in this database will appear here as they're added
fa: جداول در این پایگاه داده در اینجا به همان شکل اضافه می شوند

en: Questions about this table will appear here as they're added
fa: سوالات در مورد این جدول در اینجا به عنوان آنها اضافه شده است

en: Questions about {0}
fa: سوالات در مورد {0}

en: Created {0} by {1}
fa: {0} توسط {1} ایجاد شد

en: Fields in this table
fa: زمینه های این جدول

en: Questions about this table
fa: سوالات در مورد این جدول

en: Help your team get started with your data.
fa: کمک به تیم خود را با داده های خود را آغاز کنید.

en: Show your team what’s most important by choosing your top dashboard, metrics, and segments.
fa: تیم خود را با انتخاب مهمترین داشبورد، معیارها و بخشهای خود مهم تر کنید.

en: Get started
fa: شروع کنید

en: Our most important dashboard
fa: مهم ترین داشبورد ما

en: Numbers that we pay attention to
fa: اعدادی که به آن توجه می کنیم

en: Metrics are important numbers your company cares about. They often represent a core indicator of how the business is performing.
fa: معیارهای مهم هستند که شرکت شما در مورد آن اهمیت دارد. آنها اغلب نشان دهنده شاخص اصلی عملکرد کسب و کار هستند.

en: See all metrics
fa: تمام معیارها را ببینید

en: Segments and tables
fa: بخش ها و جداول

en: Tables
fa: جداول

en: Segments and tables are the building blocks of your company's data. Tables are collections of the raw information while segments are specific slices with specific meanings, like {0}
fa: بخش ها و جداول بلوک های داده های شرکت شما هستند. جداول مجموعه ای از اطلاعات خام است در حالی که بخش ها برش های خاصی با معانی خاصی مانند {0}

en: Tables are the building blocks of your company's data.
fa: جداول بلوک های داده های شرکت شما هستند.

en: See all segments
fa: تمام بخشها را ببینید

en: See all tables
fa: تمام جداول را ببینید

en: Other things to know about our data
fa: چیزهای دیگر در مورد اطلاعات ما می دانیم

en: Find out more
fa: اطلاعات بیشتر

en: A good way to get to know your data is by spending a bit of time exploring the different tables and other info available to you. It may take a while, but you'll start to recognize names and meanings over time.
fa: یک راه خوب برای شناختن اطلاعات شما با صرف کمی وقت است که از جداول مختلف و سایر اطلاعات موجود برای شما استفاده کنید. ممکن است کمی طول بکشد، اما در طول زمان، اسامی و معانی را خواهید فهمید.

en: Explore our data
fa: کاوش داده های ما

en: Have questions?
fa: سوالی دارید؟

en: Contact {0}
fa: تماس بگیرید {0}

en: Help new Metabase users find their way around.
fa: کمک به کاربران جدید Metabase راه خود را پیدا می کنند.

en: The Getting Started guide highlights the dashboard, metrics, segments, and tables that matter most, and informs your users of important things they should know before digging into the data.
fa: راهنمای شروع به کار، داشبورد، متریک ها، بخش ها و جداول را مهم تر می کند و کاربران را از موارد مهم که باید قبل از حفر نمودن آنها به داده ها اطلاع دهند، اطلاع می دهد.

en: Is there an important dashboard for your team?
fa: آیا داشبورد مهم برای تیم شما وجود دارد؟

en: Create a dashboard now
fa: اکنون داشبورد را ایجاد کنید

en: What is your most important dashboard?
fa: مهمترین داشبورد مهم شما چیست؟

en: Do you have any commonly referenced metrics?
fa: آیا شما معیارهای رایج را دارید؟

en: Learn how to define a metric
fa: یاد بگیرید که چگونه یک متریک را تعریف کنید

en: What are your 3-5 most commonly referenced metrics?
fa: 3-5 معیارهای رایج ترین معیار شما چیست؟

en: Add another metric
fa: یک متریک دیگر اضافه کنید

en: Do you have any commonly referenced segments or tables?
fa: آیا شما هر بخش یا جداول رایج را دارید؟

en: Learn how to create a segment
fa: یاد بگیرید چگونه یک بخش ایجاد کنید

en: What are 3-5 commonly referenced segments or tables that would be useful for this audience?
fa: 3-6 بخش یا جدول جداگانه که معمولا برای این مخاطب مفید است، 3-5 هستند.

en: Add another segment or table
fa: یک بخش یا جدول دیگر اضافه کنید

en: Is there anything your users should understand or know before they start accessing the data?
fa: آیا قبل از شروع به دسترسی به داده ها، کاربران باید قبل از شروع دسترسی به آنها، باید بدانند یا بدانند؟

en: What should a user of this data know before they start accessing it?
fa: قبل از شروع دسترسی به این اطلاعات باید یک کاربر از این اطلاعات بداند؟

en: E.g., expectations around data privacy and use, common pitfalls or misunderstandings, information about data warehouse performance, legal notices, etc.
fa: به عنوان مثال، انتظارات در مورد حریم خصوصی و استفاده از داده ها، مشکلات رایج یا سوء تفاهم ها، اطلاعات مربوط به عملکرد انبار داده، اعلامیه های قانونی و غیره

en: Is there someone your users could contact for help if they're confused about this guide?
fa: آیا کسی وجود دارد که کاربران شما می توانند برای کمک در صورت بروز این اشتباه در مورد این راهنما چاره کنند؟

en: Who should users contact for help if they're confused about this data?
fa: اگر در مورد این اطلاعات اشتباه گرفته شود، کاربران باید برای کمک تماس بگیرند؟

en: Please enter a revision message
fa: لطفا یک پیام تجدید نظر را وارد کنید

en: Why this Metric is interesting
fa: چرا این متریک جالب است

en: Things to be aware of about this Metric
fa: چیزهایی که در مورد این متریال آگاه هستند

en: How this Metric is calculated
fa: چگونه این متریک محاسبه شده است

en: Nothing on how it's calculated yet
fa: هیچ چیز در مورد چگونگی محاسبه هنوز

en: Other fields you can group this metric by
fa: دیگر زمینه های شما می توانید این متریک با گروه

en: Fields you can group this metric by
fa: زمینه های شما می توانید این متریک با گروه

en: Metrics are the official numbers that your team cares about
fa: معیارهای رسمی اعداد رسمی است که تیم شما در مورد آن مورد توجه قرار گرفته است

en: Metrics will appear here once your admins have created some
fa: پس از اینکه مدیران شما برخی از آنها ایجاد کرد، معیارها در اینجا ظاهر می شوند

en: Learn how to create metrics
fa: یاد بگیرید چگونه برای ایجاد معیارها

en: Questions about this metric will appear here as they're added
fa: سوالاتی درباره این معیار در اینجا به عنوان آنها اضافه شده است

en: There are no revisions for this metric
fa: برای این متریک تجدیدنظر وجود ندارد

en: Revision history for {0}
fa: تاریخچه ویرایش برای {0}

en: X-ray this metric
fa: اشعه ایکس این متریک

en: Why this Segment is interesting
fa: چرا این بخش جالب است

en: Things to be aware of about this Segment
fa: چیزهایی که در مورد این بخش آگاهی دارند

en: Segments are interesting subsets of tables
fa: بخش ها بخش های جالب از جداول هستند

en: Defining common segments for your team makes it even easier to ask questions
fa: تعریف بخش های عادی برای تیم شما، باعث می شود که سؤالات بیشتری از شما بپرسید

en: Segments will appear here once your admins have created some
fa: Segments در اینجا ظاهر خواهد شد، هنگامی که مدیران شما برخی را ایجاد کرده اند

en: Learn how to create segments
fa: یاد بگیرید چگونه برای ایجاد بخش

en: Questions about this segment will appear here as they're added
fa: سوالات در مورد این بخش در اینجا به عنوان آنها اضافه می شود

en: There are no revisions for this segment
fa: برای این بخش تجدیدنظر وجود ندارد

en: Fields in this segment
fa: زمینه های این بخش

en: Questions about this segment
fa: سوالات در مورد این بخش

en: X-ray this segment
fa: اشعه ایکس این بخش

en: Login
fa: ورود

en: Search
fa: جستجو کردن

en: Dashboard
fa: داشبورد

en: New Question
fa: سوال جدید

en: Select the type of Database you use
fa: نوع پایگاه داده ای که استفاده می کنید را انتخاب کنید

en: Add your data
fa: اطلاعات خود را اضافه کنید

en: I'll add my own data later
fa: بعدا داده های خودم را اضافه خواهم کرد

en: Connecting to {0}
fa: اتصال به {0}

en: You’ll need some info about your database, like the username and password. If you don’t have that right now, Metabase also comes with a sample dataset you can get started with.
fa: شما به اطلاعاتی درباره پایگاه داده خود نیاز دارید، مانند نام کاربری و رمز عبور. اگر شما آن را در حال حاضر ندارید، Metabase همچنین با مجموعه داده های نمونه ای که می توانید از آن استفاده کنید.

en: I'll add my data later
fa: بعدا داده هایم را اضافه خواهم کرد

en: Control automatic scans
fa: کنترل اسکن خودکار

en: Usage data preferences
fa: تنظیمات داده استفاده

en: Thanks for helping us improve
fa: با تشکر برای کمک به بهبود ما

en: We won't collect any usage events
fa: ما هر گونه رویداد استفاده را جمع آوری نخواهیم کرد

en: In order to help us improve Metabase, we'd like to collect certain data about usage through Google Analytics.
fa: به منظور کمک به بهبود Metabase، ما می خواهیم اطلاعات خاصی در مورد استفاده از طریق Google Analytics جمع آوری کنیم.

en: Here's a full list of everything we track and why.
fa: در اینجا یک لیست کامل از همه چیز ما پیگیری و به همین دلیل است.

en: Allow Metabase to anonymously collect usage events
fa: اجازه دهید Metabase به صورت ناشناس رویدادهای استفاده را جمع آوری کند

en: Metabase {0} collects anything about your data or question results.
fa: Metabase {0} اطلاعاتی درباره نتایج یا نتایج شما را جمع آوری می کند.

en: never
fa: هرگز

en: All collection is completely anonymous.
fa: تمام مجموعه کاملا ناشناس است.

en: Collection can be turned off at any point in your admin settings.
fa: مجموعه را می توانید در هر نقطه از تنظیمات مدیریت خود خاموش کنید.

en: If you feel stuck
fa: اگر احساس می کنید گیر کرده اید

en: our getting started guide
fa: راهنمای شروع به کار ما

en: is just a click away.
fa: فقط یک کلیک دور است

en: Welcome to Metabase
fa: به Metabase خوش آمدید

en: Looks like everything is working. Now let’s get to know you, connect to your data, and start finding you some answers!
fa: به نظر می رسد همه چیز در حال کار است اکنون اجازه دهید شما را بشناسیم، با داده هایتان ارتباط برقرار کنید و برخی از پاسخ ها را پیدا کنید!

en: Let's get started
fa: بیا شروع کنیم

en: You're all set up!
fa: همه شما تنظیم شده اند!

en: Take me to Metabase
fa: من را به Metabase ببر

en: What should we call you?
fa: ما باید با شما تماس بگیریم؟

en: Hi, {0}. nice to meet you!
fa: سلام {0} از ملاقات با شما خوشبختم!

en: Create a password
fa: یک رمز عبور ایجاد کنید

en: Shhh...
fa: شیخ ...

en: Confirm password
fa: رمز عبور را تایید کنید

en: Shhh... but one more time so we get it right
fa: شوش ... اما یک بار دیگر، بنابراین ما آن را درست می گیریم

en: Your company or team name
fa: نام شرکت یا تیم شما

en: Department of awesome
fa: بخش بسیار جذاب

en: Metabot is admiring your integers…
fa: Metabot عواقب صحیح شما را تحسین می کند ...

en: Metabot is performing billions of differential equations…
fa: Metabot در حال انجام میلیاردها معادلات دیفرانسیل است ...

en: Metabot is doing science…
fa: متابوت در حال انجام علم ...

en: Metabot is checking out your metrics…
fa: متابوت چک کردن معیارهای شما ...

en: Metabot is looking for trends and outliers…
fa: Metabot به دنبال روندهایی و ریزگردها است ...

en: Metabot is consulting the quantum abacus…
fa: Metabot مشاوره کوانتومی ...

en: Metabot is feeling pretty good about all this…
fa: متابوت در مورد همه اینها خیلی خوب است ...

en: We’ll show you some interesting explorations of your data in
    just a few minutes.
fa: ما به شما برخی از کاوشهای جالب داده های شما را نشان خواهیم داد
    فقط چند دقیقه

en: This seems to be taking a while. In the meantime, you can check out one of these example explorations to see what Metabase can do for you.
fa: این به نظر می رسد که در حال مصرف است. در ضمن، می توانید یکی از این نمونه های نمونه را چک کنید تا ببینید چه چیزی Metabase می تواند برای شما انجام دهد.

en: I took a look at the data you just connected, and I have some explorations of interesting things I found. Hope you like them!
fa: من نگاهی به اطلاعاتی که به تازگی متصل کرده اید نگاه کردم، و من برخی از کاوشهای جالب توجه را پیدا کردم. امیدوارم که آنها را دوست داشته باشید

en: I'm done exploring for now
fa: من اکنون در حال جستجو هستم

en: Welcome to the Query Builder!
fa: به Query Builder خوش آمدید!

en: The Query Builder lets you assemble questions (or "queries") to ask about your data.
fa: Query Builder به شما اجازه می دهد سوالات (یا «نمایش ها») را برای جمع آوری اطلاعات در مورد خود بسازید.

en: Tell me more
fa: بیشتر بگو

en: Start by picking the table with the data that you have a question about.
fa: با جمع آوری جدول با داده هایی که در مورد یک سوال دارید شروع کنید.

en: Go ahead and select the "Orders" table from the dropdown menu.
fa: پیش بروید و جدول "سفارشات" را از منوی کشویی انتخاب کنید.

en: Filter your data to get just what you want.
fa: اطلاعات خود را فیلتر کنید تا آنچه را که میخواهید دریافت کنید.

en: Click the plus button and select the "Created At" field.
fa: روی دکمه plus کلیک کنید و فیلد "ایجاد شده در" را انتخاب کنید.

en: Here we can pick how many days we want to see data for, try 10
fa: در اینجا می توانیم چند روزی که می خواهیم داده ها را ببینیم انتخاب کنیم، 10 را امتحان کنید

en: Here's where you can choose to add or average your data, count the number of rows in the table, or just view the raw data.
fa: در اینجا می توانید انتخاب کنید که اطلاعات خود را اضافه یا به طور متوسط، تعداد ردیف ها در جدول را شمارش کنید یا فقط دادههای خام را مشاهده کنید.

en: Try it: click on <strong>Raw Data</strong> to change it to <strong>Count of rows</strong> so we can count how many orders there are in this table.
fa: آن را امتحان کنید: بر روی <strong> دادههای خام </ strong> کلیک کنید تا آن را به <strong> تعداد ردیفها </ strong> تغییر دهید تا بتوانیم تعداد زیادی سفارش را در این جدول داشته باشیم.

en: Add a grouping to break out your results by category, day, month, and more.
fa: گروهی را اضافه کنید تا نتایج خود را بر اساس طبقه بندی، روز، ماه و موارد دیگر برطرف کنید.

en: Let's do it: click on <strong>Add a grouping</strong>, and choose <strong>Created At: by Week</strong>.
fa: اجازه دهید این کار را انجام دهیم: روی <strong> افزودن یک گروه </ strong> کلیک کنید و <strong> ایجاد شده در: توسط هفته </ strong> را انتخاب کنید.

en: Click on "by day" to change it to "Week."
fa: روی «روز» کلیک کنید تا آن را به «هفته» تغییر دهید.

en: Run Your Query.
fa: درخواست خود را اجرا کنید

en: You're doing so well! Click <strong>Run query</strong> to get your results!
fa: شما خیلی خوب کار میکنید برای رسیدن به نتایج خود، روی <strong> اجرای درخواست </ strong> کلیک کنید

en: You can view your results as a chart instead of a table.
fa: شما می توانید نتایج خود را به عنوان یک نمودار به جای یک جدول مشاهده کنید.

en: Everbody likes charts! Click the <strong>Visualization</strong> dropdown and select <strong>Line</strong>.
fa: اکثر افراد نمودار ها را دوست دارند! روی منوی <strong> نمایش دادن</ strong> کلیک کنید و <strong> خط </ strong> را انتخاب کنید.

en: Well done!
fa: آفرین!

en: That's all! If you still have questions, check out our
fa: این همه! اگر هنوز سوالی دارید، از ما بخواهید

en: User's Guide
fa: راهنمای کاربر

en: Have fun exploring your data!
fa: لذت بردن از اطلاعات خود را کاوش کنید!

en: Thanks
fa: با تشکر

en: Save Your Questions
fa: سوالات خود را ذخیره کنید

en: By the way, you can save your questions so you can refer to them later. Saved Questions can also be put into dashboards or Pulses.
fa: به هر حال، شما می توانید سوالات خود را ذخیره کنید تا بعدا بتوانید به آنها مراجعه کنید. سوالات ذخیره شده را می توان در داشبورد یا پالس قرار داد.

en: Sounds good
fa: به نظر می رسد خوب است

en: Whoops!
fa: هوس

en: Sorry, it looks like something went wrong. Please try restarting the tutorial in a minute.
fa: با عرض پوزش، به نظر می رسد چیزی اشتباه رفت. لطفا یک دقیقه پس از اتمام آموزش دوباره امتحان کنید.

en: Password updated successfully!
fa: گذرواژه با موفقیت بهروز شد

en: Account updated successfully!
fa: حساب با موفقیت به روز شد!

en: Current password
fa: رمز عبور فعلی

en: Sign in with Google Email address
fa: با آدرس ایمیل Google وارد شوید

en: User Details
fa: اطلاعات کاربر

en: Reset to defaults
fa: بازنشانی به پیش فرضها

en: unknown map
fa: نقشه ناشناخته

en: Grid map requires binned longitude/latitude.
fa: نقشه شبکه نیازمند طول جغرافیایی / عرض جغرافیایی است.

en: more
fa: بیشتر

en: Which fields do you want to use for the X and Y axes?
fa: کدام زمینه ها برای محورهای X و Y مورد استفاده قرار می گیرد؟

en: Choose fields
fa: زمینه ها را انتخاب کنید

en: Save as default view
fa: نمایش به صورت پیش فرض ذخیره شود

en: Draw box to filter
fa: جعبه قرعه کشی برای فیلتر کردن

en: Cancel filter
fa: لغو فیلتر

en: Pin Map
fa: نقشه پین

en: Unset
fa: گمشده

en: Rows {0}-{1} of {2}
fa: ردیف {0} - {1} از {2}

en: Data truncated to {0} rows.
fa: داده های کوتاه شده به {0} ردیف.

en: Could not find visualization
fa: نمایشی پیدا نشد

en: Could not display this chart with this data.
fa: این نمودار را نمیتوان با این اطلاعات نمایش داد.

en: No results!
fa: هیچ نتیجه ای!

en: Still Waiting...
fa: هنوز منتظرم...

en: This usually takes an average of {0}.
fa: این معمولا طول می کشد به طور متوسط ​​{0}.

en: (This is a bit long for a dashboard)
fa: (این کمی طولانی برای داشبورد است)

en: This is usually pretty fast but seems to be taking awhile right now.
fa: این معمولا خیلی سریع است اما به نظر می رسد در حال حاضر به مدت طولانی مصرف شود.

en: Select a field
fa: یک فیلد را انتخاب کنید

en: error
fa: خطا

en: Click and drag to change their order
fa: برای تغییر سفارش خود روی بکشید و بکشید

en: Add fields from the list below
fa: فیلدهای را از لیست زیر اضافه کنید

en: less than
fa: کمتر از

en: greater than
fa: بزرگتر از

en: less than or equal to
fa: کمتر از یا برابر است

en: greater than or equal to
fa: بزرگتر یا مساوی با

en: equal to
fa: مساوی با

en: not equal to
fa: برابر نیست با

en: Conditional formatting
fa: قالب بندی مشروط

en: You can add rules to make the cells in this table change color if
    they meet certain conditions.
fa: شما می توانید قوانین را برای ایجاد سلول ها در این جدول تغییر رنگ اگر
    آنها شرایط خاصی را برآورده می کنند.

en: Add a rule
fa: یک قانون را اضافه کنید

en: Rules will be applied in this order
fa: قوانین به این منظور اعمال خواهد شد

en: Click and drag to reorder.
fa: برای ترتیب دوباره، روی کلیک کنید و بکشید

en: No columns selected
fa: ستونها انتخاب نشده اند

en: Cells in this column will be tinted based on their values.
fa: سلولهای این ستون بر اساس مقادیرشان رنگ میشوند.

en: When a cell in these columns is {0} it will be tinted this color.
fa: هنگامی که یک سلول در این ستون {0} باشد، این رنگ آن رنگ می شود.

en: Which columns should be affected?
fa: کدام ستون باید تحت تاثیر قرار گیرد؟

en: Formatting style
fa: سبک فرمت

en: Single color
fa: تنها رنگ

en: Color range
fa: محدوده رنگ

en: When a cell in this column is…
fa: یک سلول در این ستون ...

en: …turn its background this color:
fa: ... پس زمینه این رنگ را عوض کنید:

en: Highlight the whole row
fa: تمام سطر را برجسته کنید

en: Colors
fa: رنگ ها

en: Start the range at
fa: محدوده را در شروع کنید

en: Smallest value in this column
fa: کوچکترین مقدار در این ستون

en: Smallest value in each column
fa: کوچکترین مقدار در هر ستون

en: Smallest value in all of these columns
fa: کوچکترین مقدار در همه این ستون ها

en: Custom value
fa: ارزش سفارشی

en: End the range at
fa: محدوده را در پایان

en: Largest value in this column
fa: بزرگترین مقدار در این ستون

en: Largest value in each column
fa: بزرگترین مقدار در هر ستون

en: Largest value in all of these columns
fa: بزرگترین ارزش در همه این ستون ها

en: Add rule
fa: اضافه کردن قانون

en: Update rule
fa: به روز رسانی قانون

en: Visualization is null
fa: نمایشی وجود ندارد

en: Visualization must define an 'identifier' static variable:
fa: نمایش داده باید متغیر ثابت 'شناسه' را تعریف کند:

en: Visualization with that identifier is already registered:
fa: نمایش داده با این شناسه قبلا ثبت شده است:

en: No visualization for {0}
fa: هیچ تصویری برای {0}

en: "{0}" is an unaggregated field: if it has more than one value at a point on the x-axis, the values will be summed.
fa: "{0}" یک فیلد جمع نشده است: در صورتی که دارای مقدار بیش از یک مقدار در یک محور x باشد، مقادیر جمع می شوند.

en: This chart type requires at least 2 columns.
fa: این نوع نمودار نیاز به حداقل 2 ستون دارد.

en: This chart type doesn't support more than {0} series of data.
fa: این نوع نمودار بیش از {0} سری داده ها را پشتیبانی نمی کند.

en: Goal
fa: هدف

en: Doh! The data from your query doesn't fit the chosen display choice. This visualization requires at least {0} {1} of data.
fa: خظا! داده های درخواستی شما متناسب با نوع نمایش انتخاب شده  همخوانی ندارد. این نمایش نیاز به حداقل {0} {1} داده دارد.

en: column
fa: ستون

en: No dice. We have {0} data {1} to show and that's not enough for this visualization.
fa: عملیات امکان پذیر نمی باشد. ما {0} داده {1} را برای نشان دادن داریم و برای این نمایش کافی نیست.

en: point | points
fa[0]: نقطه

en: Bummer. We can't actually do a pin map for this data because we require both a latitude and longitude column.
fa: آزاردهنده. ما نمی توانیم برای این داده ها نقشه پین ​​را انجام دهیم، زیرا ما نیاز به ستون طول و عرض جغرافیایی داریم.

en: Please configure this chart in the chart settings
fa: لطفا این نمودار را در تنظیمات نمودار تنظیم کنید

en: Edit Settings
fa: ویرایش تنظیمات

en: xValues missing!
fa: xValues ​​گم شده!

en: X-axis
fa: محور X

en: Add a series breakout...
fa: شکستن سریال اضافه کنید ...

en: Y-axis
fa: محور Y

en: Add another series...
fa: یک سری دیگر اضافه کنید ...

en: Bubble size
fa: اندازه حباب

en: Line
fa: خط

en: Curve
fa: منحنی

en: Step
fa: گام

en: Show point markers on lines
fa: نشانگرهای نقطه در خطوط

en: Stacking
fa: پشتهسازی

en: Don't stack
fa: پشته نکن

en: Stack
fa: پشته

en: Stack - 100%
fa: پشته - 100٪

en: Show goal
fa: نمایش هدف

en: Goal value
fa: ارزش هدف

en: Replace missing values with
fa: ارزش های گمشده را با

en: Zero
fa: صفر

en: Nothing
fa: هیچ چی

en: Linear Interpolated
fa: خطی Interpolated

en: X-axis scale
fa: مقیاس محور X

en: Timeseries
fa: سری زمانی

en: Linear
fa: خطی

en: Power
fa: قدرت

en: Log
fa: ورود

en: Histogram
fa: هیستوگرام

en: Y-axis scale
fa: مقیاس محور Y

en: Show x-axis line and marks
fa: نمایش خط x محور و علائم

en: Compact
fa: فشرده

en: Rotate 45°
fa: چرخش 45 درجه

en: Rotate 90°
fa: چرخش 90 درجه

en: Show y-axis line and marks
fa: نمایش خط محور y و علائم

en: Auto y-axis range
fa: محدوده ی محدوده ی خودکار

en: Use a split y-axis when necessary
fa: در صورت لزوم از محور y تقسیم استفاده کنید

en: Show label on x-axis
fa: برچسب را روی محور x نشان دهید

en: X-axis label
fa: برچسب محور X

en: Show label on y-axis
fa: نمایش برچسب در محور y

en: Y-axis label
fa: برچسب محور Y

en: Standard Deviation
fa: انحراف معیار

en: Area
fa: حوزه

en: area chart
fa: نمودار منطقه

en: Bar
fa: بار

en: bar chart
fa: نمودار میله ای

en: Which fields do you want to use?
fa: کدام فیلدها را می خواهید استفاده کنید؟

en: Funnel
fa: کانال

en: Measure
fa: اندازه گرفتن

en: Funnel type
fa: نوع قیف

en: Bar chart
fa: نمودار میله ای

en: line chart
fa: نمودار خط

en: Please select longitude and latitude columns in the chart settings.
fa: لطفا ستون طول و عرض جغرافیایی را در تنظیمات نمودار انتخاب کنید.

en: Please select a region map.
fa: لطفا یک نقشه منطقه را انتخاب کنید

en: Please select region and metric columns in the chart settings.
fa: لطفا ستون های منطقه و متریک را در تنظیمات نمودار انتخاب کنید.

en: Map
fa: نقشه

en: Map type
fa: نوع نقشه

en: Region map
fa: نقشه منطقه

en: Pin map
fa: نقشه پین

en: Pin type
fa: نوع پین

en: Tiles
fa: کاشی

en: Markers
fa: نشانگرها

en: Latitude field
fa: زمینه عرض

en: Longitude field
fa: میدان طول جغرافیایی

en: Metric field
fa: زمینه متریک

en: Region field
fa: زمینه منطقه

en: Radius
fa: شعاع

en: Blur
fa: تاری

en: Min Opacity
fa: حداقل ابعاد

en: Max Zoom
fa: حداکثر زوم

en: No relationships found.
fa: هیچ روابطی پیدا نشد

en: via {0}
fa: از طریق {0}

en: This {0} is connected to:
fa: این {0} به متصل است:

en: Object Detail
fa: جزئیات شیء

en: object
fa: هدف - شی

en: Total
fa: جمع

en: Which columns do you want to use?
fa: کدام ستون ها می خواهید استفاده کنید؟

en: Pie
fa: پای

en: Dimension
fa: بعد، ابعاد، اندازه

en: Show legend
fa: نمایش افسانه

en: Show percentages in legend
fa: نمایش درصد در افسانه

en: Minimum slice percentage
fa: حداقل قطعه قطعه

en: Goal met
fa: هدف ملاقات کرد

en: Goal exceeded
fa: هدف بیش از حد است

en: Goal {0}
fa: هدف {0}

en: Progress visualization requires a number.
fa: نوع نمایش پیشرفت نیاز به یک عدد دارد

en: Progress
fa: پیش رفتن

en: Color
fa: رنگ

en: Row Chart
fa: نمودار ردیف

en: row chart
fa: نمودار ردیف

en: Separator style
fa: سبک جداساز

en: Number of decimal places
fa: تعداد اعشاری

en: Add a prefix
fa: افزودن یک پیشوند

en: Add a suffix
fa: یک پسوند را اضافه کنید

en: Multiply by a number
fa: ضرب به یک عدد

en: Scatter
fa: پراکنده

en: scatter plot
fa: طرح پراکنده

en: Pivot the table
fa: جدول را محکم بگیرید

en: Visible fields
fa: زمینه های قابل مشاهده

en: Vertical Alignment
fa: چیدمان عمودی

en: Top
fa: بالا

en: Middle
fa: میانه

en: Bottom
fa: پایین

en: Horizontal Alignment
fa: ترازبندی افقی

en: Left
fa: ترک کرد

en: Center
fa: مرکز

en: Right
fa: درست

en: Show background
fa: نمایش پس زمینه

en: {0} bin | {0} bins
fa[0]: {0} بن

en: Auto binned
fa: خودکار متصل

en: DELETE /api/alert/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/alert/:id.
fa: DELETE / api / alert /: id غیرفعال است در عوض، مقدار `archived 'خود را از طریق PUT / api / alert /: id تغییر دهید.

en: invalid show value
fa: ارزش نشان دهنده نامعتبر است

en: invalid value for prefix
fa: ارزش نامعتبر برای پیشوند

en: invalid value for rule name
fa: نامعتبر برای نام قانون

en: value couldn''t be parsed as base64 encoded JSON
fa: ارزش نمی تواند به عنوان base64 کدگذاری شده JSON تجزیه شود

en: Invalid entity type
fa: نوع موجودیت نامعتبر است

en: Invalid comparison entity type. Can only be one of "table", "segment", or "adhoc"
fa: نوع موجودیت مقایسه نادرست فقط می تواند یکی از "جدول"، "بخش" یا "adhoc" باشد

en: Error running query to determine Card result metadata:
fa: خطا در اجرای پرس و جو برای تعیین Metadata نتیجه کارت:

en: DELETE /api/card/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/card/:id.
fa: DELETE / api / card /: id خسته شده است در عوض، مقدار `archived` خود را از طریق PUT / api / card /: id تغییر دهید.

en: Invalid field: {0}
fa: فیلد نامعتبر: {0}

en: Invalid value ''{0}'' for ''{1}'': {2}
fa: ' {0} '' برای '' {1} '': {2} مقدار نامعتبر است

en: must be one of: {0}
fa: باید یکی از موارد زیر باشد: {0}

en: Invalid Request.
fa: درخواست نامعتبر

en: Not found.
fa: پیدا نشد.

en: You don''t have permissions to do that.
fa: شما این اجازه را ندارید.

en: Internal server error.
fa: خطای سرور داخلی

en: Warning: endpoint {0}/{1} does not have a docstring.
fa: هشدار: نقطه پایانی {0} / {1} دایرکتوری را ندارد

en: starting streaming request
fa: با شروع درخواست جریان

en: connection closed, canceling request
fa: اتصال بسته، لغو درخواست

note: a newline padding character as it's harmless and will allow us to check if the client is connected. If sending this character fails because the connection is closed, the chan will then close.  Newlines are no-ops when reading JSON which this depends upon.
en: Response not ready, writing one byte & sleeping...
fa: پاسخ آماده نیست، نوشتن یک بایت و خواب ...

en: Public sharing is not enabled.
fa: به اشتراک گذاری عمومی فعال نیست

en: Embedding is not enabled.
fa: تعویض فعال نیست

en: The object has been archived.
fa: این شیء بایگانی شده است.

en: Attempted to return a boolean as an API response. This is not allowed!
fa: تلاش برای بازگرداندن یک بولی به عنوان پاسخ API. این مجاز نیست

en: Source query for this query is Card {0}
fa: پرس و جو منبع برای این سوال کارت {0}

en: Invalid export format: {0}
fa: قالب صادرات نامعتبر: {0}

en: Invalid JSON URL or resource: {0}
fa: URL یا منبع JSON نامعتبر است: {0}

en: JSON containing information about custom GeoJSON files for use in map visualizations instead of the default US State or World GeoJSON.
fa: JSON حاوی اطلاعاتی درباره فایل های GeoJSON سفارشی برای استفاده در تصویر برداری های نقشه به جای پیش فرض ایالات متحده یا جهان GeoJSON است.

en: Invalid custom GeoJSON key: {0}
fa: کلید GeoJSON سفارشی نامعتبر است: {0}

note: ...but if we *still* couldn't find a match, throw an Exception, because we don't want people trying to inject new params
en: Invalid param: {0}
fa: پارامتر نامعتبر: {0}

en: DELETE /api/pulse/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/pulse/:id.
fa: DELETE / api / pulse /: id تخفیف است در عوض، مقدار `archived` خود را از طریق PUT / api / pulse /: id تغییر دهید.

en: API endpoint does not exist.
fa: پایان نقطه API موجود نیست

en: Password did not match stored password.
fa: رمز عبور با رمز ذخیره شده مطابقت ندارد.

en: did not match stored password
fa: با رمز ذخیره شده مطابقت نداشت

en: Problem connecting to LDAP server, will fallback to local authentication {0}
fa: مشکل اتصال به سرور LDAP، اعتبار احراز هویت محلی خواهد بود {0}

en: Invalid reset token
fa: نشانگر مجدد نامعتبر است

en: Client ID for Google Auth SSO. If this is set, Google Auth is considered to be enabled.
fa: شناسه مشتری برای Google Auth SSO اگر این تنظیم شده باشد، Google Auth در نظر گرفته شود که فعال باشد.

en: When set, allow users to sign up on their own if their Google account email address is from this domain.
fa: هنگام تنظیم، کاربران را مجبور به ثبت نام در صورتی که آدرس ایمیل حساب Google خود از این دامنه است.

en: Invalid Google Auth token.
fa: نام مستعار Google Auth نامعتبر است

en: Email is not verified.
fa: ایمیل تایید نشده است.

en: You''ll need an administrator to create a Metabase account before you can use Google to log in.
fa: قبل از اینکه بتوانید از Google برای ورود به سیستم، یک حساب کاربری Metabase ایجاد کنید، به یک مدیر نیاز خواهید داشت.

en: Successfully authenticated Google Auth token for: {0} {1}
fa: Google Auth Token برای گواهی موفقیت آمیز: {0} {1}

en: Add a database
fa: یک پایگاه داده اضافه کنید

en: Get connected
fa: متصل شوید

en: Connect to your data so your whole team can start to explore.
fa: به داده های خود متصل شوید، بنابراین کل تیم شما می تواند شروع به کشف کند.

en: Set up email
fa: ایمیل را تنظیم کنید

en: Add email credentials so you can more easily invite team members and get updates via Pulses.
fa: افزودن اعتبارنامه ایمیل، بنابراین شما می توانید به راحتی اعضای تیم را دعوت کنید و از Pulses به روز رسانی کنید.

en: Set Slack credentials
fa: مدارک Slack را تنظیم کنید

en: Does your team use Slack? If so, you can send automated updates via pulses and ask questions with MetaBot.
fa: آیا تیم شما از Slack استفاده می کند؟ اگر چنین است، شما می توانید به روز رسانی خودکار از طریق پالس ها ارسال کنید و سوالات را با MetaBot بپرسید.

en: Invite team members
fa: دعوت از اعضای تیم

en: Share answers and data with the rest of your team.
fa: به اشتراک گذاشتن پاسخ ها و اطلاعات با بقیه تیم خود.

en: Hide irrelevant tables
fa: پنهان کردن جداول نامناسب

en: Curate your data
fa: داده های شما را خراب می کند

en: If your data contains technical or irrelevant info you can hide it.
fa: اگر اطلاعات شما حاوی اطلاعات فنی یا بی اهمیت باشد، می توانید آن را پنهان کنید.

en: Organize questions
fa: سازماندهی سوالات

en: Have a lot of saved questions in {0}? Create collections to help manage them and add context.
fa: سوالهای ذخیره شده زیادی در {0} دارید؟ ایجاد مجموعه برای کمک به مدیریت آنها و اضافه کردن زمینه.

en: Create metrics
fa: ایجاد معیارها

en: Define canonical metrics to make it easier for the rest of your team to get the right answers.
fa: معیارهای کانونی را تعریف کنید تا بقیه تیم خود را برای دریافت پاسخ مناسب آسانتر کنید.

en: Create segments
fa: ایجاد بخش ها

en: Keep everyone on the same page by creating canonical sets of filters anyone can use while asking questions.
fa: هر کس را در همان صفحه نگه دارید، با ایجاد مجموعه ای از فیلترهایی که هرکسی می تواند هنگام سوال کردن استفاده کند.

en: Table ''{0}'' is now visible. Resyncing.
fa: جدول '' {0} '' در حال حاضر قابل مشاهده است Resyncing

en: Auto bin
fa: بنز اتوماتیک

en: Don''t bin
fa: نه بیرون

en: Day
fa: روز ها

note: note the order of these options corresponds to the order they will be shown to the user in the UI
en: Minute
fa: دقیقه ها

en: Hour
fa: ساعت ها

en: Quarter
fa: ربع

en: Minute of Hour
fa: دقیقه ساعت

en: Hour of Day
fa: ساعت از روز

en: Day of Week
fa: روز هفته

en: Day of Month
fa: روز ماه

en: Day of Year
fa: روز سال

en: Week of Year
fa: هفته سال

en: Month of Year
fa: ماه سال

en: Quarter of Year
fa: چهارم سال

en: 10 bins
fa: 10 سطل

en: 50 bins
fa: 50 مخزن

en: 100 bins
fa: 100 مخزن

en: Bin every 0.1 degrees
fa: بن هر 0.1 درجه

en: Bin every 1 degree
fa: بن هر 1 درجه

en: Bin every 10 degrees
fa: بن هر 10 درجه

en: Bin every 20 degrees
fa: بن هر 20 درجه

note: returns `true` if successful -- see JavaDoc
en: No appropriate image writer found!
fa: هیچ نویسنده تصویر مناسب پیدا نشد!

en: Email address already in use.
fa: آدرس ایمیل در حال استفاده است

en: Email address already associated to another user.
fa: آدرس ایمیل در حال حاضر به کاربر دیگری مرتبط است

en: Not able to reactivate an active user
fa: قادر به فعال کردن یک کاربر فعال نیست

en: Invalid password
fa: رمز عبور نامعتبر

en: All {0}
fa: همه {0}

en: {0}, all {1}
fa: {0}، همه {1}

en: Comparison of {0} and {1}
fa: مقایسه {0} و {1}

en: Automatically generated comparison dashboard comparing {0} and {1}
fa: داشبورد مقایسه به صورت خودکار ایجاد شده در مقایسه با {0} و {1}

en: sum
fa: مجموع

en: average
fa: میانگین

en: minumum
fa: کمترین

en: maximum
fa: بیشترین

en: distinct count
fa: تعداد مجزا

en: standard deviation
fa: انحراف معیار

en: cumulative count
fa: شمارش تجمعی

en: cumulative sum
fa: جمع تجمعی

en: {0} and {1}
fa: {0} و {1}

en: {0} of {1}
fa: {0} از {1}

en: {0} by {1}
fa: {0} توسط {1}

en: {0} in the {1} segment
fa: {0} در بخش {1}

en: {0} segment
fa: {0} بخش

en: {0} metric | {0} metrics
fa[0]: {0} متریک

en: {0} field | {0} fields
fa[0]: {0} فیلد

en: "{0}" question
fa: "{0}" سوال

en: Compare with {0}
fa: مقایسه با {0}

en: Compare with entire dataset
fa: مقایسه با مجموعه داده های کل

en: Applying heuristic %s to %s.
fa: اعمال٪ s به٪ s.

en: Dimensions bindings:n%s
fa: اتصالات ابعاد: n٪ s

en: Using definitions:nMetrics:n%snFilters:n%s
fa: با استفاده از تعاریف: nMetrics: n٪ snFilters: n٪ s

en: Can''t create dashboard for {0}
fa: نمیتوان داشبورد را برای {0} ایجاد کرد

en: {0}st
fa: {0} خیابان

en: {0}nd
fa: {0} nd

en: {0}rd
fa: {0} rd

en: {0}th
fa: {0} th

en: at {0}
fa: در {0}

en: on {0}
fa: در {0}

en: in {0} week - {1}
fa: در {0} هفته - {1}

en: in {0}
fa: در {0}

en: in Q{0} - {1}
fa: در Q {0} - {1}

en: Q{0}
fa: Q {0}

en: {0} is {1}
fa: {0} {1} است

en: {0} is between {1} and {2}
fa: {0} بین {1} و {2}

en: {0} is between {1} and {2}; and {3} is between {4} and {5}
fa: {0} بین {1} و {2} است و {3} بین {4} و {5}

en: where {0}
fa: جایی که {0}

en: A closer look at {0}
fa: یک نگاه نزدیک به {0}

en: A closer look at the {0}
fa: نگاهی نزدیک به {0}

en: Adding %s cards to dashboard %s:n%s
fa: افزودن٪ s کارت به داشبورد٪ s: n٪ s

en: 1 <= width <= {0}
fa: 1 <= عرض <= {0}

en: Valid metrics references
fa: مراجع معتبر معیارهای

en: Valid filters references
fa: منابع معتبر فیلتر شده

en: Valid group references
fa: مراجع معتبر گروه

en: Valid order_by references
fa: مدارک معتبر سفارشات

en: Valid dashboard filters references
fa: داشبورد معتبر فیلترهای مراجع

en: Valid dimension references
fa: ارجاع ابعاد معتبر

en: Valid card dimension references
fa: مراجع ابعاد کارت معتبر

en: Error parsing %s:n%s
fa: خطا در تجزیه٪ s: n٪ s

en: No user found with email address ''{0}''.
fa: هیچ کاربر با آدرس ایمیل '' {0} '' یافت نشد

en: Please check the spelling and try again.
fa: لطفا املای خود را بررسی کنید و دوباره امتحان کنید.

en: Resetting password for {0}...
fa: تنظیم مجدد رمز عبور برای {0} ...

en: FAIL [[[{0}]]]
fa: فايل [[[{0}]]]

en: Please use the following URL to setup your Metabase installation:
fa: لطفا برای نصب Metabase Metabase از URL زیر استفاده کنید:

en: Metabase Shutting Down ...
fa: متاباز خاموش کردن ...

en: Starting Metabase version {0} ...
fa: شروع نسخه Metabase {0} ...

en: System timezone is ''{0}'' ...
fa: منطقه زمانی سیستم است '' {0} '' ...

note: startup database.  validates connection & runs any necessary migrations
en: Setting up and migrating Metabase DB. Please sit tight, this may take a minute...
fa: راه اندازی و مهاجرت Metabase DB. لطفا کمی تنگ بشوید، ممکن است یک دقیقه طول بکشد ...

en: Looks like this is a new installation ... preparing setup wizard
fa: به نظر می رسد این یک نصب جدید است ... آماده سازی جادوگر راه اندازی

en: Metabase Initialization COMPLETE
fa: شروع اولیه Metabase

en: Launching Embedded Jetty Webserver with config:
fa: راه اندازی جاسازی شده جتتی وب سرور با پیکربندی:

en: Shutting Down Embedded Jetty Webserver
fa: وب سایت جتتی جاسازی شده را خاموش می کند

en: Starting Metabase in STANDALONE mode
fa: شروع Metabase در حالت STANDALONE

en: Metabase Initialization FAILED
fa: ابتدایی Metabase ناپدید شد

en: Database has migration lock; cannot run migrations.
fa: پایگاه داده دارای قفل مهاجرت است. نمی توان مهاجرت کرد

en: You can force-release these locks by running `java -jar metabase.jar migrate release-locks`.
fa: شما می توانید این قفل ها را با اجرای `java -jar metabase.jar migrate release-locks 'باز کنید.

en: Checking if Database has unrun migrations...
fa: بررسی اینکه آیا بانک اطلاعاتی مهاجرت نشده است ...

en: Database has unrun migrations. Waiting for migration lock to be cleared...
fa: بانک اطلاعاتی مهاجرت نشده است. منتظر قفل مهاجرت هستیم ...

en: Migration lock is cleared. Running migrations...
fa: قفل مهاجرت پاک شده است. مهاجرت در حال اجرا ...

en: Migration lock cleared, but nothing to do here! Migrations were finished by another instance.
fa: قفل مهاجرت پاک شده است، اما هیچ چیز برای انجام این کار وجود ندارد! مهاجرت به وسیله یک نمونه دیگر انجام شد.

note: Set up liquibase and let it do its thing
en: Setting up Liquibase...
fa: راه اندازی Liquibase ...

en: Liquibase is ready.
fa: Liquibase آماده است

en: Verifying {0} Database Connection ...
fa: بررسی {0} اتصال به پایگاه داده ...

en: Verify Database Connection ...
fa: اتصال پایگاه داده را بررسی کنید ...

en: Running Database Migrations...
fa: مهاجرت پایگاه داده در حال اجرا ...

en: Database Migrations Current ...
fa: ...

en: Hmm, we couldn''t connect to the database.
fa: هوم، ما نمی توانیم به پایگاه داده وصل شویم.

en: Make sure your host and port settings are correct
fa: اطمینان حاصل کنید که تنظیمات میزبان و پورت شما صحیح است

en: We couldn''t connect to the ssh tunnel host.
fa: ما نمی توانیم به میزبان تونل ssh متصل شویم.

en: Check the username, password.
fa: نام کاربری، رمز عبور را بررسی کنید.

en: Check the hostname and port.
fa: نام میزبان و پورت را بررسی کنید.

en: Looks like the database name is incorrect.
fa: به نظر می رسد نام پایگاه داده نادرست است.

en: It looks like your host is invalid.
fa: به نظر می رسد میزبان شما نامعتبر است

en: Please double-check it and try again.
fa: لطفا آن را بررسی کنید و دوباره امتحان کنید.

en: Looks like your password is incorrect.
fa: به نظر می رسد رمز عبور شما اشتباه است

en: Looks like you forgot to enter your password.
fa: به نظر می رسد که رمز عبور خود را فراموش کرده اید.

en: Looks like your username is incorrect.
fa: به نظر می رسد نام کاربری شما نادرست است.

en: Looks like the username or password is incorrect.
fa: به نظر می رسد که نام کاربری یا رمز عبور نادرست است.

note: ## CONFIG
en: Connection timezone to use when executing queries. Defaults to system timezone.
fa: زمان اتصال اتصال برای استفاده در هنگام اجرای پرس و جو. به طور پیش فرض به منطقه زمانی سیستم

en: Registered driver {0} {1}
fa: راننده ثبت شده {0} {1}

en: No -init-driver function found for ''{0}''
fa: هیچ تابع راننده برای '' {0} '' یافت نشد

en: Unable to parse date string ''{0}'' for database engine ''{1}''
fa: قادر به تجزیه تاریخ رشته '' {0} '' برای موتور پایگاه داده '' {1} ''

note: all-NULL columns in DBs like Mongo w/o explicit types
en: Don''t know how to map class ''{0}'' to a Field base_type, falling back to :type/*.
fa: نمی دانید که چگونه کلاس '' {0} '' را به یک فیلد base_type ارجاع دهید، به نوع: / *.

en: Failed to connect to database: {0}
fa: اتصال به پایگاه داده نشد: {0}

en: Invalid BigQuery identifier: ''{0}''
fa: شناسه BigQuery نامعتبر است: '' {0} ''

en: BigQuery statements can't be parameterized!
fa: اظهارات BigQuery نمی تواند پارامتر شود!

en: Failed to set timezone:
fa: تنظیم منطقه زمانی تنظیم نشد

en: You must enable the Google Analytics API. Use this link to go to the Google Developers Console: {0}
fa: شما باید API Google Analytics را فعال کنید. برای رفتن به کنسول Google Developers Console از این لینک استفاده کنید: {0}

en: Running SQL queries against H2 databases using the default (admin) database user is forbidden.
fa: در حال انجام پرس و جو SQL در برابر پایگاه داده های H2 با استفاده از کاربر پایگاه داده به طور پیش فرض (admin) ممنوع است.

en: Error: metabase.driver.FixedHiveDriver is registered, but JDBC does not seem to be using it.
fa: خطا: metabase.driver.FixedHiveDriver ثبت شده است، اما JDBC به نظر نمی رسد از آن استفاده کند.

en: Found metabase.driver.FixedHiveDriver.
fa: metabase.driver.FixedHiveDriver یافت شد

en: Successfully registered metabase.driver.FixedHiveDriver with JDBC.
fa: Metabase.driver.FixedHiveDriver با JDBC ثبت نام شده است.

note: CONFIG TODO - smtp-port should be switched to type :integer
en: Email address you want to use as the sender of Metabase.
fa: آدرس ایمیل شما می خواهید به عنوان فرستنده Metabase استفاده کنید.

en: The address of the SMTP server that handles your emails.
fa: آدرس سرور SMTP که ایمیل های شما را مدیریت می کند.

en: SMTP username.
fa: نام کاربری SMTP

en: SMTP password.
fa: رمز عبور SMTP

en: The port your SMTP server uses for outgoing emails.
fa: پورت سرور SMTP شما برای ایمیل های خروجی استفاده می کند.

en: SMTP secure connection protocol. (tls, ssl, starttls, or none)
fa: پروتکل اتصال ایمن SMTP (tls، ssl، starttls، یا none)

en: none
fa: هیچ یک

en: SMTP host is not set.
fa: میزبان SMTP تنظیم نشده است.

en: Failed to send email
fa: ایمیل ارسال نشد

en: Error testing SMTP connection
fa: خطا در اتصال به SMTP

en: Enable LDAP authentication.
fa: تأیید هویت LDAP را فعال کنید

en: Server hostname.
fa: نام میزبان سرور

en: Server port, usually 389 or 636 if SSL is used.
fa: پورت سرور، معمولا 389 یا 636 اگر SSL استفاده شود.

en: Use SSL, TLS or plain text.
fa: از SSL، TLS یا متن ساده استفاده کنید.

en: The Distinguished Name to bind as (if any), this user will be used to lookup information about other users.
fa: نام متمایز برای اتصال (به عنوان مثال)، این کاربر برای جستجوی اطلاعات در مورد سایر کاربران استفاده خواهد شد.

en: The password to bind with for the lookup user.
fa: رمز عبور برای اتصال کاربر برای جستجو.

en: Search base for users. (Will be searched recursively)
fa: پایگاه جستجوی کاربران (به صورت بازگشتی جستجو می شود)

en: User lookup filter, the placeholder '{login}' will be replaced by the user supplied login.
fa: فیلد جستجوگر کاربر، جادوگر {login} با کاربر وارد شده توسط کاربر جایگزین خواهد شد.

en: Attribute to use for the user's email. (usually ''mail'', ''email'' or ''userPrincipalName'')
fa: مشخصه برای استفاده از ایمیل کاربر. (معمولا '' پست الکترونیکی ''، '' ایمیل '' یا '' userPrincipalName '')

en: Attribute to use for the user''s first name. (usually ''givenName'')
fa: مشخصه برای نام کاربری کاربر استفاده می شود. (معمولا '' givenName '')

en: Attribute to use for the user''s last name. (usually ''sn'')
fa: مشخصه برای نام کاربری کاربر استفاده می شود. (معمولا '' sn '')

en: Enable group membership synchronization with LDAP.
fa: همگام سازی عضویت گروه با LDAP را فعال کنید

en: Search base for groups, not required if your LDAP directory provides a ''memberOf'' overlay. (Will be searched recursively)
fa: پایگاه جستجوی برای گروه ها، مورد نیاز نیست، اگر دایرکتوری LDAP یک پوشه '' memberOf '' را فراهم می کند. (به صورت بازگشتی جستجو می شود)

note: Should be in the form: {"cn=Some Group,dc=...": [1, 2, 3]} where keys are LDAP groups and values are lists of MB groups IDs
en: JSON containing LDAP to Metabase group mappings.
fa: JSON حاوی LDAP به گروه بندی Metabase گروه.

note: Define a setting which captures our Slack api token
en: Slack API bearer token obtained from https://api.slack.com/web#authentication
fa: نشانه حامل Slack API از https://api.slack.com/web#authentication به دست آمده است

en: Enable MetaBot, which lets you search for and view your saved questions directly via Slack.
fa: فعال کردن MetaBot، که به شما اجازه می دهد به طور مستقیم از طریق Slack جستجو و مشاهده سوالات ذخیره شده خود را مشاهده کنید.

en: Last MetaBot checkin was {0} ago.
fa: آخرین چک چک MetaBot {0} پیش بود.

en: This instance will now handle MetaBot duties.
fa: این مثال اکنون وظایف MetaBot را انجام خواهد داد.

en: Here''s what I can {0}:
fa: در اینجا چیزی است که می توانم {0}:

en: I don''t know how to {0} `{1}`.n{2}
fa: من نمی دانم چگونه {0} `{1}` .n {2}

en: Uh oh! :cry:n> {0}
fa: اوه آه! : گریه: n> {0}

en: Here''s your {0} most recent cards:n{1}
fa: در اینجا آخرین کارت های {0} شما وجود دارد: n {1}

en: Could you be a little more specific? I found these cards with names that matched:n{0}
fa: می توانید کمی بیشتر مشخص کنید؟ من این کارت ها را با نام هایی یافتم که با هم مطابقت داشتند: n {0}

en: I don''t know what Card `{0}` is. Give me a Card ID or name.
fa: من نمی دانم چه کارت {0} `است. یک شناسه یا نام کارت را به من بدهید

en: Show which card? Give me a part of a card name or its ID and I can show it to you. If you don''t know which card you want, try `metabot list`.
fa: نمایش کدام کارت بخشی از یک نام کارت یا شناسه آن را به من بدهید و می توانم آن را به شما نشان دهم. اگر شما نمی دانید که کدام کارت را می خواهید، سعی کنید به لیست متابوت بپردازید.

en: Ok, just a second...
fa: خوب، فقط یک ثانیه ...

en: Not Found
fa: پیدا نشد

en: Evaluating Metabot command:
fa: ارزیابی فرمان Metabot:

en: Go home websocket, you're drunk.
fa: به وب سایت ما بپیوندید، شما مست هستید

en: Error launching metabot:
fa: خطا در راه اندازی متابوت:

en: MetaBot WebSocket is closed. Reconnecting now.
fa: MetaBot WebSocket بسته است در حال اتصال مجدد

en: Error connecting websocket:
fa: خطا در اتصال websocket:

en: This instance is performing MetaBot duties.
fa: این مثال انجام وظایف MetaBot است.

en: Another instance is already handling MetaBot duties.
fa: مثال دیگر در حال حاضر با وظایف MetaBot کار می کند.

en: Starting MetaBot threads...
fa: شروع موضوعات MetaBot ...

en: Stopping MetaBot...  🤖
fa: متوقف سازی ربات متا... 🤖

en: MetaBot already running. Killing the previous WebSocket listener first.
fa: ربات متا درحال اجرا می باشد. اول شنونده وبسوکت قبلی را متوقف سازید.

en: Base-64 encoded public key for this site's SSL certificate.
fa: Base-64 رمزگذاری شده برای کلید عمومی برای گواهی SSL این سایت.

en: Specify this to enable HTTP Public Key Pinning.
fa: این را برای فعال کردن پین کردن کلید عمومی HTTP فعال کنید.

en: See {0} for more information.
fa: {0} را برای اطلاعات بیشتر ببینید

en: Cannot save Question: source query has circular references.
fa: نتوانست سوال را نجات دهد: پرس و جو منبع دارای مراجع دایره ای است.

en: Card {0} does not exist.
fa: کارت {0} وجود ندارد.

en: You do not have permissions to run ad-hoc native queries against Database {0}.
fa: شما مجوزهای لازم برای نمایش درخواستهای بومی خاص خود را در برابر بانک اطلاعاتی {0} ندارید

en: Invalid color
fa: رنگ نامعتبر

en: must be a valid 6-character hex color code
fa: باید کد رنگ هگزسیده 6 کاراکتری معتبر باشد

en: Collection name cannot be blank!
fa: اسم مجموعه نمیتواند خالی باشد.

en: cannot be blank
fa: نمی‌تونه خالی باشه

en: Invalid Collection location: path is invalid.
fa: محل مجموعه غیر معتبر: آدرس نامعتبر می باشد.

en: You cannot move a Personal Collection.
fa: شما نمیتوانید یک مجموعه شخصی را جا به جا کنید.

en: Invalid Collection location: some or all ancestors do not exist.
fa: محل جمع آوری نامعتبر: برخی یا همه اجداد وجود ندارد.

en: You cannot archive the Root Collection.
fa: شما نمی توانید مجموعه ریشه را بایگانی کنید.

en: You cannot archive a Personal Collection.
fa: شما نمیتوانید یک مجموعه شخصی را بایگانی کنید

en: You cannot move the Root Collection.
fa: شما نمیتوانید مجموعه ریشه ای را جا به جا کنید

en: You cannot move a Collection into itself or into one of its descendants.
fa: شما نمی توانید مجموعه را به خود و یا به یکی از فرزندان خود منتقل کنید.

note: first move this Collection
en: Moving Collection {0} and its descendants from {1} to {2}
fa: مجموعه حرکت {0} و فرزندان آن از {1} تا {2}

en: You're not allowed to change the owner of a Personal Collection.
fa: شما مجاز به تغییر صاحب یک مجموعه شخصی نیستید.

en: You're not allowed to move a Personal Collection.
fa: شما مجاز به انتقال یک مجموعه شخصی نیستید.

en: You cannot move a Collection and archive it at the same time.
fa: شما نمیتوانید یک مجموعه را حرکت دهید و آن را همزمان ذخیره کنید.

en: You cannot delete a Personal Collection!
fa: شما نمی توانید یک مجموعه شخصی را حذف کنید!

en: {0} {1}''s Personal Collection
fa: {0} {1} مجموعه شخصی

en: You cannot update a CollectionRevision!
fa: شما نمی توانید CollectionRevision را به روز کنید!

en: Field {0} was previously automatically set to show a list widget, but now has {1} values.
fa: فیلد {0} قبلا به طور خودکار برای نمایش یک ویجت لیست تنظیم شده است، اما در حال حاضر دارای {1} مقدار است.

en: Switching Field to use a search widget instead.
fa: سوئیچینگ فیلد به جای استفاده از ویجت جستجو.

en: Storing updated FieldValues for Field {0}...
fa: ذخیرۀ FieldValues ​​به روز شده برای فیلد {0} ...

en: Storing FieldValues for Field {0}...
fa: ذخیره فیلد فیلد برای فیلد {0} ...

en: Metabase can attempt to transform your table and field names into more sensible, human-readable versions, e.g. "somehorriblename" becomes "Some Horrible Name".
fa: Metabase می تواند تلاش کند نام جدول و فیلدهای خود را به نسخه های قابل اعتماد تر و قابل خواندن با انسانی تبدیل کند، برای مثال "somehorriblename" می شود "برخی از نام وحشتناک".

en: This doesn’t work all that well if the names are in a language other than English, however.
fa: با این حال، این کار همه کارها را به خوبی انجام نمی دهد، اگر این نام ها در زبان دیگری غیر از زبان انگلیسی باشد.

en: Do you want us to take a guess?
fa: میخوای ما برات حدس بزنیم؟

en: You cannot create or revoke permissions for the 'Admin' group.
fa: شما نمیتوانید مجوزهای گروه مدیریت را ایجاد یا لغو کنید.

en: Invalid permissions object path: ''{0}''.
fa: مسیر شیء مجوزهای معتبر: '' {0} ''.

en: You cannot update a permissions entry!
fa: شما نمی توانید ورود مجوز را به روز کنید!

en: Delete it and create a new one.
fa: حذفش کن و یه جدیدش رو بساز

en: You cannot edit permissions for a Personal Collection or its descendants.
fa: شما نمیتوانید مجوزهای یک مجموعه شخصی یا نسلهای آن را ویرایش کنید.

en: Looks like someone else edited the permissions and your data is out of date.
fa: به نظر می رسد شخص دیگری ویرایش مجوز ها را داشته و داده های شما از بین رفته است.

en: Please fetch new data and try again.
fa: لطفا داده جدید را دریافت کنید و مجددا تلاش کنید

en: Created magic permissions group ''{0}'' (ID = {1})
fa: گروه مجوز جادویی '' {0} '' (ID = {1})

en: A group with that name already exists.
fa: گروهی با این نام در حال حاضر وجود دارد.

en: You cannot edit or delete the ''{0}'' permissions group!
fa: شما نمی توانید گروه مجوز '' {0} '' را ویرایش یا حذف کنید!

en: You cannot add or remove users to/from the 'MetaBot' group.
fa: شما نمیتوانید کاربران را به / از گروه MetaBot اضافه یا حذف کنید.

en: You cannot add or remove users to/from the 'All Users' group.
fa: شما نمیتوانید کاربران را به / از گروه «همه کاربران» اضافه یا حذف کنید.

en: You cannot remove the last member of the 'Admin' group!
fa: شما نمیتوانید آخرین عضو گروه مدیریت را حذف کنید

en: You cannot update a PermissionsRevision!
fa: شما نمی توانید PermissionsRevision را به روز کنید!

note: if there's still not a Card, throw an Exception!
en: Invalid Alert: Alert does not have a Card assoicated with it
fa: هشدار نامعتبر: هشدار یک کارت مرتبط با آن ندارد

en: value must be a map with the keys `{0}`, `{1}`, and `{2}`.
fa: ارزش باید یک نقشه با کلید `{0}`، `{1}`، و `{2}` باشد.

en: value must be a map with the following keys `({0})`
fa: ارزش باید یک نقشه با کلیدهای زیر {(0)) `باشد

en: Error calculating permissions for query: {0}
fa: خطا در محاسبه مجوزها برای پرس و جو: {0}

en: Invalid query type: {0}
fa: نوع پرس و جو نامعتبر: {0}

en: You cannot update a QueryExecution!
fa: شما نمی توانید QueryExecution را به روز کنید!

en: You cannot update a Revision!
fa: شما نمی توانید یک نسخه را به روز کنید!

en: Setting {0} does not exist.nFound: {1}
fa: تنظیم {0} وجود ندارد. نکته: {1}

en: Updating value of settings-last-updated in DB...
fa: به روز رسانی ارزش تنظیمات - آخرین به روز رسانی در DB ...

en: Checking whether settings cache is out of date (requires DB call)...
fa: بررسی اینکه آیا حافظه پنهان تنظیم شده است (نیاز به تماس DB) ...

en: Settings have been changed on another instance, and will be reloaded here.
fa: تنظیمات در مثال دیگری تغییر کرده است و در اینجا دوباره بارگیری خواهد شد.

en: Refreshing Settings cache...
fa: حافظه تنظیمات بازخوانی ...

en: Invalid value for string: must be either "true" or "false" (case-insensitive).
fa: مقدار نامعتبر برای رشته: باید "درست" یا "غلط" (حساس به حروف) باشد.

en: You cannot update `settings-last-updated` yourself! This is done automatically.
fa: شما نمیتوانید تنظیمات خود را بهروزرسانی کنید! این به صورت خودکار انجام می شود.

note: go ahead and log the Exception anyway on the off chance that it *wasn't* just a race condition issue
en: Error inserting a new Setting:
fa: خطا در افزودن یک تنظیم جدید:

en: Assuming Setting already exists in DB and updating existing value.
fa: فرض کنید تنظیم در حال حاضر در DB وجود دارد و به روز رسانی مقدار موجود است.

en: value must be a map with each value either a string or number.
fa: ارزش باید یک نقشه با هر مقدار یا رشته یا عدد باشد.

en: Loading plugins in directory {0}...
fa: بارگیری پلاگین ها در دایرکتوری {0} ...

en: Loading plugin {0}...
fa: بارگیری پلاگین {0} ...

en: It looks like you have some external dependencies in your Metabase plugins directory.
fa: به نظر می رسد که شما در وابستگی های خارجی خود در دایرکتوری پلاگین Metabase خود دارید.

en: With Java 9 or higher, Metabase cannot automatically add them to your classpath.
fa: با جاوا 9 یا بالاتر، Metabase نمی تواند به طور خودکار آنها را به مسیر کلاس شما اضافه کند.

en: Instead, you should include them at launch with the -cp option. For example:
fa: در عوض، شما باید آنها را در راه اندازی با گزینه -cp وارد کنید. مثلا:

en: See https://metabase.com/docs/latest/operations-guide/start.html#java-versions for more details.
fa: برای اطلاعات بیشتر به https://metabase.com/docs/latest/operations-guide/start.html#java-versions مراجعه کنید

en: (If you're already running Metabase this way, you can ignore this message.)
fa: (اگر شما در حال حاضر Metabase را در این راه اجرا می کنید، می توانید این پیام را نادیده بگیرید.)

en: Identify when new versions of Metabase are available.
fa: شناسایی زمانی که نسخه های جدید Metabase در دسترس هستند.

en: Information about available versions of Metabase.
fa: اطلاعات در مورد نسخه های موجود Metabase.

en: The name used for this instance of Metabase.
fa: نام مورد استفاده برای این مثال Metabase.

en: The base URL of this Metabase instance, e.g. "http://metabase.my-company.com".
fa: آدرس پایه این نمونه متاباز، به عنوان مثال "http://metabase.my-company.com".

en: The default language for this Metabase instance.
fa: زبان پیشفرض برای این نمونه متابیس

en: This only applies to emails, Pulses, etc. Users'' browsers will specify the language used in the user interface.
fa: این فقط در مورد ایمیل ها، پالس ها و غیره استفاده می شود. مرورگرهای کاربران زبان مورد استفاده در رابط کاربری را مشخص می کنند.

en: The email address users should be referred to if they encounter a problem.
fa: اگر با یک مشکل مواجه شدید، کاربران آدرس ایمیل باید مراجعه کنند.

en: Enable the collection of anonymous usage data in order to help Metabase improve.
fa: مجموعه ای از داده های استفاده ناشناس را برای کمک به بهبود Metabase فعال کنید.

en: The map tile server URL template used in map visualizations, for example from OpenStreetMaps or MapBox.
fa: الگو URL الگو سرور کاشی مورد استفاده در تصورات نقشه، به عنوان مثال از OpenStreetMaps یا MapBox.

en: Enable admins to create publicly viewable links (and embeddable iframes) for Questions and Dashboards?
fa: فعال کردن مدیران برای ایجاد لینک های قابل مشاهده قابل مشاهده (و قاب های قابل جاسازی) برای سوالات و داشبورد ها؟

en: Allow admins to securely embed questions and dashboards within other applications?
fa: به مدیران اجازه دهید ایمن سوالات و داشبورد ها را در برنامه های دیگر قرار دهند؟

en: Allow using a saved question as the source for other queries?
fa: اجازه استفاده از یک سؤال ذخیره شده به عنوان منبع برای سایر نمادها؟

en: Enabling caching will save the results of queries that take a long time to run.
fa: فعال کردن ذخیره سازی، نتایجی از نمایش داده ها را ذخیره می کند که مدت زمان زیادی طول می کشد تا اجرا شوند.

en: The maximum size of the cache, per saved question, in kilobytes:
fa: حداکثر اندازه حافظه پنهان، در هر سوال ذخیره شده، در کیلوبایت:

en: The absolute maximum time to keep any cached query results, in seconds.
fa: حداکثر حداکثر زمان برای حفظ هر گونه نتایج پرس و جو ذخیره شده در ثانیه.

en: Metabase will cache all saved questions with an average query execution time longer than this many seconds:
fa: Metabase تمام سوالات ذخیره شده را با میانگین زمان اجرای پرس و جو بیشتر از این چند ثانیه مخفی نگه می دارد:

en: To determine how long each saved question''s cached result should stick around, we take the query''s average execution time and multiply that by whatever you input here.
fa: برای تعیین مدت زمانی که هر نتیجه ذخیره شده ذخیره شده در سؤال باید در اطراف نگه داشته شود، ما میانگین زمان اجرای اجرای پرس و جو را افزایش می دهیم و آن را با آنچه شما در اینجا وارد کردید می کنید.

en: So if a query takes on average 2 minutes to run, and you input 10 for your multiplier, its cache entry will persist for 20 minutes.
fa: بنابراین اگر یک پرس و جو برای اجرا به طور متوسط ​​2 دقیقه طول بکشد، و شما 10 برای چندتایی خود را وارد کنید، ورودی حافظه پنهان آن تا 20 دقیقه ادامه خواهد یافت.

en: When using the default binning strategy and a number of bins is not provided, this number will be used as the default.
fa: هنگام استفاده از استراتژی پیشفرض به طور پیش فرض و تعدادی از سطل ها ارائه نشده است، این شماره به عنوان پیش فرض مورد استفاده قرار می گیرد.

en: When using the default binning strategy for a field of type Coordinate (such as Latitude and Longitude), this number will be used as the default bin width (in degrees).
fa: هنگام استفاده از استراتژی پیشفرض پیش فرض برای یک فیلد از نوع مختصات (مانند طول و عرض جغرافیایی)، این شماره به عنوان عرض باین پیش فرض (در درجه) استفاده می شود.

en: Unable to validate token.
fa: قادر به تأیید نشانه نیست

en: Error fetching token status:
fa: خطا در دریافت وضعیت توکن

en: There was an error checking whether this token was valid.
fa: یک خطا در بررسی اینکه آیا این نشانه معتبر بود، وجود داشت.

en: Token validation timed out.
fa: تأیید اعتبار سنجی زمان به پایان رسیده است

en: Invalid token: token isn't in the right format.
fa: نشانه نامعتبر: نشانه در فرمت مناسب نیست.

note: attempt to query the metastore API about the status of this token. If the request doesn't complete in a reasonable amount of time throw a timeout exception
en: Checking with the MetaStore to see whether {0} is valid...
fa: بررسی با MetaStore برای دیدن اینکه {0} معتبر است ...

en: Token for premium embedding. Go to the MetaStore to get yours!
fa: برچسب برای تعبیه حق بیمه. برو به MetaStore برای به دست آوردن شما!

en: Token is valid.
fa: توکن معتبر می باشد

en: Error setting premium embedding token
fa: خطا در تعیین تعرفه حق بیمه

en: Unable to compare results to goal for alert.
fa: نمیتوان مقایسه نتایج را به هدف برای هشدار داد.

en: Question ID is ''{0}'' with visualization settings ''{1}''
fa: سوال ID '' {0} '' با تنظیمات نمایش است '' {1} ''

en: Unrecognized alert with condition ''{0}''
fa: هشدار ناشناخته با وضعیت '' {0} ''

en: Unrecognized channel type {0}
fa: نوع کانال نامشخص {0}

en: Error sending notification!
fa: خطا در ارسال اعلان!

en: Can't find JS color selector at ''{0}''
fa: می توانید انتخاب رنگ JS را در '' {0} '' پیدا کنید

en: Card has errors: {0}
fa: کارت دارای خطا است: {0}

en: Pulse card render error
fa: کارت پالس رندر خطا

en: Trimming trailing comment from card with id {0}
fa: ترتیب پیشنویس از کارت با شناسه {0}

en: Can't find field with ID: {0}
fa: فیلد با شناسه پیدا نشد: {0}

en: ''{0}'' is a required param.
fa: ' {0} '' پارامتر مورد نیاز است.

en: Found ''{0}'' with no terminating ''{1}'' in query ''{2}''
fa: ' {0} '' بدون تعطیل '' {1} '' در پرس و جو '' {2} ''

en: Unable to substitute ''{0}'': param not specified.nFound: {1}
fa: قادر به جایگزینی '' {0} '': param not specified.nFound: {1}

en: You do not have permissions to view Card {0}.
fa: شما مجوز هایی برای مشاهده کارت {0} ندارید.

en: You do not have permissions to run this query.
fa: شما برای اجرای این پرس و جو مجوز ندارید.

en: Fingerprint updates attempted {0}, updated {1}, no data found {2}, failed {3}
fa: به روز رسانی اثر انگشت تلاش {0}، بهروز {1}، هیچ اطلاعاتی یافت نشد {2}، شکست خورد {3}

en: Total number of fields classified {0}, {1} failed
fa: تعداد کل فیلدها دسته بندی شده {0}، {1} شکست خورده است

en: Total number of tables classified {0}, {1} updated
fa: تعداد کل جداول طبقه بندی شده {0}، {1} به روز شد

en: Error generating fingerprint for {0}
fa: خطا در ایجاد اثر انگشت برای {0}

en: Updated {0} field value sets, created {1}, deleted {2} with {3} errors
fa: به روز شده {0} مجموعه مقادیر فیلد، ایجاد {1}، حذف {2} با خطاهای {3}

en: Total number of fields sync''d {0}, number of fields updated {1}
fa: تعداد کل فیلدها sync''d {0}، تعداد فیلدها به روز شده {1}

en: Total number of tables sync''d {0}, number of tables updated {1}
fa: تعداد کل جداول sync''d {0}، تعداد جداول به روز شده {1}

en: Found timezone id {0}
fa: شناسه منطقه زمانی یافت شد {0}

en: Total number of foreign keys sync''d {0}, {1} updated and {2} tables failed to update
fa: مجموع کل کلید های خارجی sync''d {0}، {1} به روز شد و {2} جداول نتوانست به روز رسانی شود

en: {0} Database {1} ''{2}''
fa: {0} پایگاه داده {1} '' {2} ''

en: Table {0} ''{1}''
fa: جدول {0} '' {1} ''

en: Field {0} ''{1}''
fa: فیلد {0} '' {1} ''

en: Field ''{0}''
fa: فیلد '' {0} ''

en: step ''{0}'' for {1}
fa: گام "'{0}' 'برای {1}

en: Completed {0} on {1}
fa: تکمیل شده {0} در {1}

en: Start: {0}
fa: شروع: {0}

en: End: {0}
fa: پایان: {0}

en: Duration: {0}
fa: مدت زمان: {0}

en: Completed step ''{0}''
fa: گام کامل '' {0} ''

en: Loading tasks namespace:
fa: بارگذاری وظایف فضای نام:

en: Starting Quartz Scheduler
fa: شروع برنامه زمانبندی کوارتز

en: Stopping Quartz Scheduler
fa: توقف کوارتز زمانبند

en: Job already exists:
fa: وظیفه در حال حاضر وجود دارد:

note: This is the very first log message that will get printed.  It's here because this is one of the very first namespaces that gets loaded, and the first that has access to the logger It shows up a solid 10-15 seconds before the "Starting Metabase in STANDALONE mode" message because so many other namesp
en: Loading Metabase...
fa: در حال بارگیری متابیس ...

en: Possible timezone conflict found on database {0}.
fa: درگیری احتمالی منطقه در پایگاه داده {0} یافت شد.

en: JVM timezone is {0} and detected database timezone is {1}.
fa: منطقه زمانی JVM {0} است و منطقه زمانی داده شده را شناسایی کرده است {1}.

en: Configure a report timezone to ensure proper date and time conversions.
fa: منطقه زمانی گزارش را پیکربندی کنید تا تبدیلات تاریخ و زمان مناسب را تضمین کنید.

en: Secret key used to sign JSON Web Tokens for requests to `/api/embed` endpoints.
fa: کلید مخفی برای امضای JSON Web Tokens برای درخواست به نقطه انتهایی `/ api / embed 'استفاده می شود.

en: MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY must be at least 16 characters.
fa: MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY باید حداقل 16 حرف باشد.

en: Saved credentials encryption is ENABLED for this Metabase instance.
fa: رمزگذاری اعتبار ذخیره شده برای این مثال متاباز فعال می شود.

en: Saved credentials encryption is DISABLED for this Metabase instance.
fa: رمزگذاری داده های ذخیره شده برای این مثال Metabase غیرفعال است.

en: nFor more information, see
fa: n برای اطلاعات بیشتر، دیدن کنید

en: value must be an integer.
fa: مقدار آن باید یک عدد صحیح باشد.

en: value must be a string.
fa: مقدار آن باید یک رشته باشد.

en: value must be a boolean.
fa: مقدار باید یک بولی باشد.

en: value must be a string that matches the regex `{0}`.
fa: مقدار باید یک رشته باشد که با regex {{0}} منطبق باشد.

en: value must satisfy one of the following requirements:
fa: ارزش باید یکی از الزامات زیر را برآورده کند:

en: value may be nil, or if non-nil, {0}
fa: مقدار ممکن است صفر باشد، یا اگر غیر صفر باشد، {0}

en: value must be one of: {0}.
fa: مقدار باید از {0} باشد.

en: value must be an array.
fa: مقدار آن باید یک آرایه باشد.

en: Each {0}
fa: هر {0}

en: The array cannot be empty.
fa: آرایه نمی‌تواند خالی باشد.

en: value must be a non-blank string.
fa: مقدار باید یک رشته غیر خالی باشد.

en: Integer greater than zero
fa: عدد صحیح بزرگتر از صفر

en: value must be an integer greater than zero.
fa: مقدار باید عدد صحیحی بزرگتر از صفر باشد

en: Number greater than zero
fa: عدد بزرگتر از صفر

en: value must be a number greater than zero.
fa: مقدار باید عددی بزرگتر از صفر باشد

en: Keyword or string
fa: کلید واژه یا رشته

en: Valid field type
fa: نوع فیلد معتبر

en: value must be a valid field type.
fa: مقدار باید یک نوع فیلد معتبر باشد.

en: Valid field type (keyword or string)
fa: نوع فیلد معتبر (کلید واژه یا رشته)

en: value must be a valid field type (keyword or string).
fa: مقدار باید یک نوع فیلد معتبر باشد (کلید واژه یا رشته).

en: Valid entity type (keyword or string)
fa: نوع موجودیت معتبر (کلید واژه یا رشته)

en: value must be a valid entity type (keyword or string).
fa: مقدار باید یک نوع نهایی معتبر باشد (کلید واژه یا رشته).

en: Valid map
fa: نقشه معتبر

en: value must be a map.
fa: ارزش باید یک نقشه باشد

en: Valid email address
fa: آدرس ایمیل معتبر

en: value must be a valid email address.
fa: مقدار باید یک آدرس ایمیل معتبری باشد

en: Insufficient password strength
fa: قدرت رمز عبور ناکافی

en: value must be a valid integer.
fa: مقدار باید یک عدد صحیح معتبر باشد

en: value must be a valid integer greater than zero.
fa: مقدار آن باید عدد صحیح و‌ بزرگتر از صفر باشد.

en: value must be a valid boolean string (''true'' or ''false'').
fa: مقدار آن باید رشته ‘true’ یا ‘false’ باشد.

en: value must be a valid JSON string.
fa: مقدار آن باید رشته JSON باشد.

en: value must be a valid embedding params map.
fa: ارزش باید یک نقشه پارامتر تعبیه معتبر باشد.

en: Data permissions
fa: دسترسی‌های داده

en: Collection permissions
fa: مجوزهای مجموعه

en: See all collection permissions
fa: تمام مجوزهای مجموعه را مشاهده کنید

en: Also change sub-collections
fa: همچنین زیر مجموعه ها را تغییر دهید

en: Can edit this collection and its contents
fa: می توانید این مجموعه و محتویات آن را ویرایش کنید

en: Can view items in this collection
fa: می توانید آیتم های موجود در این مجموعه را مشاهده کنید

en: Collection Access
fa: دسترسی به مجموعه

en: This group has permission to view at least one subcollection of this collection.
fa: این گروه اجازه می دهد حداقل یک زیر مجموعه از این مجموعه را مشاهده کنید.

en: This group has permission to edit at least one subcollection of this collection.
fa: این گروه اجازه ویرایش حداقل یک زیر مجموعه از این مجموعه را دارد.

en: View sub-collections
fa: مشاهده زیر مجموعه ها

en: Remember Me
fa: مرا به خاطر بسپار

en: X-ray this schema
fa: اشعه ایکس این طرح

en: Edit the permissions for this collection
fa: ویرایش مجوزهای این مجموعه

en: Add this question to a dashboard
fa: این سوال را به یک داشبورد اضافه کنید

en: Create a new dashboard
fa: ساخت داشبورد جدید

en: The page you asked for couldn't be found.
fa: صفحه درخواستی شما یافت نشد

en: Select a {0}
fa: یک {0} را انتخاب کنید

en: Save dashboards, questions, and collections in "{0}"
fa: ذخیره داشبورد ها، سوالات و مجموعه ها در "{0}"

en: Access dashboards, questions, and collections in "{0}"
fa: دسترسی به داشبورد ها، سوالات و مجموعه ها در "{0}"

en: Compare
fa: مقایسه

en: Zoom out
fa: کوچک‌نمایی

en: Related
fa: مربوط

en: More X-rays
fa: اشعه X بیشتر

en: No results
fa: بدون نتیجه

en: Metabase couldn't find any results for your search.
fa: Metabase نمی تواند برای جستجوی شما هیچ نتیجه ای پیدا کند.

en: No metrics
fa: بدون معیارهای

en: Aggregations
fa: انباشتگی

en: Operators
fa: عمل‌گرها

en: Custom fields
fa: موضوعات سفارشی

note: 2. Create the new collections.
en: Migrated Dashboards
fa: داشبورد مهاجرت

en: Migrated Pulses
fa: پالس های مهاجرت

en: Migrated Questions
fa: سوالات مهاجرت شده

note: 4. move everything not in this Collection to a new Collection
en: Moving instances of {0} that aren't in a Collection to {1} Collection {2}
fa: حرکت نمونه هایی از {0} که در مجموعه نیستند {1} مجموعه {2}

en: Failed to grant permissions: {0}
fa: مجوزها مجاز نبود: {0}

en: Cannot decrypt encrypted string. Have you changed or forgot to set MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY?
fa: رشته رمزنگاری را نمی توان رمزگشایی کرد. آیا تغییر کرده اید یا فراموش کرده اید MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY را تنظیم کنید؟

en: All personal collections
fa: همه مجموعه های شخصی

en: Host
fa: میزبان

en: Port
fa: پورت

en: Database username
fa: نام کاربری پایگاه داده

en: What username do you use to login to the database?
fa: از چه نام کاربری ای برای ورود به پایگاه داده استفاده می‌ کنید؟

en: Database password
fa: رمز پایگاه داده

en: Database name
fa: نام پایگاه داده

en: Use a secure connection (SSL)?
fa: آیا از اتصال امن (SSL) استفاده می کنید؟

en: Additional JDBC connection string options
fa: گزینه های رشته اتصال JDBC اضافی

en: Project ID
fa: شناسه پروژه

en: Dataset ID
fa: شناسه داده

en: toucanSightings
fa: تانک ها

en: Client ID
fa: شناسه مشتری

en: Client Secret
fa: مشتری راز

en: Auth Code
fa: کد تایید

en: Hosts
fa: میزبانان

en: Broker node port
fa: پورت گره کارگزار

en: Google Analytics Account ID
fa: شناسه حساب Google Analytics

en: Connection String
fa: رشته اتصال

en: Users/camsaul/bird_sightings/toucans
fa: کاربران / camsaul / bird_sightings / toucans

en: Authentication Database
fa: پایگاه داده احراز هویت

en: Optional database to use when authenticating
fa: پایگاه داده اختیاری برای استفاده هنگام تأیید اعتبار

en: Additional Mongo connection string options
fa: گزینه های رشته اتصال اضافی Mongo

en: Oracle system ID (SID)
fa: شناسه سیستم اوراکل (SID)

en: Usually something like ORCL or XE.
fa: معمولا چیزی شبیه ORCL یا XE است.

en: Optional if using service name
fa: در صورتی که از نام سرور استفاده می‌کنید، اختیاری است.

en: Oracle service name
fa: نام سرویس اوراکل

en: Optional TNS alias
fa: نام مستعار TNS اختیاری

en: hive
fa: کندو

en: default
fa: پیش‌فرض

en: Filename
fa: اسم فایل

en: /home/camsaul/toucan_sightings.sqlite 😋
fa: /home/camsaul/toucan_sightings.sqlite

en: BirdsOfTheWorld
fa: پرندگان جهان

en: Database instance name
fa: نام نمونه پایگاه داده

en: N/A
fa: ناموجود

en: Windows domain
fa: دامین ویندوز

en: Labels
fa: برچسب ها

en: Collection it's saved in
fa: مجموعه آن ذخیره شده است

en: All Users
fa: همه کاربران

en: Administrators
fa: مدیران

en: MetaBot
fa: مِتا بات

en: Sharing
fa: اشتراک گذاری

en: Display
fa: نمایش دادن

en: Axes
fa: محورها

en: Formatting
fa: در حال پاک‌سازی

en: Try these x-rays based on your data.
fa: با استفاده از داده های خود این اشعه ایکس را امتحان کنید.

en: There was a problem displaying this chart.
fa: مشکلی در نمایش نمودار وجود دارد.

en: Sorry, you don't have permission to see this card.
fa: شرمنده، شما اجازه مشاهده این کارت را ندارید.

en: Just a heads up:
fa: فقط یک سر:

en: {0} without the Sample Dataset, the Query Builder tutorial won't work. You can always restore the Sample Dataset, but any questions you've saved using this data will be lost.
fa: {0} بدون مجموعه داده های نمونه، آموزش Query Builder کار نخواهد کرد. شما همیشه می توانید مجموعه داده های نمونه را بازگردانید، اما هر سوالی که با استفاده از این داده ها ذخیره کرده اید، از بین می رود.

en: X-ray
fa: اشعه X

en: Compare to the rest
fa: با بقیه مقایسه کن.

en: Use the Java Virtual Machine (JVM) timezone
fa: از منطقه زمانی ماشین مجازی جاوا استفاده کن.

en: We suggest you leave this off unless you're doing manual timezone casting in
    many or most of your queries with this data.
fa: ما پیشنهاد می کنیم که این کار را ترک کنید مگر اینکه در حال انجام مراحل مربوط به زمان بندی کاربر هستید
    بسیاری از یا بیشتر از پرس و جو خود را با این داده ها.

en: Your team's most important dashboards go here
fa: مهمترین داشبورد تیم شما در اینجا قرار دارد

en: Pin dashboards in {0} to have them appear in this space for everyone
fa: پانل داشبورد در {0} برای اینکه آنها در این فضا برای همه ظاهر شوند

en: Unable to release the Liquibase lock after a migration failure
fa: پس از انتقال ناموفق، امکان آزادسازی قفل Liquibase وجود ندارد

en: Use JVM Time Zone
fa: استفاده از منطقه زمانی JVM

en: We're currently analyzing the tables and fields to help you explore your data.
fa: برای کمک به  در حال تحلیل جداول و

en: Tip:
fa: نکته:

en: Select a currency type
fa: یک واحد پول انتخاب کنید

en: Field Type
fa: نوع فیلد

en: Troubleshooting
fa: عیب‌یابی

en: Enable X-ray features
fa: فعال‌کردن ویژگی X-ray

en: Formatting Options
fa: گزینه های قالب بندی

en: Task details
fa: جزییات کار

en: Troubleshooting logs
fa: لاگ‌های عیب‌یابی

en: Trying to get to the bottom of something? This section shows logs of Metabase's background tasks, which can help shed light on what's going on.
fa: سعی می کنید به ته چیزی برسید؟ در این بخش log های مربوط به کارهای پس زمینه Metabase را نشان می دهد ، که می تواند به روشنایی آنچه در جریان است کمک کند.

en: Task
fa: کار

en: DB ID
fa: شناسه پایگاه‌داده

en: Started at
fa: زمان شروع

en: Ended at
fa: زمان پایان

en: Duration (ms)
fa: دیرش (میلی ثانیه)

en: Currency
fa: واحد پول

en: Pick a user or channel...
fa: یک کاربر یا کانال را انتخاب کنید...

en: No formatting settings
fa: بدون تنظیمات قالب بندی

en: Label for this range (optional)
fa: برچسب برای این بازه (اختیاری)

en: Add a range
fa: یک بازه اضافه کنید

en: is less than
fa: کمتر از

en: is greater than
fa: بزرگتر از

en: is less than or equal to
fa: کمتر از یا برابر با

en: is greater than or equal to
fa: بزرگتر از یا برابر با

en: is equal to
fa: برابر با

en: is not equal to
fa: مساوی نیست با

en: is null
fa: تهی هست

en: is not null
fa: تهی نیست

en: contains
fa: شامل می شود

en: does not contain
fa: شامل نمی شود

en: starts with
fa: شروع با

en: ends with
fa: پایان با

en: When a cell in these columns {0} it will be tinted this color.
fa: وقتی سلول در این ستون ها {0} باشد ، این رنگ را رنگی می کند.

en: When a cell in this column…
fa: وقتی سلول در این ستون…

en: This visualization requires you to group by a field.
fa: برای نمایش باید داده های خود را بر اساس یک فیلد گروه کنید.

en: Date style
fa: استایل تاریخ

en: Date separators
fa: جداکننده تاریخ

en: Abbreviate names of days and months
fa: نام اختصاری روزها و ماه‌ها

en: Show the time
fa: زمان را نشان بده

en: Time style
fa: سبک زمان

en: Unit of currency
fa: واحد پول

en: Currency label style
fa: سبک برچسب ارز

en: Where to display the unit of currency
fa: واحد پول را از کجا نمایش دهیم

en: Minimum number of decimal places
fa: حداقل تعداد اعشار

en: Stacked chart type
fa: نوع نمودار انباشته

en: Goal label
fa: برچسب هدف

en: Show trend line
fa: نمایش خط روند

en: Line style
fa: سبک خط

en: Show dots on lines
fa: نمایش نقاط بر روی خط

en: Auto
fa: خودکار

en: Which axis?
fa: کدام محور؟

en: Line + Bar
fa: خط + نوار

en: line and bar chart
fa: نمودار خط و نوار

en: Gauge visualization requires a number.
fa: نوع نمایش سنج به عدد نیاز دارد.

en: Gauge
fa: سنج

en: Gauge ranges
fa: محدوده سنج

en: Field to show
fa: زمینه برای نشان دادن

en: last {0}
fa: آخرین {0}

en: {0} was {1} {2}
fa: {0} بود {1} {2}

en: Group by a time field to see how this has changed over time
fa: گروهی را با یک فیلد زمانی برای دیدن چگونگی تغییر این موضوع در طول زمان ، گروه بندی کنید

en: Switch positive / negative colors?
fa: تغییر رنگ های مثبت / منفی؟

en: Pivot column
fa: ستون محوری

en: Cell column
fa: ستون سلول

en: Visible columns
fa: ستونهای قابل مشاهده

en: Conditional Formatting
fa: قالب بندی شرطی

en: Column title
fa: عنوان ستون

en: Show a mini bar chart
fa: نمایش نمودار نوار

en: Link
fa: لینک

en: Email link
fa: لینک ایمیل

en: Image
fa: تصویر

en: Automatic
fa: اتوماتیک

en: View as link or image
fa: به عنوان لینک یا تصویر مشاهده کنید

en: Link text
fa: لینک متن

en: Not a valid integer: ''{0}''
fa: یک عدد صحیح معتبر نیست: '' {0} ''

en: Problem connecting to LDAP server, will fallback to local authentication: {0}
fa: اتصال به سرور LDAP به تأیید اعتبار محلی بازگردد: {0}

en: When including an offset, a limit must also be included.
fa: هنگام اضافه کردن یک افست ، محدودیتی نیز باید درج شود.

en: When including a limit, an offset must also be included.
fa: هنگام اضافه کردن محدودیت ، یک جبران خسارت نیز باید درج شود.

en: Applying heuristic {0} to {1}.
fa: درخواست اکتشافی {0} تا {1}.

en: Dimensions bindings:n{0}
fa: اتصالات ابعاد: {n {0

en: Using definitions:nMetrics:n{0}nFilters:n{1}
fa: با استفاده از تعاریف: n اندازه گیری: n {0} n فیلترها: {n {1

en: minute
fa: دقیقه

en: hour
fa: ساعت

en: day of week
fa: روز هفته

en: day of month
fa: روز ماه

en: day of year
fa: روز سال

en: week
fa: هفته

en: month
fa: ماه

en: quarter
fa: ربع

en: Adding {0} cards to dashboard {1}:n{2}
fa: افزودن کارت {0} به داشبورد {1}: {n {2

en: Error parsing {0}:n{1}
fa: خطا در تجزیه {0}: {n {1

en: WARNING: Filtering only works on dimensions! ''{0}'' is a metric. Ignoring filter.
fa: هشدار: فیلتر کردن فقط در ابعاد کار می کند! '' {0} '"یک متریک است. نادیده گرفتن فیلتر.

en: WARNING: A date can't belong to multiple discrete intervals, so ANDing them together doesn't make sense.
fa: اخطار: تاریخ نمی تواند به چندین فواصل گسسته تعلق داشته باشد ، بنابراین کنار آمدن با یکدیگر معنی ندارد.

en: Ignoring these intervals: {0}
fa: نادیده گرفتن این فواصل: {0}

note: We should never get to this point since the all non-string negations should get automatically rewritten by the query expander.
en: WARNING: Don't know how to negate: {0}
fa: اخطار: نمی دانید چگونه نفی کنید: {0}

en: Sorting with Druid is only allowed in queries that have one or more breakout columns. Ignoring :order-by clause.
fa: مرتب سازی با Druid فقط در سؤالات نمایش داده شده که دارای یک یا چند ستون Breakout هستند ، مجاز است. نادیده گرفتن: بند سفارش.

note: TODO - this is not really true, is it
en: WARNING: It only makes sense to specify :fields for a query with no aggregation. Ignoring the clause.
fa: اخطار: فقط منطقی است كه زمینه ها را برای پرس و جو بدون تجمعات مشخص كنید. نادیده گرفتن بند.

en: WARNING: Druid doenst allow limitSpec in timeseries queries. Ignoring the LIMIT clause.
fa: اخطار: Druid در نمایش داده های سری زمانی limitSpec را مجاز نمی کند. نادیده گرفتن بند LIMIT.

en: HoneySQL Form:
fa: فرم HoneySQL:

en: Unable to parse date ''{0}''
fa: تجزیه تاریخ '' {0} '' امکان پذیر نیست

en: Client closed connection, cancelling query
fa: اتصال بسته مشتری ، جستجوی لغو

en: Setting timezone with statement: {0}
fa: تنظیم منطقه زمانی با بیانیه: {0}

en: Multiple date filters are not supported
fa: فیلترهای تاریخ چندگانه پشتیبانی نمی شوند

en: :not is not yet implemented
fa: : هنوز اجرا نشده است

en: Only one Google Analytics segment allowed at a time.
fa: فقط یک بخش Google Analytics به طور همزمان مجاز است.

en: MONGO AGGREGATION PIPELINE:
fa: خط لوله تجمع مونگو:

en: Error: mismatched columns in results! Expected: {0} Got: {1}
fa: خطا: ستون ها در نتایج ناسازگار است! پیش بینی شده: {0} رسید: {1}

en: Unable to create temp file in `{0}` for email attachments
fa: امکان ایجاد پرونده موقت در {0} برای پیوست های ایمیل وجود ندارد

en: Error preprocessing query:
fa: خطا در پردازش خطا:

en: Illegal filter clause: {0}
fa: بند فیلتر غیرقانونی: {0}

en: Invalid clause:
fa: بند نامعتبر:

en: Error: query's source query has not been resolved. You probably need to `preprocess` the query first.
fa: خطا: پرس و جو منبع پرس و جو برطرف نشده است. احتمالاً ابتدا باید query را پردازش کنید.

note: failing that throw an Exception with detailed info about what we tried and what the actual expressions were
en: No expression named ''{0}''
fa: هیچ عبارتی به نام '' {0} ''

en: No aggregation at index: {0}
fa: هیچ شاخصی در شاخص: {0}

en: Field values total length is {0} (max {1}).
fa: طول کل مقادیر میدان {0} است (حداکثر{1}).

en: FieldValues are allowed for this Field.
fa: FieldValues برای این قسمت مجاز است.

en: FieldValues are NOT allowed for this Field.
fa: FieldValues برای این قسمت مجاز نیست.

en: Field {0} ''{1}'' should have FieldValues and belongs to a Database with On-Demand FieldValues updating.
fa: قسمت {0} '' {1} '' باید دارای FieldValues باشد و به یک بانک اطلاعاتی با به روزرسانی FieldValues On-Demand تعلق دارد.

en: You cannot create or revoke permissions for the ''Admin'' group.
fa: شما نمی توانید مجوزها را برای گروه "مدیر" ایجاد یا لغو کنید.

en: You cannot add or remove users to/from the ''MetaBot'' group.
fa: شما قادر به حذف یا اضافه کردن کاربر به گروه "MetaBot" نیستید.

en: You cannot add or remove users to/from the ''All Users'' group.
fa: شما نمی توانید کاربران را به گروه "همه کاربران" اضافه یا حذف کنید.

en: You cannot remove the last member of the ''Admin'' group!
fa: شما نمی توانید آخرین عضو گروه "مدیر" را حذف کنید!

note: go ahead and log the Exception anyway on the off chance that it *wasn't* just a race condition issue
en: Error inserting a new Setting: {0}
fa: خطا در وارد کردن یک تنظیم جدید: {0}

en: defsetting descriptions strings must be `:internal?` or internationalized, found: `{0}`
fa: رشته های توصیف ناپیوسته باید "داخلی" یا بین المللی یافت شده ، یافت شوند: "{0}"

en: Loading plugin {0}... {1}
fa: بارگیری افزونه {0} ... {1}

en: Object keyed by type, containing formatting settings
fa: کلید بسته شده بر اساس نوع ، حاوی تنظیمات قالب بندی

en: Allow users to explore data using X-rays
fa: به کاربران اجازه دهید داده ها را با استفاده از اشعه X اکتشاف کنند

en: Using this URL to check token: {0}
fa: با استفاده از این URL برای بررسی توکن: {0}

en: Unable to validate token: 404 not found.
fa: تأیید اعتبار نمیتواند: 404 یافت نشد.

en: There was an error checking whether this token was valid:
fa: هنگام بررسی صحت این نشان خطایی رخ داد:

note: +----------------------------------------------------------------------------------------------------------------+ |                                             SETTING & RELATED FNS                                              | TODO - rename this to premium-features-token?
en: Token for premium features. Go to the MetaStore to get yours!
fa: بیان ویژگی های حق بیمه برو به MetaStore برای گرفتن مال شما!

en: Token format is invalid. Token should be 64 hexadecimal characters.
fa: قالب گفتاری نامعتبر است. توکن باید 64 کاراکتر شش ضلعی باشد.

en: Error validating token:
fa: خطا در تأیید اعتبار:

en: Error preprocessing query
fa: خطا در پردازش پرس و جو خطا

en: No native form returned.
fa: هیچ شکل بومی برگشت نداد.

en: Invalid response from database driver. No :status provided.
fa: پاسخ نامعتبر از درایور پایگاه داده. خیر: وضعیت ارائه شده

en: General error
fa: خطای عمومی

en: Missing query hash!
fa: هش پرس و جو وجود ندارد!

en: Table ''{0}'' has no Fields associated with it.
fa: در جدول "" {0} "هیچ فیلد مرتبط با آن وجود ندارد.

en: Max concurrent query limit reached
fa: حداکثر حد سؤال همزمان رسیده است

note: we should never reach this if our patterns are written right so this is more to catch code mistakes than something the user should expect to see
en: Don't know how to get information about Field:
fa: نمی دانید چگونه می توانید اطلاعات مربوط به زمینه را بدست آورید:

en: metabase.query-processor.interface/*driver* is unbound.
fa: درایور metabase.query-processor.interface / * محدود نیست.

en: Query processor error: mismatched number of columns in query and results.
fa: خطای پردازنده پرس و جو: تعداد ستونها در پرس و جو و نتایج ناسازگار است.

en: Expected {0} fields, got {1}
fa: توقع {0} فیلد , بدست امدن {1}

en: Expected: {0}
fa: توقع :  {0}

en: Actual: {0}
fa: واقعی: {0}

en: Unable to bin Field without a min/max value
fa: bin Field بدون ارزش حداقل / حداکثر امکان پذیر نیست

en: {0} is not supported by this driver.
fa: {0} توسط این درایور پشتیبانی نمی شود.

en: Segment {0} does not exist, or is invalid.
fa: قطعه {0} وجود ندارد ، یا نامعتبر است.

en: Metric {0} does not exist, or is invalid.
fa: متریک {0} وجود ندارد ، یا نامعتبر است.

en: Missing source query in Card {0}
fa: جستجوی منبع موجود در کارت {0}

note: log the query at this point, it's useful for some purposes
en: Fetched source query from Card {0}:
fa: جستجوی منبع دریافت شده از کارت {0}:

en: Error transforming MBQL query to native:
fa: خطا در تبدیل درخواست MBQL به بومی:

en: Cannot run query: could not find source table {0}.
fa: جستجوی جستجو امکان پذیر نیست: جدول منبع یافت نشد {0}.

en: Error recording results metadata for query:
fa: خطا در ثبت فوق داده های نتایج برای پرس و جو:

en: Error: Table {0} is not present in the Query Processor Store.
fa: خطا: جدول {0} فروشگاه Query پردازنده موجود نیست.

en: Error: Field {0} is not present in the Query Processor Store.
fa: خطا: قسمت {0} در فروشگاه Query پردازنده موجود نیست.

en: Task history cleanup successful, rows were {0}deleted
fa: پاک سازی سابقه کار با موفقیت انجام شد ، ردیف ها {0} حذف شدند

en: not
fa: نه

en: For more information, see
fa: برای اطلاعات بیش‌تر مشاهده کنید :

en: Integer greater than or equal to zero
fa: عدد صحیح بیشتر از یا برابر صفر است

en: value must be an integer greater than or equal to zero.
fa: مقدار باید عدد صحیحی بزرگتر یا مساوی صفر باشد.

en: value must be an integer zero or greater.
fa: مقدار باید صفر یا بیشتر از عدد صحیح باشد.

en: value must be a valid integer greater than or equal to zero.
fa: مقدار باید یک عدد صحیح معتبر بزرگتر از یا برابر با صفر باشد.

en: New users per state in the last 30 days
fa: کاربران جدید در هر ایالت در 30 روز گذشته

en: Created At by day of the week
fa: ایجاد شده توسط روز هفته

en: Created At by quarter of the year
fa: ایجاد شده در سه ماهه سال

en: [[this.short-name]] per country
fa: [[this.short-name]] در هر کشور

en: Users per source
fa: کاربران در هر منبع

en: The top external pages that brought users to your site
fa: صفحات برتر خارجی که کاربران را به سایت شما رسانده است

en: How [[this]] is distributed and more.
fa: چگونگی توزیع [[this]] و موارد دیگر.

en: The [[this]] over time
fa: [[this]] با گذشت زمان

en: User growth
fa: رشد کاربر

en: Whether or not there are any patterns to when they happen.
fa: چه الگویی در مورد وقوع آنها وجود داشته باشد یا نه.

en: Users per state
fa: کاربران در هر ایالت

en: Sessions
fa: نشست ها

en: How some of the numbers in [[this]] relate to each other
fa: چگونه برخی از اعداد موجود در [[this]] به یکدیگر مربوط می شوند

en: Sales per country
fa: فروش ها به ازای هر کشور

en: Join date by month of the year
fa: تاریخ عضویت ماه سال

en: [[Timestamp]] by hour of the day
fa: [[Timestamp]] ساعتی از روز

en: A look at the [[this]]
fa: نگاهی به [[this]]

en: Bottom 5 per category
fa: پایین 5 در هر گروه

en: Number of orders
fa: تعداد سفارشات

en: Event growth
fa: رشد رویداد

en: Total [[GenericTable]]
fa: تعداد [[GenericTable]]

en: Income growth
fa: رشد درآمد

en: Top 10 countries by sales in the last 30 days
fa: 10 کشور برتر با فروش در 30 روز گذشته

en: [[this]] by month of the year
fa: [[این]] ماه سال

en: Transactions per day of the week
fa: معاملات روزانه هفته

en: Sessions by device type
fa: جلسات بر اساس نوع دستگاه

en: Transactions per country
fa: معاملات در هر کشور

en: Join date by quarter of the year
fa: تاریخ عضویت در سه ماهه سال است

en: Events per hour of the day
fa: رویدادها در هر ساعت از روز

en: Top 5 [[this]]
fa: 5 مورد برتر [[this]]

en: Bottom 5 [[this]]
fa: پایین 5 [[this]]

en: [[Timestamp]] by day of the month
fa: [[Timestamp]] تا روز ماه

en: Per [[GenericCategoryLarge]]
fa: در هر [[GenericCategorLarge]]

en: Null values
fa: مقادیر تهی

en: Total events
fa: کل رویدادها

en: A look at [[GenericTable]] across your [[this]], and how it changes over time.
fa: نگاهی به [[GenericTable]] در [[this]] شما ، و اینکه چگونه با گذشت زمان تغییر می کند.

en: [[this]] per [[GenericCategoryMedium]]
fa: [[this]] به ازای [[GenericCategorMedium]]

en: How the [[this]] changes with time
fa: چگونه [[this]] با زمان تغییر می کند

en: How they compare by seasonality
fa: چگونگی مقایسه آنها با فصلی

en: Average income per transaction
fa: درآمد متوسط در هر تراکنش

en: [[this]] per country
fa: [[this]] در هر کشور

en: Income per state
fa: درآمد در هر ایالت

en: Per [[GenericCategoryMedium]]
fa: در هر [[GenericCategorMedium]]

en: A closer look at your [[this]]
fa: نگاه دقیق تر به [[this]] شما

en: How [[GenericNumber]] is distributed
fa: نحوه توزیع [[GenericNumber]]

en: [[Timestamp]] by quarter of year
fa: [[Timestamp]] تا ربع سال

en: Events per country
fa: رویدادها در هر کشور

en: Weekdays when [[this.short-name]] were added
fa: روزهای هفته که [[this.short-name]] اضافه شد

en: Months when [[this.short-name]] were added
fa: روزهای هفته که [[this.short-name]] اضافه شد

en: How they compare across different categories
fa: نحوه مقایسه آنها در گروههای مختلف

en: New users per source in the last 30
fa: کاربران جدید در هر منبع در 30 منبع اخیر

en: Events per quarter of the year
fa: وقایع در هر سه ماه سال

en: Heres a quick look at your [[this]]
fa: نگاهی گذرا به [[this]] شما

en: [[this]] per [[GenericCategoryLarge]], top 5
fa: [[this]] برای [[GenericCategorLarge]] ، 5 مورد برتر

en: Days when [[this.short-name]] were added
fa: روزهایی که [[this.short-name]] اضافه شد

en: Total orders per source
fa: کل سفارشات در هر منبع

en: [[this]] by quarter of the year
fa: [[this]] تا ربع سال

en: Events per [[GenericCategoryMedium]]
fa: رویدادها برای [[GenericCategorMedium]]

en: Heres a closer look at your [[this]] over time
fa: با نگاهی دقیق تر به [[this]] شما در طول زمان نگاه می کنید

en: Sum of [[this]] by [[Country]]
fa: جمع [[this]] توسط [[Country]]

en: States that are performing best
fa: کشورهایی که بهترین عملکرد را دارند

en: Created At by month of the year
fa: ایجاد شده توسط ماه سال

en: Sum of [[this]] by [[State]]
fa: جمع [[this]] توسط [[State]]

en: Sum of [[GenericNumber]] per [[this]]
fa: مجموع [[GenericNumber]] به ازای [[this]]

en: Events by coordinates
fa: رویدادها توسط مختصات

en: Top referral pages
fa: صفحات ارجاع برتر

en: An exploration of your users to get you started.
fa: کاوش در مورد کاربران خود برای شروع کار.

en: An overview of your [[this]] and how its distributed across time, place, and categories.
fa: مروری بر [[this]] شما و نحوه توزیع آن در طول زمان ، مکان و دسته بندی ها.

en: Average income per state
fa: درآمد متوسط در هر ایالت

en: [[this]] by [[GenericCategoryMedium]]
fa: [[this]] توسط [[GenericCategorMedium]]

en: Total transactions
fa: کل معاملات

en: [[this.short-name]] that have joined over time
fa: [[this.short-name]] که به مرور زمان پیوسته اند

en: The [[this]] by location
fa: [[this]] توسط مکان

en: Events per month of the year
fa: رویدادها در هر ماه از سال

en: [[this]] by [[GenericNumber]]
fa: [[this]] توسط [[GenericNumber]]

en: Quarters when [[this.short-name]] were added
fa: چهارم وقتی [[this.short-name]] اضافه شد

en: How these [[this.short-name]] are distributed
fa: نحوه توزیع این [[this.short-name]]

en: [[this.short-name]] by [[GenericNumber]]
fa: [[this.short-name]] توسط [[GenericNumber]]

en: Where users are coming from
fa: از کجا کاربران می آیند

en: [[this]] comparisons and correlations
fa: [[this]] مقایسه و همبستگی

en: Total income
fa: درآمد کلی

en: Total income per month
fa: درآمد کل در هر ماه

en: Number of users per source
fa: تعداد کاربران در هر منبع

en: Transactions per state
fa: معاملات در هر ایالت

en: [[this]] by [[Timestamp]]
fa: [[this]] توسط [[Timestamp]]

en: New users per source in the last 30 days
fa: کاربران جدید در هر منبع در 30 روز گذشته

en: Join date by day of the month
fa: تاریخ عضویت روز به ماه

en: Average discount %
fa: متوسط تخفیف٪

en: Autogenerated metrics about [[GenericTable]].
fa: اندازه گیری خودکار در مورد [[GenericTable]].

en: [[this]] per day of the month
fa: [[this]] در هر روز از ماه

en: Total sessions in each country
fa: کل جلسات در هر کشور

en: Transactions per month of the year
fa: معاملات در هر ماه از سال

en: Sales per product
fa: فروش در هر محصول

en: Users in each country
fa: کاربران در هر کشور

en: [[this]] by hour of the day
fa: [[this]] ساعت ساعت روز

en: Events in the last 30 days
fa: رویدادها در 30 روز گذشته

en: Transactions per source
fa: معاملات در هر منبع

en: Where youve acquired your users
fa: جایی که کاربران خود را به دست آورده اید

en: How they compare acrosss location
fa: چگونه آنها در سراسر مکان مقایسه می کنند

en: [[this]] per product
fa: [[this]] در هر محصول

en: [[this]] per month of the year
fa: [[this]] در هر ماه سال

en: Per country
fa: در هر کشور

en: A deeper look at how different countries are performing for you.
fa: نگاهی عمیق تر به نحوه عملکرد کشورهای مختلف برای شما.

en: Sales per state
fa: فروش در هر ایالت

en: Events by [[GenericNumber]]
fa: رویدادها توسط [[GenericNumber]]

en: Sales per product [[ProductCategoryMedium]]
fa: فروش برای هر محصول [[ProductCategorMedium]]

en: User acquisition by country
fa: کسب کاربر توسط کشور

en: [[this]] per source
fa: [[this]] در هر منبع

en: [[this]] by day of the week
fa: [[this]] در هر منبع

en: Days of the month when [[this.short-name]] joined
fa: روزهایی که به [[this.short-name]] پیوست

en: Heres an overview of the people in your [[this]]
fa: در اینجا مروری بر افراد موجود در [[this]] شما

en: How [[GenericTable]] are distributed across this time field, and if it has any seasonal patterns.
fa: چگونه [[GenericTable]] در این زمینه زمانی توزیع می شود ، و اگر دارای الگوهای فصلی باشد.

en: Overview
fa: بررسی اجمالی

en: How this metric is distributed across different categories
fa: نحوه توزیع این متریک در دسته های مختلف

en: [[this.short-name]] per state
fa: [[this.short-name]] در هر ایالت

en: Weekdays when [[this.short-name]] joined
fa: روزهای هفته وقتی [[this.short-name]] پیوست

en: Hours when [[this.short-name]] joined
fa: ساعتهایی که [[this.short-name]] پیوست

en: Total income by month
fa: درآمد کل ماه

en: A breakdown of your [[this]] over time, and its min, max, average and more.
fa: تفکیک [[this]] شما با گذشت زمان و حداقل ، حداکثر ، میانگین و بیشتر آن.

en: Average quantity per state
fa: مقدار متوسط در هر ایالت

en: How they compare by across different numbers
fa: چگونه می توان آنها را با اعداد مختلف مقایسه کرد

en: New users per country in the last 30 days
fa: کاربران جدید در هر کشور در 30 روز گذشته

en: Transactions over time
fa: معاملات با گذشت زمان

en: [[this]] per [[GenericCategorySmall]]
fa: [[this]] به ازای [[GenericCategorSmall]]

en: Some breakdown
fa: برخی از شکست

en: Average of [[this]] by [[State]]
fa: میانگین [[this]] توسط [[State]]

en: Transactions per quarter of the year
fa: معاملات در هر سه ماه سال

en: By coordinates
fa: توسط مختصات

en: Heres a closer look at your [[this]] by products
fa: نگاه دقیق تری به [[this]] محصولات شما دارد

en: [[this]] per quarter of the year
fa: [[this]] در هر سه ماه سال

en: Heres an overview of your [[this]] data from Google Analytics
fa: مروری بر داده های [[this]] شما از Google Analytics دارد

en: Quarters when [[this.short-name]] joined
fa: چهارم وقتی [[this.short-name]] پیوست

en: New [[this.short-name]] in the last 30 days
fa: [[this.short-name] جدید در 30 روز گذشته

en: Total sessions by desktop, mobile, or tablet
fa: کل جلسات توسط دسک تاپ ، موبایل یا تبلت

en: Indepth example
fa: به عنوان مثال

en: Average income per source
fa: درآمد متوسط در هر منبع

en: [[Timestamp]] by day of week
fa: [[Timestamp]] تا روز هفته

en: Heres a closer look at your [[this]]
fa: نگاه دقیق تری به [[this]] شما

en: Heres a closer look at your [[this]] field
fa: نگاه دقیق تری به زمینه [[this]] شما دارد

en: Summary
fa: خلاصه

en: How the [[this]] is distributed geographically
fa: نحوه توزیع [[this]] جغرافیایی

en: The pages with the most pageviews
fa: صفحات دارای بیشترین بازدید از صفحه

en: How [[Number1]] is correlated with [[Number2]]
fa: چگونه [[Number1]] با [[Number2]] ارتباط دارد

en: Top 10 states by sales in the last 30 days
fa: 10 کشور برتر با فروش در 30 روز گذشته

en: Top 10 states by sales
fa: 10 کشور برتر با فروش

en: Where these transactions happened
fa: جایی که این معاملات اتفاق افتاده است

en: Top 10 countries by sales
fa: 10 کشور برتر با فروش

en: Sales by state
fa: فروش توسط دولت

en: Where most of your sessions originate from
fa: جایی که بیشتر جلسات شما از آنجا شروع می شود

en: Top acquisition channels
fa: کانال های برتر کسب

en: These [[this.short-name]] across time
fa: اینها [[this.short-name]] در طول زمان

en: Average quantity
fa: مقدار متوسط

en: Sales per source
fa: فروش در هر منبع

en: Average income per country
fa: درآمد متوسط در هر کشور

en: How [[this]] is distributed
fa: چگونه [[this]] توزیع می شود

en: Distinct [[FK]]
fa: متمایز [[FK]]

en: How these transactions are distributed
fa: نحوه توزیع این معاملات

en: Per state
fa: در هر ایالت

en: Count of [[GenericCategoryMedium]] by [[this]]
fa: تعداد [[GenericCategorMedium]] توسط [[this]]

en: A look at your [[this]]
fa: نگاهی به [[this]] شما

en: [[GenericNumber]] by [[this]]
fa: [[GenericNumber]] توسط [[this]]

en: Sum of [[GenericNumber]] by [[this]]
fa: جمع [[GenericNumber]] توسط [[this]]

en: A look at your [[this]] table
fa: نگاهی به جدول [[this]] شما

en: How many [[GenericTable]] there are per state, and how each state is represented across other categories.
fa: چه تعداد [[GenericTable]] در هر ایالت وجود دارد ، و چگونه هر ایالت در دسته های دیگر نشان داده می شود.

en: Most-viewed pages
fa: صفحات پر بازدید

en: Example exploration
fa: اکتشاف نمونه

en: Sales vs. rating
fa: فروش در مقابل امتیاز

en: [[this]] per hour of the day
fa: [[this]] در هر ساعت از روز

en: Where your [[this.short-name]] are
fa: [[this.short-name]] شما کجاست

en: These are the same for all your [[this.short-name]]
fa: اینها برای همه [[this.short-name]] شما یکسان هستند

en: Events by different categories
fa: رویدادها بر اساس دسته بندی های مختلف

en: Where these [[this.short-name]] are
fa: جایی که این [[this.short-name]] هستند

en: Over time
fa: اضافه کاری

en: A summary of the events in your [[this]] table
fa: خلاصه ای از وقایع موجود در جدول [[this]] شما

en: Transactions per source over time
fa: معاملات در هر منبع با گذشت زمان

en: How the [[this]] is distributed
fa: نحوه توزیع [[this]]

en: Total income per source
fa: درآمد کل در هر منبع

en: Total [[this.short-name]]
fa: تعداد [[this.short-name]]

en: Some metrics we found about your transactions.
fa: برخی از معیارهایی که در مورد معاملات شما پیدا کردیم.

en: How your different products are performing.
fa: نحوه عملکرد محصولات مختلف شما

en: Where these events are happening
fa: جایی که این وقایع اتفاق می افتد

en: Which US states are bringing you the most business.
fa: کدام کشورهای ایالات متحده بیشترین تجارت را به شما ارائه می دهند.

en: How they compare across time
fa: چگونه آنها در طول زمان مقایسه می کنند

en: Average transaction income per month
fa: متوسط درآمد معاملات در هر ماه

en: Average quantity per month
fa: مقدار متوسط در هر ماه

en: Seasonal patterns in the [[this]]
fa: الگوهای فصلی در [[this]]

en: Events over time
fa: حوادث با گذشت زمان

en: Orders and income per source
fa: سفارشات و درآمد در هر منبع

en: Transactions per hour of the day
fa: معاملات در هر ساعت از روز

en: Where most of your traffic is coming from.
fa: جایی که بیشتر ترافیک شما از آنجا شروع می شود.

en: Heres a quick look at the [[this]]
fa: نگاهی گذرا به [[this]]

en: It looks like your [[this]] has transactions, so heres a look at them
fa: به نظر می رسد [[this]] شما معاملات دارد ، بنابراین نگاهی به آنها می اندازد

en: Average discount per month
fa: متوسط تخفیف در هر ماه

en: [[Timestamp]] by month of the year
fa: [[Timestamp]] بر اساس ماه سال

en: [[this]] per [[GenericCategorySmall]] over time
fa: [[this]] به ازای [[GenericCategorSmall]] با گذشت زمان

en: Distribution by coordinates
fa: توزیع توسط مختصات

en: Sales by source
fa: فروش توسط منبع

en: Sales for each product category
fa: فروش برای هر دسته از محصولات

en: A closer look at the metrics and dimensions used in this saved question.
fa: نگاهی دقیق تر به معیارها و ابعاد بکار رفته در این سوال ذخیره شده.

en: [[this.short-name]] per [[GenericCategoryMedium]]
fa: [[this.short-name]] به ازای [[GenericCategorMedium]]

en: Sales per product [[ProductCategoryLarge]]
fa: فروش برای هر محصول [[ProductCategorLarge]]

en: Average quantity per country
fa: مقدار متوسط در هر کشور

en: [[this.short-name]] per [[GenericCategoryLarge]]
fa: [[[this.short-name]] به ازای [[GenericCategorLarge]]

en: Heres a closer look at your [[this]] per source
fa: نگاه دقیق تری به [[this]] شما در هر منبع دارد

en: Events per day of the month
fa: رویدادها در هر روز از ماه

en: If youre into correlations, this is the x-ray for you.
fa: رویدادها در هر روز از ماه

en: Sessions by Country
fa: جلسات کشور

en: Some interesting metrics about your GA stats to get you started.
fa: برخی از معیارهای جالب در مورد آمار GA برای شروع کار.

en: [[this]] per state
fa: [[this]] در هر ایالت

en: [[Timestamp]] by quarter of the year
fa: [[Timestamp]] تا چهارم سال

en: How its distributed across time and other categories.
fa: نحوه توزیع آن در طول زمان و مقوله های دیگر.

en: A look at your events over time and by several categories.
fa: نگاهی به رویدادهای شما با گذشت زمان و چند دسته.

en: [[GenericTable]] per [[this]]
fa: [[GenericTable]] به ازای [[this]]

en: Average quantity per source
fa: مقدار متوسط در هر منبع

en: Top 5 per category
fa: 5 رده برتر در هر گروه

en: Events per day of the week
fa: رویدادهای روزانه هفته

en: New [[this.short-name]] per month
fa: [[this.short-name] جدید در هر ماه

en: Top performers
fa: نوازندگان برتر

en: Transactions in the last 30 days
fa: معاملات در 30 روز گذشته

en: [[GenericTable]] by [[this]]
fa: [[GenericTable]] توسط [[this]]

en: Overview of your [[this]] data from Google Analytics
fa: نمای کلی داده های [[this]] شما از Google Analytics

en: Created At by hour of the day
fa: در ساعتی از روز ایجاد شده است

en: Sales by month
fa: فروش ماه

en: How the [[this]] is distributed across categories
fa: نحوه توزیع [[this]] در دسته ها

en: [[Timestamp]] by month of year
fa: [[Timestamp]] بر اساس ماه سال

en: How many total sessions vs. how many individual users you had each day.
fa: چه تعداد جلسه در کل vs چه تعداد کاربر جداگانه شما هر روز.

en: How this metric is distributed across different numbers
fa: نحوه توزیع این متریک در اعداد مختلف

en: Sessions by page where the session began
fa: جلسات براساس صفحه ای که جلسه شروع شده است

en: Distinct values
fa: مقادیر متمایز

en: Hours when [[this.short-name]] were added
fa: ساعت هایی که [[this.short-name]] اضافه شد

en: [[Timestamp]] by day of the week
fa: [[Timestamp]] تا روز هفته

en: [[GenericNumber]] over time
fa: [[GenericNumber]] با گذشت زمان

en: Heres an overview of your [[this]]
fa: مروری بر [[this]] شما

en: [[this.short-name]] by coordinates
fa: [[this.short-name]] توسط مختصات

en: Heres a closer look at your [[this]] per state
fa: نگاه دقیق تری به [[this]] شما در هر ایالت دارد

en: Created At by day of the month
fa: ایجاد شده توسط روز ماه

en: Sales by coordinates
fa: فروش توسط مختصات

en: New [[this.short-name]] over time
fa: جدید [[this.short-name]] با گذشت زمان

en: [[Timestamp]] by hour of day
fa: [[Timestamp]] ساعت روز

en: Sessions and unique users per day
fa: جلسات و کاربران منحصر به فرد در روز

en: Events per [[GenericCategoryLarge]]
fa: رویدادها برای [[GenericCategorLarge]]

en: How they compare by distribution
fa: چگونه آنها با توزیع مقایسه می شوند

en: Income per country
fa: درآمد در هر کشور

en: Heres a closer look at your [[this]] per country
fa: نگاه دقیق تری به [[this]] شما در هر کشور دارد

en: Sales by product [[ProductCategory]]
fa: فروش براساس محصول [[ProductCategory]]

en: [[this]] per [[GenericCategoryLarge]], bottom 5
fa: [[this]] برای [[GenericCategLarge]] ، پایین 5

en: [[this.short-name]] added in the last 30 days
fa: [[this.short-name]] در 30 روز گذشته اضافه شد

en: Per [[Source]]
fa: در هر [[Source]]

en: Average item quantity per month
fa: مقدار متوسط کالا در هر ماه

en: The number of [[GenericTable]] per country, and how each country is represented in different categories.
fa: تعداد [[GenericTable]] در هر کشور و نحوه نمایش هر کشور در دسته های مختلف.

en: [[this]] per day of the week
fa: [[this]] در هر روز در هفته

en: Average qunatity per source
fa: مقدار متوسط در هر منبع

en: [[this.short-name]] by [[Timestamp]]
fa: [[this.short-name]] توسط [[Timestamp]]

en: Summary statistics
fa: آمار خلاصه

en: Sales per month
fa: فروش در هر ماه

en: [[GenericNumber]] by join date
fa: [[GenericNumber]] تا تاریخ عضویت

en: Average of [[this]] by [[Country]]
fa: میانگین [[this]] توسط [[Country]]

en: [[this]] over time
fa: [[this]] با گذشت زمان

en: Join date by day of the week
fa: تاریخ روز به روز هفته بپیوندید

en: We crunched the numbers for your [[this]]
fa: ما اعداد را برای [[this]] شما خرد کردیم

en: Months when [[this.short-name]] joined
fa: ماه هایی که [[this.short-name]] پیوست

en: Unable to parse resource `{0}` as JSON
fa: تجزیه منابع "0` "به عنوان JSON امکان پذیر نیست

en: Unable to find JSON via relative path `{0}`
fa: JSON از طریق مسیر نسبی امکان پذیر نیست. {0}

en: Connection to host timed out for URL `{0}`
fa: اتصال به میزبان برای URL به پایان رسیده است `{0}`

en: Unable to connect to unknown host at URL `{0}`
fa: اتصال به هاست ناشناس در URL `{0}` امکان پذیر نیست

en: Unable to connect to host at URL `{0}`
fa: اتصال به میزبان در URL `{0}` امکان پذیر نیست

en: Connection refused by host at for URL `{0}`
fa: اتصال توسط میزبان برای URL `{0}` رد شد

en: Unable to retrieve resource at URL `{0}`
fa: بازیابی منابع در URL امکان پذیر نیست. {0}

en: Unable to parse resource at URL `{0}` as JSON
fa: تجزیه منابع در URL `{0}` به عنوان JSON امکان پذیر نیست

en: Problem connecting to LDAP server, will fall back to local authentication: {0}
fa: اتصال به سرور LDAP به تأیید اعتبار محلی برمی گردد: {0}

en: BigQuery statements can''t be parameterized!
fa: گفته های BigQuery را نمی توان پارامتر کرد!

en: WARNING: Druid does not allow limitSpec in time series queries. Ignoring the LIMIT clause.
fa: اخطار: Druid در نمایش داده های سری زمانی limitSpec را مجاز نمی کند. نادیده گرفتن بند LIMIT.

en: Invalid Snowflake connection details: missing DB name.
fa: جزئیات اتصال Snowflake نامعتبر: نام DB موجود نیست.

en: We’d love your feedback.
fa: ما نظرات شما را دوست داریم.

en: It looks like Metabase wasn’t quite a match for you.
fa: به نظر می رسد که Metabase کاملاً مناسب شما نبود.

en: Would you mind taking a fast 5 question survey to help the Metabase team understand why and make things better in the future?
fa: آیا می خواهید یک بررسی سریع 5 سؤالی داشته باشید تا به تیم Metabase کمک کنید درک کند که چرا و در آینده شرایط را بهتر می کند؟

en: We hope you''ve been enjoying Metabase.
fa: امیدواریم که از Metabase لذت برده باشید.

en: Would you mind taking a fast 6 question survey to tell us how it’s going?
fa: آیا فکر می کنید یک نظرسنجی سریع با 6 سوال انجام دهید تا به ما بگویید که چگونه این کار را انجام می دهد؟

en: {0} created a Metabase account
fa: {0} یک حساب Metabase ایجاد کرد

en: {0} accepted their Metabase invite
fa: {0} دعوتنامه Metabase خود را پذیرفتند

en: [Metabase] Password Reset Request
fa: [Metabase] درخواست بازنشانی گذرواژه

en: [Metabase] Notification
fa: [Metabase] اعلان

en: [Metabase] Help make Metabase better.
fa: [Metabase] به بهتر شدن Metabase کمک کنید.

en: [Metabase] Tell us how things are going.
fa: [Metabase] به ما بگویید که اوضاع چگونه پیش می رود.

en: Error: query''s source query has not been resolved. You probably need to `preprocess` the query first.
fa: خطا: پرس و جو منبع پرس و جو حل نشده است. احتمالاً ابتدا باید query را پردازش کنید.

en: Don't know what to do with:
fa: نمی دانم با چه کارهایی باید کرد:

en: Don't know how to wrap:
fa: نمی دانم چگونه بسته بندی کنید:

en: Failed setting `query-caching-max-kb` to {0}.
fa: تنظیم "query-caching-max-kb" تا {0} انجام نشد.

en: Values greater than {1} are not allowed.
fa: مقادیر بیشتر از {1}مجاز نیست.

note: we need the Database instance no matter what (in order to compare details hash with cached value) passed in look up by ID
en: Database {0} does not exist.
fa: بانک اطلاعاتی {0} وجود ندارد.

en: Error: Database is not present in the Query Processor Store.
fa: خطا: بانک اطلاعات در فروشگاه Query پردازنده موجود نیست.

en: Invalid embedding-secret-key! Secret key must be a hexadecimal-encoded 256-bit key (i.e., a 64-character string).
fa: تعبیه نامعتبر-کلید مخفی! کلید مخفی باید یک کلید 256 بیتی رمزگذاری شده hexadecimal باشد (یعنی یک رشته 64 کاراکتر).

en: JWT is missing `alg`.
fa: JWT گم شده است 'alg'.

en: JWT `alg` cannot be `none`.
fa: JWT "alg" نمی تواند "هیچ" باشد.

en: The embedding secret key has not been set.
fa: کلید مخفی تعبیه نشده است.

en: Token is missing value for keypath
fa: توکن ارزش برای صفحه کلید نیست

en: In-depth example
fa: مثال عمیق

en: Key
fa: کلید

en: Class
fa: کلاس

en: Triggers
fa: ماشه ها

en: View triggers
fa: نمایش محرکها

en: Scheduler Info
fa: اطلاعات برنامه ریز

en: Priority
fa: اولویت

en: Last Fired
fa: آخرین اخراج

en: Next Fire Time
fa: زمان بعدی آتش

en: Start Time
fa: زمان شروع

en: End Time
fa: زمان پایان

en: Final Fire Time
fa: زمان آتش سوزی نهایی

en: May Fire Again?
fa: ممکن است دوباره آتش بگیریم؟

en: Triggers for {0}
fa: شروع برای {0}

en: Tasks
fa: وظایف

en: Jobs
fa: شغل ها

en: Duplicated {0}
fa: کپی شده {0}

en: Duplicate this item
fa: این مورد را کپی کنید

en: Archive this item
fa: بایگانی این مورد

en: Duplicate dashboard
fa: داشبورد کپی

en: Duplicate "{0}"
fa: کپی کردن "{0}"

en: Duplicate
fa: کپی کردن

en: Tomorrow
fa: فردا

en: This {0}
fa: این {0}

en: Next {0}
fa: بعدی {0}

en: Previous {0}
fa: قبلی {0}

en: Previous {0} {1}
fa: قبلی {0 {1}

en: Next {0} {1}
fa: بعدی {0} {1}

en: Now
fa: اکنون

en: {0} {1} ago
fa: {0} {1} پیش

en: {0} {1} from now
fa: {0} {1} از حالا

en: Default period | Default periods
fa[0]: دوره های پیش فرض

en: Minute of hour | Minutes of hour
fa[0]: دقیقه ساعت

en: Hour of day | Hours of day
fa[0]: ساعت روز

en: Day of week
fa: روز هفته

en: Day of month
fa: روز ماه

en: Day of year | Days of year
fa[0]: روز سال

en: Week of year | Weeks of year
fa[0]: هفته سال

en: Month of year | Months of year
fa[0]: ماه سال

en: Quarter of year | Quarters of year
fa[0]: ربع سال

en: {0} selection | {0} selections
fa[0]: {0} انتخاب

en: This
fa: این

en: Invalid
fa: بی اعتبار

en: Add a time
fa: زمان اضافه کنید

en: Nothing to compare for the previous {0}.
fa: هیچ چیز برای مقایسه قبلی نیست {0}

en: by {0}
fa: توسط {0}

en: value must be a valid database engine.
fa: مقدار باید یک موتور پایگاه داده معتبر باشد.

en: Connection refused by host for URL `{0}`
fa: اتصال توسط میزبان برای URL `{0}` رد شد

en: Warning: Postgres connection string with `ssl=true` detected.
fa: هشدار: رشته اتصال Postgres با 'ssl = true' شناسایی شده است.

en: You may need to add `?sslmode=require` to your application DB connection string.
fa: ممکن است شما نیاز به اضافه کردن "؟ sslmode = نیاز" به رشته اتصال DB برنامه خود داشته باشید.

en: If Metabase fails to launch, please add it and try again.
fa: اگر Metabase نتواند راه اندازی شود ، لطفاً آن را اضافه کنید و دوباره امتحان کنید.

en: See https://github.com/metabase/metabase/issues/8908 for more details.
fa: برای اطلاعات بیشتر به https://github.com/metabase/metabase/issues/8908 مراجعه کنید.

en: WARNING: Using Metabase with an H2 application database is not recomended for production deployments.
fa: اخطار: استفاده از Metabase با بانک اطلاعاتی برنامه H2 برای استقرار تولید توصیه نمی شود.

en: For production deployments, we highly recommend using Postgres, MySQL, or MariaDB instead.
fa: برای استقرار تولید ، ما به جای استفاده از Postgres ، MySQL یا MariaDB توصیه می کنیم.

en: If you decide to continue to use H2, please be sure to back up the database file regularly.
fa: اگر تصمیم به ادامه استفاده از H2 دارید ، لطفاً از فایل پایگاه داده بطور منظم تهیه کنید.

en: See https://metabase.com/docs/latest/operations-guide/start.html#migrating-from-using-the-h2-database-to-mysql-or-postgres for more information.
fa: برای اطلاعات بیشتر به https://metabase.com/docs/latest/operations-guide/start.html#migrating-from-using-the-h2-database-to-mysql-or-postgres مراجعه کنید.

en: Unable to connect to Metabase {0} DB.
fa: اتصال به دیتابیس {0} Metabase امکان پذیر نیست

en: Error adding legacy SQL directive to BigQuery saved Question
fa: خطا در اضافه کردن بخشنامه SQL میراث به BigQuery ذخیره شده سؤال

en: Failed to notify {0} Database {1} updated
fa: به روزرسانی {0} پایگاه داده {1} انجام نشد

en: Loading driver {0} {1}
fa: بارگیری درایور {0} {1}

en: Load driver {0}
fa: راننده بار {0}

en: Driver not registered after loading: {0}
fa: راننده بعد از بارگیری ثبت نشده است: {0}

en: Error: attempting to change {0} property `:abstract?` from {1} to {2}.
fa: خطا: تلاش برای تغییر {0} ویژگی `: انتزاعی؟` از {1} به {2}

en: Registered abstract driver {0}
fa: راننده انتزاعی ثبت شده {0}

en: Registered driver {0}
fa: راننده ثبت شده {0}

en: (parents: {0})
fa: (والدین: {0})

en: Initializing driver {0}...
fa: درایور اولیه {0} ...

en: Reason:
fa: دلیل:

en: Invalid driver feature: {0}
fa: ویژگی نامعتبر راننده: {0}

en: Invalid HoneySQL form:
fa: فرم HoneySQL نامعتبر:

en: Closing connection pool for database {0} ...
fa: بستن استخر اتصال برای دیتابیس{0} ...

en: Error loading namespace
fa: خطا در بارگیری فضای نام

en: Starting events listener:
fa: شروع شنونده رویدادها:

en: Unexpected error listening on events
fa: خطای غیرمنتظره هنگام گوش دادن به رویدادها

en: Error syncing Database {0}
fa: خطا در همگام سازی بانک اطلاعاتی {0}

en: Failed to process sync-database event.
fa: پردازش رویداد همگام سازی با پایگاه داده انجام نشد.

en: Bad nested-query-level: query does not have a source query
fa: Bad-Nest-query-level: query منبع پرس و جو ندارد

en: I don''t know how to `{0}`.
fa: من نمی دانم چگونه می توانم `{0}`.

en: Here''s what I can do:
fa: در اینجا کارهایی که می توانم انجام دهم وجود دارد:

en: Error in Metabot command
fa: خطا در دستور Metabot

en: Websocket associated with this Slack event is different from the websocket we're currently using.
fa: صفحه‌نمایش مرتبط با این رویداد Slack با صفحه‌بندی که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنیم متفاوت است.

en: FieldValues for Field {0} remain unchanged. Skipping...
fa: FieldValues برای {0} بدون تغییر باقی می ماند. پرش ...

en: Unable to normalize:
fa: امکان عادی سازی وجود ندارد:

en: Could not find matching Field ID for target:
fa: یافتن شناسه فیلد منطبق برای هدف یافت نشد:

en: Metabase does not have permissions to write to plugins directory {0}
fa: Metabase مجوز نوشتن در فهرست افزونه ها {0} را ندارد

en: Metabase cannot use the plugins directory {0}
fa: بانک اطلاعاتی نمی توانند از فهرست پلاگین ها استفاده کنند{0}

en: Please make sure the directory exists and that Metabase has permission to write to it.
fa: لطفاً اطمینان حاصل کنید که فهرست موجود است و Metabase اجازه نوشتن آن را دارد.

en: You can change the directory Metabase uses for modules by setting the environment variable MB_PLUGINS_DIR.
fa: با تنظیم متغیر محیط MB_PLUGINS_DIR می توانید دایرکتوری مورد استفاده Metabase برای ماژول ها را تغییر دهید.

en: Falling back to a temporary directory for now.
fa: در حال حاضر به یک فهرست راهنما موقت تبدیل می شوید.

en: Metabase cannot write to temporary directory. Please set MB_PLUGINS_DIR to a writable directory and restart Metabase.
fa: بانک اطلاعاتی نمی توانند در دایرکتوری موقت بنویسند. لطفاً MB_PLUGINS_DIR را در یک فهرست قابل ویرایش قرار دهید و Metabase را مجدداً راه اندازی کنید.

en: spark-deps.jar is no longer needed by Metabase 1.0+. You can delete it from the plugins directory.
fa: spark-deps.jar دیگر توسط Metabase 1.0+ مورد نیاز نیست. می توانید آن را از فهرست افزونه ها حذف کنید.

en: Failied to initialize plugin {0}
fa: تنظیم اولیه افزونه {0} انجام نشد

en: Loading plugins in {0}...
fa: بارگیری افزونه ها در {0} ...

en: Using Clojure base loader as shared context classloader: {0}
fa: استفاده از لودر پایه Clojure به عنوان یک کلاس زمینه ساز مشترک: {0}

en: Setting current thread context classloader to shared classloader {0}...
fa: تنظیم کلاس بارگذاری متن متن اصلی بر روی کلاس لودر مشترک {0} ...

note: it's important that we deref the promise again here instead of using the one we just created because it is possible thru a race condition that somebody else delivered the promise before we did; in that case, Clojure ignores subsequent calls to `deliver`. Dereffing the promise guarantees that we'll g
en: Setting current thread context classloader to NEWLY CREATED classloader {0}...
fa: تنظیم کلاس بارگذاری متن متن فعلی بر روی بارگذاری کلاس کلاس جدید ساخته شده {0} ...

en: Added URL {0} to classpath
fa: URL به {0} به کلاس اضافه شد

en: Plugin {0} declares a dependency that Metabase does not understand: {1}
fa: افزونه {0} وابستگی را اعلام می کند که Metabase آن را نمی فهمد: {1}

en: Refer to the plugin manifest reference for a complete list of valid plugin dependencies:
fa: برای لیست کاملی از وابستگیهای معتبری به افزونه ، به مرجع آشکار پلاگین مراجعه کنید:

en: Metabase cannot initialize plugin {0} due to required dependencies.
fa: به دلیل وابستگی های مورد نیاز ، پایگاه داده نمی تواند پلاگین {0} را آغاز کند.

en: Class not found: {0}
fa: کلاس یافت نشد: {0}

en: Plugin ''{0}'' depends on plugin ''{1}''
fa: افزونه '' {0} '' بستگی به افزونه '' {1} ''

en: {0} dependency {1} satisfied? {2}
fa: {0} وابستگی {1} راضی هستید؟ {2}

en: Plugins with unsatisfied deps: {0}
fa: افزونه های دارای بخش ناراضی: {0}

en: Extract file {0} -> {1}
fa: استخراج پرونده {0} -> {1}

en: Resource does not exist.
fa: منبع وجود ندارد.

en: Loading plugin namespace {0}...
fa: در حال بارگیری فضای نام پلاگین {0} ...

en: Dependencies satisfied; these plugins will now be loaded: {0}
fa: وابستگی ها راضی است؛ این افزونه ها اکنون بارگیری می شوند: {0}

en: Registering JDBC proxy driver for {0}...
fa: ثبت درایور پروکسی JDBC با {0}...

en: Deregistering original JDBC driver {0}...
fa: ثبت درایور پروکسی JDBC با {0}...

en: Default connection property {0} does not exist.
fa: ویژگی اتصال پیش فرض {0} وجود ندارد.

en: Invalid connection property {0}: not a string or map.
fa: ویژگی اتصال نامعتبر {0}: رشته یا نقشه نیست.

note: ok, do the init steps listed in the plugin mainfest
en: Load lazy loading driver {0}
fa: درایور بارگیری تنبل {0}

en: Cannot initialize plugin: missing required property `driver-name`
fa: نمی توان ابتدا افزونه را تنظیم کرد: ویژگی مورد نیاز "driver-name" وجود ندارد

en: Warning: plugin manifest for {0} does not include connection properties
fa: هشدار: پلاگین مانیفست برای {0} شامل ویژگی های اتصال نیست

note: finally, register the Metabase driver
en: Registering lazy loading driver {0}...
fa: ثبت نام درایور بارگیری تنبل {0} ...

en: Error running query for Card {0}
fa: خطایی در اجرای پرس و جو برای کارت {0}

en: Last week
fa: هفته گذشته

en: This week
fa: این هفته

en: Last month
fa: ماه گذشته

en: This month
fa: این ماه

en: Last quarter
fa: سه ماهه گذشته

en: This quarter
fa: این ربع

en: Last year
fa: سال گذشته

en: This year
fa: امسال

en: *driver* is unbound.
fa: * driver * محدود نیست.

en: Error syncing Fields for Table ''{0}''
fa: خطا در همگام سازی زمینه های جدول '' {0} ''

en: Hash of {0} matches stored hash, skipping Fields sync
fa: هش از {0} مطابقت دارد

en: Field
fa: فیلد

en: Error checking if Fields {0} need to be created or reactivated
fa: خطا در بررسی اینکه آیا زمینه های {0} نیاز به ایجاد یا فعال سازی مجدد دارند

en: Marking Field ''{0}'' as inactive.
fa: علامت گذاری به عنوان "" {0} "غیرفعال است.

en: Error retiring {0}
fa: خطا در بازنشستگی {0}

en: Database type of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
fa: نوع بانک اطلاعاتی  {0} از '' {1} '' به '' {2} '' تغییر یافته است.

en: Base type of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
fa: نوع پایه {0} از '' {1} '' به '' {2} '' تغییر کرده است.

en: Special type of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
fa: نوع ویژه {0} از '' {1} '' به '' {2} '' تغییر کرده است.

en: Comment has been added for {0}.
fa: نظر برای {0} اضافه شده است.

en: Stopping Quartz Scheduler {0}
fa: توقف زمانبند کوارتز {0}

en: Starting Quartz Scheduler {0}
fa: شروع برنامه ریزی کوارتز {0}

en: Error loading tasks namespace {0}
fa: خطا در بارگیری فضای نام کارها {0}

note: don't bother logging namespace for now, maybe in the future if there's tasks of the same name in multiple namespaces we can log it
en: Initializing task {0}
fa: شروع کار {0}

en: Error initializing task {0}
fa: خطا در شروع کار {0}

en: Problem sending abandonment email
fa: ارسال ایمیل رها

en: Sending anonymous usage stats.
fa: ارسال آمار استفاده ناشناس.

en: Error sending anonymous usage stats
fa: خطا در ارسال آمار استفاده ناشناس

en: Error sending Pulse {0}
fa: خطا در ارسال پالس {0}

en: Sending scheduled pulses...
fa: در حال ارسال پالس های برنامه ریزی شده ...

en: SendPulses task failed
fa: کار SendPulses انجام نشد

en: Failed to scheduler tasks for Database {0}
fa: انجام وظایف برنامه ریزی برای بانک اطلاعات {0} انجام نشد

en: Cleaning up task history
fa: تمیز کردن تاریخچه کار

en: Task history cleanup successful, rows were deleted
fa: پاک کردن سابقه کار با موفقیت انجام شد ، سطرها حذف شدند

en: Task history cleanup successful, no rows were deleted
fa: پاک سازی سابقه کار با موفقیت انجام شد ، هیچ سطر حذف نشد

en: Checking for new Metabase version info.
fa: در حال بررسی اطلاعات نسخه جدید Metabase.

en: Error fetching version info
fa: خطا در واکشی اطلاعات نسخه

en: Maximum memory available to JVM: {0}
fa: حداکثر حافظه در دسترس برای {JVM: {0

en: Not something with an ID: {0}
fa: اطلاعاتی با این ID: {0}  وجود ندارد

en: [[CreateDate]] by month of the year
fa: [[ایجاده داده]] بر اساس ماه

en: Here's a quick look at your [[this]]
fa: نگاه سر سری و مختصری   [[this]] شما

en: [[CreateTimestamp]] by hour of the day
fa: [ساخت تایم استمپ] بر اساس ساعت

en: Where you've acquired your users
fa: جایی که کاربران خود را به دست آورده اید

en: How it's distributed across time and other categories.
fa: چگونگی توزیع داده بر اساس زمان و دیگر فاکتورها

en: Here's a closer look at your [[this]] per source
fa: نگاه دقیق تر به [[this]]شما

en: Here's a quick look at the [[this]]
fa: در اینجا نگاهی گذرا به [[this]]

en: [[CreateTimestamp]] by day of the month
fa: [[CreateTimestamp]] تا روز از ماه

en: Here's an overview of the people in your [[this]]
fa: بررسی اجمالی افرادی که در [[this]] شما وجود دارند

en: [[CreateTimestamp]] by quarter of the year
fa: [[CreateTimestamp]] تا چهارم سال

en: How they compare across location
fa: نحوه مقایسه انها در سراسر مکان یا نحوه مقایه انها بر اساس موقعیت مکانی

en: Here's a closer look at your [[this]] by products
fa: در اینجا نگاه دقیق تری به [[this]] محصولات خود می بینید

en: [[CreateTimestamp]] by month of the year
fa: [[CreateTimestamp]] بر اساس ماه سال

en: An overview of your [[this]] and how it's distributed across time, place, and categories.
fa: مروری بر [[this]] شما و نحوه توزیع آن در طول زمان ، مکان و دسته ها.

en: Here's a closer look at your [[this]]
fa: در اینجا یک نگاه دقیق تر به [[this]] شما

en: [[CreateTimestamp]] by day of the week
fa: [[CreateTimestamp]] تا روز هفته

en: Here's an overview of your [[this]] data from Google Analytics
fa: در اینجا مروری بر داده های [[this]] شما از Google Analytics ارائه شده است

en: Here's an overview of your [[this]]
fa: در اینجا مروری بر [[this]] شما

en: Here's a closer look at your [[this]] field
fa: در اینجا نگاه دقیق تری به قسمت [[this]] شما خواهیم داشت

en: Here's a closer look at your [[this]] per country
fa: در اینجا نگاهی دقیق تر به [[this]] شما در هر کشور می اندازیم

en: If you're into correlations, this is the x-ray for you.
fa: اگر به همبستگی دچار شوید ، این پرتونگاری برای شماست.

en: [[CreateDate]] by day of the week
fa: [[CreatDate]] تا روز هفته

en: It looks like your [[this]] has transactions, so here's a look at them
fa: به نظر می رسد [[this]] شما معاملات دارد ، بنابراین در اینجا به آنها می پردازیم

en: Here's a closer look at your [[this]] per state
fa: در اینجا نگاهی دقیق تر به [[this]] شما در هر ایالت می اندازیم

en: [[CreateDate]] by day of the month
fa: [[CreatDate]] تا روز ماه

en: [[CreateTime]] by hour of the day
fa: [[CreateTime]] ساعت ساعت روز

en: Here's a closer look at your [[this]] over time
fa: در اینجا نگاه دقیق تری به [[this]] شما با گذشت زمان می اندازیم

en: [[CreateDate]] by quarter of the year
fa: [[CreatDate]] تا چهارم سال

en: Edit user
fa: ویرایش کاربر

en: New user
fa: کاربر جدید

en: Reset password
fa: بازنشانی گذرواژه

en: Deactivate user
fa: غیرفعال کردن کاربر

en: Reactivate {0}?
fa: فعال کردن {0}?

en: We couldn’t send them an email invitation, so make sure to tell them to log in using {0} and this password we’ve generated for them:
fa: ما نمی توانیم برای آنها یک ایمیل دعوت نامه ارسال کنیم ، بنابراین حتما به آنها بگویید که با استفاده از {0} و این رمز عبوری که برای آنها ایجاد کرده ایم وارد سیستم شوند:

en: collection
fa: مجموعه

en: collections
fa: مجموعه ها

en: dashboard
fa: داشبورد

en: dashboards
fa: داشبورد

en: First name is required
fa: نام لازم است

en: Must be 100 characters or less
fa: باید 100 نویسه یا کمتر باشد

en: Last name is required
fa: نام خانوادگی لازم است

en: Email is required
fa: ایمیل لازم است

en: Items you archive will appear here.
fa: مواردی که بایگانی می کنید در اینجا ظاهر می شوند.

en: No description
fa: بدون توضیح

en: Sum of all values
fa: جمع از همه ارزش ها

en: See all distinct values
fa: همه مقادیر مشخص را مشاهده کنید

en: Browse the contents of your databases, tables, and columns. Pick a database to get started
fa: محتویات پایگاه داده ها ، جداول و ستون ها را مرور کنید. برای شروع یک بانک اطلاعاتی انتخاب کنید

en: Card results metadata passed in to API is VALID. Thanks!
fa: ابرداده نتایج کارت منتقل شده به API معتبر است. با تشکر!

en: Card results metadata passed in to API is INVALID. Running query to fetch correct metadata.
fa: ابرداده نتایج کارت منتقل شده به API INVALID است. در حال انجام درخواست برای واگذاری صحیح ابرداده.

en: Card results metadata passed in to API is  ISSING. Running query to fetch correct metadata.
fa: داده های داده کارت که به API منتقل شده است MISSING است. در حال انجام درخواست برای واگذاری صحیح ابرداده.

en: {0} was autocorrected to {1}
fa: {0} به اتمام رسید به {1}

en: DELETE /api/metric/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/metric/:id.
fa: DELETE / api / metric /: شناسه منسوخ شده است. درعوض ، مقدار «بایگانی شده» آن را از طریق PUT / api / metric /: id تغییر دهید.

en: DELETE /api/segment/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/segment/:id.
fa: DELETE / api / segment /: شناسه منسوخ شده است. درعوض ، مقدار «بایگانی شده» آن را از طریق PUT / api / segment /: id تغییر دهید.

en: Value of is_superuser must correspond to presence of Admin group ID in group_ids.
fa: مقدار is_superuser باید مطابق با حضور شناسه Admin Group در group_ids باشد.

en: Unexpected error writing keepalive characters
fa: خطای غیرمنتظره در نوشتن شخصیت های نگهدارنده

en: Unexpected output in async API response
fa: خروجی غیر منتظره در پاسخ API async

en: starting streaming response
fa: پاسخ جریان را شروع کنید

en: Output chan closed, canceling keepalive request.
fa: زمان خروجی بسته است و درخواست نگهدارنده را لغو می کند.

en: Async response finished, closing channels.
fa: پاسخ Async به پایان رسید ، کانال ها را بستند.

en: No response after waiting {0}. Canceling request.
fa: هیچ پاسخی بعد از انتظار {0} نیست درخواست را لغو کنید.

en: Input channel unexpectedly closed.
fa: کانال ورودی به طور غیر منتظره بسته شد.

en: f finished, permit will be returned
fa: f به پایان رسید ، مجوز بازگردانده می شود

en: request canceled, permit will be returned
fa: درخواست لغو شد ، مجوز بازگردانده می شود

en: Unexpected error attempting to run function after obtaining permit
fa: خطای غیرمنتظره در تلاش برای اجرای عملکرد پس از اخذ مجوز

en: Not running pending function call: output channel already closed.
fa: در حال انجام فراخوانی عملکرد معلق نیست: کانال خروجی بسته شده است.

en: Current thread already has a permit for {0}, will not wait to acquire another
fa: موضوع کنونی دارای مجوز برای {0} است ، منتظر نمی مانید تا مورد دیگری را بدست آورید

en: Output channel closed, will skip running {0}.
fa: کانال خروجی بسته است ، در حال اجرا {0} خواهد شد.

en: Running {0} on separate thread...
fa: در حال اجرا {0} در موضوع جداگانه ...

en: Caught error running {0}
fa: خطای مقصر در حال اجرا {0}

en: Request canceled, canceling future
fa: درخواست لغو شد ، آینده را لغو می کند

en: Closing old connection pool for database {0} ...
fa: بستن استخر اتصال قدیمی برای پایگاه داده {0} ...

en: Here''s your {0} most recent cards:
fa: جدیدترین کارتهای {0} شما در اینجا آمده است:

en: Could you be a little more specific, or use the ID? I found these cards with names that matched:
fa: آیا می توانید کمی خاص تر باشید یا از شناسنامه استفاده کنید؟ این کارتها را با اسامی مطابقت داشتم:

note: Searching by ID
en: Card {0} not found.
fa: کارت {0} یافت نشد.

en: Exception in API call
fa: استثناء در تماس API

en: Request canceled before finishing.
fa: درخواست قبل از اتمام لغو شد.

en: Metabase only supports JSON requests.
fa: Metabase فقط از درخواستهای JSON پشتیبانی می کند.

en: Make sure you set a 'Content-Type: application/json' header.
fa: اطمینان حاصل کنید که یک عنوان "Content-Type: Application / json" تنظیم کرده اید.

en: Setting Metabase site URL to {0}
fa: تنظیم URL سایت پایگاه داده در {0}

en: Error scheduling tasks for DB
fa: خطا در برنامه ریزی وظایف برای DB

en: Error unscheduling tasks for DB.
fa: خطا در کارهای غیرقابل تنظیم برای DB.

en: {0} Database ''{1}'' sync/analyze schedules have changed!
fa: {0} برنامه همگام سازی / تجزیه و تحلیل پایگاه داده '' {1} '' تغییر کرده است!

en: Sync metadata was: ''{0}'' is now: ''{1}''
fa: داده های همگام سازی همگام سازی شده بودند: '' {0} '' اکنون: '' {1} ''

en: Cache FieldValues was: ''{0}'', is now: ''{1}''
fa: Cache FieldValues این بود: '' {0} '' ، اکنون: '' {1} ''

en: You cannot update the creator_id of a Metric.
fa: شما نمی توانید creator_id یک Metric را به روز کنید.

en: MetaBot can only have Collection permissions.
fa: MetaBot فقط می تواند مجوزهای مجموعه را داشته باشد.

en: Failed to grant permissions
fa: اعطای مجوزها انجام نشد

en: Changing permissions
fa: تغییر مجوزها

en: FROM:
fa: از جانب:

en: TO:
fa: به:

en: You cannot update the creator_id of a Segment.
fa: شما نمی توانید creator_id یک بخش را به روز کنید.

en: Attempted to set Setting {0} to obfuscated value. Ignoring change.
fa: سعی در تنظیم مقدار {0} برای مقدار خراب شده است. نادیده گرفتن تغییر

en: Using value of env var {0}
fa: استفاده از مقدار {env var {0

en: Adding User {0} to All Users permissions group...
fa: افزودن کاربر {0} به گروه مجوزهای کاربران ...

en: Adding User {0} to Admin permissions group...
fa: افزودن کاربر {0} به گروه مجوزهای مدیریت ...

en: Query failure
fa: عدم موفقیت پرس و جو

en: Maximum number of simultaneous queries to allow per connected Database.
fa: حداکثر تعداد نمایش داده های همزمان به هر پایگاه داده متصل اجازه می دهد.

en: Timed out after {0} milliseconds.
fa: به پایان رسید پس از {0} میلی ثانیه.

en: Misfire Instruction
fa: دستورالعمل سوء استفاده

en: Archive this?
fa: بایگانی این؟

en: Learn about our data
fa: درباره داده های ما اطلاعات کسب کنید

en: Use DNS SRV when connecting
fa: هنگام اتصال از DNS SRV استفاده کنید

en: Using this option requires that provided host is a FQDN.  If connecting to 
    an Atlas cluster, you might need to enable this option.  If you don't know what this means,
    leave this disabled.
fa: استفاده از این گزینه مستلزم آن است که میزبان ارائه شده FQDN باشد. در صورت اتصال به
    ممکن است لازم باشد این گزینه را فعال کنید. اگر نمی دانید این به چه معنی است ،
    این را غیرفعال کنید.

en: Automatically run queries when doing simple filtering and summarizing
fa: هنگام انجام فیلتر کردن ساده و جمع بندی ساده ، نمایش داده شد

en: When this is on Metabase will automatically run queries when users do simple explorations with the Summarize and Filter buttons when viewing a table or chart. You can turn this off if querying this database is slow. This setting doesn’t affect drill-throughs or SQL queries.
fa: هنگامی که این در Metabase است ، به طور خودکار هنگام نمایش جدول یا نمودار ، دکمه های Summarize و Filter را با استفاده از کاوش های ساده ، نمایش داده شد. اگر جستجوی این پایگاه داده کند است ، می توانید این را خاموش کنید. این تنظیم تأثیر نمی گذارد از طریق تمرین یا سؤالهای SQL.

en: Learn about this database
fa: در مورد این پایگاه داده اطلاعات کسب کنید

en: Archive this dashboard?
fa: بایگانی این داشبورد؟

en: All results
fa: همه نتایج

en: Our Analytics
fa: تحلیل ما

en: Additive sum of all the values of a column.\ne.x. total revenue over time.
fa: جمع اضافی از تمام مقادیر یک ستون. \ ne.x. درآمد کل در طول زمان

en: Additive count of the number of rows.\ne.x. total number of sales over time.
fa: تعداد افزودنی تعداد ردیف ها. \ ne.x. تعداد کل فروش در طول زمان

en: Filter
fa: فیلتر

en: record | records
fa[0]: رکورد

en: Browse Data
fa: مرور داده های من

en: Write SQL
fa: SQL بنویسید

en: Simple question
fa: سوال ساده

en: Pick some data, view it, and easily filter, summarize, and visualize it.
fa: برخی از داده ها را انتخاب کنید ، آن را مشاهده کنید و به راحتی آن را فیلتر ، خلاصه و تجسم کنید.

en: Custom question
fa: سوال سفارشی

en: Use the advanced notebook editor to join data, create custom columns, do math, and more.
fa: از ویرایشگر نوت بوک پیشرفته برای پیوستن به داده ها ، ایجاد ستون های سفارشی ، انجام ریاضی و موارد دیگر استفاده کنید.

en: Basic Metrics
fa: اندازه گیری های اساسی

en: Custom…
fa: سفارشی…

en: Add grouping
fa: گروه بندی را اضافه کنید

en: Pick a limit
fa: حد انتخاب کنید

en: Show maximum
fa: نمایش حداکثر

en: Get Preview
fa: پیش نمایش را دریافت کنید

en: Back to previous results
fa: بازگشت به نتایج قبلی

en: Sample values
fa: مقادیر نمونه

en: Browse the contents of your databases, tables, and columns. Pick a database to get started.
fa: محتویات پایگاه داده ها ، جداول و ستون ها را مرور کنید. برای شروع یک بانک اطلاعاتی انتخاب کنید.

en: Visualize
fa: نمایش دادن

en: Join data
fa: اتصال داده ها

en: Custom column
fa: ستون سفارشی

en: Summarize
fa: خلاصه کنید

en: Aggregate
fa: تجمیع

en: Breakout
fa: برک آوت

en: Pick the metric you want to see
fa: متریک مورد نظر خود را انتخاب کنید

en: Pick a column to group by
fa: یک ستون را برای گروه انتخاب کنید

en: Pick your starting data
fa: داده شروع را انتخاب کنید

en: Select None
fa: هیچ کدام را انتخاب نکنید

en: Select All
fa: انتخاب همه

en: Pick a table...
fa: انتخاب یک جدول ...

en: Enter a limit
fa: محدودیتی را وارد کنید

en: Brackets around a {0} create an optional clause in the template. If "variable" is set, then the entire clause is placed into the template. If not, then the entire clause is ignored.
fa: براکت های اطراف {0} یک بند اختیاری در الگو ایجاد می کنند. اگر "متغیر" تنظیم شده باشد ، کل بند در قالب قرار می گیرد. اگر نه ، پس از آن کل بند نادیده گرفته می شود.

en: When using a Field Filter, the column name should not be included in the SQL. Instead, the variable should be mapped to a field in the side panel.
fa: هنگام استفاده از فیلد فیلد ، نام ستون نباید در SQL باشد. در عوض ، متغیر باید به یک قسمت در صفحه جانبی نقشه برداری شود.

en: View the native query
fa: نمایش درخواست محلی

en: Native query for this question
fa: جستجوی بومی برای این سوال

en: Convert this question to a native query
fa: این سؤال را به یک سؤال بومی تبدیل کنید

en: SQL for this question
fa: SQL برای این سوال

en: Convert this question to SQL
fa: این سوال را به SQL تبدیل کنید

en: Get alerts
fa: دریافت هشدار

en: {0} breakout | {0} breakouts
fa[0]: {0} برک آوت

en: Hide filters
fa: فیلترها را مخفی کنید

en: Show filters
fa: فیلترها را نشان دهید

en: Started from
fa: شروع شده از

en: {0} row | {0} rows
fa[0]: {0} ردیف

en: Show all rows
fa: نمایش تمام سطرها

en: Show {0}
fa: نمایش {0}

en: Showing first {0}
fa: نمایش اول {0}

en: Showing {0}
fa: نمایش {0}

en: Summarized
fa: خلاصه

en: Hide editor
fa: ویرایشگر را مخفی کنید

en: Show editor
fa: نمایش ویرایشگر

en: Pick the metric you'd like to see
fa: متریک مورد نظر خود را انتخاب کنید

en: {0} options
fa: {0} گزینه ها

en: Choose a visualization
fa: تصویری را انتخاب کنید

en: Filter by
fa: محدود شده توسط

en: Summarize by
fa: خلاصه توسط

en: Group by
fa: دسته بندی بر اساس

en: Add a metric
fa: متریک اضافه کنید

en: Profile
fa: مشخصات

en: This is usually pretty fast but seems to be taking a while right now.
fa: این معمولاً خیلی سریع است اما به نظر می رسد اکنون مدتی طول می کشد.

en: Combo
fa: ترکیبی

en: Row
fa: ردیف

en: Trend
fa: روند

en: Boolean
fa: بولی

en: Unknown Segment
fa: بخش ناشناخته

en: Unknown Filter
fa: فیلتر ناشناخته

en: Left outer join
fa: پیوست بیرونی سمت چپ

en: Right outer join
fa: پیوست بیرونی راست

en: Inner join
fa: پیوستن به درون

en: Full outer join
fa: پیوستن بیرونی کامل

en: Card results metadata passed in to API is MISSING. Running query to fetch correct metadata.
fa: اطلاعات فوق داده نتایج کارت به API گم منتقل شده است. در حال انجام درخواست برای واگذاری صحیح ابرداده.

en: Problem connecting to LDAP server, will fall back to local authentication
fa: اتصال به سرور LDAP با تأیید اعتبار محلی برمی گردد

en: Cannot create Database: cannot find driver {0}.
fa: ایجاد پایگاه داده امکان پذیر نیست: درایور {0} یافت نشد.

en: Query failed
fa: پرس و جو انجام نشد

en: Warning: {0} returned `nil`
fa: هشدار: {0} `nil` برگشت داده شده است

en: Unexpected error writing result to output channel: already closed
fa: نتیجه نوشتن خطای غیر منتظره به کانال خروجی: در حال حاضر بسته است

en: Unexpected error writing exception to output channel: already closed
fa: خطای غیر منتظره نوشتن استثناء کانال خروجی: در حال حاضر بسته است

en: Request canceled, canceling future.
fa: درخواست لغو شد ، آینده را لغو می کند.

en: Metabase can only transfer data from H2 to Postgres or MySQL/MariaDB.
fa: Metabase فقط می تواند داده ها را از H2 به Postgres یا MySQL / MariaDB منتقل کند.

en: WARNING: Using Metabase with an H2 application database is not recommended for production deployments.
fa: اخطار: استفاده از Metabase با پایگاه داده برنامه H2 برای استقرار تولید توصیه نمی شود.

en: Application database setup
fa: راه اندازی پایگاه داده برنامه

en: Could not find {0} driver.
fa: درایور {0} یافت نشد.

en: Abstract drivers cannot derive from concrete parent drivers.
fa: رانندگان چکیده نمی توانند از درایورهای والد والدین استخراج شوند.

en: You may need to add 'trustServerCertificate=true' to the additional connection options to connect with SSL.
fa: برای اتصال به SSL ممکن است نیاز به افزودن "trustServerCertificate = true" به گزینه های اتصال اضافی داشته باشید.

en: Don't know how to alias {0}, expected an Identifer.
fa: نمی دانید چگونه شناسه {0} ، انتظار می رود شناسه.

en: Client closed connection, canceling query
fa: اتصال بسته مشتری ، جستجوی لغو

en: {0} is not a valid DN.
fa: {0} یک DN معتبر نیست.

en: Error logging API request
fa: خطا هنگام ثبت درخواست API

en: Failed to set site-url
fa: تنظیم آدرس سایت انجام نشد

en: Error destroying thread pool for DB.
fa: خطا در از بین بردن استخر موضوع برای DB.

en: Updating display name for {0} ''{1}'': ''{2}'' -> ''{3}''
fa: به روزرسانی نام نمایشگر برای {0} '' {1} '': '' {2} '' -> '' {3} ''

en: Invalid humanization strategy ''{0}''. Valid strategies are: {1}
fa: استراتژی انسانی نامعتبر "" {0} "". راهبردهای معتبر عبارتند از: {1}

note: now rehumanize all the Tables and Fields using the new strategy. TODO: Should we do this in a background thread because it is potentially slow?
en: Chaning Table & Field names humanization strategy from ''{0}'' to ''{1}''
fa: تغییر استراتژی انسان سازی جدول و زمینه از '' {0} '' 'به' '{1}' '

en: Error saving task history
fa: خطا در ذخیره سابقه کار

en: spark-deps.jar is no longer needed by Metabase 0.32.0+. You can delete it from the plugins directory.
fa: جرقه-deps.jar دیگر مورد نیاز Metabase 0.32.0+ نیست. می توانید آن را از فهرست افزونه ها پاک کنید.

en: Using NEWLY CREATED classloader as shared context classloader: {0}
fa: با استفاده از لودر کلاس جديد ساخته شده به عنوان متن كلاس طبقه بندي مشترك: {0}

en: Failed to copy file
fa: کپی کردن پرونده انجام نشد

note: check that the URL is valid
en: Invalid site URL: {0}
fa: URL سایت نامعتبر: {0}

en: site-url is invalid; returning nil for now. Will be reset on next request.
fa: آدرس اینترنتی نامعتبر است؛ فعلاً در صورت درخواست دوباره تنظیم مجدد خواهد شد.

en: More results have been included as a file attachment
fa: نتایج بیشتری به عنوان پیوست پرونده درج شده است

en: This question has been included as a file attachment
fa: این سوال به عنوان پیوست پرونده درج شده است

en: We were unable to display this Pulse.
fa: ما قادر به نمایش این پالس نبودیم.

en: Please view this card in Metabase.
fa: لطفاً این کارت را در Metabase مشاهده کنید.

en: An error occurred while displaying this card.
fa: هنگام نمایش این کارت خطایی روی داد.

en: Can only determine expected columns for MBQL queries.
fa: فقط می توانید ستون های مورد انتظار برای نمایش داده های MBQL را تعیین کنید.

en: No columns returned.
fa: هیچ ستونی برنگشته است.

en: Warining: cannot determine fields for an explicit `source-query` unless you also include `source-metadata`.
fa: هشدار: نمی توانید زمینه هایی برای "پرس و جو منبع" صریح تعیین کنید ، مگر اینکه "source-metadata" نیز در آن قرار بگیرید.

en: Cannot resolve {0}: Field does not exist, or its Table belongs to a different Database.
fa: نمی توان {0} را حل کرد: فیلد وجود ندارد ، یا جدول آن به یک پایگاه داده دیگر تعلق دارد.

en: Cannot resolve :field-literal inside :fk-> unless inside join with explicit :alias.
fa: حل نشد: درست به معنای واقعی در داخل: fk-> مگر اینکه در داخل با صریح پیوست: نام مستعار.

en: Cannot find Table ID for {0}
fa: شناسه جدول برای {0} یافت نشد

en: No matching info found.
fa: هیچ اطلاعات تطبیقی یافت نشد.

en: Could not resolve {0}
fa: {0} حل نشد

en: Invalid fk-> clause: nowhere to add corresponding join.
fa: بند fk-> نامعتبر: جایی برای اضافه کردن پیوست مربوطه وجود ندارد.

en: {0} driver does not support foreign keys.
fa: {0} درایور از کلیدهای خارجی پشتیبانی نمی کند.

en: Cannot infer `:source-metadata` for source query with native source query without source metadata.
fa: نمی توان استنباط کرد: منبع-ابرداده برای جستجوی منبع با پرس و جو منبع بومی و بدون ابرداده منبع.

en: Query processor error: number of columns returned by driver does not match results.
fa: خطای پردازنده پرس و جو: تعداد ستون هایی که توسط راننده برگشته است با نتایج مطابقت ندارد.

en: Expected {0} columns, but first row of resuls has {1} columns.
fa: ستون {0} پیش بینی شده است ، اما ردیف اول از اعاده مجدد ستون های {1} دارد.

en: No expression named {0} found. Found: {1}
fa: هیچ عبارتی به نام {0} یافت نشد. یافت شده: {1}

en: Distinct values of {0}
fa: مقادیر مشخص {0}

en: Average of {0}
fa: میانگین {0}

en: Sum of {0}
fa: جمع {0}

en: SD of {0}
fa: انحراف معیار {0}

en: Min of {0}
fa: حداقل {0}

en: Max of {0}
fa: حداکثر {0}

note: until we have a way to generate good names for filters we'll just have to say 'matching condition' for now
en: Sum of {0} matching condition
fa: مجموع شرط تطبیق {0}

en: Share of rows matching condition
fa: سهم شرط مطابقت ردیف ها

en: Count of rows matching condition
fa: تعداد ردیف شرایط مطابقت

en: Request already canceled, will not run synchronous QP code.
fa: درخواست قبلاً لغو شده ، کد QP همزمان را اجرا نمی کند.

en: Unexpectedly got `nil` Query Processor response.
fa: به طور غیر منتظره پاسخ 'nil' پردازنده Query را دریافت کرد.

en: Got InterruptedException. Canceling query.
fa: InterpreException در حال لغو پرس و جو

en: Unhandled exception, exepected `catch-exceptions` middleware to handle it.
fa: استثناء بدون کنترل ، واسطه میانجی "گرفتن استثناء" را برای رسیدگی به آن انجام داد.

en: Query timed out after %s
fa: زمان پرس و جو بعد از %s پایان یافت

en: Creating new query thread pool for Database {0}
fa: ایجاد استخر جدید برای جستجوی موضوعات برای پایگاه داده {0}

en: Destroying query thread pool for Database {0}
fa: از بین بردن استخر موضوع جستجو برای بانک اطلاعات {0}

en: Request canceled, canceling pending query
fa: درخواست لغو شد ، جستجوی در حال انتظار لغو است

en: Cannot update binned field: query is missing source-metadata
fa: می توانید زمینه binned را به روز نکنید: پرس و جو داده های منبع داده وجود ندارد

en: Cannot update binned field: could not find matching source metadata for Field ''{0}''
fa: زمینه بنه به روزرسانی نمی شود: یافت نشد. منبع داده منطبق با فیلد '' {0}''

en: Using query processor cache backend: {0}
fa: با استفاده از پس زمینه حافظه نهان پردازنده پرس و جو: {0}

en: Invalid metric: {0} reason: {1}
fa: اندازه گیری نامعتبر: {0} دلیل: {1}

en: Unknown error
fa: خطای ناشناخته

en: Unexpected nil response from query processor.
fa: پاسخ صفر غیر منتظره از پردازنده پرس و جو.

en: Query canceled
fa: پرس و جو لغو شد

en: Unable to resolve driver for query: missing or invalid `:database` ID.
fa: درایور برای پرس و جو امکان پذیر نیست: از بین رفته یا نامعتبر است: شناسه پایگاه داده.

en: Unable to resolve driver for query: Database {0} does not exist.
fa: امکان حل کردن درایور برای پرس و جو وجود ندارد: بانک اطلاعات {0} وجود ندارد.

en: Cannot use :fields :all in join against source query unless it has :source-metadata.
fa: استفاده از فیلدها امکان پذیر نیست: زمینه ها: همه در مقابل جستجوی منبع به هم پیوسته اند ، مگر اینکه دارای: منبع فرا داده باشد.

en: Bad :joined-field clause: join with alias ''{0}'' does not exist. Found: {1}
fa: بد: بند پیوستن به فیلد: پیوستن به نام مستعار '' {0} '' وجود ندارد. یافت شده: {1}

en: Invalid :source-table ''{0}'': should be resolved to a Table ID by now.
fa: نامعتبر: جدول مبدأ '' {0} '' ': اکنون باید به شناسه جدول حل شود.

en: Cannot store Tables or Fields before Database is stored.
fa: جداول یا فیلدها را قبل از ذخیره سازی پایگاه داده ذخیره نکنید.

en: Attempting to fetch second Database. Queries can only reference one Database.
fa: تلاش برای دستیابی به پایگاه داده دوم. نمایش داده شد فقط می تواند به یک بانک اطلاعاتی مراجعه کند.

en: Failed to fetch Table {0}: Table does not exist, or belongs to a different Database.
fa: جدول {0} انجام نشد: جدول وجود ندارد ، یا به یک پایگاه داده دیگر تعلق دارد.

en: Failed to fetch Field {0}: Field does not exist, or belongs to a different Database.
fa: واگذاری زمینه {0} انجام نشد: فیلد وجود ندارد ، یا به یک پایگاه داده دیگر تعلق دارد.

en: Failed to load template ''{0}''. Did you remember to build the Metabase frontend?
fa: الگوی '' {0} '' بارگیری نشد. یادتان هست که جبهه Metabase را بسازید؟

en: Sample dataset DB file ''{0}'' cannot be found.
fa: نمونه پرونده داده {DB '' {0'' یافت نشد.

en: Loading sample dataset...
fa: بارگیری مجموعه داده نمونه ...

en: Failed to load sample dataset
fa: بارگیری مجموعه داده نمونه انجام نشد

en: Found new tables:
fa: جداول جدید یافت:

en: Marking tables as inactive:
fa: علامت گذاری جداول به عنوان غیرفعال:

en: Updating description for tables:
fa: به روزرسانی توضیحات برای جداول:

en: Rescheduling job {0}
fa: تنظیم مجدد کار {0}

en: Error rescheduling job
fa: خطا در تنظیم مجدد کار

en: Starting Pulse Execution: {0}
fa: شروع اجرای پالس: {0}

en: Finished Pulse Execution: {0}
fa: اجرای پالس به پایان رسید: {0}

en: Failed to schedule tasks for Database {0}
fa: برنامه ریزی وظایف برای بانک اطلاعات {0} انجام نشد

en: All elements must be distinct.
fa: همه عناصر باید مشخص باشند.

[ctx: Modal for selecting columns in source data or when doing a join.]
en: Pick the columns you want to include
fa: ستون هایی را که می خواهید گنجانید انتخاب کنید

en: When this is on, Metabase will automatically run queries when users do simple explorations with the Summarize and Filter buttons when viewing a table or chart. You can turn this off if querying this database is slow. This setting doesn’t affect drill-throughs or SQL queries.
fa: هنگامی که این کار روشن است ، وقتی کاربر در هنگام مشاهده جدول یا نمودار ، دکمه های خلاصه و فیلتر را با استفاده از کاوش ساده انجام می دهد ، Metabase به صورت خودکار نمایش داده می شود. اگر جستجوی این پایگاه داده کند است ، می توانید این را خاموش کنید. این تنظیم تأثیر نمی گذارد از طریق مته یا سؤالهای SQL.

en: Change join type
fa: نوع پیوستن را تغییر دهید

en: Don't know how to alias {0}, expected an Identifier.
fa: نمی دانید چگونه شناسه {0} ، انتظار می رود شناسه.

en: Error adding User {0} to Group {1}
fa: خطا در افزودن کاربر {0} به گروه {1}

note: now rehumanize all the Tables and Fields using the new strategy. TODO: Should we do this in a background thread because it is potentially slow?
en: Changing Table & Field names humanization strategy from ''{0}'' to ''{1}''
fa: تغییر استراتژی انسان سازی جدول و زمینه از '' {0} ''به ''{1}''

en: Infinite loop detected: recursively preprocessed query {0} times.
fa: حلقه نامتناهی تشخیص داده شد: پرس و جو قبل از پردازش بازگشتی {0} بار.

en: Warning: cannot determine fields for an explicit `source-query` unless you also include `source-metadata`.
fa: هشدار: نمی توانید زمینه هایی برای "پرس و جو منبع" صریح تعیین کنید ، مگر اینکه "source-query" نیز در آن قرار بگیرید.

en: Error determining expected columns for query
fa: خطا در تعیین ستون های مورد انتظار برای پرس و جو

en: Unhandled exception, expected `catch-exceptions` middleware to handle it.
fa: استثناء نامحدود ، انتظار می رود واسطه میانجی "گرفتن استثناء" برای رسیدگی به آن.

en: Diagnostic Info
fa: اطلاعات تشخیصی

en: Select Metabase process:
fa: فرایند Metabase را انتخاب کنید:

en: All Metabase processes
fa: همه فرآیندهای Metabase

en: The window was closed before completing Google Authentication.
fa: قبل از تکمیل Google Authentication ، پنجره بسته شود.

en: There was an issue signing in with Google. Pleast contact an administrator.
fa: مشکلی برای ورود از طریق گوگل وجود دارد. لطفا با مدیریت تماس بگیرید.

en: Sign in with email
fa: ورود با ایمیل

en: Using this option requires that provided host is a FQDN.  If connecting to an Atlas cluster, you might need to enable this option.  If you don't know what this means, leave this disabled.
fa: استفاده از این گزینه مستلزم آن است که میزبان ارائه شده FQDN باشد. در صورت اتصال به یک خوشه اطلس ، شاید لازم باشد این گزینه را فعال کنید. اگر نمی دانید این به چه معنی است ، این را غیرفعال کنید.

en: By default, Metabase does a lightweight hourly sync and an intensive daily scan of field values. If you have a large database, we recommend turning this on and reviewing when and how often the field value scans happen.
fa: به طور پیش فرض ، Metabase یک همگام ساعته سبک و یک اسکن روزانه فشرده از مقادیر میدانی را انجام می دهد. اگر یک بانک اطلاعاتی بزرگ دارید ، توصیه می کنیم این مورد را روشن کنید و بررسی کنید چه زمان و چند وقت یکبار بررسی اسکن های مقدار انجام می شود.

en: Remove these suggestions
fa: این پیشنهادات را حذف کن

en: Remove these suggestions?
fa: پیشنهادات حذف شوند؟

en: These won’t show up on the homepage for any of your users anymore, but you can always get to x-rays by clicking on Browse Data in the main navigation, then clicking on the lightning bolt icon on one of your tables.
fa: اینها دیگر در صفحه اصلی برای هیچ یک از کاربران شما نشان داده نمی شوند ، اما همیشه می توانید با کلیک بر روی مرور داده ها در ناوبری اصلی ، به اشعه ایکس برسید ، سپس روی نماد چراغ برق در یکی از جداول خود کلیک کنید.

en: Hide this section
fa: این قسمت را پنهان کن

en: Remove this section?
fa: این قسمت پنهان شود؟

en: "Our Data" won’t show up on the homepage for any of your users anymore, but you can always browse through your databases and tables by clicking Browse Data in the main navigation.
fa: "داده های ما" دیگر در صفحه اصلی برای هیچ یک از کاربران شما نمایش داده نمی شود ، اما همیشه می توانید با کلیک روی مرور داده در ناوبری اصلی ، از طریق پایگاه داده ها و جداول خود مرور کنید.

en: My new fantastic collection
fa: مجموعه فوق العاده جدید من

en: Cancelation timestamp
fa: علامت زمانی لغو

en: Cancelation time
fa: زمان لغو

en: Cancelation date
fa: تاریخ لغو

en: Deletion timestamp
fa: نشانگر حذف زمان

en: Deletion time
fa: زمان حذف

en: Deletion date
fa: تاریخ حذف

en: Only in detail views
fa: فقط در نمای جزئیات

en: Do not include
fa: شامل نشود

en: This field won't be visible or selectable in questions created with the GUI interfaces. It will still be accessible in SQL/native queries.
fa: این قسمت در سؤالات ایجاد شده با رابط های رابط کاربری گرافیکی قابل مشاهده یا انتخاب نخواهد بود. همچنان در سؤالات SQL / بومی قابل دسترسی خواهد بود.

en: Cumulative sum
fa: مبلغ تجمعی

en: Standard deviation
fa: انحراف معیار

en: must be at least {0} characters long
fa: باید حداقل {0} نویسه داشته باشد

en: Must be at least {0} characters long
fa: طول باید حداقل  {0} کاراکتر باشد

en: Name (required)
fa: نام (اجباری)

en: Run selected text
fa: متن انتخاب شده را اجرا کن

en: Run query
fa: کوئری را اجرا کن

en: Here's where your results will appear
fa: نتایج در این قسمت نمایش داده خواهند شد

en: You won't make any permanent changes to a saved question unless you click Save and choose to replace the original question.
fa: شما هیچ تغییر دائمی در یک سؤال ذخیره شده ایجاد نخواهید کرد ، مگر اینکه روی ذخیره کلیک کرده و گزینه جایگزینی سوال اصلی را انتخاب کنید.

en: There aren't any filter widgets for this type of field yet.
fa: هیچ ابزارک فیلتر برای این نوع زمینه هنوز وجود ندارد.

en: Look up this field
fa: این قسمت را جستجو کنید

en: Why this metric is interesting
fa: چرا این متریک جالب است

en: Things to be aware of about this metric
fa: موارد مورد ملاحظه درباره این واحد اندازه گیری

en: How this metric is calculated
fa: این سنجه چگونه محاسبه می شود

en: Table this is based on
fa: جدول این اساس است

en: (empty)
fa: (خالی)

en: Goal line
fa: خط هدف

en: Trend line
fa: خط روند

en: Show values on data points
fa: مقادیر را در نقاط داده نمایش دهید

en: Values to show
fa: مقادیر نمایش داده شونده

en: As many as can fit nicely
fa: به قدری که بتوان به خوبی آنها را نمایش داد

en: All
fa: همه

en: Data includes missing dimension values.
fa: داده ها شامل مقادیر بعد گم شده است.

en: We encountered an invalid date: "{0}"
fa: با یک تاریخ نامعتبر روبرو شدیم: "{0}"

en: The query for this chart was run in {0} rather than {1} due to database or driver constraints.
fa: جستجوی این نمودار به دلیل محدودیت پایگاه داده یا درایور در {0} و نه {1} اجرا شد.

en: This chart contains queries run in multiple timezones: {0}
fa: این نمودار شامل نمایش داده شد که در چندین منطقه زمانی اجرا می شوند: {0}

en: An error occurred while running the query.
fa: هنگام اجرای پرس و جو خطایی روی داد.

en: Output H2 database already exists: %s, removing.
fa: بانک اطلاعاتی خروجی H2 از قبل وجود دارد: %s ، در حال حذف.

en: Don't need to migrate, just use the existing H2 file
fa: نیازی به مهاجرت نیست ، فقط از پرونده H2 موجود استفاده کنید

en: Target DB is already populated!
fa: Target DB از قبل جمعیت شده است!

en: System info:n {0}
fa: اطلاعات سیستم: {0}

en: Database setup
fa: راه اندازی پایگاه داده

note: 4. move everything not in this Collection to a new Collection
en: Moving instances of {0} that aren''t in a Collection to {1} Collection {2}
fa: موارد در حال حرکت {0} که در یک مجموعه به {1} مجموعه {2} موجود نیست

en: Invalid '{{...}}' clause: expected a param name
fa: بند "{{...}}" نامعتبر است: انتظار نام یک پارم

en: '{{...}}' clauses cannot be empty.
fa: بندهای "{{...}}" نمی توانند خالی باشند.

en: '[[...]]' clauses must contain at least one '{{...}}' clause.
fa: بندهای '[[...]]' باید حداقل یک بند '{{...}}' داشته باشند.

en: Invalid query: found '[[' or '{{' with no matching ']]' or '}}'
fa: جستجوی نامعتبر: "[[" یا "{{" بدون تطبیق "]]" یا "}}" یافت شد

en: You''ll need to pick a value for ''{0}'' before this query can run.
fa: قبل از اجرای این درخواست باید مقداری برای  "{0}" انتخاب کنید.

en: Can''t find field with ID: {0}
fa: فیلد با شناسه {0} یافت نشد:

en: Error loading driver namespace
fa: خطا در بارگیری فضای نام درایور

en: Could not load {0} driver.
fa: درایور {0} بارگیری نشد.

en: Cannot run query: missing required parameters: {0}
fa: نمی توان پرس و جو را اجرا کرد: پارامترهای لازم وجود ندارد: {0}

en: Don''t know how to parse {0} {1}
fa: نمی دانم چگونه به تجزیه {0} {1}

en: Don''t know how to alias {0}, expected an Identifier.
fa: نمی دانید چگونه شناسه {0} ، انتظار  شناسه می رود .

note: it's better return a slightly broken SQL query with a probably incorrect string representation of the value than to have the entire QP run fail because of an unknown type.
en: Don''t know how to unprepare values of class {0}
fa: نمی دانید چگونه مقادیر کلاس را آماده کنید {0}

en: Creating new connection pool for {0} database {1} ...
fa: ایجاد استخر اتصال جدید برای {0} بانک اطلاعاتی {1} ...

en: Invalid timezone ''{0}''
fa: منطقه زمانی نامعتبر " {0} "

en: Cannot set timezone: invalid or missing SQL format string for driver {0}.
fa: منطقه زمانی امکان پذیر نیست: رشته با فرمت SQL نامعتبر یا مفقود شده برای راننده {0}.

en: Did you implement set-timezone-sql?
fa: آیا مجموعه منطقه زمانی-sql را پیاده سازی کرده اید؟

en: Failed to set timezone ''{0}''
fa: تنظیم منطقه زمانی "" {0} "" انجام نشد

en: Database connection error
fa: خطای اتصال به پایگاه داده

en: Error parsing JSON
fa: خطا در بازیابی JSON

en: Whether or not to display data on the homepage. Admins might turn this off in order to direct users to better content than raw data
fa: نمایش داده نشدن اطلاعات در صفحه اصلی. ممکن است سرپرست ها این امر را خاموش کنند تا کاربران به محتوای بهتر از داده های خام هدایت کنند

en: Whether or not to display x-ray suggestions on the homepage. They will also be hidden if any dashboards are pinned. Admins might hide this to direct users to better content than raw data
fa: نمایش یا نبودن پیشنهادات اشعه ایکس در صفحه اصلی. در صورت پین کردن هر داشبورد نیز مخفی خواهند شد. ممکن است مدیر سایت این امر را هدایت کند تا کاربران به محتوای بهتر از داده های خام هدایت کنند

en: Identify the source of HTTP requests by this header's value, instead of its remote address.
fa: به جای آدرس از راه دور ، منبع درخواست های HTTP را با مقدار این هدر مشخص کنید.

en: Could not resolve Setting {0}/{1}
fa: تنظیمات حل نشد {0}/{1}

en: Invalid Setting: {0}/{1}
fa: تنظیم نامعتبر: {0} / {1

en: reached its goal
fa: به هدف خود رسید

en: gone below its goal
fa: زیر هدف خود رفته است

en: Sending Pulse ({0}: {1}) via email
fa: ارسال پالس ({0}: {1}) از طریق ایمیل

en: Pulse: {0}
fa: نبض: {0}

en: Sending Pulse ({0}: {1}) via Slack
fa: ارسال پالس ({0}: {1}) از طریق Slack

en: Sending Alert ({0}: {1}) via email
fa: ارسال هشدار ({0}: {1}) از طریق ایمیل

en: Metabase alert: {0} has {1}
fa: هشدار پایگاه داده: {0} دارای {1}

en: Sending Alert ({0}: {1}) via Slack
fa: ارسال هشدار ({0}: {1}) از طریق Slack

en: Alert: {0}
fa: توجه: {0}

en: Can''t find JS color selector at ''{0}''
fa: انتخاب رنگ JS در '' '{0}' 'یافت نشد

note: TODO  - there is code that calls this in `render.body` regardless of the types of values
en: FIXME: These aren''t valid temporal literals: {0} {1}. Why are we attemping to format them as such?
fa: FIXME: این ادبیات موقت معتبر نیستند: {0} {1}. چرا ما در تلاش هستیم تا آنها را به این صورت قالب بندی کنیم؟

en: No matching info found for join against Table {0} ''{1}'' on Field {2} ''{3}'' via FK {4} ''{5}''
fa: هیچ اطلاعات مطابقی برای پیوستن به جدول {0} '' {1} '' در زمینه {2} '' {3} '' از طریق {5}{4} یافت نشد

en: Don''t know how to get information about Field: {0}
fa: نمی دانید چگونه می توانید اطلاعات مربوط به زمینه را بدست آورید: {0}

en: Query timed out after {0}
fa: زمان پرس و جو بعد از {0} به پایان رسید

en: Formatting rows with results timezone ID {0}
fa: قالب بندی ردیف ها با ID منطقه زمانی نتایج {0}

en: Invalid timezone ID ''{0}''
fa: شناسه منطقه زمانی نامعتبر "" {0} ""

en: Saving fingerprint for {0}
fa: صرفه جویی در اثر انگشت برای {0}

en: Sending abandoment email!
fa: ارسال ایمیل رها!

en: Resulting transforms do not conform to expectations.nExpected: {0}
fa: تبدیل نتیجه با انتظارات مطابقت ندارد. اکسپرس: {0}

en: Timed out after {0}
fa: به پایان رسید پس از {0}

en: No temporal adjuster named {0}
fa: هیچ تنظیم کننده موقت به نام {0}

en: Invalid unit: {0}
fa: واحد نامعتبر: {0}

en: Don''t know how to parse {0} using format {1}
fa: نمی دانید چگونه {0} را با استفاده از قالب {1} تجزیه کنید

en: Token is missing value for keypath {0}
fa: نشانه ارزش برای صفحه کلید {0} گمشده است

en: Sending usage stats FAILED
fa: ارسال آمار استفاده با خطا مواجه شد.

en: There was an error saving
fa: هنگام ذخیره خطایی روی داد

note: I've translated this a thousand times!
en: OK
fa: خوب

en: To allow users to sign in with Google you'll need to give Metabase a Google Developers console application client ID. It only takes a few steps and instructions on how to create a key can be found {0}.
fa: برای اینکه کاربران بتوانند با Google به سیستم وارد شوند ، باید یک شناسه مشتری برنامه کنسول Google با Metabase را ارائه دهید. فقط چند مرحله و دستورالعمل در مورد چگونگی ایجاد یک کلید {0} طول می کشد.

en: Be sure to include the full client ID, including the apps.googleusercontent.com suffix.
fa: حتماً شناسه کامل مشتری ، از جمله پسوند apps.googleusercontent.com را درج کنید.

en: Metabase {0} is available.
fa: {Metabase {0 در دسترس است.

en: You're running {0}
fa: شما در حال {0} اجرا

en: Sorry, we were unable to check for updates at this time.
fa: متأسفیم ، در حال حاضر نتوانستیم بروزرسانی ها را بررسی کنیم.

en: patch release
fa: انتشار پچ

en: Dates and Times
fa: تاریخ و زمان

en: Numbers
fa: شماره

en: No mappable groups
fa: هیچ گروه قابل جابجایی نیست

en: Metabase Documentation
fa: مستندات بانک اطلاعاتی

en: Includes a troubleshooting guide
fa: شامل یک راهنمای عیب یابی است

en: Post on the Metabase support forum
fa: ارسال در انجمن پشتیبانی Metabase

en: A community forum for all things Metabase
fa: انجمن  برای همه چیز

en: File a bug report
fa: گزارش اشکال دهید

en: Create a GitHub issue (includes the diagnostic info below)
fa: یک شماره GitHub ایجاد کنید (شامل اطلاعات تشخیصی زیر است)

en: Please include these details in support requests. Thank you!
fa: لطفاً این جزئیات را در درخواستهای پشتیبانی درج کنید. متشکرم!

en: Remember me
fa: مرا به خاطر بسپار

en: For security reasons, password reset links expire after a little while. If you still need to reset your password, you can {0}.
fa: به دلایل امنیتی ، پیوندهای تنظیم مجدد گذرواژه پس از مدتی منقضی می شوند. اگر هنوز نیاز به تنظیم مجدد رمز عبور خود دارید ، می توانید {0 {.

en: Save new password
fa: گذرواژه جدید را ذخیره کنید

en: No matching result
fa: نتیجه مطابقت ندارد

en: Submit
fa: ارسال

en: Some database installations can only be accessed by connecting through an SSH bastion host. This option also provides an extra layer of security when a VPN is not available. Enabling this is usually slower than a direct connection.
fa: برخی از تاسیسات پایگاه داده فقط با اتصال از طریق میزبان سنگر SSH قابل دسترسی هستند. این گزینه همچنین در صورت عدم دسترسی به VPN ، لایه امنیتی بیشتری را فراهم می کند. فعال کردن این کار معمولاً کندتر از یک اتصال مستقیم است.

en: We suggest you leave this off unless you're doing manual timezone casting in many or most of your queries with this data.
fa: ما پیشنهاد می کنیم این کار را خاموش کنید ، مگر اینکه در این بخش یا بیشتر داده های خود را در بسیاری از بخشهای بیشتر از درخواستهای خود انجام دهید.

en: {0} to get an auth code.
fa: {0} برای دریافت کد مجوز

en: or
fa: یا

en: required
fa: ضروری

en: Database type
fa: نوع بانک اطلاعاتی

en: This is a lightweight process that checks for updates to this database’s schema. In most cases, you should be fine leaving this set to sync hourly.
fa: این یک پروسه سبک است که به روزرسانی های طرحواره این پایگاه داده را بررسی می کند. در بیشتر موارد ، شما باید خوب باشید که این مجموعه را ساعتی همگام کنید.

en: Metabase can scan the values present in each field in this database to enable checkbox filters in dashboards and questions. This can be a somewhat resource-intensive process, particularly if you have a very large database.
fa: Metabase می تواند مقادیر موجود در هر فیلد را در این پایگاه داده اسکن کند تا فیلترهای جعبه کادر در داشبورد و سؤالات را فعال کند. این می تواند یک فرآیند تا حدی پرانرژی باشد ، به خصوص اگر پایگاه داده ای بسیار بزرگ داشته باشید

en: Collection
fa: مجموعه

en: Confirm your password
fa: رمزعبور خود را تأیید کنید

en: passwords do not match
fa: رمزهای ورود مطابقت ندارند

en: Department of Awesome
fa: گروه عالی

en: Financial
fa: مالی

en: Numeric
fa: عددی

en: Date and Time
fa: تاریخ و زمان

en: Categorical
fa: طبقه ای

en: URLs
fa: آدرس های اینترنتی

en: Returns the average of the values in the column.
fa: میانگین مقادیر موجود در ستون را برمی گرداند.

en: The column whose values to average.
fa: ستونی که مقادیر آن به طور متوسط است.

en: start
fa: شروع

en: end
fa: پایان

en: Checks a date or numeric column's values to see if they're within the specified range.
fa: مقادیر ستون تاریخ یا عددی را بررسی می کند تا ببیند که آنها در محدوده مشخص شده قرار دارند یا خیر.

en: Rating
fa: رتبه بندی

en: condition
fa: وضعیت

en: output
fa: خروجی

en: Tests a list of cases and returns the corresponding value of the first true case, with an optional default value if nothing else is met.
fa: لیستی از موارد را آزمایش کرده و در صورت برآورده شدن مقدار دیگری ، مقدار مربوط به اولین مورد واقعی را برمی گرداند.

en: Weight
fa: وزن

en: Large
fa: بزرگ

en: Medium
fa: متوسط

en: Small
fa: کوچک

en: Something that should evaluate to true or false.
fa: چیزی که باید آن را درست یا نادرست ارزیابی کند.

en: The value that will be returned if the preceeding condition is true.
fa: مقداری که در صورت صحت شرط قبلی برمی گردد.

en: value1
fa: مقدار۱

en: value2
fa: مقدار۲

en: Looks at the values in each argument in order and returns the first non-null value for each row.
fa: به ترتیب به مقادیر موجود در هر آرگومان می پردازد و اولین مقدار غیر تهی را برای هر سطر برمی گرداند.

en: Comments
fa: نظرات

en: Notes
fa: یادداشت

en: No comments
fa: بدون نظر

en: A column or value.
fa: یک ستون یا مقدار.

en: If value1 is empty, value2 gets returned if it's not empty, and so on.
fa: اگر مقدار1 خالی باشد ، مقدار خالص 2 اگر خالی نباشد ، باز می گردد و غیره.

en: Combines two or more strings of text together.
fa: دو یا چند رشته متن را با هم ترکیب می کند.

en: Last Name
fa: نام خانوادگی

en: First Name
fa: نام

en: value2 will be added on to the end of this.
fa: مقدار2 به انتهای این اضافه می شود.

en: This will be added to the end of value1.
fa: این به پایان مقدار 1 اضافه می شود.

en: string1
fa: رشته۱

en: string2
fa: رشته۲

en: Checks to see if string1 contains string2 within it.
fa: بررسی می کند که آیا رشته۱ شامل رشته۲ است.

en: Status
fa: وضعیت

en: Pass
fa: عبور

en: The contents of this string will be checked.
fa: محتوای این رشته بررسی خواهد شد.

en: The string of text to look for.
fa: رشته متن را جستجو کنید.

en: Returns the count of rows in the source data.
fa: شمارش ردیف ها را در داده های منبع برمی گرداند.

en: Only counts rows where the condition is true.
fa: فقط ردیف هایی را که شرایط در آن است صحیح شمرده می کند.

en: Subtotal
fa: فرعی

en: The additive total of rows across a breakout.
fa: مجموع مواد افزودنی ردیفها در یک برک آوت.

en: The rolling sum of a column across a breakout.
fa: جمع نورد ستون در یک برک آوت.

en: The column to sum.
fa: جمع ستون.

en: The number of distinct values in this column.
fa: تعداد مقادیر مشخص در این ستون.

en: The column whose distinct values to count.
fa: ستونی که مقادیر مشخص آن برای شمارش است.

en: text
fa: متن

en: comparison
fa: مقایسه

en: Returns true if the end of the text matches the comparison text.
fa: اگر انتهای متن متن متن مقایسه باشد مطابقت دارد.

en: Appetite
fa: اشتها

en: hungry
fa: گرسنه

en: A column or string of text to check.
fa: ستونی یا رشته متن برای بررسی.

en: The string of text that the original text should end with.
fa: رشته متن که متن اصلی باید با آن پایان یابد.

en: Extracts matching substrings according to a regular expression.
fa: بسترهای مطابق با یک عبارت معمولی را استخراج می کنند.

en: Address
fa: نشانی

en: The column or string of text to search though.
fa: ستون یا رشته متن برای جستجو.

en: The regular expression to match.
fa: عبارت منظم برای مطابقت

en: Returns the string of text in all lowercase.
fa: رشته متن را با تمام حروف کوچک برمی گرداند.

en: The column with values to convert to lowercase.
fa: ستون با مقادیر برای تبدیل به حروف کوچک.

en: Removes leading whitespace from a string of text.
fa: فضای سفید پیشرو را از متن متن حذف می کند.

en: The column with values you want to trim.
fa: ستونی با مقادیر مورد نظر برای ترمیم.

en: Returns the largest value found in the column.
fa: بزرگترین مقدار یافت شده در ستون را برمی گرداند.

en: Age
fa: سن

en: The numeric column whose maximum you want to find.
fa: ستون عددی که حداکثر شما می خواهید آن را پیدا کنید.

en: Returns the smallest value found in the column.
fa: کمترین مقدار یافت شده در ستون را برمی گرداند.

en: Salary
fa: حقوق

en: The numeric column whose minimum you want to find.
fa: ستون عددی که حداقل شما می خواهید آن را پیدا کنید.

en: position
fa: موقعیت

en: length
fa: طول

en: new_text
fa: متن جدید

en: Replaces a part of the input text with new text.
fa: بخشی از متن ورودی را با متن جدید جایگزین می کند.

en: Order ID
fa: شماره سفارش

en: Updated Part of ID
fa: بخشی از شناسه به روز شد

en: The text that will be modified.
fa: متنی که اصلاح می شود.

en: The position where the replacing will start.
fa: موقعیتی که جایگزینی شروع می شود.

en: The number of characters to replace.
fa: تعداد کاراکترهای جایگزین

en: The text to use in the replacement.
fa: متن مورد استفاده در جایگزینی.

en: Removes trailing whitespace from a string of text.
fa: فضای سفید را دنبال می کند از متن.

en: Returns the percent of rows in the data that match the condition, as a decimal.
fa: درصد ردیف ها را در داده هایی که مطابقت با شرایط دارند ، به صورت اعشاری برمی گرداند.

en: Returns true if the beginning of the text matches the comparison text.
fa: اگر متن متن با متن مقایسه مطابقت داشته باشد ، برمی گردد.

en: Course Name
fa: نام دوره

en: Computer Science
fa: علوم کامپیوتر

en: The string of text that the original text should start with.
fa: رشته متن که متن اصلی باید با آن شروع شود.

en: Calculates the standard deviation of the column.
fa: انحراف استاندارد ستون را محاسبه می کند.

en: Population
fa: جمعیت

en: A numeric column.
fa: یک ستون عددی.

en: Returns a portion of the supplied text.
fa: بخشی از متن ارائه شده را برمی گرداند.

en: The text to return a portion of.
fa: متن برای برگرداندن بخشی از.

en: The position to start copying characters.
fa: موقعیت شروع به کپی کردن کاراکترها.

en: The number of characters to return.
fa: تعداد کاراکترها برای بازگشت.

en: Adds up all the values of the column.
fa: تمام مقادیر ستون را اضافه می کند.

en: The numeric column to sum.
fa: جمع ستون عددی.

en: Sums up values in a column where rows match the condition.
fa: مقادیر را در ستونی که ردیف ها با شرایط مطابقت دارند ، جمع می کند.

en: Order Status
fa: وضعیت سفارش

en: Valid
fa: معتبر

en: Removes leading and trailing whitespace from a string of text.
fa: فضای سفید پیشرو و دنبال کننده را از متن متن حذف می کند.

en: Returns the string of text in all upper case.
fa: رشته متن را در تمام موارد بزرگ برمی گرداند.

en: The column with values to convert to upper case.
fa: ستون با مقادیر برای تبدیل به پرونده بزرگ.

en: must be {0} and include {1}.
fa: باید {0} باشد و {1} را شامل شود.

en: must be {0}.
fa: باید {0} باشد.

en: must include {0}.
fa: باید {0} باشد.

en: at least {0} character long | at least {0} characters long
fa[0]: حداقل شخصیت {0} شخصیت طولانی

en: {0} lower case letter | {0} lower case letters
fa[0]: {0} حروف کوچک

en: {0} upper case letter | {0} upper case letters
fa[0]: {0} حروف بزرگ

en: {0} number | {0} numbers
fa[0]: {0} شماره

en: {0} special character | {0} special characters
fa[0]: {0} شخصیت ویژه

en: must be a valid email address
fa: می بایست یک ایمیل ادرس معتبر باشد

en: must be {0} characters or less
fa: باید نویسه {0 یا کمتر باشد

en: Thanks for using Metabase!
fa: با تشکر از شما برای استفاده از Metabase!

en: Powered by {0}
fa: طراحی شده توسط {0

en: To:
fa: به:

en: This question can't be used because it's based on a different database.
fa: این سؤال قابل استفاده نیست زیرا بر اساس یک پایگاه داده متفاوت است.

en: Couldn't find a saved question with that ID number.
fa: با آن شماره شناسه سوالی ذخیره نشده یافت نشد.

en: Pick a saved question
fa: یک سؤال ذخیره شده انتخاب کنید

en: Pick a different question
fa: یک سؤال دیگر را انتخاب کنید

en: Loading…
fa: بارگذاری…

en: Question #…
fa: سوال #…

en: Question #{0}
fa: سوال #{0}

en: Last edited {0}
fa: آخرین ویرایش {0}

en: {0} creates a variable in this query template called "variable_name". Variables can be given types in the side panel, which changes their behavior. All variable types other than "Field Filter" will automatically cause a filter widget to be placed on this question; with Field Filters, this is optional. When this filter widget is filled in, that value replaces the variable in the query template.
fa: {0 a یک متغیر را در این الگوی پرسشی ایجاد می کند به نام "متغیر_نام". در صفحه جانبی می توان انواع مختلفی ارائه داد که باعث تغییر در رفتار آنها می شود. همه انواع متغیر به غیر از "فیلترینگ فیلد" به طور خودکار باعث می شود ویجت فیلتر روی این سوال قرار بگیرد. با فیلترهای فیلد ، این اختیاری است. وقتی این ویجت فیلتر پر شد ، این مقدار متغیر را در الگوی پرس و جو جایگزین می کند.

en: Giving a variable the "Field Filter" type allows you to link questions to dashboard filter widgets or use more types of filter widgets on your SQL question. A Field Filter variable inserts SQL similar to that generated by the GUI query builder when adding filters on existing columns.
fa: ارائه متغیر از نوع "فیلترینگ فیلد" به شما امکان می دهد سوالات را به ویدجتهای فیلتر داشبورد پیوند دهید یا از انواع بیشتری از ابزارکهای فیلتر در سؤال SQL خود استفاده کنید. یک متغیر Field Filter باعث اضافه شدن SQL مشابه آن می شود که توسط سازنده درخواست GUI هنگام افزودن فیلتر روی ستون های موجود ایجاد شده است.

en: Variable name
fa: نام متغیر

en: Filter widget label
fa: برچسب ویجت فیلتر کنید

en: Select a foreign key
fa: یک کلید خارجی را انتخاب کنید

en: Hi, {0}. Nice to meet you!
fa: سلام ، {0} از ملاقات با شما خوشبختم!

en: 12-hour clock
fa: ساعت 12 ساعته

en: 24-hour clock
fa: ساعت 24 ساعته

en: Symbol
fa: سمبل

en: In the column heading
fa: در عنوان ستون

en: In every table cell
fa: در هر سلول جدول

en: Value formatting
fa: قالب بندی ارزش

en: Full
fa: پر شده

en: No change from last {0}
fa: بدون تغییر نسبت به آخرین {0}

en: Connection to ''{0}:{1}'' successful, but could not connect to DB.
fa: اتصال به '' {0}: {1} '' موفقیت آمیز است ، اما نتوانست به DB متصل شود.

en: Connection to host ''{0}'' successful, but port {1} is invalid.
fa: اتصال به میزبان '' {0} '' موفقیت آمیز است ، اما پورت {1} نامعتبر است.

en: Host ''{0}'' is not reachable
fa: میزبان '' {0}'' قابل دسترسی نیست

en: Unable to connect to database.
fa: ناتوانی در اتصال به پایگاه داده ها.

en: Cannot connect to Database
fa: اتصال به پایگاه داده امکان پذیر نیست

en: You''re not allowed to specify a value for {0}.
fa: شما مجاز به تعیین مقداری برای {0} نیستید.

en: You can''t specify a value for {0} if it''s already set in the JWT.
fa: اگر قبلاً در JWT تنظیم شده باشد ، نمی توانید مقدار {0} را تعیین کنید.

en: You must specify a value for {0} in the JWT.
fa: شما باید یک مقدار برای {0} در JWT تعیین کنید.

en: You can only specify a value for {0} in the JWT.
fa: فقط می توانید مقداری برای {0} در JWT تعیین کنید.

en: Error searching field values
fa: خطا در جستجوی مقادیر زمینه

en: Error searching for remapping
fa: خطا در جستجوی مجدد

en: Google Auth token appears to be incorrect.
fa: به نظر می رسد نشانه Google Auth نادرست است.

en: Double check that it matches in Google and Metabase.
fa: دوبار بررسی کنید که در Google و Metabase مطابقت دارد.

en: Everything else
fa: همه چیز دیگر

en: WARNING: You have enabled namespace tracing, which could log sensitive information like db passwords.
fa: اخطار: شما ردیابی فضای نام را فعال کرده اید ، که می تواند اطلاعات حساس مانند گذرواژه های db را وارد کنید.

en: Database Upgrade Required
fa: به روزرسانی پایگاه داده مورد نیاز است

en: NOTICE: Your database requires updates to work with this version of Metabase.
fa: توجه: بانک اطلاعاتی شما برای کار با این نسخه از Metabase به روز رسانی نیاز دارد.

en: Please execute the following sql commands on your database before proceeding.
fa: لطفاً قبل از شروع دستورات sql زیر را در پایگاه داده خود اجرا کنید.

en: Once your database is updated try running the application again.
fa: پس از به روزرسانی پایگاه داده خود ، دوباره برنامه را اجرا کنید.

en: Database requires manual upgrade.
fa: بانک اطلاعاتی نیاز به به روزرسانی دستی دارد.

note: Tell transaction to automatically `.rollback` instead of `.commit` when the transaction finishes
en: Set transaction to automatically roll back...
fa: معامله را تنظیم کنید تا به صورت خودکار برگردد ...

note: Disable auto-commit. This should already be off but set it just to be safe
en: Disable auto-commit...
fa: غیرفعال کردن تعهد خودکار ...

en: Set default db connection with connection pool...
fa: اتصال پیش فرض db را با استخر اتصال تنظیم کنید ...

en: Successfully verified {0} {1} application database connection.
fa: با موفقیت اتصال {0} {1} پایگاه داده برنامه تأیید شد.

note: if both of the decoders above fail, then the date string is invalid
en: Don''t know how to parse date param ''{0}'' — invalid format
fa: نمی دانید چگونه پارامترهای '' {0} '' را تجزیه کنید - قالب نامعتبر است

en: The sub-query from referenced question #{0} failed with the following error: {1}
fa: جستجوی زیر از سوال ارجاع شده # {0 with با خطای زیر انجام نشد: {1

en: WARNING: Metabase only officially supports MySQL {0}/MariaDB {1} and above.
fa: اخطار: Metabase فقط بطور رسمی از MySQL {0 / MariaDB {1} و بالاتر پشتیبانی می کند.

en: All Metabase features may not work properly when using an unsupported version.
fa: ممکن است تمام ویژگی های Metabase هنگام استفاده از نسخه پشتیبانی نشده به درستی کار نکند.

en: Unable to substitute parameters
fa: جایگزینی پارامترها امکان پذیر نیست

en: Cannot run the query: missing required parameters: {0}
fa: نمی توان پرس و جو را اجرا کرد: پارامترهای لازم وجود ندارد: {0}

en: Don''t know how to parse {0} {1} as a temporal literal
fa: نمی دانید چگونه {0} {1} را به عنوان یک لفظ موقت تجزیه کنید

en: Setting {0} database timezone with statement: {1}
fa: تنظیم منطقه زمانی پایگاه داده {0} با عبارت: {1}

en: Error setting connection to readwrite
fa: خطا در تنظیم اتصال به readwrite

en: Failed to set timezone ''{0}'' for {1} database
fa: تنظیم منطقه زمانی ''{0}'' برای پایگاه داده {1} انجام نشد

en: Error setting transaction isolation level for {0} database to {1}
fa: خطا در تعیین سطح ایزوله تراکنش برای} 0} بانک اطلاعاتی به {1}

en: Error setting connection to read-only
fa: خطا در تنظیم اتصال فقط برای خواندن

en: Error setting default holdability for connection
fa: خطا در تنظیم قابلیت پیش فرض اتصال

en: Error setting result set fetch direction to FETCH_FORWARD
fa: خطا در تنظیم نتیجه ، مسیر واکشی را روی FETCH_FORWARD تنظیم کرد

en: Query canceled, calling PreparedStatement.cancel()
fa: پرس و جو لغو شد و با ()PreparedStatement.cancel تماس گرفت

en: Failed to connect to database
fa: اتصال به پایگاه داده انجام نشد

en: Unable to determine connection properties for driver {0}
fa: تعیین خصوصیات اتصال برای درایور {0} امکان پذیر نیست

en: Error fetching field values
fa: خطا در واگذاری مقادیر زمینه

en: You cannot set {0}; it is a read-only setting.
fa: شما نمی توانید {0} را تنظیم کنید. این یک تنظیم فقط خواندنی است.

en: defsetting descriptions strings must have `:visibilty` `:internal`, `:setter` `:none`, or internationalized, found: `{0}`
fa: رشته های توضیحات حذف شده باید دارای: `visibilty``: داخلی` ، `: setter``: none` ، یا بین المللی یافت شود: `{0}`

en: Setting {0} is internal
fa: تنظیم {0} داخلی است

en: Loading local plugin manifest at {0}
fa: بارگیری پلاگین محلی در {0}

en: Google Analytics tracking code.
fa: کد رهگیری Google Analytics.

en: Sending Pulse ({0}: {1}) with {2} Cards via email
fa: ارسال پالس ({0}: {1}) با کارت {2} از طریق ایمیل

en: Sending Pulse ({0}: {1}) with {2} Cards via Slack
fa: ارسال پالس ({0}: {1}) با کارت 2 {از طریق Slack

en: Rendering pulse card with chart-type {0} and render-type {1}
fa: ارائه کارت نبض با نمودار از نوع {0} و نوع رندر {1

note: TODO  - there is code that calls this in `render.body` regardless of the types of values
en: FIXME: These aren''t valid temporal literals: {0} {1}. Why are we attempting to format them as such?
fa: FIXME: این ادبیات موقت معتبر نیستند: {0} {1. چرا ما در تلاش هستیم تا آنها را به این صورت قالب بندی کنیم؟

en: Error reducing result rows
fa: خطا در کاهش ردیف های نتیجه

en: Unexpected nil result
fa: نتیجه غیر منتظره صفر

en: Query timed out after {0} ms, raising timeout exception.
fa: زمان پرس و جو بعد از {0} ms پایان یافت ، استثناء زمان پایان است.

en: Timed out after {0}.
fa: به پایان رسید پس از {0.

en: Query canceled before finishing.
fa: قبل از اتمام پرس و جو لغو شد.

en: Unknown query type {0}
fa: نوع سؤال ناشناس {0}

en: Error purging old cache entires
fa: خطایی در پاک کردن ورودی های حافظه پنهان قدیمی

en: Caching results for next time for query with hash {0}.
fa: نتایج ذخیره سازی برای بار بعدی برای پرس و جو با هش {0}.

en: Error saving query results to cache.
fa: خطایی در ذخیره نتایج جستجو در حافظه نهان

en: Successfully cached results for query.
fa: نتایج با موفقیت ذخیره شد برای پرس و جو.

en: Query took {0} to run; miminum for cache eligibility is {1}
fa: پرس و جو {0} را اجرا کرد. حداقل صلاحیت حافظه پنهان {1} است.

en: Results are too large to cache.
fa: نتایج برای ذخیره بسیار زیاد است.

en: Serialization timed out after {0}.
fa: سریال سازی بعد از {0} به پایان رسید.

en: Error parsing serialized results
fa: خطا در تجزیه نتایج سریالی

en: Error purging old cache entries
fa: خطایی در پاک کردن ورودی های حافظه پنهان قدیمی

en: Caching results for query with hash {0}.
fa: ذخیره نتایج برای پرس و جو با هش {0}.

en: Cannot save QueryExecution, missing :context
fa: ذخیره QueryException ، از دست رفته: زمینه امکان پذیر نیست

en: Error saving query execution info
fa: خطای ذخیره سازی اطلاعات اجرای پرس و جو

en: Unable to resolve database for query: missing or invalid `:database` ID.
fa: مشکل شناسایی دیتابیس پرس و جو: شناسه دیتابیس نامعتبر یا ناشناس است.

en: Unable to resolve driver for query
fa: مشکل شناسایی درایور برای پرس و جو

en: Referenced question #{0} could not be found
fa: سؤال ارجاع شده # {0} یافت نشد

en: Referenced query is from a different database
fa: پرس و جو مرجع از یک پایگاه داده دیگر است

en: This query has circular referencing sub-queries.
fa: این پرس و جو دارای زیر پرس و جوهای زیر استعلامی است.

en: These questions seem to be part of the problem: "{0}" and "{1}".
fa: به نظر می رسد این سوالات بخشی از مشکل هستند: "{0}" و "{1}".

en: Error recording results metadata for query
fa: خطا در ضبط داده های فوق برای پرس و جو نتیجه می دهد

en: Query result
fa: نتایج پرس و جو

en: Error generating insights for column:
fa: خطا در ایجاد بینش برای ستون:

en: Sending abandonment email!
fa: ارسال ایمیل رها!

en: You can create saved metrics to add a named metric option. Saved metrics include the aggregation type, the aggregated field, and optionally any filter you add. As an example, you might use this to create something like the official way of calculating "Average Price" for an Orders table.
fa: می توانید معیارهای ذخیره شده ایجاد کنید تا گزینه متریک نامگذاری شده اضافه شود. معیارهای ذخیره شده شامل نوع جمع ، میدان جمع شده و هر فیلتر دیگری که اضافه می کنید به صورت اختیاری است. به عنوان نمونه ، شما می توانید از این گزینه برای ایجاد چیزی مانند روش رسمی محاسبه "قیمت متوسط" برای جدول سفارشات استفاده کنید.

en: Select and add filters to create your new segment.
fa: فیلترها را برای ایجاد بخش جدید خود انتخاب و اضافه کنید.

en: Alphabetical
fa: الفبایی

en: Smart
fa: هوشمندانه

en: Column order: {0}
fa: سفارش ستون: {0

en: Unhide all
fa: آشکارکردن همه

en: Hide all
fa: همه را پنهان کن

en: Unhide
fa: لغو

en: New metric
fa: متریک جدید

en: Create metrics to add them to the Summarize dropdown in the query builder
fa: معیارهایی ایجاد کنید تا آنها را به بخش خلاصه خلاصه سازنده پرس و جو اضافه کنید

en: New segment
fa: بخش جدید

en: Filter by table
fa: فیلتر بر اساس جدول

en: Checking HTTPS...
fa: در حال بررسی HTTPS ...

en: It looks like HTTPS is not properly configured
fa: به نظر می رسد HTTPS به درستی پیکربندی نشده است

en: Redirect to HTTPS
fa: به HTTPS تغییر مسیر دهید

en: Localization
fa: بومی سازی

en: Instance language
fa: زبان نمونه

en: Localization options
fa: گزینه های محلی سازی

en: This database doesn't have any tables.
fa: این پایگاه داده هیچ جدول ندارد.

en: This field only accepts a single value because it's used in a SQL query.
fa: این قسمت فقط یک مقدار واحد را می پذیرد زیرا در یک پرس و جو SQL استفاده می شود.

en: Service Accounts
fa: حساب خدمات

en: Metabase connects to Big Query via {0}.
fa: Metabase از طریق {0 to به Big Query متصل می شود.

en: Continue using an OAuth application to connect
fa: برای اتصال به برنامه OAuth ادامه دهید

en: We recommend switching to use {0} instead of an OAuth application to connect to BigQuery
fa: برای اتصال به BigQuery توصیه می کنیم به جای یک برنامه OAuth ، از {0 استفاده کنید

en: Connect to a Service Account instead
fa: به جای آن به یک حساب کاربری متصل شوید

en: invalid JSON
fa: JSON نامعتبر است

en: SSH private key
fa: کلید خصوصی SSH

en: Paste the contents of your ssh private key here
fa: محتویات کلید خصوصی ssh خود را در اینجا جایگذاری کنید

en: Passphrase for the SSH private key
fa: عبارات کلیدی برای کلید خصوصی SSH

en: SSH Authentication
fa: احراز هویت SSH

en: SSH Key
fa: کلید SSH

en: Server SSL certificate chain
fa: زنجیره گواهی SSL سرور

en: Paste the contents of the server's SSL certificate chain here
fa: محتویات زنجیره صدور گواهینامه SSL سرور را در اینجا جایگذاری کنید

en: Paste a connection string
fa: یک رشته اتصال را بچسبانید

en: Fill out individual fields
fa: فیلدهای فردی را پر کنید

en: Enter some SQL here so you can reuse it later
fa: مقداری SQL را در اینجا وارد کنید تا بعدا بتوانید دوباره از آن استفاده کنید

en: Give your snippet a name
fa: قطعه خود را نام گذاری کنید

en: Current Customers
fa: مشتریان فعلی

en: Add a description
fa: توضیحات اضافه کنید

en: Use site default
fa: از پیش فرض سایت استفاده کنید

en: find
fa: پیدا کردن

en: replace
fa: جایگزین کردن

en: The text to find.
fa: متن برای پیدا کردن

en: The text to use as the replacement.
fa: متن مورد استفاده به عنوان جایگزین

en: Editing {0}
fa: ویرایش {0

en: Create your new snippet
fa: قطعه جدید خود را ایجاد کنید

en: Archived snippets
fa: قطعه های بایگانی شده

en: Snippets are reusable bits of SQL
fa: قطعه قطعه ها قابل استفاده مجدد از SQL هستند

en: Create a snippet
fa: یک قطعه قطعه ایجاد کنید

en: Snippets
fa: قطعه قطعه

en: SQL Snippets
fa: قطعه SQL

en: Your language is set to {0}
fa: زبان شما روی 0 {تنظیم شده است

en: What's your preferred language?
fa: زبان مورد نظر شما چیست؟

en: This language will be used throughout Metabase and will be the default for new users.
fa: این زبان در سراسر Metabase استفاده خواهد شد و به طور پیش فرض برای کاربران جدید خواهد بود.

en: We filtered out {0} row(s) containing null values.
fa: ما ردیف 0} 0 containing حاوی مقادیر تهی را فیلتر کردیم.

en: Show values for this series
fa: مقادیر این سری را نشان دهید

en: Question''s average execution duration is {0}; using ''magic'' TTL of {1}
fa: میانگین مدت زمان اجرای سوال 0 {} است. استفاده از TTL "Magic" از {1

en: A snippet with that name already exists. Please pick a different name.
fa: قطعه قطعه ای با این نام در حال حاضر وجود دارد. لطفاً نام دیگری را انتخاب کنید

en: [Unknown Metric]
fa: [متریک ناشناخته]

en: [Unknown Segment]
fa: [بخش ناشناخته]

en: Error writing error to output stream
fa: خطا در نوشتن خطا در خروجی جریان

en: Caught unexpected Exception in streaming response body
fa: استثناء غیر منتظره در بدنه پاسخ جریان است

en: bound-fn caught unexpected Exception
fa: مرز fn گرفتار استثناء غیر منتظره

en: Error determining whether HTTP request was canceled
fa: خطایی در مورد لغو درخواست HTTP

en: Check cancelation status timed out after {0}
fa: وضعیت انصراف بعد از {0 ed به پایان رسیده است

en: Unexpected exception in do-f-async
fa: استثناء غیر منتظره در do-f-async

en: Unexpected exception writing error response
fa: استثناء غیر منتظره پاسخ خطای نوشتن

en: Server certificate not trusted - did you specify the correct SSL certificate chain?
fa: گواهی سرور مورد اعتماد نیست - آیا شما زنجیره صحیح گواهی SSL را مشخص کردید؟

en: Server appears to require SSL - please enable SSL above
fa: به نظر می رسد سرور به SSL نیاز دارد - لطفا SSL را در بالا فعال کنید

en: Username
fa: نام کاربری

en: Don''t know how to parse parameter of type {0}
fa: نمی دانید چگونه پارامتر از نوع {0 p را تجزیه کنید

en: Invalid :card parameter: missing `:card-id`
fa: نامعتبر: پارامتر کارت: از دست رفته `: card-id`

en: Unable to resolve Snippet: missing `:snippet-id`
fa: امکان حل کردن قطعه قطعی وجود ندارد: از دست رفته `: snippet-id`

en: Snippet {0} {1} not found.
fa: Snippet 0} 1} یافت نشد.

en: Error determining value for parameter
fa: خطا در تعیین مقدار پارامتر

en: Error building query parameter map
fa: خطا در ساخت نقشه پارامتر پرس و جو

en: {0} ({1} DB calls)
fa: {0} (1 {تماس DB)

en: App DB connections: {0}/{1}
fa: اتصالات برنامه DB: {0} / {1

en: Jetty threads: {0}/{1} ({2} idle, {3} queued)
fa: موضوعات جت: {0} / {1} (2 {بیکار ، 3 پوند در حالت آماده باش)

en: ({0} total active threads)
fa: (0 {کل موضوعات فعال)

en: Queries in flight: {0}
fa: نمایش داده شد در پرواز: {0

en: ({0} queued)
fa: ({0} صف)

en: Collection must be in the same namespace as its parent
fa: مجموعه باید در همان فضای نام و نام خانوادگی خود باشد

en: Personal Collections must be in the default namespace
fa: مجموعه های شخصی باید در فضای نام پیش فرض قرار داشته باشند

en: You cannot move a Collection to a different namespace once it has been created.
fa: پس از ایجاد ، نمی توانید یک مجموعه را به یک نام دیگر تغییر دهید.

en: Collection does not exist.
fa: مجموعه وجود ندارد.

en: A {0} can only go in Collections in the {1} namespace.
fa: {0} فقط می تواند در مجموعه نامها در فضای نام {1 go برود.

en: Error sending database deletion notification
fa: خطا در ارسال اعلان حذف پایگاه داده

en: You cannot update the creator_id of a NativeQuerySnippet.
fa: شما نمی توانید creator_id یک NativeQuerySnippet را به روز کنید.

en: Error fetching value of Setting
fa: خطا در واکشی مقدار تنظیمات

en: The language that should be used for Metabase's UI, system emails, pulses, and alerts.
fa: زبانی که باید برای UI UA Metabase ، ایمیل های سیستم ، پالس ها و هشدارها استفاده شود.

en: This is also the default language for all users, which they can change from their own account settings.
fa: این همچنین زبان پیش فرض برای همه کاربران است که می توانند از طریق تنظیمات حساب کاربری خود تغییر دهند.

en: Invalid locale {0}
fa: محلی نامعتبر {0

en: Force all traffic to use HTTPS via a redirect, if the site URL is HTTPS
fa: اگر آدرس سایت HTTPS باشد ، تمام ترافیک را مجبور به استفاده از HTTPS از طریق تغییر مسیر می کند

en: Cannot redirect requests to HTTPS unless `site-url` is HTTPS.
fa: نمی توان درخواستها را به HTTPS هدایت کرد مگر اینکه "سایت-آدرس" HTTPS باشد.

en: Error registering fonts: Metabase will not be able to send Pulses.
fa: خطا در ثبت فونت ها: Metabase قادر به ارسال پالس نیست.

en: This is a known issue with certain JVMs. See {0} and for more details.
fa: این یک مسئله شناخته شده با JVM های خاص است. برای جزئیات بیشتر به {0} مراجعه کنید.

en: Error rendering Pulse
fa: خطایی در ارائه پالس

en: Query timed out after {0}, raising timeout exception.
fa: زمان پرس و جو بعد از {0 {به پایان رسید و استثناء زمان پایان را افزایش داد.

en: No fields found for table {0}.
fa: هیچ زمینه ای برای جدول {0 found یافت نشد.

en: Case
fa: مورد

en: Variance of {0}
fa: واریانس {0}

en: Median of {0}
fa: متوسط {0

en: {0}th percentile of {1}
fa: percent 0} صدک of 1 {

en: Not caching results: results are larger than {0} KB
fa: نتایج نهان ذخیره سازی: نتایج بزرگتر از {0} KB است

en: Cannot cache results: expected byte array, got {0}
fa: نتایج حافظه پنهان امکان پذیر نیست: آرایه بایت مورد انتظار ، got 0 got

en: Request is closed; no one to return cached results to
fa: درخواست بسته است؛ هیچ کس برای بازگشت نتایج ذخیره شده به

en: Error attempting to fetch cached results for query with hash {0}
fa: خطایی در واگذاری نتایج ذخیره شده ذخیره شده برای پرس و جو با hash {0

en: Error preparing statement to fetch cached query results
fa: خطا در تهیه عبارت برای واکشی نتایج جستجوی ذخیره شده خطایی

en: Error processing query: {0}
fa: خطای پردازش خطا: {0

en: Unexpected exception in endpoint
fa: استثناء غیر منتظره در نقطه پایانی

en: Unexpected Exception in API request handler
fa: استثناء غیر منتظره در کنترل کننده درخواست API

en: Error reducing {0}
fa: خطا در کاهش {0

en: Error generating timeseries insight keyed by: {0}
fa: خطایی در ایجاد بینش زمانی که توسط: {0 ایجاد شده است

en: Database position of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
fa: موقعیت پایگاه داده {0 from از '' {1} '' به '' {2} '' تغییر کرده است.

en: Unscheduling task for Database {0}: trigger: {1}
fa: وظیفه عدم اجرای پایگاه داده {0: ماشه: {1

en: value must be a keyword or string.
fa: مقدار باید یک کلمه کلیدی یا رشته باشد.

en: String must be a valid two-letter ISO language or language-country code e.g. 'en' or 'en_US'.
fa: رشته باید یک زبان ISO معتبر دو حرف یا کد کشور-کشور مثلاً باشد. 'en' یا 'en_US'.

en: Rows {0}-{1}
fa: ردیف ها {0} - {1}

en: Audit
fa: حسابرسی

en: User attribute configuration (optional)
fa: پیکربندی ویژگی کاربر (اختیاری)

en: Using {0}
fa: استفاده از {0}

en: Set up SAML-based SSO
fa: SSO مبتنی بر SAML را تنظیم کنید

en: SAML Authentication
fa: احراز هویت SAML

en: Configure your identity provider (IdP)
fa: ارائه دهنده هویت خود را پیکربندی کنید (IdP)

en: Your identity provider will need the following info about Metabase.
fa: ارائه دهنده هویت شما به اطلاعات زیر در مورد Metabase نیاز دارد.

en: URL the IdP should redirect back to
fa: URL که IdP باید به آن هدایت شود

en: This is called the Single Sign On URL in Okta, the Application Callback URL in Auth0,
    and the ACS (Consumer) URL in OneLogin.
fa: به این آدرس Single Sign On URL در Okta ، URL Callback Application در Auth0 ،
    و URL ACS (Consumer) در OneLogin.

en: SAML attributes
fa: ویژگی های SAML

en: In most IdPs, you'll need to put each of these in an input box labeled
    "Name" in the attribute statements section.
fa: در بیشتر IdP ها ، باید هر یک از این موارد را در یک جعبه ورودی با برچسب قرار دهید
    "نام" در بخش عبارات ویژگی.

en: User's email attribute
fa: ویژگی ایمیل کاربر

en: User's first name attribute
fa: ویژگی نام کاربر

en: User's last name attribute
fa: ویژگی نام خانوادگی کاربر

en: Tell Metabase about your identity provider
fa: درباره ارائه دهنده هویت خود به پایگاه داده بگویید

en: Metabase will need the following info about your provider.
fa: Metabase در مورد ارائه دهنده شما به اطلاعات زیر احتیاج دارد.

en: SAML Identity Provider URL
fa: URL ارائه دهنده شناسه SAML

en: SAML Identity Provider Certificate
fa: گواهی ارائه دهنده هویت SAML

en: SAML Application Name
fa: نام برنامه SAML

en: Sign SSO requests (optional)
fa: ثبت درخواست SSO (اختیاری)

en: SAML Keystore Password
fa: رمز ورود Keystore SAML

en: Shh...
fa: خخخخخ

en: SAML Keystore Alias
fa: نام مستعار Keystore SAML

en: Synchronize group membership with your SSO
fa: عضویت گروه را با SSO خود هماهنگ کنید

en: To enable this, you'll need to create mappings to tell Metabase which group(s) your users should
    be added to based on the SSO group they're in.
fa: برای فعال کردن این مورد ، باید نگاشت هایی را ایجاد کنید تا به Metabase بگویید کاربران شما از چه گروهی استفاده می کنند
    بر اساس گروه SSO که در آن هستند اضافه شود.

en: Group Name
fa: اسم گروه

en: Group attribute name
fa: نام ویژگی گروه

en: Note:
fa: توجه داشته باشید:

en: If you change any of the settings of an existing SAML active setup, then you will need to restart Metabase for them to take effect.
fa: اگر هرکدام از تنظیمات یک تنظیم فعال SAML موجود را تغییر دهید ، لازم است Metab را مجدداً راه اندازی کنید تا اعمال شود.

en: Allows users to login via a SAML Identity Provider.
fa: به کاربران اجازه می دهد تا از طریق یک ارائه دهنده هویت SAML وارد سیستم شوند.

en: Allows users to login via a JWT Identity Provider.
fa: به کاربران اجازه می دهد تا از طریق ارائه دهنده هویت JWT وارد سیستم شوند.

en: Enable Password Authentication
fa: تأیید اعتبار گذرواژه را فعال کنید

en: When enabled, users can additionally log in with email and password.
fa: در صورت فعال بودن ، کاربران می توانند با ایمیل و رمز ورود به سیستم وارد شوند.

en: Notify admins of new SSO users
fa: به کاربران جدید SSO اطلاع دهید

en: When enabled, administrators will receive an email the first time a user uses Single Sign-On.
fa: وقتی فعال شود ، برای اولین بار که کاربر از Single Sign-On استفاده می کند ، ایمیلی دریافت می کنند.

en: Use the settings below to configure your SSO via SAML. If you have any questions, check out our {0}.
fa: برای پیکربندی SSO خود از طریق SAML از تنظیمات زیر استفاده کنید. اگر س anyالی دارید ، {0} ما را بررسی کنید.

en: documentation
fa: مستندات

en: SAML Identity Provider URI
fa: URI ارائه دهنده هویت SAML

en: JWT Authentication
fa: احراز هویت JWT

en: JWT Identity Provider URI
fa: URI ارائه دهنده هویت JWT

en: String used by the JWT signing key
fa: رشته ای که توسط کلید امضای JWT استفاده می شود

en: Embedding the entire Metabase app
fa: جاسازی کل برنامه Metabase

en: If you want to embed all of Metabase, enter the origins of the websites or web apps where you want to allow embedding in an iframe, separated by a space. Here are the {0} for what can be entered.
fa: اگر می خواهید همه Metabase را جاسازی کنید ، منشا of وب سایت ها یا برنامه های وب را وارد کنید که می خواهید اجازه قرار دادن آنها را در یک iframe ، جدا شده توسط یک فاصله وارد کنید. در اینجا {0} موارد وارد شده آورده شده است.

en: Grant sandboxed access to this table
fa: به این جدول اجازه دسترسی به جعبه ماسه را بدهید

en: When users in this group view this table they'll see a version of it that's filtered by their user attributes, or a custom view of it based on a saved question.
fa: وقتی کاربران در این گروه این جدول را مشاهده می کنند نسخه ای از آن را که با ویژگی های کاربر آنها فیلتر شده است یا نمای سفارشی از آن را براساس یک سوال ذخیره شده مشاهده می کنند.

en: How do you want to filter this table for users in this group?
fa: چگونه می خواهید این جدول را برای کاربران این گروه فیلتر کنید؟

en: Pick a saved question that returns the custom view of this table that these users should see.
fa: س savedال ذخیره شده ای را انتخاب کنید که نمای سفارشی این جدول را که این کاربران باید مشاهده کنند ، برمی گرداند.

en: You can optionally add additional filters here based on user attributes. These filters will be applied on top of any filters that are already in this saved question.
fa: بر اساس ویژگی های کاربر می توانید فیلترهای اضافی را به صورت اختیاری در اینجا اضافه کنید. این فیلترها در بالای فیلترهایی که از قبل در این سال ذخیره شده قرار دارند ، اعمال می شوند.

en: For this option to work, your users need to have some attributes
fa: برای کار کردن این گزینه ، کاربران شما باید برخی از ویژگی ها را داشته باشند

en: To add additional filters, your users need to have some attributes
fa: برای افزودن فیلترهای اضافی ، کاربران شما باید ویژگی هایی داشته باشند

en: No user attributes
fa: هیچ ویژگی کاربری وجود ندارد

en: Pick a user attribute
fa: ویژگی کاربر را انتخاب کنید

en: Pick a parameter
fa: یک پارامتر را انتخاب کنید

en: Pick a column
fa: ستونی انتخاب کنید

en: Users in {0} can view
fa: کاربران در {0} می توانند مشاهده کنند

en: rows in the {0} question
fa: ردیف های موجود در {0} سوال

en: rows in the {0} table
fa: ردیف ها در جدول {0}

en: where {0} equals {1}
fa: جایی که {0} برابر است با {1}

en: and {0} equals {1}
fa: و {0} برابر با {1}

en: You can add attributes automatically by setting up an SSO that uses SAML, or you can enter them manually by going to the People section and clicking on the … menu on the far right.
fa: با راه اندازی SSO که از SAML استفاده می کند ، می توانید ویژگی ها را به صورت خودکار اضافه کنید یا می توانید با رفتن به بخش افراد و کلیک روی منوی on در سمت راست ، آنها را به صورت دستی وارد کنید.

en: User attribute
fa: ویژگی کاربر

en: We can automatically get your users’ attributes if you’ve set up SSO, or you can add them manually from the "…" menu in the People section of the Admin Panel.
fa: اگر SSO را تنظیم کرده باشید ، می توانیم ویژگی های کاربران شما را به طور خودکار دریافت کنیم یا می توانید آنها را به صورت دستی از فهرست "…" در بخش افراد در Admin Panel اضافه کنید.

en: Parameter or variable
fa: پارامتر یا متغیر

en: equals
fa: برابر است

en: Grant sandboxed access
fa: اجازه دسترسی به جعبه ماسه را بدهید

en: Sandboxed access
fa: دسترسی جعبه ماسه

en: Edit sandboxed access
fa: دسترسی جعبه شن را ویرایش کنید

en: Edit folder details
fa: جزئیات پوشه را ویرایش کنید

en: Change permissions
fa: مجوزها را تغییر دهید

en: Create your new folder
fa: پوشه جدید خود را ایجاد کنید

en: New folder
fa: پوشه جدید

en: We're having trouble validating your token
fa: ما در اعتبار سنجی رمز شما مشکل داریم

en: Please double-check that your instance can connect to Metabase's servers
fa: لطفاً بررسی کنید که نمونه شما می تواند به سرورهای Metabase متصل شود

en: Get help
fa: کمک بگیر

en: Get even more out of Metabase with the Enterprise Edition
fa: با Enterprise Edition حتی بیشتر از Metabase بهره مند شوید

en: All the tools you need to quickly and easily provide reports for your customers, or to help you run and monitor Metabase in a large organization
fa: تمام ابزاری که برای تهیه سریع و آسان گزارش برای مشتریان خود یا کمک به شما در اجرای و نظارت بر Metabase در یک سازمان بزرگ به آنها نیاز دارید

en: Activate a license
fa: مجوز را فعال کنید

en: Your trial is active with these features
fa: نسخه آزمایشی شما با این ویژگی ها فعال است

en: Trial expires {0}
fa: دوره آزمایشی منقضی می شود {0}

en: Need help? Ready to buy?
fa: کمک خواستن؟ آماده خرید هستید؟

en: Talk to us
fa: با ما صحبت کن

en: Your trial has expired
fa: دوره آزمایشی شما منقضی شده است

en: Need more time? Ready to buy?
fa: به زمان بیشتری احتیاج دارید؟ آماده خرید هستید؟

en: Your features are active!
fa: ویژگی های شما فعال است!

en: Your licence is valid through {0}
fa: مجوز شما از طریق {0} معتبر است

en: Your license has expired
fa: پروانه شما منقضی شده است

en: It expired on {0}
fa: تاریخ انقضا در {0}

en: Want to renew your license?
fa: آیا می خواهید مجوز خود را تمدید کنید؟

en: Learn how to use this
fa: نحوه استفاده از این را بیاموزید

en: Not included in your current plan
fa: در برنامه فعلی شما موجود نیست

en: Enter the token you recieved from the store
fa: نشانه ای را که از فروشگاه دریافت کرده اید وارد کنید

en: Activate
fa: فعال کنید

en: Need help?
fa: کمک خواستن؟

en: More info about your problem.
fa: اطلاعات بیشتر در مورد مشکل شما

en: Contact support
fa: با پشتیبانی تماس بگیرید

en: Enterprise
fa: شرکت، پروژه

en: Data sandboxes
fa: جعبه های شن و ماسه داده

en: Make sure you're showing the right people the right data with automatic and secure filters based on user attributes.
fa: اطمینان حاصل کنید که با فیلترهای خودکار و ایمن بر اساس ویژگی های کاربر ، داده های مناسب را به افراد مناسب نشان می دهید.

en: White labeling
fa: برچسب زدن سفید

en: Match Metabase to your brand with custom colors, your own logo and more.
fa: Metabase را با رنگ های سفارشی ، آرم شخصی و موارد دیگر با مارک خود مطابقت دهید.

en: Auditing
fa: حسابرسی

en: Keep an eye on performance and behavior with robust auditing tools.
fa: با ابزارهای حسابرسی قوی ، عملکرد و رفتار را زیر نظر داشته باشید.

en: Single sign-on
fa: ورود به سیستم تنها

en: Provide easy login that works with your exisiting authentication infrastructure.
fa: ورود به سیستم آسان که با زیرساخت احراز هویت موجود شما کار می کند را ارائه دهید.

en: Store
fa: فروشگاه

en: Application Name
fa: نام نرم افزار

en: Color Palette
fa: پالت رنگ

en: Logo
fa: لوگو

en: Favicon
fa: فاویکون

en: Landing Page
fa: صفحه فرود

en: No groups
fa: گروهی وجود ندارد

en: Permissions for {0}
fa: مجوزهای {0}

en: Permissions for this folder
fa: مجوزهای این پوشه

en: Grant Edit access
fa: اجازه دسترسی به ویرایش را بدهید

en: Can modify snippets in this folder
fa: می توان قطعه های موجود در این پوشه را اصلاح کرد

en: Grant View access
fa: دسترسی مشاهده را اعطا کنید

en: Can insert and use snippets in this folder, but can't edit the SQL they contain
fa: می تواند قطعه هایی را در این پوشه درج و استفاده کند ، اما نمی تواند SQL موجود در آنها را ویرایش کند

en: Can't view or insert snippets in this folder
fa: قطعه ها را نمی توان در این پوشه مشاهده یا درج کرد

en: Also change sub-folders
fa: پوشه های فرعی را نیز تغییر دهید

en: First day of the week
fa: روز اول هفته

en: There was an issue signing in with Google. Please contact an administrator.
fa: هنگام ورود به سیستم Google با مشکلی روبرو شد. لطفاً با یک مدیر تماس بگیرید.

en: on the
fa: در

en: at
fa: در

en: Open the Metabase actions menu
fa: منوی اقدامات پایگاه داده را باز کنید

en: Do nothing
fa: هیچ کاری نکن

en: Go to a custom destination
fa: به یک مقصد سفارشی بروید

en: Update a dashboard filter
fa: فیلتر داشبورد را به روز کنید

en: {0} updates {1} filter | {0} updates {1} filters
fa[0]: فیلتر {0} به روزرسانی ها {1}

en: {0} goes to {1}
fa: {0} به {1} می رود

en: On-click behavior for each column
fa: رفتار کلیک روی هر ستون

en: Go to custom destination
fa: به مقصد سفارشی بروید

en: Open the actions menu
fa: منوی عملکردها را باز کنید

en: Click behavior for {0}
fa: روی رفتار کلیک کنید برای {0}

en: Pick one or more filters to update
fa: برای به روزرسانی یک یا چند فیلتر انتخاب کنید

en: Saved question
fa: سوال ذخیره شده

en: Link to
fa: پیوند به

en: Enter a URL to link to
fa: یک URL وارد کنید تا به آن پیوند دهید

en: You can insert the value of a column or dashboard filter using its name, like this: {{some_column}}
fa: می توانید مقدار ستون یا فیلتر داشبورد را با استفاده از نام آن وارد کنید ، مانند این: {{some_column}}

en: e.g. http://acme.com/id/{{user_id}}
fa: به عنوان مثال، http://acme.com/id/{{user_id}}

en: Pick a dashboard...
fa: داشبورد انتخاب کنید ...

en: Pick a question...
fa: سوالی را انتخاب کنید ...

en: Pick a dashboard to link to
fa: داشبوردی را برای پیوند دادن به آن انتخاب کنید

en: Pick a question to link to
fa: س linkالی را انتخاب کنید تا به آن پیوند دهید

en: Pass values to this dashboard's filters (optional)
fa: مقادیر عبور به فیلترهای این داشبورد (اختیاری)

en: Pass values to this question's variables (optional)
fa: مقادیر را به متغیرهای این سوال منتقل کنید (اختیاری)

en: Pass values to filter this question (optional)
fa: مقادیر عبور برای فیلتر کردن این سوال (اختیاری)

en: Dashboard filters
fa: فیلترهای داشبورد

en: User attributes
fa: ویژگی های کاربر

en: Customize link text (optional)
fa: متن پیوند را سفارشی کنید (اختیاری)

en: E.x. Details for {{Column Name}}
fa: سابق. جزئیات مربوط به {{نام ستون}}

en: Values you can reference
fa: مقادیری که می توانید به آنها مراجعه کنید

en: No available targets
fa: هیچ هدف در دسترس نیست

en: filter
fa: فیلتر کردن

en: variable
fa: متغیر

en: Other available filters
fa: سایر فیلترهای موجود

en: Avaliable filters
fa: فیلترهای قابل دسترسی

en: Other available variables
fa: سایر متغیرهای موجود

en: Avaliable variables
fa: متغیرهای قابل دسترسی

en: Other available columns
fa: سایر ستون های موجود

en: Avaliable columns
fa: ستون های قابل دسترسی

en: user attribute
fa: ویژگی کاربر

en: Text card
fa: کارت پیامک

en: Click behavior
fa: رفتار را کلیک کنید

en: Visualization options
fa: گزینه های تجسم

en: Edit series
fa: ویرایش مجموعه ها

en: Add series
fa: سری اضافه کنید

en: On click
fa: با کلیک

en: Change title and description
fa: عنوان و شرح را تغییر دهید

en: You've updated embedded params and will need to update your embed code.
fa: شما پارامی های جاسازی شده را به روز کرده و باید کد جاسازی شده خود را به روز کنید.

en: Add question
fa: س Addال اضافه کنید

en: You're editing this dashboard.
fa: شما در حال ویرایش این داشبورد هستید.

en: Column to filter on
fa: ستون برای فیلتر کردن

en: snippet collection
fa: مجموعه قطعه

en: snippet collections
fa: مجموعه های قطعه

en: Give your folder a name
fa: به پوشه خود یک نام دهید

en: Something short but sweet
fa: چیزی کوتاه اما شیرین

en: Folder this should be in
fa: پوشه باید در این باشد

en: Open the action menu
fa: منوی اقدام را باز کنید

en: {0} column has custom behavior | {0} columns have custom behavior
fa[0]: ستون {0} رفتار سفارشی دارد

en: Go to...
fa: قابل اعتماد و متخصص...

en: Go to dashboard
fa: رفتن به داشبورد

en: Go to question
fa: به س Goال بروید

en: Go to url
fa: به آدرس اینترنتی بروید

en: Filter this dashboard
fa: این داشبورد را فیلتر کنید

en: Returns the count of rows in the selected data.
fa: تعداد ردیف های داده انتخاب شده را برمی گرداند.

en: The column or number to sum.
fa: ستون یا عددی که جمع می شود.

en: The numeric column to get standard deviation of.
fa: ستون عددی برای گرفتن انحراف استاندارد از.

en: The numeric column whose values to average.
fa: ستونی عددی که مقادیر آن به طور متوسط است.

en: Returns the smallest value found in the column
fa: کمترین مقدار یافت شده در ستون را برمی گرداند

en: Google
fa: گوگل

en: Sums up the specified column only for rows where the condition is true.
fa: ستون مشخص شده را فقط برای سطرهایی که شرط درست است جمع می کند.

en: Returns the numeric variance for a given column.
fa: واریانس عددی ستون داده شده را برمی گرداند.

en: Temperature
fa: درجه حرارت

en: The column or number to get the variance of.
fa: ستون یا شماره برای بدست آوردن واریانس.

en: Returns the median value of the specified column.
fa: مقدار متوسط ستون مشخص شده را برمی گرداند.

en: The column or number to get the median of.
fa: ستون یا عددی که میانه آن را بدست آورید.

en: percentile-value
fa: ارزش صدک

en: Returns the value of the column at the percentile value.
fa: مقدار ستون را در مقدار صدک برمی گرداند.

en: The column or number to get the percentile of.
fa: ستون یا شماره برای گرفتن صدک.

en: The value of the percentile.
fa: مقدار صدک.

en: Returns the string of text in all lower case.
fa: رشته متن را با حروف کوچک برمی گرداند.

en: The column with values to convert to lower case.
fa: ستونی با مقادیر برای تبدیل به حروف کوچک.

en: Returns the text in all upper case.
fa: متن را با حروف بزرگ برگرداند.

en: The column or text to return a portion of.
fa: ستون یا متن برای برگرداندن بخشی از.

en: The column or text to search through.
fa: ستون یا متن برای جستجو از طریق

en: Combine two or more strings of text together.
fa: دو یا چند رشته متن را با هم ترکیب کنید.

en: The column or text to begin with.
fa: ستون یا متن برای شروع.

en: This will be added to the end of value1, and so on.
fa: این به انتهای مقدار 1 و غیره اضافه می شود.

en: Enormous
fa: عظیم

en: Gigantic
fa: غول پیکر

en: Returns the number of characters in text.
fa: تعداد کاراکترهای متن را برمی گرداند.

en: The column or text you want to get the length of.
fa: ستون یا متنی که می خواهید طول آن را بگیرید.

en: The column or text you want to trim.
fa: ستون یا متنی که می خواهید اصلاح کنید.

en: Returns the absolute (positive) value of the specified column.
fa: مقدار مطلق (مثبت) ستون مشخص شده را برمی گرداند.

en: Debt
fa: بدهی

en: The column or number to return absolute (positive) value of.
fa: ستون یا عددی که مقدار مطلق (مثبت) را برگرداند.

en: Rounds a decimal number down.
fa: یک عدد اعشاری را به پایین جمع می کند.

en: The column or number to round down.
fa: ستون یا عددی که به پایین جمع می شود.

en: Rounds a decimal number up.
fa: عدد اعشاری را به بالا جمع می کند.

en: The column or number to round up.
fa: ستون یا شماره جمع بندی.

en: Rounds a decimal number either up or down to the nearest integer value.
fa: یک عدد اعشاری را به بالا یا پایین تا نزدیکترین مقدار صحیح جمع کنید.

en: The column or number to round to nearest integer.
fa: ستون یا عددی که به نزدیکترین عدد صحیح گرد می شود.

en: Returns the square root.
fa: ریشه مربع را برمی گرداند.

en: Hypotenuse
fa: هیپوتنوئوس

en: The column or number to return square root value of.
fa: ستون یا عددی که مقدار ریشه مربع آن را برگرداند.

en: exponent
fa: نماینده

en: Raises a number to the power of the exponent value.
fa: یک عدد را به قدرت مقدار نماد بالا می برد.

en: Length
fa: طول

en: The column or number raised to the exponent.
fa: ستون یا عدد برجسته شده به زبان.

en: The value of the exponent.
fa: مقدار توان.

en: Returns the base 10 log of the number.
fa: ورودی پایه 10 عدد را برمی گرداند.

en: Value
fa: ارزش

en: The column or number to return the natural logarithm value of.
fa: ستون یا عدد برای برگرداندن مقدار لگاریتم طبیعی از.

en: Returns Euler's number, e, raised to the power of the supplied number.
fa: شماره اولر ، e ، را به توان شماره عرضه شده برمی گرداند.

en: Interest Months
fa: ماه های علاقه

en: The column or number to return the exponential value of.
fa: ستون یا عددی که مقدار نمایی آن را برگرداند.

en: The column or text to check.
fa: ستون یا متن برای بررسی.

en: Checks a date or number column's values to see if they're within the specified range.
fa: مقادیر ستون تاریخ یا شماره را بررسی می کند تا ببیند در محدوده مشخص شده هستند یا نه.

en: Created At
fa: ایجاد شده در

en: The date or numeric column that should be within the start and end values.
fa: تاریخ یا ستون عددی که باید در مقادیر شروع و پایان باشد.

en: The beginning of the range.
fa: آغاز دامنه.

en: The end of the range.
fa: پایان دامنه.

en: Checks a date column's values to see if they're within the relative range.
fa: مقادیر ستون تاریخ را بررسی می کند تا ببیند در محدوده نسبی هستند یا خیر.

en: The date column to return interval of.
fa: ستون تاریخ برای بازگرداندن فاصله

en: Period of interval, where negative values are back in time.
fa: دوره فاصله ، که در آن مقادیر منفی به زمان گذشته باز می گردند.

en: Type of internal like "day", "month", "year".
fa: نوع داخلی مانند "روز" ، "ماه" ، "سال".

en: The column or value to return.
fa: ستون یا مقدار برای بازگشت.

en: If value1 is empty, value2 gets returned if its not empty, and so on.
fa: اگر مقدار 1 خالی باشد ، مقدار 2 اگر خالی نباشد ، بازگردانده می شود و غیره.

en: Tests an expression against a list of cases and returns the corresponding value of the first matching case, with an optional default value if nothing else is met.
fa: عبارتی را در برابر لیستی از موارد آزمایش می کند و مقدار متناظر اولین مورد منطبق را برمی گرداند ، در صورت برآورده نشدن هیچ چیز دیگری ، با مقدار پیش فرض اختیاری.

en: The value that will be returned if the preceding condition is true, and so on.
fa: مقداری که در صورت صحت شرط قبلی برگردانده شود و غیره.

en: Is null
fa: پوچ است

en: Not null
fa: تهی نیست

en: Additive sum of all the values of a column.
    e.x. total revenue over time.
fa: مجموع افزودنی تمام مقادیر ستون.
    سابق. درآمد کل در طول زمان

en: Additive count of the number of rows.
    e.x. total number of sales over time.
fa: تعداد افزودنی تعداد ردیف ها.
    سابق. تعداد کل فروش در طول زمان

en: Linked filters
fa: فیلترهای پیوند خورده

en: Label
fa: برچسب

en: Default value
fa: مقدار پیش فرض

en: No default
fa: بدون پیش فرض

en: To view this, {0} must be connected to at least one field.
fa: برای مشاهده این ، {0} باید حداقل به یک قسمت متصل باشد.

en: Limit this filter's choices
fa: گزینه های این فیلتر را محدود کنید

en: If you have another dashboard filter, you can limit the choices that are listed for this filter based on the selection of the other one.
fa: اگر فیلتر داشبورد دیگری دارید ، می توانید انتخاب هایی را که برای این فیلتر درج شده اند بر اساس انتخاب فیلتر دیگر محدود کنید.

en: So first, {0}.
fa: ابتدا ، {0}.

en: add another dashboard filter
fa: فیلتر داشبورد دیگری اضافه کنید

en: If you toggle on one of these dashboard filters, selecting a value for that filter will limit the available choices for {0} filter.
fa: اگر یکی از این فیلترهای داشبورد را روشن کنید ، با انتخاب یک مقدار برای آن فیلتر گزینه های موجود برای فیلتر {0} محدود می شود.

en: Filtering column
fa: ستون فیلتر

en: Filtered column
fa: ستون فیلتر شده

en: Enter user names or email addresses
fa: نام کاربری یا آدرس های ایمیل را وارد کنید

en: New snippet
fa: قطعه جدید

en: {0}:00 PM
fa: {0}: 00 بعد از ظهر

en: 12:00 AM
fa: 12:00

en: {0}:00 AM
fa: {0}: 00 صبح

en: Hourly
fa: ساعتی

en: Daily at {0}
fa: روزانه در {0}

en: Weekly at {0} on {1}
fa: هفتگی ساعت {0} روز {1}

en: Monthly on the {0} {1} at {2}
fa: ماهانه در {0} {1} ساعت {2}

en: Delete this subscription
fa: این اشتراک را حذف کنید

en: Subscriptions
fa: اشتراک ها

en: Create a dashboard subscription
fa: اشتراک داشبورد ایجاد کنید

en: Email it
fa: برای آن ایمیل ارسال کنید

en: You can send this dashboard regularly to users or email addresses.
fa: می توانید این داشبورد را به طور مرتب برای کاربران یا آدرس های ایمیل ارسال کنید.

en: Send it to Slack
fa: آن را به Slack ارسال کنید

en: Pick a channel and a schedule, and Metabase will do the rest.
fa: یک کانال و یک برنامه را انتخاب کنید و Metabase بقیه کارها را انجام می دهد.

en: Email this dashboard
fa: ایمیل این داشبورد

en: Don't send if there aren't results
fa: در صورت عدم نتیجه ، ارسال نکنید

en: Attach results
fa: پیوست کردن نتایج

en: Attachments can contain up to 2,000 rows of data.
fa: پیوست ها می توانند حاوی 2000 ردیف داده باشند.

en: Send this dashboard to Slack
fa: این داشبورد را به Slack ارسال کنید

en: Dashboard does not have a parameter with the ID {0}
fa: داشبورد پارامتری با شناسه ندارد {0}

en: Parameter {0} does not have any Fields associated with it
fa: پارامتر {0} هیچ فیلدی با آن مرتبط نیست

en: include must be either empty or the value 'tables'
fa: شامل باید خالی باشد یا مقدار "جداول"

en: `database` is required for all queries whose type is not `internal`.
fa: `بانک اطلاعاتی` برای همه درخواستهایی که نوع آنها“ داخلی ”نیست لازم است.

en: Password login is disabled for this instance.
fa: ورود به سیستم گذرواژه برای این نمونه غیرفعال است.

en: Your account is disabled. Please contact your administrator.
fa: حساب شما غیرفعال است لطفاً با سرپرست خود تماس بگیرید.

en: Your account is disabled.
fa: حساب شما غیرفعال است

en: Invalid Slack token.
fa: رمز Slack نامعتبر است.

en: The ''{0}'' command is only available in Metabase Enterprise Edition.
fa: دستور "" {0} "فقط در نسخه سازمانی Metabase در دسترس است.

en: Metabase Enterprise Edition extensions are PRESENT.
fa: افزونه های نسخه سازمانی Metabase در حال حاضر هستند.

en: Usage of Metabase Enterprise Edition features are subject to the Metabase Commercial License.
fa: استفاده از ویژگی های نسخه سازمانی Metabase منوط به مجوز بازرگانی Metabase است.

en: See {0} for details.
fa: برای جزئیات بیشتر به {0} مراجعه کنید.

en: Metabase Enterprise Edition extensions are NOT PRESENT.
fa: برنامه های افزودنی Metabase Enterprise Edition موجود نیستند.

en: You''re invited to join {0}''s {1}
fa: از شما دعوت شده است به {0} "{1}" بپیوندید

en: {0} created a {1} account
fa: {0} یک حساب {1} ایجاد کرد

en: {0} accepted their {1} invite
fa: {0} دعوت {1} خود را پذیرفت

en: [{0}] Password Reset Request
fa: [{0}] درخواست بازنشانی گذرواژه

en: [{0}] Notification
fa: [{0}] اعلان

en: [{0}] Help make [{1}] better.
fa: [{0}] به بهتر شدن [{1}] کمک کنید.

en: [{0}] Tell us how things are going.
fa: [{0}] به ما بگویید اوضاع چگونه پیش می رود.

en: Error starting events listener
fa: خطا در شروع شنونده رویدادها

en: Should we sync user attributes when someone logs in via LDAP?
fa: آیا وقتی کسی از طریق LDAP وارد سیستم می شود ، باید ویژگی های کاربر را همگام سازی کنیم؟

en: Comma-separated list of user attributes to skip syncing for LDAP users.
fa: لیستی از ویژگی های کاربر با کاما جدا شده تا از همگام سازی برای کاربران LDAP رد شوید.

en: Invalid token
fa: رمز نامعتبر است

en: Slack API error: {0}
fa: خطای API اسلک: {0}

en: Slack channel named `metabase_files` is missing!
fa: کانال شلی با نام `metabase_files` موجود نیست!

en: Please create or unarchive the channel in order to complete the Slack integration.
fa: برای تکمیل ادغام Slack لطفاً کانال را ایجاد یا بایگانی کنید.

en: The channel is used for storing graphs that are included in Pulses and MetaBot answers.
fa: این کانال برای ذخیره نمودارهایی که در پاسخ های Pulses و MetaBot وجود دارد استفاده می شود.

en: Uploaded image
fa: تصویر بارگذاری شده

en: Error uploading file to Slack:
fa: خطا در بارگذاری پرونده در Slack:

en: Invalid session. Expected an instance of Session.
fa: جلسه نامعتبر است. نمونه ای از جلسه انتظار می رود.

en: Session cookie's SameSite is configured to "None", but site is
fa: کوکی جلسه SameSite به "هیچ" پیکربندی شده است ، اما سایت اینگونه است

en: served over an insecure connection. Some browsers will reject
fa: از طریق یک اتصال ناامن خدمت کرده است. بعضی از مرورگرها رد می شوند

en: cookies under these conditions.
fa: با این شرایط کوکی ها

en: Top folder
fa: پوشه بالا

en: :parameters must be a sequence of maps with String :id keys
fa: : پارامترها باید دنباله ای از نقشه ها با کلیدهای String: id باشند

en: Invalid human-readable-values: values must be a sequence; each item must be nil or a string
fa: مقادیر قابل خواندن توسط انسان نامعتبر است: مقادیر باید یک توالی باشند. هر مورد باید صفر یا رشته ای باشد

en: :values must be present to fetch :human_readable_values
fa: : برای واکشی: مقادیر_خواننده_ انسانی باید مقادیر وجود داشته باشد

en: Field values total length is > {0}.
fa: مقادیر طول کل> {0} است.

en: snippet names cannot include '}' or start with spaces
fa: نام قطعه نمی تواند "}" باشد یا با فاصله شروع شود

en: Error executing chain filter query
fa: خطا در اجرای درخواست فیلتر زنجیره ای

en: Field {0} does not exist.
fa: قسمت {0} وجود ندارد.

en: Cannot search against non-Text Field {0} {1}
fa: نمی توان در برابر فیلد غیر متنی جستجو کرد {0} {1}

en: Granting permissions for group {0}: {1}
fa: اعطای مجوزها برای گروه {0}: {1}

en: Revoking permissions for group {0}: {1}
fa: لغو مجوزها برای گروه {0}: {1}

en: Invalid DB permissions: if you have write access for native queries, you must have full data access.
fa: مجوزهای DB نامعتبر: اگر برای نوشتارهای بومی دسترسی نوشتن دارید ، باید به داده کامل دسترسی داشته باشید.

en: Invalid DB permissions: if you have readonly native query access, you must also have data access.
fa: مجوزهای DB نامعتبر: اگر فقط به جستجوی بومی دسترسی دارید فقط باید به داده دسترسی داشته باشید.

en: Changing permissions from: {0} to: {1}
fa: تغییر مجوزها از: {0} به: {1}

en: login attribute keys must be a keyword or string
fa: کلیدهای ویژگی ورود باید یک کلمه کلیدی یا رشته باشند

en: The default language for all users across the Metabase UI, system emails, pulses, and alerts.
fa: زبان پیش فرض برای همه کاربران در سراسر رابط کاربری پایگاه داده ، ایمیل های سیستم ، پالس ها و هشدارها.

en: Users can individually override this default language from their own account settings.
fa: کاربران می توانند به صورت جداگانه از تنظیمات حساب خود این زبان پیش فرض را نادیده بگیرند.

en: Default page to show the user
fa: صفحه پیش فرض برای نمایش کاربر

en: Allow this origin to embed the full Metabase application
fa: اجازه دهید این مبدا برنامه کامل Metabase را در خود جای دهد

en: Values greater than {0} ({1}) are not allowed.
fa: مقادیر بیشتر از {0} ({1}) مجاز نیستند.

en: This will replace the word "Metabase" wherever it appears.
fa: این هر کجا که ظاهر شود جایگزین کلمه "Metabase" می شود.

en: These are the primary colors used in charts and throughout Metabase. You might need to refresh your browser to see your changes take effect.
fa: اینها رنگهای اصلی هستند که در نمودارها و در کل Metabase استفاده می شوند. برای دیدن تأثیرگذاری ممکن است لازم باشد مرورگر خود را تازه کنید.

en: For best results, use an SVG file with a transparent background.
fa: برای بهترین نتیجه ، از یک فایل SVG با پس زمینه شفاف استفاده کنید.

en: The url or image that you want to use as the favicon.
fa: آدرس اینترنتی یا تصویری که می خواهید به عنوان نماد استفاده کنید.

en: Allow logging in by email and password.
fa: ورود به سیستم از طریق ایمیل و گذرواژه را مجاز کنید.

en: This will affect things like grouping by week or filtering in GUI queries.
      It won''t affect SQL queries.
fa: این موارد مانند گروه بندی براساس هفته یا فیلتر کردن در سeriesالات GUI تأثیر می گذارد.
      بر پرسشهای SQL تأثیری نخواهد داشت.

en: Unable to validate token
fa: اعتبار سنجی امکان پذیر نیست

en: Token format is invalid.
fa: قالب رمز نامعتبر است.

en: Error validating token
fa: خطا در اعتبار سنجی رمز

en: Error filtering against {0} Field: unable to parse String {1} to a {2}
fa: خطا در فیلتر کردن در برابر {0} فیلد: امکان تجزیه رشته {1} به {2} وجود ندارد

en: Error fetching details for Job: {0}
fa: خطا در واکشی جزئیات برای Job: {0}

en: Starting sync task for Database {0}.
fa: شروع کار همگام سازی برای پایگاه داده {0}.

en: Cannot sync Database {0}: Database does not exist.
fa: همگام سازی پایگاه داده امکان پذیر نیست {0}: پایگاه داده وجود ندارد.

en: Update Field values task triggered for Database {0}.
fa: وظیفه مقادیر زمینه را که برای پایگاه داده فعال شده به روز کنید.

en: Skipping update, automatic Field value updates are disabled for Database {0}.
fa: رد شدن از به روزرسانی ، به روزرسانی خودکار مقدار فیلد برای پایگاه داده غیرفعال است {0}.

en: SAML Identity Provider Issuer
fa: صادر کننده شناسه SAML

en: SAML Identity Provider SSO URL
fa: URL SSO ارائه دهنده هویت SAML

en: DB Name
fa: نام دیتابیس

en: DB Engine
fa: موتور DB

en: Unknown name
fa: نام ناشناخته

en: Unknown engine
fa: موتور ناشناخته

en: Edit collection
fa: ویرایش کالکشن

en: Pinned items
fa: آیتم های پین شده

en: Other users' personal collections
fa: مجموعه های شخصی کاربران دیگر

en: View archive
fa: مشاهده آرشیو

en: Your personal collection
fa: کالکشن شخصی شما

en: Nothing to see yet.
fa: هنوز چیزی یافت نشده است.

en: Use collections to organize and group dashboards and questions for your team or yourself
fa: از مجموعه ها برای سازماندهی و گروه بندی داشبورد و س questionsالات مربوط به تیم یا خودتان استفاده کنید

en: Unpin this item
fa: پین این مورد را بردارید

en: Available filters
fa: فیلترهای موجود

en: Available variables
fa: متغیرهای موجود

en: Available columns
fa: ستون های موجود

en: Include User ID and query hash in queries
fa: شناسه کاربری و هش پرس و جو را در درخواست ها قرار دهید

en: When on, Metabase User ID and query hash get appended to queries on this database, which can be useful for auditing and debugging. However, this causes each query to look distinct, preventing BigQuery from returning cached results, which may increase your costs.
fa: هنگام روشن بودن ، شناسه کاربر Metabase و پرس و جو هش به درخواست های این پایگاه داده اضافه می شوند ، که می تواند برای حسابرسی و رفع اشکال مفید باشد. با این حال ، این امر باعث می شود تا هر پرس و جو متمایز به نظر برسد ، و از بازگشت نتایج پنهان BigQuery جلوگیری می کند ، که ممکن است هزینه های شما را افزایش دهد.

en: Periodically refingerprint tables
fa: جداول چاپ دوره ای را به صورت دوره ای چاپ کنید

en: When syncing with this database, Metabase will scan a subset of values of fields to gather statistics that enable things like improved binning behavior in charts, and to generally make your Metabase instance smarter.
fa: هنگام همگام سازی با این پایگاه داده ، Metabase زیر مجموعه ای از مقادیر فیلدها را اسکن می کند تا آماری را جمع آوری کند که مواردی مانند بهبود رفتار binning در نمودارها را فعال می کند و به طور کلی نمونه Metabase شما را هوشمندتر می کند.

en: Updated date
fa: تاریخ به روز شده

en: Updated time
fa: زمان به روز شده

en: Updated timestamp
fa: مهر زمان به روز شده

en: Type of interval like "day", "month", "year".
fa: نوع فاصله مانند "روز" ، "ماه" ، "سال".

en: Filter by this column
fa: فیلتر توسط این ستون

en: Column formatting
fa: قالب بندی ستون

en: Sort ascending
fa: مرتب سازی صعودی

en: Sort descending
fa: مرتب کردن نزولی

en: Browse data
fa: مرور داده ها

en: Show maximum (first {0})
fa: نمایش حداکثر (اول {0})

en: There was a problem with this visualization
fa: مشکلی در این تجسم وجود داشت

en: Showing first {0} rows
fa: نمایش {0} ردیف اول

en: first
fa: اولین

en: last
fa: آخر

en: Emailed
fa: ایمیل شده

en: Sent to
fa: فرستاده شد به

en: Sent
fa: ارسال شد

en: hourly
fa: ساعتی

en: daily at {0}
fa: روزانه در ساعت {0}

en: {0} at {1}
fa: {0} در ساعت {1}

en: monthly on the {0} {1} at {2}
fa: ماهانه در {0} {1} ساعت {2}

en:  and {0} other |  and {0} others
fa[0]:  و {0} مورد دیگر

en: This dashboard will no longer be emailed to {0} {1}
fa: این داشبورد دیگر از طریق ایمیل به {0} {1} ارسال نمی شود

en: Slack channel {0} will no longer get this dashboard {1}
fa: کانال شل {0} دیگر این داشبورد را دریافت نخواهد کرد {1}

en: Channel {0} will no longer receive this dashboard {1}
fa: کانال {0} دیگر این داشبورد را دریافت نمی کند {1}

en: Schedules
fa: برنامه

en: Set up a new schedule
fa: برنامه جدیدی تنظیم کنید

en: Close
fa: نزدیک

en: You'll need to {0} first.
fa: ابتدا باید {0} بزنید.

en: First, you'll have to {0}.
fa: ابتدا باید {0} کنید.

en: Rows {0}-{1} of first {2}
fa: ردیف ها {0} - {1} از اولین {2}

en: Drag fields here
fa: قسمتها را به اینجا بکشید

en: Percentage
fa: درصد

en: Totals for {0}
fa: تعداد کل برای {0}

en: Grand totals
fa: جمع کل

en: Row totals
fa: مجموع ردیف

en: Fields to use for the table rows
fa: زمینه هایی که برای ردیف های جدول استفاده می شود

en: Fields to use for the table columns
fa: زمینه هایی برای استفاده در ستون های جدول

en: Fields to use for the table values
fa: قسمتهایی برای استفاده برای مقادیر جدول

en: Pivot tables can only be used with aggregated queries.
fa: جداول محوری فقط با پرسش های جمع شده قابل استفاده هستند.

en: Pivot Table
fa: جدول محوری

en: Waterfall
fa: آبشار

en: waterfall chart
fa: نمودار آبشار

en: Increase color
fa: افزایش رنگ

en: Decrease color
fa: رنگ را کم کنید

en: Show total
fa: نمایش کل

en: Total color
fa: رنگ کل

en: Unable to run internal query function: cannot resolve {0}
fa: عملکرد درخواست داخلی قابل اجرا نیست: نمی تواند {0} را حل کند

en: Audit App queries are not enabled on this instance.
fa: نمایش داده های برنامه حسابرسی در این نمونه فعال نیست.

en: Invalid internal query function: {0} is not marked as an ^:internal-query-fn
fa: عملکرد جستجوی داخلی نامعتبر است: {0} به عنوان ^: internal-query-fn علامت گذاری نشده است

en: Error: sandboxing is not enabled for this instance.
fa: خطا: جعبه شن برای این نمونه فعال نیست.

en: Please check you have set a valid Enterprise token and try again.
fa: لطفاً بررسی کنید که یک رمز Enterprise معتبر تنظیم کرده اید و دوباره امتحان کنید.

note: If the current permissions are nil, then we would return false which could give a potentially segmented user access they shouldn't have. If we don't have permissions, we can't determine whether they are segmented, so throw.
en: No permissions found for current user
fa: هیچ اجازه ای برای کاربر فعلی یافت نشد

en: User ''{0}'' attempted to access an inaccessible field. Accessible fields {1}, fields in query {2}
fa: کاربر "" {0} "تلاش کرد به یک قسمت غیرقابل دسترسی دسترسی پیدا کند. قسمتهای قابل دسترسی {1} ، قسمتهای جستجوی {2}

en: User not able to query field
fa: کاربر قادر به جستجوی قسمت نیست

en: Found more than one group table access policy for user ''{0}''
fa: بیش از یک سیاست دسترسی به جدول گروه برای کاربر "" {0} "یافت شده است

en: Query requires user attribute `{0}`
fa: درخواست به ویژگی کاربر "{0}" نیاز دارد

en: invalid --mode value
fa: مقدار - حالت نامعتبر است

en: invalid --on-error value
fa: مقدار نامعتبر - خطا

en: invalid context seed value
fa: مقدار بذر زمینه نامعتبر است

en: Dump was produced using a different version of Metabase. Things may break!
fa: دامپ با استفاده از نسخه دیگری از Metabase تولید شده است. ممکن است همه چیز خراب شود!

en: Error loading dump: {0}
fa: خطا در بارگیری محل تخلیه: {0}

en: {0} is not a valid user
fa: {0} کاربر معتبری نیست

en: Error dumping {0}
fa: خطا در تخلیه {0}

en: No admin users found! At least one admin user is needed to act as the owner for all the loaded entities.
fa: هیچ کاربر مدیریتی پیدا نشد! حداقل یک کاربر مدیر لازم است تا به عنوان مالک تمام موجودات بارگذاری شده عمل کند.

en: Error loading dependencies: reference to an unknown entity {0}
fa: خطا در بارگیری وابستگی ها: مراجعه به موجودی ناشناخته {0}

en: Can''t resolve {0} in fully qualified name {1}
fa: نمی توان {0} را به نام کاملاً واجد شرایط حل کرد {1}

en: Model {0} does not support upsert
fa: مدل {0} از پشتیبانی پشتیبانی نمی کند

en: Error inserting {0}
fa: خطا در قرار دادن {0}

en: Inserting {0}
fa: درج {0}

en: {0} already exists -- skipping
fa: {0} از قبل وجود دارد - رد شدن

en: Skipping {0} (nothing to update)
fa: رد شدن از {0} (چیزی برای به روزرسانی نیست)

en: Updating {0}
fa: درحال به روزرسانی {0}

en: Error updating {0}
fa: خطا در به روزرسانی {0}

en: SSO has not been enabled and/or configured
fa: SSO فعال و / یا پیکربندی نشده است

en: SSO requires a valid token
fa: SSO به یک رمز معتبر نیاز دارد

en: Error returning SSO entry point
fa: خطا در بازگشت نقطه ورود SSO

en: Error logging in
fa: خطای ورود به سیستم

en: Can't create new JWT user when JWT is not configured
fa: وقتی JWT پیکربندی نشده باشد ، کاربر جدید JWT ایجاد نمی شود

en: JWT SSO has not been enabled and/or configured
fa: JWT SSO فعال و یا پیکربندی نشده است

en: Invalid SAML configuration: could not find user email.
fa: پیکربندی SAML نامعتبر است: ایمیل کاربر یافت نشد.

en: We tried looking for {0}, but couldn't find the attribute.
fa: ما سعی کردیم به دنبال {0} بگردیم ، اما ویژگی را پیدا نکردیم.

en: Please make sure your SAML IdP is properly configured.
fa: لطفاً از پیکربندی صحیح SAML IdP خود اطمینان حاصل کنید.

en: SAML has not been enabled and/or configured
fa: SAML فعال و / یا پیکربندی نشده است

en: Warning: expected `redirect` param, but none is present
fa: هشدار: پارامتر "تغییر مسیر" انتظار می رود ، اما هیچ یک وجود ندارد

en: Error generating SAML request
fa: خطا در ایجاد درخواست SAML

en: Unable to log in: SAML IdP certificate is not set.
fa: ورود به سیستم امکان پذیر نیست: گواهی SAML IdP تنظیم نشده است.

en: SAML response validation failed
fa: اعتبار سنجی پاسخ SAML ناموفق بود

en: Unable to log in: SAML response validation failed
fa: ورود به سیستم امکان پذیر نیست: اعتبار سنجی پاسخ SAML ناموفق بود

en: Unable to log in: SAML info does not contain user attributes.
fa: ورود به سیستم امکان پذیر نیست: اطلاعات SAML حاوی ویژگی های کاربر نیست.

en: Enable SAML authentication.
fa: احراز هویت SAML را فعال کنید.

en: This is the URL where your users go to log in to your identity provider. Depending on which IdP you''re
    using, this usually looks like https://your-org-name.example.com or https://example.com/app/my_saml_app/abc123/sso/saml
fa: این نشانی اینترنتی است که کاربران شما برای ورود به سیستم ارائه دهنده هویت شما می روند. بسته به IDP شما باشد
    با استفاده از این ، معمولاً به نظر می رسد https://your-org-name.example.com یا https://example.com/app/my_saml_app/abc123/sso/saml

en: Error parsing SAML identity provider certificate
fa: خطا در تجزیه گواهی ارائه دهنده هویت SAML

en: Invalid identity provider certificate. Certificate should be a base-64 encoded string.
fa: گواهی ارائه دهنده هویت نامعتبر است. گواهی باید یک رشته کدگذاری شده با پایه 64 باشد.

en: Encoded certificate for the identity provider. Depending on your IdP, you might need to download this,
    open it in a text editor, then copy and paste the certificate's contents here.
fa: گواهی رمزگذاری شده برای ارائه دهنده هویت. بسته به IdP خود ، ممکن است لازم باشد این مورد را بارگیری کنید ،
    آن را در یک ویرایشگر متن باز کنید ، سپس محتوای گواهی را کپی و جایگذاری کنید.

en: This is a unique identifier for the IdP. Often referred to as Entity ID or simply 'Issuer'. Depending
    on your IdP, this usually looks something like http://www.example.com/141xkex604w0Q5PN724v
fa: این یک شناسه منحصر به فرد برای IdP است. اغلب به عنوان شناسه نهاد یا به سادگی "صادر کننده" نامیده می شود. بستگی دارد
    در IdP شما ، معمولاً چیزی شبیه به http://www.example.com/141xkex604w0Q5PN724v

en: This application name will be used for requests to the Identity Provider
fa: این نام برنامه برای درخواست به Identity Provider استفاده خواهد شد

en: Absolute path to the Keystore file to use for signing SAML requests
fa: مسیر مطلق به پرونده Keystore برای استفاده برای امضای درخواستهای SAML

en: Password for opening the keystore
fa: گذرواژه برای باز کردن keystore

en: Alias for the key that Metabase should use for signing SAML requests
fa: نام مستعار برای کلیدی که Metabase باید برای امضای درخواست های SAML استفاده کند

en: SAML attribute for the user''s email address
fa: ویژگی SAML برای آدرس ایمیل کاربر

en: SAML attribute for the user''s first name
fa: ویژگی SAML برای نام کاربر

en: SAML attribute for the user''s last name
fa: ویژگی SAML برای نام خانوادگی کاربر

en: Enable group membership synchronization with SAML.
fa: همگام سازی عضویت گروه را با SAML فعال کنید.

en: SAML attribute for group syncing
fa: ویژگی SAML برای همگام سازی گروهی

note: Should be in the form: {"groupName": [1, 2, 3]} where keys are SAML groups and values are lists of MB groups IDs
en: JSON containing SAML to Metabase group mappings.
fa: JSON حاوی نگاشت های گروه SAML به Metabase است.

en: Enable JWT based authentication
fa: احراز هویت مبتنی بر JWT را فعال کنید

en: URL of JWT based login page
fa: URL صفحه ورود به سیستم JWT

en: String used to seed the private key used to validate JWT messages
fa: رشته ای که برای کاشت کلید خصوصی مورد استفاده برای تأیید پیام های JWT استفاده می شود

en: Key to retrieve the JWT user's email address
fa: کلید بازیابی آدرس ایمیل کاربر JWT

en: Key to retrieve the JWT user's first name
fa: کلید بازیابی نام کاربر JWT

en: Key to retrieve the JWT user's last name
fa: کلید بازیابی نام خانوادگی کاربر JWT

en: Key to retrieve the JWT user's groups
fa: کلید بازیابی گروههای کاربران JWT

en: Enable group membership synchronization with JWT.
fa: همگام سازی عضویت گروه را با JWT فعال کنید.

note: Should be in the form: {"groupName": [1, 2, 3]} where keys are JWT groups and values are lists of MB groups IDs
en: JSON containing JWT to Metabase group mappings.
fa: JSON حاوی نگاشت های گروه JWT به Metabase است.

en: Should new email notifications be sent to admins, for all new SSO users?
fa: آیا اعلان های ایمیل جدید برای همه کاربران جدید SSO به مدیران ارسال می شود؟

en: New SSO user created: {0} ({1})
fa: کاربر جدید SSO ایجاد شد: {0} ({1})

en: Cannot convert a {0} to a {1}
fa: نمی توان یک {0} را به {1} تبدیل کرد

en: Cannot extract {0} from a TIME field
fa: نمی توان {0} را از قسمت TIME استخراج کرد

en: Cannot extract {0} from a DATE field
fa: نمی توان {0} را از قسمت DATE استخراج کرد

en: Cannot extract {0} from a DATETIME or TIMESTAMP
fa: نمی توان {0} را از DATETIME یا TIMESTAMP استخراج کرد

note: trying to add an `hour` to a `date` or a `year` to a `time` is something we shouldn't be allowing in the UI in the first place
en: Invalid query: you cannot add a {0} to a {1} column.
fa: س quال نامعتبر: نمی توانید یک ستون {0} به ستون {1} اضافه کنید.

en: It doesn''t make sense to convert between DATEs and TIMEs!
fa: منطقی نیست که بین DATE و TIME تغییر شکل دهید!

en: Druid request error [{0}]: {1}
fa: خطای درخواست Druid [{0}]: {1}

en: Failed to parse Druid response body: {0}
fa: متن پاسخ Druid تجزیه نشد: {0}

en: Error running query:
fa: خطا در اجرای درخواست:

en: Client closed connection, no queryId found, can't cancel query
fa: اتصال مشتری بسته است ، هیچ پرسشی یافت نشد ، نمی تواند درخواست را لغو کند

en: Client closed connection, canceling Druid queryId {0}
fa: اتصال مشتری قطع شد ، درخواست Druid لغو می شود ، {0}

en: Canceling Druid query with ID {0}
fa: لغو درخواست Druid با شناسه {0}

en: Failed to cancel Druid query with queryId {0}
fa: لغو درخواست Druid با پرس و جو انجام نشد {0}

en: Don''t know how to retrieve results for columns {0}
fa: نمی دانید چگونه می توان نتایج را برای ستون ها بازیابی کرد {0}

en: Error post-processing Druid query results
fa: خطا پس از پردازش نتایج پرس و جو درود

en: Error reducing Druid query results
fa: خطا در کاهش نتایج پرس و جو درود

en: WARNING: Don't know how to combine these intervals into a single interval.
fa: هشدار: نمی دانید چگونه این فواصل را در یک بازه زمانی واحد ترکیب کنید.

en: Ignoring intervals: {0}
fa: نادیده گرفتن فواصل زمانی: {0}

en: Error creating aggregation clause
fa: خطا در ایجاد بند تجمیع

en: Expected :aggregation-options, constant, or expression.
fa: پیش بینی شده: گزینه های جمع ، ثابت یا عبارت.

en: grouped timeseries queries can only be sorted by the ''timestamp'' column.
fa: پرسشهای جستجوگرهای گروه بندی شده فقط بر اساس ستون '' timestamp '' مرتب می شوند.

en: scan queries can only be sorted if they include the ''timestamp'' column.
fa: پرسشهای اسکن فقط در صورتی مرتب می شوند که شامل ستون "" timestamp "باشند.

en: scan queries can only be sorted by the ''timestamp'' column.
fa: نمایش داده های اسکن فقط بر اساس ستون "" timestamp "مرتب می شوند.

en: Error generating Druid query
fa: خطا در ایجاد پرس و جو درود

en: Fetching Google access/refresh tokens with auth-code {0}...
fa: واکشی نشانگرهای دسترسی / تازه سازی Google با کد خودکار {0} ...

en: Multiple date filters are not supported in filters:
fa: فیلترهای متعدد تاریخ در فیلترها پشتیبانی نمی شوند:

en: Unexpected columns in results: {0}
fa: ستونهای غیرمنتظره در نتایج: {0}

en: Unable to parse query: {0}
fa: تجزیه پرسش امکان پذیر نیست: {0}

en: Don''t know how to substitute {0} {1}
fa: نمی دانید چگونه {0} {1} را جایگزین کنید

en: Substituted {0} -> {1}
fa: جایگزین شده {0} -> {1}

en: Don''t know how to handle aggregation {0}
fa: نمی دانید چگونه می توان جمع را جمع کرد {0}

en: Using DNS SRV requires a FQDN for host
fa: استفاده از DNS SRV برای میزبان به یک FQDN نیاز دارد

en: No database name specified in URI. Monger requires a database to be explicitly configured.
fa: هیچ نام پایگاه داده ای در URI مشخص نشده است. Monger به پیکربندی صریح پایگاه داده احتیاج دارد.

en: Opened new MongoDB connection.
fa: اتصال MongoDB جدید افتتاح شد.

en: Closed MongoDB connection.
fa: اتصال MongoDB بسته است.

en: fetch-next-page w/ URI
fa: واکشی صفحه بعدی w / URI

en: Error running query.
fa: خطا در اجرای درخواست.

en: Client connection closed, no query-id found, can't cancel query
fa: اتصال مشتری بسته شده است ، هیچ شناسه پرسشی یافت نشد ، نمی تواند درخواست را لغو کند

en: Error canceling query with ID {0}
fa: خطا در لغو درخواست با شناسه {0}

en: Error executing query
fa: خطا در اجرای سeryال

en: Failed to fetch materialized views for this database
fa: بازدیدهای مادی برای این پایگاه داده واکشی نشد

note: if there's still not a Card, throw an Exception!
en: Invalid Alert: Alert does not have a Card associated with it
fa: هشدار نامعتبر: هشدار کارت مرتبط با آن ندارد

en: Error determining whether Database supports nested queries
fa: خطا در تعیین اینکه آیا پایگاه داده از نمایش داده های تو در تو پشتیبانی می کند یا خیر

en: Invalid query params: could not determine slug for parameter with ID {0}
fa: پارامهای جستجوی نامعتبر: نمی توان حلزون حرکت برای پارامتر با شناسه {0} را تعیین کرد

en: Cannot search for values: {0} is not an enabled parameter.
fa: نمی توان مقادیر را جستجو کرد: {0} یک پارامتر فعال نیست.

en: You can''t specify a value for {0} if it's already set in the JWT.
fa: اگر این مقدار در {0} از قبل در JWT تنظیم شده باشد ، نمی توانید مقداری تعیین کنید.

en: Error compiling HoneySQL form
fa: خطا در تنظیم فرم HoneySQL

en: Not a valid Database/Database ID/JDBC spec
fa: مشخصات پایگاه داده / شناسه پایگاه داده / JDBC معتبر نیست

en: You don''t have any cards yet.
fa: شما هنوز هیچ کارتی ندارید.

en: Here are your {0} most recent cards:
fa: در اینجا {0} کارتهای اخیر شما وجود دارد:

en: value must be a map with the keys `{0}`, `{1}`, `{2}`, and `{3}`.
fa: مقدار باید یک نقشه با کلیدهای "{0}" ، "{1}" ، "{2}" و "{3}" باشد.

en: Not creating proxy JDBC driver for class {0} -- original driver was loaded by system ClassLoader
fa: درایور پروکسی JDBC برای کلاس {0} ایجاد نمی شود - درایور اصلی توسط سیستم ClassLoader بارگیری شده است

en: Query took {0} to run; minimum for cache eligibility is {1}
fa: پرس و جو برای اجرا {0} طول کشید. حداقل صلاحیت حافظه پنهان {1} است

en: Cannot resolve joined field due to ambiguous joins: table {0} (ID {1}) joined multiple times. You need to wrap field references in explicit :joined-field clauses.
fa: به دلیل پیوستن های مبهم نمی توان قسمت پیوست را حل کرد: جدول {0} (ID {1}) چندین بار پیوست. شما باید منابع فیلد را در بندهای صریح و پیوسته بپیچید.

en: I don''t know how to `overflow stack`. Here''s what I can do: `help`, `list`, `show`
fa: من نمی دانم چگونه "پشته را سرریز کنم". این چیزی است که من می توانم انجام دهم: "help" ، "list" ، "show"

en: Test setting - this only shows up in dev (1)
fa: تنظیم تست - این فقط در برنامه dev (1) نشان داده می شود

en: Test setting - this only shows up in dev (2)
fa: تنظیم تست - این فقط در برنامه dev نشان داده می شود (2)

en: Test setting - this only shows up in dev (3)
fa: تنظیم تست - این فقط در برنامه dev (3) نشان داده می شود

en: Test setting - this only shows up in dev (4)
fa: تنظیم تست - این فقط در برنامه dev (4) نشان داده می شود

en: Test setting - with i18n
fa: تنظیم تست - با i18n

en: This is a sample sensitive Setting.
fa: این یک تنظیم حساس به نمونه است.

en: WOW
fa: وای

[ctx: This is a new information message on the new pulse creation page.]
en: Pulses are being phased out
fa: ضربان ها به تدریج خارج می شوند

[ctx: An info message letting you know you can create dashboard subscriptions instead of pulses.]
en: You can now set up {0} instead. We'll remove Pulses in a future release, and help you migrate any that you still have.
fa: به جای آن می توانید {0} را تنظیم کنید. ما در نسخه بعدی Pulses را حذف خواهیم کرد و به شما کمک می کنیم هر آنچه را که هنوز دارید حمل کنید.

en: dashboard subscriptions
fa: اشتراک داشبورد

en: {0} charts in your subscription won't look the same as in your dashboard. {1}
fa: {0} نمودارهای اشتراک شما همانند داشبورد شما به نظر نمی رسند. {1}

en: minutes past the hour
fa: دقیقه گذشته از ساعت

en: Email sent
fa: ایمیل ارسال شد

en: Add data to share this dashboard
fa: داده ها را برای اشتراک این داشبورد اضافه کنید

en: Dashboard subscriptions
fa: اشتراک داشبورد

en: Text as a ISO-8601 timestamp
fa: متن را به عنوان مهر زمان ISO-8601 ارسال کنید

en: Text as a ISO-8601 time
fa: متن را به صورت ISO-8601 ارسال کنید

en: Text as a ISO-8601 date
fa: به عنوان تاریخ ISO-8601 پیامک کنید

en: UNIX Timestamp (Microseconds)
fa: مهر زمان UNIX (میکروثانیه)

en: Pulses are being phased out
fa: ضربان ها به تدریج خارج می شوند

en: You can now set up {0} instead. We'll remove Pulses in a future release, and help you migrate any that you still have.
fa: به جای آن می توانید {0} را تنظیم کنید. ما در نسخه بعدی Pulses را حذف خواهیم کرد و به شما کمک می کنیم هر آنچه را که هنوز دارید حمل کنید.

en: File format
fa: فرمت فایل

en: Questions to attach
fa: س Quesالاتی برای پیوست کردن

en: Delete this subscription to {0}?
fa: این اشتراک در {0} حذف شود؟

en: {0} charts in your subscription won't look the same as in your dashboard. {1}.
fa: {0} نمودارهای اشتراک شما همانند داشبورد شما به نظر نمی رسند. {1}

en: Fields to use for the table {0}
fa: قسمتهای مورد استفاده برای جدول {0}

en: rows
fa: ردیف ها

en: columns
fa: ستون ها

en: values
fa: ارزش های

en: Error normalizing form.
fa: خطا در عادی سازی فرم.

en: Error canonicalizing query
fa: خطا در قانونی کردن درخواست

en: Error performing whole query transformations
fa: خطا در انجام کل تحولات پرس و جو

en: Error normalizing query
fa: خطا در عادی سازی درخواست

en: Sandbox Cards can''t return columns that aren't present in the Table they are sandboxing.
fa: کارتهای Sandbox نمی توانند ستونهایی را که در جدول موجود نیستند ، برگردانند.

en: Sandbox Cards can''t return columns that have different types than the Table they are sandboxing.
fa: کارتهای Sandbox نمیتوانند ستونهایی را که انواع مختلفی نسبت به جدول موجود در جعبه شن و ماسه دارند ، برگردانند.

en: Cannot update Card: Card is used for Sandboxing, and updates would violate sandbox rules.
fa: کارت به روز نمی شود: کارت برای Sandboxing استفاده می شود و به روزرسانی قوانین Sandbox را نقض می کند.

en: You cannot change the Table ID of a GTAP once it has been created.
fa: نمی توانید شناسه جدول یک GTAP را ایجاد کنید.

en: `database` is required for all queries.
fa: `پایگاه داده` برای همه درخواست ها لازم است.

en: ERROR {0}
fa: خطا {0}

en: copied {0} instances.
fa: {0} نمونه را کپی کرد.

en: Copying instances of {0}...
fa: کپی کردن موارد از {0} ...

en: Error copying instances of {0}
fa: خطا در کپی کردن نمونه های {0}

en: Temporarily disabling DB constraints...
fa: غیرفعال کردن موقت محدودیت های DB ...

en: Re-enabling DB constraints...
fa: فعال کردن مجدد محدودیت های DB ...

en: Setting Postgres sequence ids to proper values...
fa: تنظیم شناسه های توالی Postgres بر روی مقادیر مناسب ...

note: make sure the source database is up-do-date
en: Set up {0} source database and run migrations...
fa: {0} پایگاه داده منبع را تنظیم کنید و مهاجرت ها را اجرا کنید ...

note: make sure the dest DB is up-to-date don't need or want to run data migrations in the target DB, since the data is already migrated appropriately
en: Set up {0} target database and run migrations...
fa: {0} پایگاه داده هدف را تنظیم کرده و مهاجرت ها را اجرا کنید ...

note: make sure target DB is empty
en: Testing if target {0} database is already populated...
fa: در حال آزمایش اگر پایگاه داده هدف {0} از قبل پر شده باشد ...

en: Unsupported application database type: {0} is not currently supported.
fa: نوع پایگاه داده پشتیبانی نشده از برنامه: {0} در حال حاضر پشتیبانی نمی شود.

en: Check the value of MB_DB_CONNECTION_URI.
fa: مقدار MB_DB_CONNECTION_URI را بررسی کنید.

en: Driver {0} does not support {1}
fa: درایور {0} از {1} پشتیبانی نمی کند

en: No magnitude known for {0}
fa: بزرگی برای {0} مشخص نیست

en: Error resolving source query
fa: خطا در حل پرس و جو منبع

en: Have your email configured for you.
fa: ایمیل خود را برای شما پیکربندی کنید.

en: Have your server maintained for you.
fa: از سرور خود استفاده کنید.

en: Want to have upgrades taken care of for you?
fa: آیا می خواهید از نسخه های به روز شده مراقبت کنید؟

en: Migrate to Metabase Cloud.
fa: به ابر پایگاه داده مهاجرت کنید.

en: Manage Metabase Cloud
fa: مدیریت ابر پایگاه داده

en: Show totals
fa: نمایش کل

en: Sort order
fa: ترتیب را مرتب کنید

en: See options…
fa: مشاهده گزینه ها

en: This database does not support pivot tables.
fa: این پایگاه داده از جداول محوری پشتیبانی نمی کند.

en: Invalid GeoJSON file location: must either start with http:// or https:// or be a relative path to a file on the classpath.
fa: مکان پرونده GeoJSON نامعتبر است: یا باید با http: // یا https: // شروع شود یا مسیر نسبی یک فایل در مسیر class باشد.

en: URLs referring to hosts that supply internal hosting metadata are prohibited.
fa: URL هایی که به میزبان هایی که فراداده میزبانی داخلی را ارائه می دهند ممنوع است.

en: Invalid custom GeoJSON.
fa: GeoJSON سفارشی نامعتبر است.

en: Invalid {0}: specified breakout at index {1}, but we only have {2} breakouts
fa: {0} نامعتبر: برک آوت مشخص شده در فهرست {1} ، اما ما فقط {2} برک آوت داریم

en: Error generating pivot queries
fa: خطا در ایجاد نمایشگرهای محوری

en: Sync Administrator group
fa: گروه مدیر همگام سازی

en: Set filter values for when this gets sent
fa: مقادیر فیلتر را برای زمانی که این مورد ارسال می شود تنظیم کنید

en: Delete the {0} database?
fa: پایگاه داده {0} حذف شود؟

en: Restoring the sample dataset...
fa: بازیابی مجموعه داده نمونه ...

en: No semantic type
fa: نوع معنایی ندارد

en: Select a semantic type
fa: نوع معنایی را انتخاب کنید

en: Cast to a specific data type
fa: ارسال به یک نوع داده خاص

en: Select a conversion
fa: تبدیل را انتخاب کنید

en: Don't cast
fa: انتخاب نکن

en: Something went wrong
fa: مشکلی پیش آمد

en: Choose "Desktop App" as the application type. Name it whatever you'd like.
fa: "Desktop App" را به عنوان نوع برنامه انتخاب کنید. هرچه دوست دارید آن را نامگذاری کنید.

en: Didn't find anything
fa: چیزی پیدا نکرد

en: There weren't any results for your search.
fa: هیچ نتیجه ای برای جستجوی شما وجود نداشت.

en: Checks if a column is null
fa: بررسی می کند که آیا یک ستون پوچ است

en: The column to check.
fa: ستون برای بررسی

en: Checks if a column is empty
fa: خالی بودن یک ستون را بررسی می کند

en: CASE expects 2 arguments or more
fa: CASE انتظار دارد 2 آرگومان یا بیشتر داشته باشد

en: Function {0} expects {1} argument | Function {0} expects {1} arguments
fa[0]: تابع {0} انتظار {1} را دارد

en: Expecting boolean but found {0}
fa: انتظار بولی اما پیدا شد {0}

en: 12:00 PM
fa: ساعت 12:00 عصر

en: Subtotal, Age, Price, Quantity, etc.
fa: جمع کل ، سن ، قیمت ، مقدار و غیره

en: Dropdown
fa: کشویی

en: Select one or more values from a list or search box.
fa: یک یا چند مقدار را از لیست یا جعبه جستجو انتخاب کنید.

en: Exclude one or more specific values.
fa: یک یا چند مقدار خاص را حذف کنید.

en: Match values that contain the entered text.
fa: مقادیری را که حاوی متن وارد شده است مطابقت دهید.

en: Filter out values that contain the entered text.
fa: مقادیر حاوی متن وارد شده را فیلتر کنید.

en: Match values that begin with the entered text.
fa: مقادیری را که با متن وارد شده شروع می شوند مطابقت دهید.

en: Match values that end with the entered text.
fa: مقادیری را که با متن وارد شده به پایان می رسانند مطابقت دهید.

en: Duplicate this question
fa: این سupال را تکرار کنید

en: Saved question in {0}
fa: س Saveال ذخیره شده در {0}

en: Table in {0}
fa: جدول در {0}

en: Segment of
fa: بخش از

en: Metric for
fa: متریک برای

en: {0} in {1}
fa: {0} در {1}

en: Note
fa: توجه داشته باشید

en: charts in your subscription won't look the same as in your dashboard.
fa: نمودارهای اشتراک شما همانند داشبورد شما به نظر نمی رسند.

en: Filter values
fa: مقادیر فیلتر

en: You can customize filter values for each subscription with the Enterprise edition.
fa: می توانید مقادیر فیلتر را برای هر اشتراک با نسخه Enterprise سفارشی کنید.

en: If a dashboard filter has a default value, it’ll be applied when your subscription is sent.
fa: اگر یک فیلتر داشبورد مقدار پیش فرض داشته باشد ، هنگام ارسال اشتراک شما اعمال می شود.

en: and {0} other | and {0} others
fa[0]: و {0} مورد دیگر

en: {0} selections
fa: {0} انتخاب

en: and {0} more filter | and {0} more filters
fa[0]: و {0} فیلتر بیشتر

en: Login History
fa: تاریخچه ورود به سیستم

en: Sync the admin group?
fa: گروه سرپرست همگام سازی شود؟

en: Sandbox Questions can''t return columns that have different types than the Table they are sandboxing.
fa: سboxالات Sandbox نمی تواند ستونهایی را که دارای انواع مختلفی هستند نسبت به جدول موجود در sandbox.

en: Error preprocessing source query when applying GTAP
fa: هنگام استفاده از GTAP خطای پیش پردازش پرس و جو منبع

en: Error running query to determine metadata
fa: خطا در اجرای درخواست برای تعیین فراداده

en: Can't create new SAML user when SAML is not configured
fa: وقتی SAML پیکربندی نشده باشد نمی توان کاربر جدید SAML ایجاد کرد

en: Error compiling SQL: breakout does not have an alias
fa: خطا در جمع آوری SQL: Breakout نام مستعار ندارد

en: Error running query
fa: خطا در اجرای درخواست

en: Unknown aggregation type!
fa: نوع تجمع ناشناخته!

en: No aggregation at index {0}
fa: بدون جمع در شاخص {0}

en: Multiple date filters are not supported.
fa: فیلترهای متعدد تاریخ پشتیبانی نمی شوند.

en: Error checking schema permissions
fa: خطا در بررسی مجوزهای طرحواره

en: Error setting prepared statement fetch direction to FETCH_FORWARD
fa: خطا در تنظیم دستورالعمل واکشی بیانیه آماده شده به FETCH_FORWARD وجود دارد

en: Error setting statement fetch direction to FETCH_FORWARD
fa: خطا در تنظیم جهت واکشی دستور به FETCH_FORWARD

en: You cannot save this Question because you do not have permissions to run its query.
fa: شما نمی توانید این س saveال را ذخیره کنید زیرا مجوز اجرای درخواست آن را ندارید.

en: Authentication endpoint error
fa: خطای نقطه پایانی احراز هویت

en: SSH tunnel can only be established for H2 connections using the TCP protocol
fa: تونل SSH فقط برای اتصالات H2 با استفاده از پروتکل TCP قابل ایجاد است

en: ssh tunnel for database {0} looks closed; marking pool invalid to reopen it
fa: ssh tunnel برای پایگاه داده {0} بسته به نظر می رسد؛ استخر علامت گذاری برای بازگشایی نامعتبر است

en: Query canceled, calling Statement.cancel()
fa: درخواست با تماس با Statement.cancel () لغو شد

en: Select statement did not produce a ResultSet for native query
fa: دستور Select برای پرس و جو بومی ResultSet تولید نکرد

en: We''ve Noticed a New {0} Login, {1}
fa: ما متوجه یک {0} ورود به سیستم جدید ، {1} شده ایم

en: Don''t know how to process event with model {0}
fa: نمی دانید که چگونه رویداد را با مدل {0} پردازش کنید

en: Failed to process activity event {0}
fa: پردازش رویداد فعالیت انجام نشد {0}

en: Error sending ''login from new device'' notification email
fa: خطا در ارسال ایمیل اعلان "ورود به سیستم از دستگاه جدید"

en: You can''t update a LoginHistory after it has been created.
fa: بعد از ایجاد LoginHistory نمی توانید آن را به روز کنید.

en: Don''t know how to wrap Field ID.
fa: نحوه بسته بندی شناسه Field را نمی دانید.

en: Setting {0} already registered in {1}
fa: تنظیم {0} قبلاً در {1} ثبت شده است

en: Controls how often the heartbeats are sent when an SSH tunnel is established (in seconds).
fa: تعداد دفعات ارسال ضربان قلب هنگام ایجاد تونل SSH (در چند ثانیه) را کنترل می کند.

en: Controls the fetch size used for Redshift queries (in PreparedStatement), via defaultRowFetchSize.
fa: اندازه واکشی مورد استفاده برای س quالات Redshift (در PreparedStatement) را از طریق defaultRowFetchSize کنترل می کند.

en: Cannot find matching FK Table ID for FK Field {0}
fa: شناسه جدول FK منطبق با FK Field پیدا نمی شود {0}

note: if for some reason `optimize-filter` doesn't return an optimized filter clause, log and error and use the original. `can-optimize-filter?` shouldn't have said we could optimize this filter in the first place
en: Error optimizing temporal filter clause
fa: خطا در بهینه سازی بند فیلتر زمانی

en: Error resolving Fields in query
fa: خطا در حل زمینه ها در درخواست

en: Cannot resolve joined field due to ambiguous joins: table {0} (ID {1}) joined multiple times. You need to specify an explicit `:join-alias` in the field reference.
fa: به دلیل پیوستنهای مبهم نمی توان قسمت پیوست را حل کرد: جدول {0} (شناسه {1}) چندین بار پیوست. شما باید صریحاً `: join-alias` را در مرجع زمینه مشخص کنید.

en: Unsupported temporal bucketing: You can''t bucket a {0} Field by {1}.
fa: سطل زمانی پشتیبانی نشده: نمی توانید یک سطل {0} فیلد تا {1} را سطل کنید.

en: Error processing additional pivot table query
fa: خطا در پردازش درخواست اضافی جدول محوری

en: Invalid cell format
fa: قالب سلول نامعتبر است

en: Enable typeahead search in the Metabase navbar?
fa: جستجوی typeahead را در نوار نامی پایگاه داده فعال کنید؟

en: Login in request is missing device ID information
fa: ورود به درخواست اطلاعات شناسه دستگاه را ندارد

en: Login request is missing user-agent information
fa: درخواست ورود اطلاعات کاربر عامل را از دست داده است

en: Unable to determine login request IP address
fa: تعیین آدرس IP درخواست ورود امکان پذیر نیست

en: Error determining login history for request
fa: خطا در تعیین تاریخچه ورود به سیستم برای درخواست

en: unknown
fa: ناشناس

en: Unknown device type
fa: نوع دستگاه ناشناخته

en: Unknown OS
fa: سیستم عامل ناشناخته

en: Unknown browser
fa: مرورگر ناشناخته

en: Error geocoding IP addresses
fa: خطا در کدگذاری آدرسهای IP

en: Semantic type of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
fa: نوع معنایی {0} از "" {1} "" "به" {2} "تغییر کرده است.

en: Name of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
fa: نام {0} از "" {1} "" "به" {2} "تغییر کرده است.

en: Don''t know how to format a {0} as a human-readable date/time
fa: نمی دانید چگونه قالب {0} را به عنوان تاریخ / زمان قابل خواندن توسط انسان قالب بندی کنید

en: Valid coercion strategy
fa: استراتژی اجبار معتبر

en: value must be a valid coercion strategy.
fa: مقدار باید یک استراتژی اجبار معتبر باشد.

en: A testing setting
fa: یک تنظیم آزمایش

en: Question name
fa: نام سوال

en: Collection name
fa: نام مجموعه

en: Group membership filter
fa: فیلتر عضویت گروه

en: {0} member | {0} members
fa[0]: {0} عضو

en: {0} person found | {0} people found
fa[0]: {0} نفر پیدا شد

en: Find someone
fa: کسی را پیدا کنید

en: Invite someone
fa: از کسی دعوت کنید

en: here
fa: اینجا

en: {your-client-id}.apps.googleusercontent.com
fa: {your-client-id} .apps.googleusercontent.com

en: Domain
fa: دامنه

en: Add bot integration
fa: ادغام ربات را اضافه کنید

en: Sorry, we were unable to check for updates at this time. Last successful check was
    {0}.
fa: متأسفیم ، در حال حاضر قادر به بررسی به روزرسانی ها نیستیم. آخرین بررسی موفقیت آمیز بود
    {0}

en: Only change this if you know what you're doing!
fa: این را فقط درصورتی تغییر دهید که بدانید چه می کنید!

en: Replace underscores and dashes with spaces
fa: زیر خط ها و خط تیره ها را با فاصله جایگزین کنید

en: Advanced Details (click to download)
fa: جزئیات پیشرفته (برای بارگیری کلیک کنید)

en: Connection Pool Details
fa: جزئیات استخر اتصال

en: Information about active and idle connections for all pools
fa: اطلاعات مربوط به اتصالات فعال و بیکار برای همه استخرها

en: Saved Questions
fa: سوالات ذخیره شده

en: Last edited by
fa: آخرین ویرایش توسط

en: Last edited at
fa: آخرین ویرایش در

en: Need help setting up
fa: برای راه اندازی به کمک نیاز دارید

en: Our docs can help.
fa: اسناد ما می توانند کمک کنند.

en: Docs weren't enough?
fa: اسناد کافی نبودند؟

en: Write us.
fa: برای ما بنویس

en: See more
fa: بیشتر ببین

en: See less
fa: کمتر ببینید

en: Edited {0} by {1}
fa: ویرایش {0} توسط {1}

en: Close sidebar
fa: بستن نوار کناری

en: Add questions
fa: س Addال اضافه کنید

en: Nothing here
fa: هیچ چیز در اینجا

en: Search…
fa: جستجو کردن…

en: Missing exponent
fa: نماینده گم شده است

en: Missing closing quotes
fa: نقل قول های پایانی موجود نیست

en: Bracket identifier in another bracket identifier
fa: شناسه براکت در شناسه براکت دیگر

en: Missing a closing bracket
fa: یک براکت بسته نیست

en: Missing an opening bracket for {0}
fa: براکت باز برای {0} وجود ندارد

en: Missing an opening bracket
fa: یک براکت باز نشده است

en: Invalid character: {0}
fa: نویسه نامعتبر: {0}

en: User ID, Product ID, Event ID, etc.
fa: شناسه کاربر ، شناسه محصول ، شناسه رویداد و غیره

en: Text or Category
fa: متن یا دسته

en: Name, Rating, Description, etc.
fa: نام ، رتبه بندی ، توضیحات و غیره

en: String
fa: رشته

en: Search for a table...
fa: جستجو برای یک جدول ...

en: Expecting a closing parenthesis
fa: انتظار پرانتز بسته شدن

en: Expecting {0} closing parentheses
fa: انتظار {0} پرانتز بسته شدن است

en: Expecting an opening parenthesis
fa: انتظار پرانتز باز

en: Expecting {0} opening parentheses
fa: انتظار {0} پرانتز باز است

en: Expecting an opening parenthesis after function {0}
fa: انتظار یک پرانتز باز بعد از عملکرد {0}

en: Explore results
fa: نتایج را کاوش کنید

en: You can use the value of any column here like this: {{COLUMN}}
fa: در اینجا می توانید از مقدار هر ستونی مانند این استفاده کنید: {{COLUMN}}

en: Link URL
fa: URL لینک

en: Group membership lookup filter. The placeholders '{dn}' and '{uid}' will be replaced by the user''s Distinguished Name and UID, respectively.
fa: فیلتر جستجوی عضویت در گروه. متغیرهای متغیر "dn}" و "{uid}" به ترتیب با نام برجسته و UID کاربر جایگزین می شوند.

en: Error deleting Sandboxes: {0}
fa: خطا در حذف جعبه های شن و ماسه: {0}

en: BEGIN LOAD from {0} with context {1}
fa: شروع بارگیری از {0} با زمینه {1}

en: Finished first pass of load; now performing second pass
fa: اولین بار حمل به پایان رسید اکنون پاس دوم را انجام می دهیم

en: END LOAD from {0} with context {1}
fa: پایان بارگیری از {0} با زمینه {1}

en: ERROR LOAD from {0}: {1}
fa: بارگیری خطا از {0}: {1}

en: BEGIN DUMP to {0} via user {1}
fa: شروع DUMP به {0} از طریق کاربر {1}

en: END DUMP to {0} via user {1}
fa: پایان دادن به DUMP به {0} از طریق کاربر {1}

en: Could not find context for fully qualified card name {0}
fa: زمینه برای نام کارت کاملاً واجد شرایط یافت نشد {0}

en: Could not find context for fully qualified snippet name {0}
fa: زمینه برای نام قطعه کاملاً واجد شرایط یافت نشد {0}

en: Failed to execute query for loaded card "{0}": {1}
fa: درخواست برای کارت بارگذاری شده "{0}" انجام نشد: {1}

en: Cannot connect to database ''{0}'' in order to sync unhidden tables
fa: برای همگام سازی جداول غیر مخفی نمی توان به پایگاه داده "" {0} "متصل شد

en: Can't decrypt app db with MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY
fa: رمزگشایی برنامه db با MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY امکان پذیر نیست

en: Enable the new field-filter operators
fa: اپراتورهای فیلتر فیلد جدید را فعال کنید

en: New field filter operators are not enabled
fa: اپراتورهای فیلتر فیلد جدید فعال نیستند

note: Multiple comma-separated domains is EE-only feature
en: Invalid domain
fa: دامنه نامعتبر است

en: User lookup filter. The placeholder '{login}' will be replaced by the user supplied login.
fa: فیلتر جستجوی کاربر. محل ورود "{login}" با ورود به سیستم کاربر ارائه می شود.

en: Attribute to use for the user''s email. (usually ''mail'', ''email'' or ''userPrincipalName'')
fa: صفتی که برای ایمیل کاربر استفاده می شود. (معمولاً "نامه" ، "ایمیل" یا "userPrincipalName")

en: Search base for groups. Not required for LDAP directories that provide a ''memberOf'' overlay, such as Active Directory. (Will be searched recursively)
fa: پایگاه جستجو برای گروه ها برای فهرستهای LDAP که پوشش "" memberOf "را ارائه می دهند ، مانند Active Directory ، لازم نیست. (بصورت بازگشتی جستجو خواهد شد)

note: you're not allowed to change the `:personal_owner_id` of a Collection! double-check and make sure it's not just the existing value getting passed back in for whatever reason
en: You are not allowed to change the owner of a Personal Collection.
fa: شما مجاز به تغییر مالک مجموعه شخصی نیستید.

en: You are not allowed to change the authority level of a Personal Collection.
fa: شما مجاز به تغییر سطح اختیارات یک مجموعه شخصی نیستید.

note: The checks below should be redundant because the `perms-for-moving` and `perms-for-archiving` functions also check to make sure you're not operating on Personal Collections. But as an extra safety net it doesn't hurt to check here too.
en: You are not allowed to move a Personal Collection.
fa: شما مجاز به انتقال مجموعه شخصی نیستید.

en: You cannot update a CollectionPermissionGraphRevision!
fa: شما نمی توانید CollectionPermissionGraphRevision را به روز کنید!

en: Invalid Field {0} {1}
fa: فیلد نامعتبر {0} {1}

en: Invalid Field {0} {1}: falling back to {2}
fa: فیلد نامعتبر {0} {1}: برگشتن به {2}

en: To make table and field names more human-friendly, Metabase will replace dashes and underscores in them with spaces.
fa: برای ایجاد نام های جداول و زمینه ها برای انسان پسندتر ، Metabase جایگزین خط تیره و زیر خط در آنها را با فاصله می کند.

en: We’ll capitalize each word while at it, so ‘last_visited_at’ will become ‘Last Visited At’.
fa: ما هر کلمه را هنگام استفاده از آن بزرگ می کنیم ، بنابراین "last_visited_at" به "Last Visited At" تبدیل می شود.

note: redefinitions are fine
en: Setting names in would collide: {0} and {1}
fa: تنظیم نام ها با هم برخورد می کنند: {0} و {1}

en: Indicates when Metabase last checked for new versions.
fa: نشان می دهد آخرین زمان بررسی پایگاه داده برای نسخه های جدید.

en: This URL is used for things like creating links in emails, auth redirects,
fa: این URL برای مواردی مانند ایجاد پیوند در ایمیل ، هدایت مجدد خودکار ،

en: and in some embedding scenarios, so changing it could break functionality or get you locked out of this instance.
fa: و در برخی از سناریوهای جاسازی ، بنابراین تغییر آن می تواند عملکرد را از بین ببرد یا شما را از این نمونه قفل کند.

en: When set, enforces the use of session cookies for all users which expire when the browser is closed.
fa: هنگام تنظیم ، استفاده از کوکی های جلسه را برای همه کاربران اعمال می کند که با بسته شدن مرورگر منقضی می شوند.

en: Error parsing paging parameters: {0}
fa: خطا در تجزیه پارامترهای صفحه بندی: {0}

en: Error running sync step
fa: خطا در اجرای مرحله همگام سازی

en: Error in sync step {0}
fa: خطا در مرحله همگام سازی {0}

en: Error fetching version info; setting version-info value to nil
fa: خطا در واکشی اطلاعات نسخه ؛ تنظیم مقدار نسخه اطلاعات به صفر

en: Valid field semantic type
fa: نوع معنایی درست است

en: value must be a valid field semantic type.
fa: مقدار باید از نوع معنایی درست معتبر باشد.

en: Valid field relation type
fa: نوع رابطه درست درست است

en: value must be a valid field relation type.
fa: مقدار باید یک نوع رابطه درست درست باشد.

en: Valid field semantic or relation type
fa: نوع معنایی یا رابطه ای درست معتبر است

en: value must be a valid field semantic or relation type.
fa: مقدار باید یک نوع معنایی یا نوع درست معتبر باشد.

en: Valid field data type (keyword or string)
fa: نوع داده درست (کلمه کلیدی یا رشته) معتبر

en: value must be a valid field data type (keyword or string).
fa: مقدار باید یک نوع داده درست (کلمه کلیدی یا رشته) معتبر باشد.

en: Valid field semantic type (keyword or string)
fa: نوع معنایی درست (کلمه کلیدی یا رشته)

en: value must be a valid field semantic type (keyword or string).
fa: مقدار باید از نوع معنایی درست (کلمه کلیدی یا رشته) باشد.

en: Valid field relation type (keyword or string)
fa: نوع رابطه درست فیلد معتبر (کلمه کلیدی یا رشته)

en: value must be a valid field relation type (keyword or string).
fa: مقدار باید یک نوع رابطه درست درست (کلمه کلیدی یا رشته) باشد.

en: Valid field semantic or relation type (keyword or string)
fa: نوع معنایی یا رابطه ای فیلد معتبر (کلمه کلیدی یا رشته)

en: value must be a valid field semantic or relation type (keyword or string).
fa: مقدار باید از نوع معنایی یا رابطه ای درست (کلمه کلیدی یا رشته) معتبر باشد.

en: value must be a valid coercion strategy (keyword or string).
fa: مقدار باید یک استراتژی اجبار معتبر باشد (کلمه کلیدی یا رشته).

en: password is too common.
fa: رمز عبور بیش از حد معمول است.

en: Enter the token you received from the store
fa: نشانه ای را که از فروشگاه دریافت کرده اید وارد کنید

en: Metabase Cloud keeps your instance up-to-date. You're currently on version {0}. Thanks for being a customer!
fa: Metabase Cloud نمونه شما را به روز نگه می دارد. شما در حال حاضر در نسخه {0} هستید. با تشکر از مشتری بودن شما

en: No successful checks yet.
fa: هنوز هیچ بررسی موفقیت آمیزی وجود ندارد.

en: Invalid custom GeoJSON
fa: GeoJSON سفارشی نامعتبر است

en: Invalid custom GeoJSON: does not contain features
fa: GeoJSON سفارشی نامعتبر: فاقد ویژگی است

en: Invalid custom GeoJSON: feature is misssing properties
fa: GeoJSON سفارشی نامعتبر: ویژگی ویژگی های غلط است

en: Break out by a…
fa: شکستن توسط…

en: Automatic explorations
fa: اکتشافات خودکار

en: Filter by this value
fa: با این مقدار فیلتر کنید

en: GeoJSON URL failed to load
fa: نشانی وب GeoJSON بارگیری نشد

en: Error determining value for parameter: {0}
fa: خطا در تعیین مقدار برای پارامتر: {0}

en: Error building query parameter map: {0}
fa: خطا در ساخت نقشه پارامتر پرس و جو: {0}

en: This is our new {0} driver, which is faster and more reliable.
fa: این درایور جدید ما {0} است که سریعتر و قابل اطمینان تر است.

en: The old driver has been deprecated and will be removed in the next release. If you really
    need to use it, you can select {0} now.
fa: راننده قدیمی منسوخ شده است و در نسخه بعدی حذف می شود. اگر شما واقعا
    باید از آن استفاده کنید ، اکنون می توانید {0} را انتخاب کنید.

en: This driver has been deprecated and will be removed in the next release.
fa: این درایور منسوخ شده است و در نسخه بعدی حذف می شود.

en: We recommend that you upgrade to the new {0} driver, which is faster and more reliable.
fa: توصیه می کنیم درایور جدید {0} را ارتقا دهید که سریعتر و قابل اطمینان تر است.

en: How to upgrade a driver
fa: نحوه ارتقاء درایور

en: New driver
fa: راننده جدید

en: Driver deprecated
fa: راننده منسوخ شد

en: you
fa: شما

en: {0} created this
fa: {0} این را ایجاد کرده است

en: {0} edited this
fa: {0} این را ویرایش کرد

en: Regular
fa: منظم

en: Collection type
fa: نوع مجموعه

en: The contents of Official collections will get a badge by their name and will be more likely to show up in search results.
fa: نام محتویات مجموعه های رسمی با نام آنها دریافت می شود و به احتمال زیاد در نتایج جستجو نشان داده می شود.

en: Official
fa: رسمی

en: Moderation
fa: اعتدال

en: Verify this
fa: این را تأیید کنید

en: {0} verified this
fa: {0} این را تأیید کرد

en: Remove verification
fa: حذف تأیید صحت

en: A moderator
fa: یک تعدیل کننده

en: Cloud
fa: ابر

en: Cloud Settings
fa: تنظیمات ابری

en: Edit details
fa: جزئیات ویرایش

en: History
fa: تاریخ

en: Every field is hidden right now
fa: هر فیلدی در حال حاضر پنهان است

en: Make all sub-collections {0}, too.
fa: همه زیر مجموعه ها را نیز {0} بسازید.

en: Manage your Cloud account, including billing preferences and technical settings about this instance in your Metabase Store account.
fa: حساب Cloud خود را مدیریت کنید ، از جمله ترجیحات صورت حساب و تنظیمات فنی مربوط به این نمونه در حساب فروشگاه Metabase.

en: Go to the Metabase Store
fa: به فروشگاه Metabase بروید

en: Running statement in describe-schema: {0}
fa: اجرای دستور در توصیف طرحواره: {0}

en: Running statement in all-schemas: {0}
fa: اجرای دستور در همه طرحها: {0}

en: Running statement in describe-table: {0}
fa: دستور اجرا در توصیف-جدول: {0}

en: Error parsing JSON setting {0}: {1}
fa: خطا در تجزیه تنظیمات JSON {0}: {1}

en: Plugin ''{0}'' depends on environment variable ''{1}'' being set to something
fa: افزونه '' {0} '' بستگی به این دارد که متغیر محیط '' {1} '' روی چیزی تنظیم شده باشد

en: Down
fa: پایین

en: Up
fa: بالا

en: Approved domains for notifications
fa: دامنه های تأیید شده برای اعلان ها

en: alert
fa: خطا

en: deleted
fa: پاک شده

en: restored
fa: بازگردانی شده

en: Successfully unsubscribed
fa: اشتراک با موفقیت لغو شد

en: updated
fa: بروزرسانی شده

en: Send to Slack now
fa: ارسال به اسلک

en: Slack sent
fa: به اسلک ارسال شد

en: About data permissions
fa: درباره مجوزهای داده

en: Each of your user groups can have a level of access for each of your databases on the tables they contain.
fa: هر یک از گروه های کاربری شما می تواند سطحی از دسترسی به پایگاه های داده شما را در جداول موجود داشته باشد.

en: Users can be members of multiple groups, and are given the {0} level of access for a database or table across all the groups they’re a member of.
fa: کاربران می توانند اعضای چندین گروه باشند و {0} سطح دسترسی برای پایگاه داده یا جدول در تمام گروه هایی که عضو آنها هستند به آنها داده می شود.

en: most permissive
fa: مجاز ترین

en: Unless a user group's access for a given database is set to “block", they’ll be able to view any saved question based on that data if they have access to the collection it’s saved in.
fa: مگر اینکه دسترسی گروه کاربری به پایگاه داده معین "مسدود" باشد ، در صورت دسترسی به مجموعه ای که در آن ذخیره شده است ، می توانند هرگونه سوال ذخیره شده را بر اساس آن داده مشاهده کنند.

en: Access levels
fa: سطوح دسترسی

en: Users can use the visual query builder to ask questions based on all tables in this database. A user group must have Unrestricted access for a database if you want to give them access to the SQL/native query editor.
fa: کاربران می توانند از پرس و جو بصری برای پرسیدن سوالات بر اساس تمام جداول موجود در این پایگاه داده استفاده کنند. اگر می خواهید به ویرایشگر پرس و جو SQL/native دسترسی داشته باشید ، یک گروه کاربر باید دسترسی نامحدود برای پایگاه داده داشته باشد.

en: Granular access
fa: دسترسی دانه ای

en: Restrict user access to specific tables in a database. When you select this option, you’ll be taken to the table-level view of that database to set the access level for each table.
fa: دسترسی کاربران به جداول خاص در پایگاه داده را محدود کنید. وقتی این گزینه را انتخاب می کنید ، به نمای سطح جدول آن پایگاه داده منتقل می شوید تا سطح دسترسی برای هر جدول را تعیین کنید.

en: No self-service access
fa: دسترسی به سلف سرویس وجود ندارد

en: Prevent users from creating new ad hoc queries or questions based on this data, or from seeing this data in the Browse Data screen. Users with this level of access can still see saved questions and charts based on this data in Collections they have access to.
fa: از ایجاد سوالات یا سوالات جدید موقت بر اساس این داده ها یا مشاهده این داده ها در صفحه مرور داده ها جلوگیری کنید. کاربرانی با این سطح دسترسی همچنان می توانند سوالات و نمودارهای ذخیره شده بر اساس این داده ها را در مجموعه هایی که به آنها دسترسی دارند مشاهده کنند.

en: Block
fa: بلاک

en: Ensure users can’t ever see the data from this database regardless of their permissions at the Collection level. Keep in mind that if a user belongs to another group that does have data access, that setting will take precedence, and the user's access will not be blocked.
fa: اطمینان حاصل کنید که کاربران هرگز نمی توانند داده های این پایگاه داده را بدون توجه به مجوزهای آنها در سطح مجموعه مشاهده کنند. به خاطر داشته باشید که اگر کاربری به گروه دیگری تعلق داشته باشد که دسترسی به داده دارند ، این تنظیم اولویت دارد و دسترسی کاربر مسدود نمی شود.

en: Only available in certain Metabase plans.
fa: فقط در برخی از برنامه های Metabase موجود است.

en: Learn more about permissions
fa: درباره مجوزها بیشتر بدانید

en: hours
fa: ساعت ها

en: Error name
fa: نام خطا

en: DB name
fa: نام DB

en: Rerun Selected
fa: اجرای مجدد انتخاب شده است

en: Rerun?
fa: دوباره اجرا شود؟

en: Notifications
fa: اطلاعیه

en: Our team is ready to help you
fa: تیم ما آماده کمک به شما است

en: The old driver has been deprecated and will be removed in the next release. If you really
    need to use it, you can
fa: راننده قدیمی منسوخ شده است و در نسخه بعدی حذف می شود. اگر شما واقعا
    باید از آن استفاده کنید ، می توانید

en: find it here
fa: اینجا پیدا کنید

en: We recommend that you upgrade to the
fa: توصیه می کنیم که به

en: new {0} driver
fa: درایور جدید {0}

en: , which is faster and more reliable.
fa: ، که سریعتر و قابل اطمینان تر است.

en: Daily
fa: روزانه

en: Weekly
fa: هفتگی

en: Monthly
fa: ماهیانه

en: on
fa: روشن

en: Collection is required
fa: جمع آوری مورد نیاز است

en: Cache all question results for
fa: ذخیره همه نتایج س questionال برای

en: subscription
fa: عضویت

en: moved
fa: انتقال یافته

en: {0} hour | {0} hours
fa[0]: {0} ساعت

en: emailed
fa: ایمیل شده

en: sent
fa: ارسال شد

en: {0} email | {0} emails
fa[0]: {0} ایمیل

en: {0} Slack channel | {0} Slack channels
fa[0]: {0} کانال Slack

en: {0} and {1}.
fa: {0} و {1}.

en: just now
fa: همین الان

en: Unsubscribe from all subscriptions / alerts
fa: لغو اشتراک همه اشتراک ها / هشدارها

en: How long to keep question results. By default, Metabase will use the value you supply on the {0}, but if this database has other factors that influence the freshness of data, it could make sense to set a custom duration. You can also choose custom durations on individual questions or dashboards to help improve performance.
fa: تا چه مدت نتایج س questionال را حفظ کرد. به طور پیش فرض ، Metabase از مقداری که در {0} ارائه می کنید استفاده می کند ، اما اگر این پایگاه داده دارای عوامل دیگری باشد که بر تازه بودن داده ها تأثیر می گذارد ، می توان مدت زمان سفارشی را معنا کرد. همچنین می توانید مدت زمان های سفارشی را در سوالات یا داشبورد های جداگانه انتخاب کنید تا به بهبود عملکرد کمک کند.

en: cache settings page
fa: صفحه تنظیمات حافظه پنهان

en: Default result cache duration
fa: مدت زمان پیش فرض کش نتیجه

en: Must be a positive integer value
fa: باید یک عدد صحیح مثبت باشد

en: Official collection
fa: مجموعه رسمی

en: Belongs to an Official collection
fa: متعلق به مجموعه رسمی است

en: {0} removed verification
fa: {0} تأیید را حذف کرد

en: {0} changed status to {1}
fa: {0} وضعیت به {1} تغییر کرد

en: Tools
fa: ابزارها

en: Erroring Questions
fa: سوالات خطا

en: As the creator you can also choose to delete this if it’s no longer relevant to others as well.
fa: به عنوان خالق ، می توانید این مورد را حذف کنید اگر دیگر برای دیگران نیز مناسب نباشد.

en: You’re unsubscribed. Delete this alert as well?
fa: اشتراک شما لغو شده است این هشدار را نیز حذف کنید؟

en: You’re unsubscribed. Delete this subscription as well?
fa: اشتراک شما لغو شده است این اشتراک را نیز حذف کنید؟

en: Delete this subscription?
fa: این اشتراک حذف شود؟

en: Yes, delete this alert
fa: بله، این اخطار رو پاک کن

en: Yes, delete this subscription
fa: بله ، این اشتراک را حذف کنید

en: Keep it around
fa: آن را در اطراف خود نگه دارید

en: I changed my mind
fa: نظرم عوض شد

en: You won’t receive this alert at {0} any more.
fa: دیگر این هشدار را در {0} دریافت نخواهید کرد.

en: You won’t receive this subscription at {0} any more.
fa: دیگر این اشتراک را در {0} دریافت نخواهید کرد.

en: You created this alert on {0}.
fa: شما این هشدار را در {0} ایجاد کرده اید.

en: You created this subscription on {0}.
fa: شما این اشتراک را در {0} ایجاد کردید.

en: It’s currently being sent to {0}.
fa: در حال حاضر به {0} ارسال می شود.

en: Sandboxed
fa: جعبه ماسه ای

en: Curate
fa: دقیق

en: Discard your unsaved changes?
fa: تغییرات ذخیره نشده خود را کنار بگذارید؟

en: If you leave this page now, your changes won't be saved.
fa: اگر اکنون این صفحه را ترک کنید ، تغییرات شما ذخیره نمی شود.

en: Discard changes
fa: لغو تغییرات

en: Select a collection to see its permissions
fa: مجموعه ای را انتخاب کنید تا مجوزهای آن را مشاهده کنید

en: Search for a collection
fa: جستجو برای یک مجموعه

en: Search for a group
fa: جستجو برای یک گروه

en: Collection access
fa: دسترسی به مجموعه

en: Edit dashboard details
fa: ویرایش جزئیات داشبورد

en: More options
fa: گزینه های بیشتر

en: Expecting field but found {0}
fa: میدان مورد انتظار اما یافت شد {0}

en: Recently viewed
fa: به تازگی بازدید شده

en: Segment
fa: سگمنت

en: Metric
fa: متریک

en: Explore paid features
fa: ویژگی های پولی را کاوش کنید

en: This filter needs to be connected to a card.
fa: این فیلتر باید به کارت متصل شود.

en: We'll show the first 10 rows of this table in your Pulse. If you email this, we'll add a file attachment with all columns and up to 2,000 rows.
fa: ما 10 ردیف اول این جدول را در نبض شما نشان می دهیم. اگر این را ایمیل کنید ، یک پیوست فایل با همه ستون ها و حداکثر 2000 ردیف اضافه می کنیم.

en: Pick columns
fa: ستون ها را انتخاب کنید

en: Segment of {0}
fa: بخش {0}

en: Metric for {0}
fa: معیار برای {0}

en: {0} chart does not support multiple series
fa: نمودار {0} چند سری را پشتیبانی نمی کند

en: And {0} more
fa: و {0} دیگر

en: Others
fa: دیگران

en: {0} alert recipients
fa: {0} گیرندگان هشدار

en: {0} recipients
fa: {0} گیرندگان

en: This alert will no longer be {0}.
fa: این هشدار دیگر {0} نخواهد بود.

en: This dashboard will no longer be {0}.
fa: این داشبورد دیگر {0} نخواهد بود.

en: Unsubscribe {0} from all subscriptions and alerts?
fa: اشتراک {0} را از همه اشتراک ها و هشدارها لغو کنید؟

en: This will delete any dashboard subscriptions or alerts {0} has created, and remove them as a recipient from any other subscriptions or alerts.
fa: با این کار هرگونه اشتراک داشبورد یا هشدارهایی که {0} ایجاد کرده است حذف می شود و به عنوان گیرنده از سایر اشتراک ها یا هشدارها حذف می شود.

en: This does not affect email distribution lists that are managed outside of Metabase.
fa: این بر لیست های توزیع ایمیل که در خارج از Metabase مدیریت می شوند تأثیر نمی گذارد.

en: Team members
fa: اعضا تیم

en: Items
fa: موارد

en: Downloads
fa: دانلودها

en: Subscriptions & Alerts
fa: عضویت‌ها و اخطارها

en: Filter by question name
fa: فیلتر بر اساس نام سوال

en: Filter by dashboard name
fa: براساس نام داشبورد فیلتر کنید

en: Unsubscribe successful
fa: لغو اشتراک با موفقیت انجام شد

en: Alerts
fa: اخطارها

en: Use default
fa: استفاده از پیش‌فرض

en: Use instance default (TTL)
fa: استفاده از پیش فرض نمونه (TTL)

en: Not seeing something listed here?
fa: چیزی را که در اینجا ذکر شده مشاهده نمی کنید؟

en: It’s possible you may also receive emails from Metabase if you’re a member of an email distribution list, like “team@mycompany.com” and that list is used as the recipient for an alert or dashboard subscription instead of your individual email.
fa: اگر عضو یک لیست توزیع ایمیل هستید ، مانند "team@mycompany.com" ، ممکن است ایمیل هایی از Metabase دریافت کنید و این لیست به عنوان ایمیل دریافت کننده هشدار یا داشبورد به جای ایمیل شخصی شما استفاده می شود.

en: Hopefully they’ll be able to help you out!
fa: امیدوارم بتوانند به شما کمک کنند!

en: your instance administrator
fa: سرپرست نمونه شما

en: Metabase doesn’t manage those lists, so we’d recommend contacting {0}.
fa: Metabase این لیست ها را مدیریت نمی کند ، بنابراین توصیه می کنیم با {0} تماس بگیرید.

en: Created by you
fa: ایجاد شده توسط شما

en: Created by {0}
fa: ایجاد شده توسط {0}

en: Created
fa: ایجاد شده

en:  on {0}
fa:  در {0}

en: You receive or created these
fa: شما اینها را دریافت کرده یا ایجاد کرده اید

en: Not seeing one here?
fa: اینجا را نمی بینید؟

en: If you subscribe or are added to dashboard subscriptions or alerts you’ll be able to manage those here.
fa: در صورت مشترک شدن یا اضافه شدن به اشتراک داشبورد یا هشدارها ، می توانید آن ها را در اینجا مدیریت کنید.

en: Confirm you want to unsubscribe
fa: تأیید کنید که می خواهید اشتراک را لغو کنید

en: Depending on your organization’s permissions you might need to ask a moderator to be re-added in the future.
fa: بسته به مجوزهای سازمان شما ، ممکن است لازم باشد در آینده مجدداً از ناظر درخواست کنید.

en: You’ll stop receiving this alert from now on.
fa: از این پس دریافت این هشدار را متوقف خواهید کرد.

en: You’ll stop receiving this subscription from now on.
fa: از این پس دریافت این اشتراک را متوقف خواهید کرد.

en: Unrestricted
fa: بدون محدودیت

en: Granular
fa: دانه ای

en: No self-service
fa: بدون سلف سرویس

en: Native query editor access requires full data access.
fa: دسترسی ویرایشگر پرس و جو بومی نیاز به دسترسی کامل به داده دارد.

en: Select a database to see group permissions
fa: برای مشاهده مجوزهای گروه ، پایگاه داده را انتخاب کنید

en: Allow native query editing?
fa: اجازه ویرایش پرس و جو بومی را می دهید؟

en: Select a group to see its data permissions
fa: گروهی را برای مشاهده مجوزهای داده خود انتخاب کنید

en: Search for a database
fa: جستجوی پایگاه داده

en: Select a table to set more specific permissions
fa: برای تنظیم مجوزهای خاص ، جدولی را انتخاب کنید

en: Search for a table
fa: یک میز را جستجو کنید

en: Data access
fa: دسترسی به داده ها

en: Native query editing
fa: ویرایش پرس و جو بومی

en: The Administrators group is special, and always has Unrestricted access.
fa: گروه Administrators خاص است و همیشه دسترسی نامحدود دارد.

en: Permissions for
fa: مجوز برای

en: Table name
fa: نام جدول

en: Schema name
fa: نام طرح

en: Search for a schema
fa: یک طرحواره را جستجو کنید

en: Permissions for the
fa: مجوز برای

en: {0} person | {0} people
fa[0]: {0} نفر

en: Cache results for
fa: نتایج کش برای

en: Permission help
fa: مجوز کمک

en: Previous results
fa: نتایج قبلی

en: Pick a column...
fa: انتخاب ستون ...

en: Allowed email address domain(s) for new DashboardSubscriptions and Alerts. Does not affect existing subscriptions.
fa: دامنه (های) آدرس ایمیل مجاز برای DashboardSubscriptions و Alerts. بر اشتراک های موجود تأثیر نمی گذارد.

en: Invalid email address: {0}
fa: آدرس ایمیل نامعتبر: {0}

en: You cannot create new subscriptions for the domain {0}. Allowed domains are: {1}
fa: نمی توانید اشتراک جدیدی برای دامنه {0} ایجاد کنید. دامنه های مجاز عبارتند از: {1}

en: This API endpoint is only enabled if you have a premium token with the {0} feature.
fa: این نقطه پایانی API فقط در صورتی فعال می شود که دارای نشان برتر با ویژگی {0} باشید.

en: Error compiling audit query: {0}
fa: خطا در تنظیم پرسش حسابرسی: {0}

en: Error running audit query: {0}
fa: خطا در اجرای عبارت حسابرسی: {0}

en: Error parsing Pulse parameters: {0}
fa: خطا در تجزیه پارامترهای نبض: {0}

note: TODO -- come up with a better error message.
en: Blocked: you are not allowed to run queries against Database {0}.
fa: مسدود شده است: شما مجاز نیستید درخواستهای مربوط به پایگاه داده {0} را اجرا کنید.

en: BigQueryException executing query
fa: BigQueryException در حال اجرا پرس و جو

en: SSL must be enabled to use Kerberos authentication
fa: برای استفاده از احراز هویت Kerberos ، SSL باید فعال باشد

en: Cannot parse permissions graph because it is invalid: {0}
fa: نمی توان نمودار مجوزها را تجزیه کرد زیرا نامعتبر است: {0}

en: Hash of database {0} details changed; marking pool invalid to reopen it
fa: جزئیات هش پایگاه داده {0} تغییر کرد ؛ علامت گذاری استخر برای بازگشایی نامعتبر است

en: Invalid DB permissions: If you have write access for native queries, you must have full data access.
fa: مجوزهای DB نامعتبر: اگر دسترسی به نوشتن برای درخواستهای اصلی را دارید ، باید دسترسی کامل به داده داشته باشید.

en: Error parsing permissions tree {0}
fa: خطا در تجزیه درخت مجوزها {0}

en: collection ID of a dashboard subscription cannot be directly modified
fa: شناسه مجموعه اشتراک داشبورد را نمی توان مستقیماً تغییر داد

en: dashboard ID of a dashboard subscription cannot be modified
fa: شناسه داشبورد اشتراک داشبورد قابل تغییر نیست

en: Javascript resource not found: {0}
fa: منبع جاوا اسکریپت یافت نشد: {0}

en: Found new version for DB: {0}
fa: نسخه جدید برای DB پیدا شد: {0}

en: Admin settings
fa: تنظیمات مدیریت

en: and is built with care by a team from all across this pale blue dot.
fa: و با دقت توسط تیمی از سراسر این نقطه آبی کم رنگ ساخته شده است.

en: This is a model now.
fa: این الان یک مدل است.

en: This is a question now.
fa: اکنون این یک سوال است.

en: You're only allowed to email subscriptions to addresses ending in {0}
fa: شما فقط مجاز به ارسال ایمیل اشتراک به آدرس هایی هستید که به {0} ختم می شوند.

en: Primary color
fa: رنگ اولیه

en: The main color used throughout the app for buttons, links, and the default chart color.
fa: رنگ اصلی که در سراسر برنامه برای دکمه‌ها، پیوندها و رنگ نمودار پیش‌فرض استفاده می‌شود.

en: Navigation bar color
fa: رنگ نوار ناوبری

en: The top nav bar of Metabase. Defaults to the Primary Color if not set.
fa: نوار ناوبری بالای Metabase. اگر تنظیم نشده باشد، به طور پیش‌فرض روی رنگ اصلی قرار می‌گیرد.

en: Accent 1
fa: لهجه 1

en: The color of aggregations and breakouts in the graphical query builder.
fa: رنگ تجمیع‌ها و برش‌ها در سازنده پرس و جوی گرافیکی.

en: Accent 2
fa: لهجه 2

en: The color of filters in the query builder and buttons and links in filter widgets.
fa: رنگ فیلترها در سازنده پرس و جو و دکمه ها و پیوندها در ویجت های فیلتر.

en: Additional chart color
fa: رنگ نمودار اضافی

en: Rerun this question
fa: این سوال را دوباره اجرا کنید

en: Syncing database…
fa: در حال همگام سازی پایگاه داده…

en: Add this model to a dashboard
fa: این مدل را به داشبورد اضافه کنید

en: Project ID to be used for authentication. You can omit this field if you are only querying datasets owned by your organization.
fa: شناسه پروژه برای احراز هویت استفاده می شود. اگر فقط مجموعه داده های متعلق به سازمان خود را پرس و جو می کنید، می توانید این فیلد را حذف کنید.

en: Make sure to leave out the Project ID prefix in "project_name:dataset_id" and only enter “dataset_id”
fa: حتماً پیشوند ID پروژه را در «project_name:dataset_id» حذف نکنید و فقط «dataset_id» را وارد کنید.

en: Service account JSON file
fa: فایل JSON حساب سرویس

en: This JSON file contains the credentials Metabase needs to read and query your dataset.
fa: این فایل JSON حاوی اعتبارنامه‌هایی است که پایگاه داده برای خواندن و پرس و جوی مجموعه داده شما نیاز دارد.

en: Rerun queries for simple explorations
fa: پرس و جوها را برای کاوش های ساده دوباره اجرا کنید

en: We execute the underlying query when you explore data using Summarize or Filter. This is on by default but you can turn it off if performance is slow.
fa: هنگامی که داده‌ها را با استفاده از خلاصه یا فیلتر کاوش می‌کنید، پرس‌وجو اساسی را اجرا می‌کنیم. این به طور پیش فرض روشن است، اما اگر عملکرد کند است، می توانید آن را خاموش کنید.

en: Choose when syncs and scans happen
fa: زمان انجام همگام‌سازی و اسکن را انتخاب کنید

en: By default, Metabase does a lightweight hourly sync and an intensive daily scan of field values. If you have a large database, turn this on to make changes.
fa: به‌طور پیش‌فرض، Metabase یک همگام‌سازی ساعتی سبک و اسکن روزانه فشرده مقادیر فیلد را انجام می‌دهد. اگر پایگاه داده بزرگی دارید، برای ایجاد تغییرات، آن را روشن کنید.

en: This enables Metabase to scan for additional field values during syncs allowing smarter behavior, like improved auto-binning on your bar charts.
fa: این امکان را به Metabase می‌دهد تا مقادیر فیلد اضافی را در طول همگام‌سازی‌ها اسکن کند و رفتار هوشمندانه‌تری را امکان‌پذیر می‌کند، مانند بهبود یافته‌سازی خودکار در نمودارهای میله‌ای شما.

en: Company or team name
fa: نام شرکت یا تیم

en: must be different from the email address you used in setup
fa: باید با آدرس ایمیلی که در راه اندازی استفاده کرده اید متفاوت باشد

en: saved a model based on
fa: یک مدل را بر اساس ذخیره کرد

en: saved a model
fa: یک مدل را ذخیره کرد

en: deleted a model
fa: یک مدل را حذف کرد

en: New
fa: جدید

en: SQL query
fa: پرس و جوی SQL

en: Archive this model?
fa: این مدل بایگانی شود؟

en: This model will be removed from any dashboards or pulses using it.
fa: این مدل از هر داشبورد یا پالس با استفاده از آن حذف خواهد شد.

en: Verify this model
fa: این مدل را تایید کنید

en: Verify this question
fa: این سوال را تایید کنید

en: View this
fa: این را مشاهده کنید

en: License and billing
fa: مجوز و صورتحساب

en: License
fa: مجوز

en: New…
fa: جدید…

en: {0} distinct value | {0} distinct values
fa[0]: {0} مقدار متمایز

en: Getting distinct values...
fa: دریافت ارزش های متمایز ...

en: You don’t have permission to see this question’s columns.
fa: شما اجازه دیدن ستون های این سوال را ندارید.

en: Use an SSH-tunnel
fa: از یک تونل SSH استفاده کنید

en: We suggest you leave this off unless you plan on doing a lot of manual timezone casting with this data.
fa: پیشنهاد می‌کنیم این کار را کنار بگذارید، مگر اینکه بخواهید با این داده‌ها پخش دستی منطقه زمانی زیادی انجام دهید.

en: This can be useful for auditing and debugging, but prevents BigQuery from caching results and may increase your costs.
fa: این می‌تواند برای ممیزی و اشکال‌زدایی مفید باشد، اما از ذخیره‌سازی نتایج BigQuery جلوگیری می‌کند و ممکن است هزینه‌های شما را افزایش دهد.

en: Connect using DNS SRV
fa: با استفاده از DNS SRV متصل شوید

en: If you're connecting to an Atlas cluster, you might need to turn this on. Note that your provided host must be a fully qualified domain name.
fa: اگر به یک خوشه Atlas متصل می شوید، ممکن است لازم باشد این را روشن کنید. توجه داشته باشید که هاست ارائه شده شما باید یک نام دامنه کاملا واجد شرایط باشد.

en: SSH authentication
fa: احراز هویت SSH

en: If a direct connection to your database isn't possible, you may want to use an SSH tunnel. {0}.
fa: اگر اتصال مستقیم به پایگاه داده شما ممکن نیست، ممکن است بخواهید از یک تونل SSH استفاده کنید. {0}.

en: Display name
fa: نام نمایشی

en: Our {0}
fa: {0} ما

en: Choose what this data will be called in Metabase.
fa: انتخاب کنید که این داده ها در Metabase چه نامیده می شوند.

en: Models
fa: مدل ها

en: Raw Tables
fa: جداول خام

en: Unknown Metric: {0}
fa: متریک ناشناخته: {0}

en: Unknown Segment: {0}
fa: بخش ناشناخته: {0}

en: Unknown Field: {0}
fa: فیلد ناشناخته: {0}

en: Unknown function {0}
fa: تابع ناشناخته {0}

en: Expecting {0} but found function {1} returning {2}
fa: در حال انتظار {0} اما تابع {1} در حال بازگشت {2}

en: Expecting {0} but found {1}
fa: در انتظار {0} اما پیدا شد {1}

en: Unexpected end of input, expecting {0}
fa: پایان غیرمنتظره ورودی، انتظار {0}

en: Expecting {0} but got {1} instead
fa: انتظار {0} بود اما در عوض {1} دریافت کردم

en: Unexpected end of input
fa: پایان ورودی غیرمنتظره

en: Unexpected operator {0}
fa: عملگر غیرمنتظره {0}

en: modified question's series
fa: سری سوالات اصلاح شده

en: added series to a question
fa: سری به یک سوال اضافه کرد

en: removed series from a question
fa: سریال حذف شده از یک سوال

en: moved this to {0}
fa: این را به {0} منتقل کرد

en: renamed this to "{0}"
fa: این را به "{0}" تغییر نام داد

en: added a description
fa: توضیحات اضافه کرد

en: changed the description
fa: توضیحات را تغییر داد

en: archived this
fa: این را بایگانی کرد

en: unarchived this
fa: این را از آرشیو خارج کرد

en: turned this into a model
fa: این را به یک مدل تبدیل کرد

en: changed this from a model to a saved question
fa: این را از یک مدل به یک سوال ذخیره شده تغییر داد

en: edited the question
fa: سوال را ویرایش کرد

en: changed the display from {0} to {1}
fa: نمایشگر را از {0} به {1} تغییر داد

en: changed the visualization settings
fa: تنظیمات تجسم را تغییر داد

en: added a card | added {0} cards
fa[0]: یک کارت اضافه کرد

en: rearranged the cards
fa: کارت ها را دوباره مرتب کرد

en: removed a card | removed {0} cards
fa[0]: یک کارت حذف کرد

en: created this
fa: این را ایجاد کرد

en: reverted to an earlier revision
fa: به ویرایش قبلی برگردانده شد

en: Dataset
fa: مجموعه داده

en: You're only allowed to email pulses to addresses ending in {0}
fa: شما فقط مجاز به ارسال پالس به آدرس هایی هستید که به {0} ختم می شوند.

en: Reaches the goal line
fa: به خط دروازه می رسد

en: You're only allowed to email alerts to addresses ending in {0}
fa: شما فقط مجاز به ارسال هشدار از طریق ایمیل به آدرس هایی هستید که به {0} ختم می شوند.

en: Query
fa: پرس و جو

en: Metadata
fa: فراداده

en: Search for some data…
fa: جستجو برای برخی از داده ها…

en: Search for a model…
fa: جستجوی مدل…

en: Search for a question…
fa: جستجوی سوال…

en: Search for a table…
fa: جستجو برای جدول…

en: All data
fa: همه داده ها

en: The best starting place for new questions.
fa: بهترین مکان برای شروع سوالات جدید.

en: Raw Data
fa: داده های خام

en: Unaltered tables in connected databases.
fa: جداول بدون تغییر در پایگاه های داده متصل

en: Use any question’s results to start a new question.
fa: از نتایج هر سوالی برای شروع یک سوال جدید استفاده کنید.

en: Turn this into a model
fa: این را به یک مدل تبدیل کنید

en: Let you update column descriptions and customize metadata to create
    great starting points for exploration.
fa: به شما اجازه می‌دهد توضیحات ستون‌ها را به‌روزرسانی کنید و ابرداده‌ها را برای ایجاد سفارشی کنید
    نقطه شروع عالی برای اکتشاف

en: Show up higher in search results and get highlighted when other
    users start new questions to promote reuse.
fa: در نتایج جستجو بالاتر نشان داده شوید و در موارد دیگر برجسته شوید
    کاربران سؤالات جدیدی را برای ترویج استفاده مجدد شروع می کنند.

en: Live in collections to keep them separate from messy database
    schemas.
fa: در مجموعه ها زندگی کنید تا آنها را از پایگاه داده کثیف جدا نگه دارید
    طرحواره ها

en: Duplicate this model
fa: این مدل را کپی کنید

en: It's okay to play around with models
fa: اشکالی ندارد که با مدل ها بازی کنید

en: You won't make any permanent changes to them unless you edit their query definition.
fa: شما هیچ تغییر دائمی در آنها ایجاد نمی کنید مگر اینکه تعریف درخواست آنها را ویرایش کنید.

en: Pick a question or a model
fa: یک سوال یا یک مدل را انتخاب کنید

en: Pick a different question or a model
fa: سوال یا مدل متفاوتی را انتخاب کنید

en: Model #{0}
fa: مدل شماره {0}

en: Model in {0}
fa: مدل در {0}

en: Display as
fa: نمایش به عنوان

en: Error contents
fa: محتویات خطا

en: Restoring the sample database...
fa: بازیابی پایگاه داده نمونه...

en: Bring the sample database back
fa: پایگاه داده نمونه را برگردانید

en: Timezone
fa: منطقه زمانی

en: Earliest date
fa: اولین تاریخ

en: Latest date
fa: آخرین تاریخ

en: Hide advanced options
fa: گزینه های پیشرفته را مخفی کنید

en: Show advanced options
fa: نمایش گزینه های پیشرفته

en: Loading
fa: بارگذاری

en: Load more
fa: بارگذاری بیشتر

en: Table and details views
fa: نماهای جدول و جزئیات

en: Detail views only
fa: فقط نمایش جزئیات

en: It’s optional, but oh, so helpful
fa: این اختیاری است، اما اوه، بسیار مفید است

en: Database column this maps to
fa: ستون پایگاه داده این نقشه به

en: Column type
fa: نوع ستون

en: This column should appear in…
fa: این ستون باید در …

en: Run selection
fa: انتخاب را اجرا کنید

en: Save as snippet
fa: ذخیره به عنوان قطعه

en: empty
fa: خالی

en: not empty
fa: خالی نیست

en: Edit model
fa: مدل را ویرایش کنید

en: (required)
fa: (ضروری)

en: This model is archived and shouldn't be used.
fa: این مدل بایگانی شده است و نباید استفاده شود.

en: Remove database
fa: حذف پایگاه داده

en: Search for a database…
fa: جستجو برای پایگاه داده…

en: Didn’t find anything
fa: چیزی پیدا نکرد

en: Don’t see your database? Check out our {0} page to see if it’s available for self-hosting.
fa: پایگاه داده خود را نمی بینید؟ صفحه {0} ما را بررسی کنید تا ببینید آیا برای خود میزبانی در دسترس است یا خیر.

en: Community Drivers
fa: رانندگان جامعه

en: Show less options
fa: نمایش گزینه های کمتر

en: Show more options
fa: نمایش گزینه های بیشتر

en: Search for a special type
fa: یک نوع خاص را جستجو کنید

en: Model management
fa: مدیریت مدل

en: Edit query definition
fa: ویرایش تعریف پرس و جو

en: Customize metadata
fa: سفارشی کردن متادیتا

en: Turn back into a saved question
fa: به یک سوال ذخیره شده برگردید

en: Select none
fa: هیچ کدام را انتخاب نکنید

en: Select all
fa: انتخاب همه

en: By default "Site Url" is used in notification links, but can be overridden.
fa: به‌طور پیش‌فرض «آدرس سایت» در پیوندهای اعلان استفاده می‌شود، اما می‌توان آن را لغو کرد.

en: Error preprocessing source query when applying GTAP: {0}
fa: خطا در پیش پردازش درخواست منبع هنگام اعمال GTAP: {0}

en: Exception caught in :bigquery-cloud-sdk can-connect?
fa: استثنا در :bigquery-cloud-sdk can-connect؟

en: DB {0} had hardcoded dataset-id; changing to an inclusion pattern and updating table schemas
fa: DB {0} شناسه مجموعه داده هاردکد شده داشت. تغییر به الگوی گنجاندن و به روز رسانی طرحواره های جدول

en: Unique identifier to be used in Snowplow analytics, to identify this instance of Metabase.
fa: شناسه منحصر به فرد برای استفاده در تجزیه و تحلیل Snowplow، برای شناسایی این نمونه از Metabase.

en: This is a public setting since some analytics events are sent prior to initial setup.
fa: این یک تنظیم عمومی است زیرا برخی رویدادهای تحلیلی قبل از راه اندازی اولیه ارسال می شوند.

en: Boolean indicating whether a Snowplow collector is available to receive analytics events.
fa: Boolean نشان می دهد که آیا یک جمع کننده Snowplow برای دریافت رویدادهای تجزیه و تحلیل در دسترس است یا خیر.

en: Should be set via environment variable in Cypress tests or during local development.
fa: باید از طریق متغیر محیطی در تست های سرو یا در طول توسعه محلی تنظیم شود.

en: Boolean indicating whether analytics events are being sent to Snowplow.
fa: Boolean نشان می‌دهد که آیا رویدادهای تحلیلی به Snowplow ارسال می‌شوند یا خیر.

en: True if anonymous tracking is enabled for this instance, and a Snowplow collector is available.
fa: درست است اگر ردیابی ناشناس برای این مثال فعال باشد، و یک جمع‌آورنده برف پاک‌کن در دسترس باشد.

en: The URL of the Snowplow collector to send analytics events to.
fa: URL مجموعه برف پاک کن برای ارسال رویدادهای تجزیه و تحلیل به.

en: Error sending Snowplow analytics event {0}
fa: خطا در ارسال رویداد تجزیه و تحلیل Snowplow {0}

en: The approximate timestamp at which this instance of Metabase was created, for inclusion in analytics.
fa: مهر زمانی تقریبی که در آن این نمونه از Metabase ایجاد شد، برای گنجاندن در تجزیه و تحلیل.

en: Unverified due to edit
fa: به دلیل ویرایش تایید نشد

en: Card {0} does not exist or does not have a valid query.
fa: کارت {0} وجود ندارد یا درخواست معتبری ندارد.

en: You must have data permissions to add a parameter referencing the Table {0}.
fa: برای افزودن پارامتری که به جدول {0} ارجاع می دهد، باید مجوز داده داشته باشید.

en: No matching parameter with slug {0}. Found: {1}
fa: هیچ پارامتر منطبقی با Slug {0} وجود ندارد. یافت شد: {1}

en: Could not invite user because email is not configured.
fa: نمی‌توان کاربر را دعوت کرد زیرا ایمیل پیکربندی نشده است.

en: Does your team use Slack? If so, you can send automated updates via dashboard subscriptions.
fa: آیا تیم شما از Slack استفاده می کند؟ اگر چنین است، می‌توانید به‌روزرسانی‌های خودکار را از طریق اشتراک داشبورد ارسال کنید.

en: invalid token
fa: نشانه نامعتبر

en: Slack channel not found.
fa: کانال شل پیدا نشد.

en: channel not found
fa: کانال پیدا نشد

en: Unrecognized modal: {0}
fa: مدال ناشناخته: {0}

en: Can't decrypt secret value with MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY
fa: نمی توان مقدار مخفی را با MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY رمزگشایی کرد

en: Your database's IP address (e.g. 98.137.149.56) or its domain name (e.g. esc.mydatabase.com).
fa: آدرس IP پایگاه داده شما (به عنوان مثال 98.137.149.56) یا نام دامنه آن (به عنوان مثال esc.mydatabase.com).

en: username
fa: نام کاربری

en: Use a secure connection (SSL)
fa: استفاده از اتصال امن (SSL)

en: Use an SSH tunnel
fa: از یک تونل SSH استفاده کنید

en: Enable this ssh tunnel?
fa: این تونل ssh فعال شود؟

en: SSH tunnel host
fa: میزبان تونل SSH

en: The hostname that you use to connect to connect to SSH tunnels.
fa: نام میزبانی که برای اتصال به تونل های SSH استفاده می کنید.

en: SSH tunnel port
fa: پورت تونل SSH

en: SSH tunnel username
fa: نام کاربری تونل SSH

en: The username you use to login to your SSH tunnel.
fa: نام کاربری که برای ورود به تونل SSH خود استفاده می کنید.

en: SSH tunnel password
fa: رمز عبور تونل SSH

en: SSH private key to connect to the tunnel
fa: کلید خصوصی SSH برای اتصال به تونل

en: Paste the contents of an ssh private key here
fa: محتویات یک کلید خصوصی ssh را در اینجا قرار دهید

en: Passphrase for SSH private key
fa: عبارت عبور برای کلید خصوصی SSH

en: We execute the underlying query when you explore data using Summarize or Filter.
fa: هنگامی که داده‌ها را با استفاده از خلاصه یا فیلتر کاوش می‌کنید، پرس‌وجو اساسی را اجرا می‌کنیم.

en: This is on by default but you can turn it off if performance is slow.
fa: این به طور پیش فرض روشن است، اما اگر عملکرد کند است، می توانید آن را خاموش کنید.

en: This is a lightweight process that checks for updates to this database’s schema.
fa: این یک فرآیند سبک وزن است که به‌روزرسانی‌های طرح این پایگاه داده را بررسی می‌کند.

en: In most cases, you should be fine leaving this set to sync hourly.
fa: در بیشتر موارد، شما باید این مجموعه را به صورت ساعتی همگام کنید.

en: If your database is behind a firewall, you may need to allow connections from our Metabase Cloud IP addresses:
fa: اگر پایگاه داده شما پشت فایروال قرار دارد، ممکن است لازم باشد اتصالات را از آدرس های IP ابری متابیس ما مجاز کنید:

en: Error querying database {0} for current time: {1}
fa: خطا در جستجوی پایگاه داده {0} برای زمان فعلی: {1}

en: Error: multiple values specified for parameter; non-Field Filter parameters can only have one value.
fa: خطا: چندین مقدار مشخص شده برای پارامتر. پارامترهای غیر فیلد فیلتر فقط می توانند یک مقدار داشته باشند.

en: The local path relative to where Metabase is running from. Your string should not include the .mv.db extension.
fa: مسیر محلی نسبت به جایی که Metabase از آنجا اجرا می شود. رشته شما نباید شامل پسوند mv.db باشد.

en: SSL Mode
fa: حالت SSL

en: SSL Root Certificate (PEM)
fa: گواهی ریشه SSL (PEM)

en: Authenticate client certificate?
fa: گواهی مشتری تایید شود؟

en: SSL Client Certificate (PEM)
fa: گواهی مشتری SSL (PEM)

en: SSL Client Key (PKCS-8/DER or PKCS-12)
fa: کلید کلاینت SSL (PKCS-8/DER یا PKCS-12)

en: SSL Client Key Password
fa: رمز عبور کلید کلاینت SSL

en: Unable to substitute parameters: {0}
fa: امکان جایگزینی پارامترها وجود ندارد: {0}

en: Expected native source query to be a string, got: {0}
fa: پرس و جو منبع بومی انتظار می رود که یک رشته باشد، دریافت شد: {0}

en: Expected native source query parameters to be sequential, got: {0}
fa: انتظار می رود پارامترهای پرس و جو منبع بومی متوالی باشند، دریافت شد: {0}

en: No expression named {0} at this level of the query
fa: هیچ عبارتی با نام {0} در این سطح از جستار وجود ندارد

en: Error compiling :field clause: {0}
fa: خطا در کامپایل :فیلد بند: {0}

en: Warning: Driver {0} is using {1}. This method was deprecated in {2} and will be removed in a future release.
fa: هشدار: درایور {0} از {1} استفاده می کند. این روش در {2} منسوخ شد و در نسخه بعدی حذف خواهد شد.

en: Error setting connection to autoCommit false
fa: خطا در تنظیم اتصال به AutoCommit false

en: Error setting prepared statement fetch size to fetch-size
fa: خطا در تنظیم اندازه واکشی بیانیه آماده به Fetch-size

en: Error setting statement fetch size to fetch-size
fa: خطا در تنظیم عبارت fetch size به fetch-size

en: Error executing query: {0}
fa: خطا در اجرای پرس و جو: {0}

en: Local file path
fa: مسیر فایل محلی

en: Uploaded file path
fa: مسیر فایل آپلود شده

en: File path
fa: مسیر فایل

en: Error invoking getter for connection property {0}
fa: خطا در فراخوانی گیرنده برای ویژگی اتصال {0}

en: Only these...
fa: فقط اینها...

en: All except...
fa: همه بجز...

en: Comma separated names of {0} that <strong>should</strong> appear in Metabase
fa: نام‌های جداشده با کاما از {0} که <strong>باید</strong> در Metabase ظاهر شوند

en: You can use patterns like <strong>auth*</strong> to match multiple {0}
fa: می‌توانید از الگوهایی مانند <strong>auth*</strong> برای تطبیق چند {0} استفاده کنید.

en: Comma separated names of {0} that <strong>should NOT</strong> appear in Metabase
fa: نام‌های {0} با کاما از هم جدا شده‌اند که <strong>نباید</strong> در Metabase ظاهر شوند

en: Your Slack connection stopped working
fa: اتصال Slack شما از کار افتاد

en: Client ID for Google Sign-In. If this is set, Google Sign-In is considered to be enabled.
fa: شناسه مشتری برای ورود به سیستم Google. اگر این تنظیم شود، ورود به سیستم Google فعال در نظر گرفته می شود.

en: Invalid Google Sign-In Client ID: must end with ".apps.googleusercontent.com"
fa: شناسه مشتری ورود به سیستم Google نامعتبر: باید به «.apps.googleusercontent.com» ختم شود

en: Invalid Google Sign-In token.
fa: نشانه ورود به سیستم Google نامعتبر است.

en: Google Sign-In token appears to be incorrect.
fa: به نظر می رسد نشانه ورود به سیستم Google نادرست است.

en: Successfully authenticated Google Sign-In token for: {0} {1}
fa: کد ورود به سیستم Google برای: {0} {1} با موفقیت احراز هویت شد

en: Deprecated Slack API token for connecting the Metabase Slack bot.
fa: رمز Slack API برای اتصال ربات Metabase Slack منسوخ شده است.

en: Please use a new Slack app integration instead.
fa: لطفاً به جای آن از یک ادغام برنامه Slack جدید استفاده کنید.

en: Bot user OAuth token for connecting the Metabase Slack app.
fa: توکن کاربر ربات OAuth برای اتصال برنامه Metabase Slack.

en: This should be used for all new Slack integrations starting in Metabase v0.42.0.
fa: این باید برای همه ادغام های Slack جدید که در Metabase نسخه 0.42.0 شروع می شود استفاده شود.

en: Whether the current Slack app token, if set, is valid.
fa: آیا رمز فعلی برنامه Slack، در صورت تنظیم، معتبر است یا خیر.

en: Set to 'false' if a Slack API request returns an auth error.
fa: اگر درخواست Slack API یک خطای احراز هویت را برمی‌گرداند، روی "false" تنظیم کنید.

en: The name of the channel to which Metabase files should be initially uploaded
fa: نام کانالی که فایل های متابیس ابتدا باید در آن آپلود شوند

en: 🔒 Your Slack authorization token is invalid or has been revoked. Please update your integration in Admin Settings -> Slack.
fa: 🔒 توکن مجوز Slack شما نامعتبر است یا لغو شده است. لطفاً ادغام خود را در تنظیمات مدیریت -> Slack به‌روزرسانی کنید.

en: Slack channel named `{0}` is missing!
fa: کانال شل به نام "{0}" وجود ندارد!

en: The channel is used for storing images that are included in dashboard subscriptions.
fa: این کانال برای ذخیره تصاویری که در اشتراک داشبورد گنجانده شده اند استفاده می شود.

en: You do not have curate permissions for this Collection.
fa: شما مجوزهای سرپرستی این مجموعه را ندارید.

en: Dashboard {0} does not have a DashboardCard with ID {1}
fa: داشبورد {0} داشبورد کارت با شناسه {1} ندارد

en: Deleting secret ID {0} from app DB because the owning database ({1}) is being deleted
fa: در حال حذف شناسه مخفی {0} از برنامه DB زیرا پایگاه داده مالک ({1}) در حال حذف است

en: Invalid value for Field column {0}: {1} is not a descendant of any of these types: {2}
fa: مقدار نامعتبر برای ستون فیلد {0}: {1} نسب هیچ یک از این انواع نیست: {2}

en: Can''t use block permissions without having the advanced-permissions premium feature
fa: بدون داشتن ویژگی حق بیمه مجوزهای پیشرفته، نمی توان از مجوزهای مسدود استفاده کرد

en: User {0} does not exist.
fa: کاربر {0} وجود ندارد.

en: Wrong email address for User {0}.
fa: آدرس ایمیل کاربر {0} اشتباه است.

en: Secret ID {0}
fa: شناسه مخفی {0}

en: File path for {0}
fa: مسیر فایل برای {0}

en: Path
fa: مسیر

en: {0} points to non-existent file: {1}
fa: {0} به فایلی که وجود ندارد اشاره می کند: {1}

en: {0} (a local file path) cannot be used in Metabase hosted environment
fa: {0} (یک مسیر فایل محلی) را نمی توان در محیط میزبانی Metabase استفاده کرد

en: Error parsing Setting {0}: {1}
fa: خطا در تجزیه تنظیم {0}: {1}

en: Site-wide values are not allowed for Setting {0}
fa: مقادیر کل سایت برای تنظیم {0} مجاز نیستند

en: Setting {0} is deprecated as of Metabase {1} and may be removed in a future version.
fa: تنظیم {0} از Metabase {1} منسوخ شده است و ممکن است در نسخه بعدی حذف شود.

en: Setting name ''{0}'' is retired; use a different name instead
fa: نام تنظیم "{0}" بازنشسته شده است. به جای آن از نام دیگری استفاده کنید

en: Boolean indicating whether analytics data should be sent to Google Analytics on the frontend
fa: Boolean نشان می‌دهد که آیا داده‌های تحلیلی باید به Google Analytics در فرانت‌اند ارسال شود یا خیر

en: Metabase version for which a notice about usage of deprecated features has been shown.
fa: نسخه متابیس که برای آن اطلاعیه ای در مورد استفاده از ویژگی های منسوخ نشان داده شده است.

en: Whether or not to display a message about pinning dashboards. It will also be hidden if any dashboards are pinned. Admins might hide this to direct users to better content than raw data
fa: اینکه آیا پیامی درباره سنجاق کردن داشبوردها نمایش داده شود یا خیر. همچنین اگر هر داشبورد پین شود، پنهان خواهد شد. مدیران ممکن است این را پنهان کنند تا کاربران را به سمت محتوای بهتر نسبت به داده های خام هدایت کنند

en: This will affect things like grouping by week or filtering in GUI queries.
fa: این بر مواردی مانند گروه بندی بر اساس هفته یا فیلتر کردن در جستارهای رابط کاربری گرافیکی تأثیر می گذارد.

en: It won''t affect most SQL queries,
fa: بر اکثر پرس و جوهای SQL تأثیر نمی گذارد،

en:  although it is used to set the WEEK_START session variable in Snowflake.
fa:  اگرچه برای تنظیم متغیر جلسه WEEK_START در Snowflake استفاده می شود.

en: Error fetching Metabase Cloud gateway IP addresses:
fa: خطا در واکشی آدرس های IP دروازه ابری Metabase:

en: Metabase Cloud gateway IP addresses, to configure connections to DBs behind firewalls
fa: آدرس های IP دروازه متابیس ابر، برای پیکربندی اتصالات به DB در پشت فایروال ها

en: Whether an introductory modal should be shown after the next database connection is added.
fa: آیا پس از افزودن اتصال پایگاه داده بعدی باید یک مدال مقدماتی نشان داده شود یا خیر.

en: Defaults to false if any non-default database has already finished syncing for this instance.
fa: اگر پایگاه داده غیرپیش‌فرض قبلاً همگام‌سازی را برای این نمونه تمام کرده باشد، پیش‌فرض نادرست است.

en: Alert: {0} has {1}
fa: هشدار: {0} دارای {1} است

en: Nothing to compare to.
fa: چیزی برای مقایسه نیست.

en: Invalid parameter type {0} for parameter {1}. Parameter type must be one of: {2}
fa: نوع پارامتر {0} برای پارامتر {1} نامعتبر است. نوع پارامتر باید یکی از این موارد باشد: {2}

en: Invalid parameter: Card {0} does not have a template tag named {1}.
fa: پارامتر نامعتبر: کارت {0} برچسب الگویی به نام {1} ندارد.

en: Unable to resolve invalid query parameter: parameter is missing :id
fa: حل کردن پارامتر پرس و جو نامعتبر امکان پذیر نیست: پارامتر وجود ندارد :id

en: Dashboard does not have a parameter with ID {0}.
fa: داشبورد پارامتری با شناسه {0} ندارد.

en: Query: {0}
fa: پرس و جو: {0}

en: Error determining expected columns for query: {0}
fa: خطا در تعیین ستون های مورد انتظار برای پرس و جو: {0}

en: Nested queries are disabled
fa: جستارهای تودرتو غیرفعال هستند

en: Bad :field clause {0} for field {1} at {2}: clause should have a :join-alias.
fa: عبارت بد :field {0} برای فیلد {1} در {2}: عبارت باید یک :join-alias داشته باشد.

en: Guessing join {0}
fa: حدس زدن پیوستن به {0}

en: Unable to infer an appropriate join. Query may not work as expected.
fa: امکان استنباط پیوستن مناسب وجود ندارد. پرس و جو ممکن است آنطور که انتظار می رود کار نکند.

en: Error resolving Fields in query: {0}
fa: خطا در حل فیلدها در جستار: {0}

en: Warning: clause {0} does not match a column in the source query. Attempting to correct this to {1}
fa: هشدار: بند {0} با ستونی در جستار منبع مطابقت ندارد. تلاش برای اصلاح این به {1}

en: Warning: clause {0} refers to a Field that may not be present in the source query. Query may not work as expected. Found: {1}
fa: هشدار: بند {0} به فیلدی اشاره دارد که ممکن است در جستار منبع وجود نداشته باشد. پرس و جو ممکن است آنطور که انتظار می رود کار نکند. یافت شد: {1}

en: Expected :aggregation-options clause, got {0}
fa: مورد انتظار :aggregation-options clause، دریافت {0}

en: Cannot determine the source table or query for Field clause {0}
fa: نمی توان جدول منبع یا پرس و جو را برای عبارت فیلد {0} تعیین کرد

en: Aggregation does not exist at index {0}
fa: تجمع در نمایه {0} وجود ندارد

en: No expression named {0}
fa: هیچ عبارتی به نام {0} وجود ندارد

en: Sample database DB file ''{0}'' cannot be found.
fa: نمونه فایل DB پایگاه داده ''{0}'' یافت نشد.

en: Loading sample database
fa: در حال بارگیری پایگاه داده نمونه

en: Failed to load sample database
fa: پایگاه داده نمونه بارگیری نشد

en: Session cookie's SameSite is configured to "None", but site is served over an insecure connection. Some browsers will reject cookies under these conditions.
fa: SameSite کوکی جلسه روی "هیچکدام" پیکربندی شده است، اما سایت از طریق یک اتصال ناامن ارائه می شود. برخی از مرورگرها کوکی ها را تحت این شرایط رد می کنند.

en: Login request is missing device ID information
fa: درخواست ورود اطلاعات شناسه دستگاه را ندارد

en: Cannot decrypt encrypted {0}. Have you changed or forgot to set MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY?
fa: رمزگشایی {0} رمزگذاری شده امکان پذیر نیست. آیا تنظیم MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY را تغییر داده اید یا فراموش کرده اید؟

en: test Setting
fa: تنظیمات تست

en: A retired setting name
fa: یک نام تنظیم بازنشسته

en: Your license is active!
fa: مجوز شما فعال است!

en: This token doesn't seem to be valid. Double-check it, then contact support if you think it should be working.
fa: به نظر می رسد این نشانه معتبر نیست. آن را دوباره بررسی کنید، سپس اگر فکر می کنید باید کار کند با پشتیبانی تماس بگیرید.

en: We're having trouble validating your token. Please double-check that your instance can connect to Metabase's servers.
fa: ما در تأیید اعتبار رمز شما با مشکل روبرو هستیم. لطفاً دوباره بررسی کنید که نمونه شما می تواند به سرورهای متابیس متصل شود.

en: Unexpected expression
fa: بیان غیرمنتظره

en: Invalid node type
fa: نوع گره نامعتبر است

en: Invalid number format
fa: قالب شماره نامعتبر است

en: Expected expression
fa: بیان مورد انتظار

en: Slack Bot User OAuth Token
fa: توکن OAuth کاربر Slack Bot

en: Slack channel name
fa: نام کانال شل

en: Unexpected token "{0}"
fa: نشانه غیرمنتظره "{0}"

en: Reached max number of iterations
fa: به حداکثر تعداد تکرار رسید

en: Unexpected token
fa: کد پیش بینی نشده

en: Sign in with SSO
fa: با SSO وارد شوید

en: Bought a license to unlock advanced functionality? Please enter it below.
fa: مجوزی برای باز کردن قفل عملکرد پیشرفته خریداری کردید؟ لطفا آن را در زیر وارد کنید.

en: Your license isn’t valid anymore. If you have a new license, please
    enter it below, otherwise please contact {0}
fa: مجوز شما دیگر معتبر نیست. اگر مجوز جدید دارید لطفا
    آن را در زیر وارد کنید، در غیر این صورت لطفاً با {0} تماس بگیرید

en: Your trial ends in {0} days. If you already have a license, please enter it below.
fa: دوره آزمایشی شما {0} روز دیگر به پایان می رسد. اگر قبلاً مجوز دارید، لطفاً آن را در زیر وارد کنید.

en: Your license is active until {0}! Hope you’re enjoying it.
fa: مجوز شما تا {0} فعال است! امیدوارم از آن لذت ببرید

en: Billing
fa: صورتحساب

en: Manage your Cloud account, including billing preferences, in your Metabase Store account.
fa: حساب Cloud خود را، از جمله تنظیمات برگزیده صورتحساب، در حساب فروشگاه Metabase خود مدیریت کنید.

en: To manage your billing preferences, please email {0}
fa: برای مدیریت تنظیمات برگزیده صورتحساب خود، لطفاً به {0} ایمیل بزنید

en: This driver will be removed in a future release.
fa: این درایور در نسخه بعدی حذف خواهد شد.

en: We recommend you upgrade to the {0}.
fa: توصیه می کنیم به {0} ارتقا دهید.

en: This is our new {0} driver.
fa: این درایور جدید {0} ما است.

en: The old driver has been deprecated and will be removed in a future release.
fa: درایور قدیمی منسوخ شده است و در نسخه بعدی حذف خواهد شد.

en: If you really need to use it, you can {0}.
fa: اگر واقعاً نیاز به استفاده از آن دارید، می‌توانید {0}.

en: Need help connecting?
fa: برای اتصال به کمک نیاز دارید؟

en: Check out documentation for step-by-step directions on how to connect to your database.
fa: برای دستورالعمل های گام به گام نحوه اتصال به پایگاه داده خود، اسناد را بررسی کنید.

en: Docs weren't enough? {0}
fa: اسناد کافی نبود؟ {0}

en: {0} column | {0} columns
fa[0]: ستون {0}

en: We're taking a look at your database!
fa: ما به پایگاه داده شما نگاهی می اندازیم!

en: You’ll be able to use individual tables as they finish syncing.
fa: پس از اتمام همگام سازی، می توانید از جداول جداگانه استفاده کنید.

en: In the meantime, you can take a look at the {0} if you want to get a head start. Want to explore?
fa: در عین حال، اگر می‌خواهید شروعی داشته باشید، می‌توانید به {0} نگاهی بیندازید. می خواهید کاوش کنید؟

en: Sample Database
fa: پایگاه داده نمونه

en: Have a look around your Metabase in the meantime if you want to get a head start.
fa: اگر می‌خواهید یک شروع اولیه داشته باشید، در همین حین به متابیس خود نگاهی بیندازید.

en: Explore sample data
fa: داده های نمونه را کاوش کنید

en: SQL snippets
fa: قطعه های SQL

en: reference the results of another saved question
fa: به نتایج یک سوال ذخیره شده دیگر مراجعه کنید

en: Variables in models aren't supported yet
fa: متغیرها در مدل‌ها هنوز پشتیبانی نمی‌شوند

en: To solve this, just remove the variables in this question and try again. (It's okay to use {0} or {1} in your query.)
fa: برای حل این مشکل کافیست متغیرهای این سوال را حذف کرده و دوباره امتحان کنید. (اشکال ندارد از {0} یا {1} در درخواست خود استفاده کنید.)

en: Back to sign in
fa: بازگشت به ورود به سیستم

en: Please contact an administrator to have them reset your password.
fa: لطفاً با یک مدیر تماس بگیرید تا از او بخواهد رمز عبور شما را بازنشانی کند.

en: All done!
fa: همه چیز تمام شد!

en: Awesome, you've successfully updated your password.
fa: عالی است، رمز عبور خود را با موفقیت به روز کردید.

en: For security reasons, password reset links expire after a little while. If you still need to reset your password, you can request a new reset email.
fa: به دلایل امنیتی، پیوندهای بازنشانی رمز عبور پس از مدتی منقضی می شوند. اگر هنوز نیاز به بازنشانی رمز عبور خود دارید، می توانید یک ایمیل بازنشانی جدید درخواست کنید.

en: Request a new reset email
fa: یک ایمیل ریست جدید درخواست کنید

en: Connected to these tables
fa: به این جداول متصل است

en: Are you ready to start exploring your data? Add it below.
fa: آیا برای شروع کاوش داده های خود آماده اید؟ آن را در زیر اضافه کنید.

en: Not ready? Skip and play around with our Sample Database.
fa: آماده نیست؟ رد شوید و با پایگاه داده نمونه ما بازی کنید.

en: Need help connecting to your data?
fa: برای اتصال به داده های خود به کمک نیاز دارید؟

en: Invite a teammate. We’ll make them an admin so they can configure your database. You can always change this later on.
fa: یک هم تیمی را دعوت کنید. ما آنها را یک مدیر می کنیم تا بتوانند پایگاه داده شما را پیکربندی کنند. همیشه می توانید بعداً این را تغییر دهید.

en: Send invitation
fa: ارسال دعوتنامه

en: I'll invite a teammate to connect the database
fa: من یک هم تیمی را برای اتصال پایگاه داده دعوت می کنم

en: In order to help us improve Metabase, we'd like to collect certain data about product usage.
fa: به منظور کمک به ما در بهبود Metabase، می‌خواهیم داده‌های خاصی در مورد استفاده از محصول جمع‌آوری کنیم.

en: Here's a full list of what we track and why.
fa: در اینجا یک لیست کامل از آنچه که ما پیگیری می کنیم و چرا وجود دارد.

en: Finish
fa: پایان

en: Finishing…
fa: به پایان رساندن…

en: Setup section
fa: بخش راه اندازی

en: Looks like everything is working.
fa: به نظر می رسد همه چیز کار می کند.

en: We know you’ve already created one of these.
fa: ما می دانیم که شما قبلاً یکی از این موارد را ایجاد کرده اید.

en: We like to keep billing and product accounts separate so that you don’t have to share logins.
fa: ما دوست داریم حساب‌های صورت‌حساب و محصول را جدا نگه داریم تا مجبور نباشید لاگین‌ها را به اشتراک بگذارید.

en: Error syncing
fa: خطا در همگام سازی

en: Done!
fa: انجام شده!

en: Syncing…
fa: در حال همگام سازی…

en: Sync failed
fa: همگام سازی انجام نشد

en: Syncing completed
fa: همگام سازی تکمیل شد

en: Syncing tables…
fa: در حال همگام سازی جداول…

en: You’re using a {0} and a {1} which are now deprecated and will be removed in the next release. We recommend you {2}.
fa: شما از یک {0} و یک {1} استفاده می کنید که اکنون منسوخ شده اند و در نسخه بعدی حذف خواهند شد. ما به شما {2} را توصیه می کنیم.

en: Database driver
fa: درایور پایگاه داده

en: Slack bot integration
fa: ادغام Slack bot

en: upgrade
fa: ارتقا دهید

en: Your Slack bot was deprecated but is still working. We recommend you delete the existing connection and {0}.
fa: ربات Slack شما منسوخ شده است اما همچنان کار می کند. توصیه می کنیم اتصال موجود و {0} را حذف کنید.

en: upgrade to Slack Apps
fa: به Slack Apps ارتقا دهید

en: You’re using a {0} which is now deprecated and will be removed in the next release. We recommend you {1}.
fa: شما از {0} استفاده می کنید که اکنون منسوخ شده است و در نسخه بعدی حذف خواهد شد. ما به شما {1} را توصیه می کنیم.

en: Our Premium Embedding product has been discontinued, but if you already have a license you can activate it here. You’ll continue to receive support for the duration of your license.
fa: محصول Premium Embedding ما متوقف شده است، اما اگر قبلاً مجوز دارید، می توانید آن را در اینجا فعال کنید. در طول مدت مجوز خود به دریافت پشتیبانی ادامه خواهید داد.

en: Your Premium Embedding license isn’t valid anymore. {0}
fa: مجوز Premium Embedding شما دیگر معتبر نیست. {0}

en: Explore our paid plans.
fa: طرح های پولی ما را کاوش کنید.

en: Your Premium Embedding license is active until {0}.
fa: مجوز Premium Embedding شما تا {0} فعال است.

en: Enter the token you bought from the Metabase Store below.
fa: توکنی که از فروشگاه متابیس خریداری کرده اید را در زیر وارد کنید.

en: Looking to remove the “Powered by Metabase” logo, customize colors
    and make it your own? {0}
fa: به دنبال حذف لوگوی "Powered by Metabase"، رنگ ها را سفارشی کنید
    و آن را مال خود کنید؟ {0}

en: Are you sure you want to delete your Slack App?
fa: آیا مطمئن هستید که می خواهید برنامه Slack خود را حذف کنید؟

en: Deleting…
fa: در حال حذف…

en: Deleting failed
fa: حذف نشد

en: Deleted
fa: حذف شده

en: Doing this may stop your dashboard subscriptions from appearing in Slack until a new connection is set up.
fa: انجام این کار ممکن است اشتراک های داشبورد شما را تا زمانی که اتصال جدیدی راه اندازی نشود، در Slack ظاهر نشوند.

en: Are you sure you want to delete your Slack App integration?
fa: آیا مطمئن هستید که می خواهید ادغام Slack App خود را حذف کنید؟

en: invite another teammate
fa: هم تیمی دیگری را دعوت کنید

en: invite a teammate
fa: یک هم تیمی دعوت کنید

en: Connect your data to get the most out of Metabase
fa: داده های خود را به هم متصل کنید تا بیشترین بهره را از Metabase ببرید

en: If you need help, you can {0} or {1}.
fa: اگر به کمک نیاز دارید، می‌توانید {0} یا {1} را انجام دهید.

en: check out our setup guides
fa: راهنماهای راه اندازی ما را بررسی کنید

en: Add my data
fa: داده های من را اضافه کنید

en: Your teams’ most important dashboards go here
fa: مهم‌ترین داشبوردهای تیم‌های شما به اینجا می‌روند

en: Pin dashboards in {0} to have them appear in this space for everyone.
fa: داشبوردها را در {0} پین کنید تا در این فضا برای همه ظاهر شوند.

en: Try these x-rays based on your data
fa: این اشعه ایکس را بر اساس داده های خود امتحان کنید

en: Looking for more?
fa: به دنبال بیشتر هستید؟

en: You can get priority support, more tools to help you share your insights with your teams and powerful options to help you create seamless, interactive data experiences for your customers with {0}
fa: می‌توانید از پشتیبانی اولویت‌دار، ابزارهای بیشتر برای کمک به اشتراک‌گذاری اطلاعات خود با تیم‌هایتان و گزینه‌های قدرتمند برای کمک به ایجاد تجربیات داده‌ای یکپارچه و تعاملی برای مشتریان خود با {0} برخوردار شوید.

en: our other paid plans.
fa: دیگر برنامه های پولی ما

en: Have a Premium Embedding license?
fa: آیا مجوز تعبیه ممتاز دارید؟

en: Activate it here.
fa: آن را در اینجا فعال کنید.

en: Use the tab key to navigate through settings and columns.
fa: از کلید تب برای پیمایش در تنظیمات و ستون ها استفاده کنید.

en: Metabase is open source and will be free forever – but by upgrading you can have priority support, more tools to help you share your insights with your teams and powerful options to help you create seamless, interactive data experiences for your customers.
fa: Metabase منبع باز است و برای همیشه رایگان خواهد بود – اما با ارتقاء می‌توانید از پشتیبانی اولویت‌دار، ابزارهای بیشتر برای کمک به اشتراک‌گذاری بینش خود با تیم‌هایتان و گزینه‌های قدرتمند برای کمک به ایجاد تجربیات داده‌ای یکپارچه و تعاملی برای مشتریان خود برخوردار شوید.

en: Want to know more?
fa: میخواهی بیشتر بدانی؟

en: Explore our paid plans
fa: طرح های پولی ما را کاوش کنید

en: Check out our docs on how to connect to Slack.
fa: اسناد ما را در مورد نحوه اتصال به Slack بررسی کنید.

en: Slack bot is working.
fa: ربات Slack کار می کند.

en: Slack bot is not working.
fa: ربات Slack کار نمی کند.

en: Slack app is working
fa: برنامه Slack کار می کند

en: Slack app is not working.
fa: برنامه Slack کار نمی کند.

en: Metabase on Slack
fa: متابیس در اسلک

en: Need help? {0}.
fa: کمک خواستن؟ {0}.

en: See our docs
fa: اسناد ما را ببینید

en: Delete Slack App
fa: برنامه Slack را حذف کنید

en: Finally, open Slack, create a public channel and enter its name below.
fa: در نهایت Slack را باز کنید، یک کانال عمومی ایجاد کنید و نام آن را در زیر وارد کنید.

en: We'll upload charts and tables here before sending out dashboard subscriptions.
fa: قبل از ارسال اشتراک داشبورد، نمودارها و جداول را در اینجا آپلود می کنیم.

en: We recommend you {0}, see the instructions below:
fa: ما به شما {0} را توصیه می کنیم، دستورالعمل های زیر را ببینید:

en: Bring the power of Metabase to your Slack #channels.
fa: قدرت Metabase را به #کانال های Slack خود بیاورید.

en: Follow these steps to connect to Slack:
fa: برای اتصال به Slack مراحل زیر را دنبال کنید:

en: 1. Create your Slack App
fa: 1. برنامه Slack خود را ایجاد کنید

en: To create your Metabase integration on Slack you’ll need to set up some things.
fa: برای ایجاد ادغام Metabase خود در Slack باید مواردی را تنظیم کنید.

en: First, go to {0}, hit “{1}” and pick “{2}”
fa: ابتدا به {0} بروید، «{1}» را بزنید و «{2}» را انتخاب کنید.

en: Create New App
fa: ایجاد اپلیکیشن جدید

en: From an app manifest.
fa: از مانیفست برنامه.

en: 2. Copy the Metabase manifest
fa: 2. مانیفست Metabase را کپی کنید

en: Select your workspace and then copy our {0} below and paste it in to create the app. In the following screen, click “{1}” and authorize it.
fa: فضای کاری خود را انتخاب کنید و سپس {0} ما را در زیر کپی کنید و برای ایجاد برنامه آن را در آن جایگذاری کنید. در صفحه زیر، روی «{1}» کلیک کنید و آن را تأیید کنید.

en: Install to workspace
fa: در فضای کاری نصب کنید

en: Copy
fa: کپی 🀄

en: 3. Activate the OAuth Token and create a new slack channel
fa: 3. Token OAuth را فعال کرده و یک کانال شل جدید ایجاد کنید

en: Click on "{0}" in the sidebar, copy the “{1}” and paste it here.
fa: روی "{0}" در نوار کناری کلیک کنید، "{1}" را کپی کنید و آن را در اینجا جای‌گذاری کنید.

en: OAuth and Permissions
fa: OAuth و مجوزها

en: Bot User OAuth Token
fa: رمز OAuth کاربر ربات

en: Every column has a type, a description, and a friendly name. Nice!
fa: هر ستون دارای یک نوع، یک توصیف و یک نام دوستانه است. خوب!

en: Most
fa: اکثر

en: Some
fa: مقداری

en: Many
fa: زیاد

en: {0} columns are missing a column type, description, or friendly name.
fa: {0} ستون فاقد نوع ستون، توضیح یا نام مناسب است.

en: Adding metadata makes it easier for your team to explore this data.
fa: افزودن متادیتا کاوش این داده ها را برای تیم شما آسان تر می کند.

en: Simplify your schema with Models
fa: طرحواره خود را با Models ساده کنید

en: To pick some data, you'll need to add some first
fa: برای انتخاب برخی از داده ها، ابتدا باید تعدادی را اضافه کنید

en: Create models to make it easier for your team to explore.
fa: مدل هایی ایجاد کنید تا کاوش برای تیم خود آسان تر شود.

en: Instead of having your end users wade through your complex raw data, you can create custom models that are easy to find, understand, and explore.
fa: به جای اینکه کاربران نهایی خود را از طریق داده های خام پیچیده خود بگذرانید، می توانید مدل های سفارشی ایجاد کنید که یافتن، درک و کاوش آسان باشد.

en: Learn how
fa: یاد بگیرند که چگونه

en: Enable this SSH tunnel?
fa: این تونل SSH فعال شود؟

en: The hostname that you use to connect to SSH tunnels.
fa: نام میزبانی که برای اتصال به تونل های SSH استفاده می کنید.

en: Paste the contents of an SSH private key here
fa: محتویات یک کلید خصوصی SSH را در اینجا قرار دهید

en: Allow using a saved question or Model as the source for other queries?
fa: اجازه استفاده از یک سؤال یا مدل ذخیره شده به عنوان منبع برای سایر جستارها را می دهید؟

en: Pulse card query error
fa: خطای درخواست کارت پالس

en: There was a problem with this question.
fa: این سوال مشکلی داشت.

en: See our docs for step-by-step directions on how to connect your database.
fa: برای راهنمایی های گام به گام در مورد نحوه اتصال پایگاه داده خود به اسناد ما مراجعه کنید.

en: You've updated your password.
fa: رمز عبور خود را به روز کرده اید.

en: A question
fa: یک سوال

en: A dashboard
fa: یک داشبورد

en: A model
fa: یک مدل

en: Save your questions, dashboards, and models in collections — and pin them to feature them at the top.
fa: سؤالات، داشبوردها و مدل‌های خود را در مجموعه‌ها ذخیره کنید - و آنها را پین کنید تا در بالای صفحه نمایش داده شوند.

en: Useful data
fa: داده های مفید

en: Start new explorations here
fa: اکتشافات جدید را از اینجا شروع کنید

en: Start new explorations about {0} here
fa: کاوش‌های جدید درباره {0} را از اینجا شروع کنید

en: Show fewer options
fa: نمایش گزینه های کمتر

en: Unpin
fa: پین را بردارید

en: Pin this
fa: این را پین کنید

en: License and Billing
fa: مجوز و صورتحساب

en: edited the metadata
fa: ابرداده را ویرایش کرد

en: Copy of
fa: یک نسخه از

en: The /api/setup route can only be used to create the first user, however a user currently exists.
fa: مسیر /api/setup فقط می تواند برای ایجاد اولین کاربر استفاده شود، با این حال کاربر در حال حاضر وجود دارد.

en: Maximum number of rows to return specifically on :rows type queries via the API.
fa: حداکثر تعداد ردیف هایی که باید به طور خاص در :rows بازگردانده شوند، عبارت های جستجو را از طریق API تایپ کنید.

en: Downloads of native queries are only allowed if a group has download permissions for the entire database.
fa: دانلود جستجوهای بومی تنها در صورتی مجاز است که گروهی مجوز دانلود برای کل پایگاه داده را داشته باشد.

en: Manage data model
fa: مدل داده را مدیریت کنید

en: Star
fa: ستاره

en: Balloons
fa: بالن ها

en: Mail
fa: ایمیل

en: Bell
fa: زنگ

en: {0} events
fa: {0} رویداد

en: Data model access requires full data access.
fa: دسترسی مدل داده به دسترسی کامل به داده نیاز دارد.

en: You're allowed to download up to 10,000 row.
fa: شما مجاز به دانلود تا 10000 ردیف هستید.

en: Manage database
fa: مدیریت پایگاه داده

en: Unbinned
fa: بدون بند

en: Invalid template tag "{0}"
fa: برچسب الگوی نامعتبر "{0}"

en: The variable "{0}" needs to be mapped to a field.
fa: متغیر "{0}" باید به یک فیلد نگاشت شود.

en: Don't bin
fa: بن نزن

en: Invalid template tag: {0}
fa: برچسب الگوی نامعتبر: {0}

en: Settings access
fa: دسترسی به تنظیمات

en: This grants access to Tools, Audit, and Troubleshooting
fa: این امکان دسترسی به ابزارها، حسابرسی و عیب یابی را فراهم می کند

en: Subscriptions and Alerts
fa: اشتراک ها و هشدارها

en: Manage database access requires full data access.
fa: مدیریت دسترسی به پایگاه داده نیاز به دسترسی کامل به داده دارد.

en: Download results access requires full data access.
fa: دسترسی به نتایج دانلود نیاز به دسترسی کامل به داده دارد.

en: 10 thousand rows
fa: 10 هزار ردیف

en: 1 million rows
fa: 1 میلیون ردیف

en: Application
fa: کاربرد

en: Hide error details
fa: پنهان کردن جزئیات خطا

en: Metabot
fa: متابوت

en: Delete {0}?
fa: {0} حذف شود؟

en: This is a community-developed driver and not supported by Metabase.
fa: این یک درایور توسعه یافته توسط جامعه است و توسط متابیس پشتیبانی نمی شود.

en: This is a partner-developed driver. Though Metabase can’t provide support for it, if you need help you can contact the fine folks at
fa: این یک درایور توسعه یافته توسط شریک است. اگرچه Metabase نمی تواند از آن پشتیبانی کند، اگر به کمک نیاز دارید می توانید با افراد خوب تماس بگیرید

en: Turn on
fa: روشن کن

en: Open sidebar
fa: نوار کناری را باز کنید

en: Edit variables
fa: ویرایش متغیرها

en: Updated event
fa: رویداد به روز شده

en: Add time
fa: زمان اضافه کنید

en: Select a file
fa: یک فایل را انتخاب کنید

en: Hours
fa: ساعت ها

en: Minutes
fa: دقایق

en: Remove time
fa: زمان را حذف کنید

en: Add your own data
fa: داده های خود را اضافه کنید

en: Something's wrong with your question
fa: مشکلی در سوال شما وجود دارد

en: Now let’s get to know you, connect to your data, and start finding you some answers!
fa: اکنون بیایید شما را بشناسیم، به داده های شما متصل شویم و شروع به یافتن پاسخ هایی برای شما کنیم!

en: Edit event
fa: ویرایش رویداد

en: Archive event
fa: رویداد بایگانی

en: New event timeline
fa: جدول زمانی رویداد جدید

en: Edit event timeline
fa: خط زمانی رویداد را ویرایش کنید

en: Archive timeline and all events
fa: جدول زمانی و همه رویدادها را بایگانی کنید

en: New event
fa: رویداد جدید

en: Created event
fa: رویداد ایجاد کرد

en: Get more control
fa: کنترل بیشتری داشته باشید

en: {0} and disable download results, control access to the data model, ${ 1 }.
fa: {0} و غیرفعال کردن نتایج دانلود، کنترل دسترسی به مدل داده، ${ 1 }.

en: Upgrade to Pro or Enterprise
fa: به Pro یا Enterprise ارتقا دهید

en: Hey there, {0}
fa: سلام، {0}

en: How's it going, {0}?
fa: وضعیت چگونه است، {0}؟

en: Howdy, {0}
fa: سلام، {0}

en: Greetings, {0}
fa: با سلام، {0}

en: Good to see you, {0}
fa: خوشحالم که شما را می بینم، {0}

en: Metabase tips
fa: نکات متاباز

en: Here are some popular items
fa: در اینجا چند مورد محبوب وجود دارد

en: Here are some popular tables
fa: در اینجا چند جدول محبوب وجود دارد

en: Here are some popular questions
fa: در اینجا چند سوال رایج وجود دارد

en: Here are some popular models
fa: در اینجا چند مدل محبوب آورده شده است

en: Here are some popular dashboards
fa: در اینجا چند داشبورد محبوب وجود دارد

en: Pick up where you left off
fa: از جایی که ترک کردی ادامه بده

en: Try out these sample x-rays to see what Metabase can do.
fa: این نمونه اشعه ایکس را امتحان کنید تا ببینید متاباز چه کاری می تواند انجام دهد.

en: Here are some explorations of the
fa: در اینجا برخی از اکتشافات از

en: schema in
fa: طرحواره در

en: Here are some explorations of
fa: در اینجا برخی از اکتشافات از

en: A look at
fa: نگاهی به

en: A summary of
fa: خلاصه ای از

en: A glance at
fa: یک نگاه به

en: Some insights about
fa: برخی از بینش ها در مورد

en: Remove bookmark
fa: حذف نشانک

en: Bookmarks
fa: نشانک ها

en: Past
fa: گذشته

en: Exclude...
fa: مستثنی کردن...

en: Events between {0} and {1}
fa: رویدادهای بین {0} و {1}

en: Events
fa: مناسبت ها

en: Move event
fa: انتقال رویداد

en: Unarchive event
fa: رویداد لغو بایگانی

en: Delete event
fa: حذف رویداد

en: {0} added this on {1}
fa: {0} این را در {1} اضافه کرد

en: Added on {0}
fa: اضافه شده در {0}

en: The Mesozoic era
fa: دوران مزوزوئیک

en: No timelines found
fa: هیچ جدول زمانی پیدا نشد

en: No events found
fa: هیچ رویدادی یافت نشد

en: Archived events
fa: رویدادهای بایگانی شده

en: Search for an event
fa: جستجو برای یک رویداد

en: Add an event
fa: یک رویداد اضافه کنید

en: New timeline
fa: جدول زمانی جدید

en: Edit timeline details
fa: جزئیات جدول زمانی را ویرایش کنید

en: Move timeline
fa: حرکت جدول زمانی

en: View archived events
fa: مشاهده رویدادهای بایگانی شده

en: View archived timelines
fa: جدول زمانی آرشیو شده را مشاهده کنید

en: Launch of v2.0
fa: راه اندازی نسخه 2.0

en: Add events to Metabase to show important milestones, launches, or anything else, right alongside your data.
fa: رویدادها را به Metabase اضافه کنید تا نقاط عطف مهم، راه اندازی یا هر چیز دیگری را درست در کنار داده های خود نشان دهید.

en: Events in Metabase let you see important milestones, launches, or anything else, right alongside your data.
fa: رویدادها در Metabase به شما امکان می دهند نقاط عطف مهم، راه اندازی یا هر چیز دیگری را در کنار داده های خود مشاهده کنید.

en: {0} event | {0} events
fa[0]: رویداد {0}

en: Unarchive timeline
fa: جدول زمانی را بایگانی کنید

en: Delete timeline
fa: حذف جدول زمانی

en: Archived timelines
fa: جدول زمانی بایگانی شده

en: Move {0}
fa: انتقال {0}

en: Add events to Metabase to show helpful context alongside your data.
fa: رویدادها را به Metabase اضافه کنید تا زمینه مفید را در کنار داده‌های خود نشان دهید.

en: Events in Metabase let you see helpful context alongside your data.
fa: رویدادها در Metabase به شما امکان می‌دهند در کنار داده‌های خود، زمینه مفیدی را مشاهده کنید.

en: Original schema
fa: طرحواره اصلی

en: Click the button below to begin creating your Slack App using the Metabase configuration.
fa: برای شروع ایجاد Slack App خود با استفاده از پیکربندی Metabase، روی دکمه زیر کلیک کنید.

en: Once created, click “{0}” to authorize it.
fa: پس از ایجاد، روی "{0}" کلیک کنید تا آن را مجاز کنید.

en: 2. Activate the OAuth Token and create a new slack channel
fa: 2. OAuth Token را فعال کنید و یک کانال شل جدید ایجاد کنید

en: Last 7 Days
fa: 7 روز گذشته

en: Last 30 Days
fa: 30 روز گذشته

en: Last 3 Months
fa: 3 ماه گذشته

en: Last 12 Months
fa: 12 ماه گذشته

en: Specific dates...
fa: تاریخ های مشخص ...

en: Relative dates...
fa: تاریخ های نسبی ...

en: Days of the week...
fa: روزهای هفته...

en: Months of the year...
fa: ماه های سال...

en: Quarters of the year...
fa: ربع سال ...

en: Hours of the day...
fa: ساعات روز ...

en: Is not empty
fa: خالی نیست

en: Select none...
fa: هیچ کدام را انتخاب نکنید...

en: Select all...
fa: انتخاب همه...

en: Right now, this is {0}
fa: در حال حاضر، این {0} است

en: Right now, this is {0} - {1}
fa: در حال حاضر، این {0} است - {1}

en: Starting from...
fa: شروع از...

en: Starting from
fa: شروع از

en: 0/{0} loaded
fa: 0/{0} بارگیری شد

en: Your dashboard is ready
fa: داشبورد شما آماده است

en: Doing Science...
fa: انجام علم ...

en: Still Here...
fa: هنوز اینجا...

en: Your question is ready!
fa: سوال شما آماده است!

en: You can customize filter values for each subscription with paid plans.
fa: می‌توانید مقادیر فیلتر را برای هر اشتراک با طرح‌های پولی سفارشی کنید.

en: Get Help
fa: کمک بگیر

en: Resources and support
fa: منابع و پشتیبانی

en: Remove from bookmarks
fa: حذف از نشانک ها

en: Bookmark
fa: نشانک

en: event
fa: رویداد

en: archived
fa: بایگانی شد

en: unarchived
fa: بدون آرشیو

en: Product releases
fa: انتشارات محصول

en: Default icon
fa: نماد پیش فرض

en: timeline
fa: جدول زمانی

en: Event name
fa: نام رویداد

en: Product launch
fa: راه اندازی محصول

en: Markdown supported
fa: Markdown پشتیبانی می شود

en: Add links and formatting via markdown
fa: پیوندها و قالب بندی را از طریق علامت گذاری اضافه کنید

en: Icon
fa: آیکون

en: Timeline
fa: جدول زمانی

en: Excludes
fa: مستثنی می کند

en: {0}, starting {1} {2}
fa: {0}، شروع از {1} {2}

en: minute {0} | minutes {0}
fa[0]: دقیقه {0}

en: hour {0} | hours {0}
fa[0]: ساعت {0}

en: day {0} | days {0}
fa[0]: روز {0}

en: week {0} | weeks {0}
fa[0]: هفته {0}

en: month {0} | months {0}
fa[0]: ماه {0}

en: quarter {0} | quarters {0}
fa[0]: سه ماهه {0}

en: year {0} | years {0}
fa[0]: سال {0}

en: All Set! {0} is ready.
fa: همه چیز آماده است! {0} آماده است.

en: All questions loaded
fa: همه سوالات بارگذاری شد

en: Would you like to be notified when this dashboard is done loading?
fa: آیا مایلید وقتی بارگیری این داشبورد تمام شد به شما اطلاع داده شود؟

en: Custom columns do not support boolean expressions
fa: ستون های سفارشی از عبارات بولی پشتیبانی نمی کنند

en: Downloading…
fa: در حال دانلود…

en: All Set! Your question is ready.
fa: همه چیز آماده است! سوال شما آماده است.

en: {0} is loaded.
fa: {0} بارگیری شده است.

en: Would you like to be notified when this question is done loading?
fa: آیا مایلید وقتی بارگیری این سوال تمام شد به شما اطلاع داده شود؟

en: Switch to data
fa: به داده تغییر دهید

en: Switch to visualization
fa: به تجسم تغییر دهید

en: Mappings allow Metabase to automatically add and remove users from groups based on the membership information provided by the
    directory server. Users are only ever added to or removed from mapped groups.
fa: Mappings به Metabase اجازه می‌دهد تا به‌طور خودکار کاربران را از گروه‌ها بر اساس اطلاعات عضویت ارائه شده توسط گروه اضافه و حذف کند
    سرور دایرکتوری کاربران فقط به گروه های نقشه برداری شده اضافه یا حذف می شوند.

en: Allowed email address domain(s) for new Dashboard Subscriptions and Alerts. To specify multiple domains, separate each domain with a comma, with no space in between (e.g., "domain1,domain2"). To allow all domains, leave the field empty. This setting doesn't affect existing subscriptions.
fa: دامنه(های) آدرس ایمیل مجاز برای اشتراک ها و هشدارهای داشبورد جدید. برای تعیین چندین دامنه، هر دامنه را با کاما جدا کنید، بدون فاصله بین آن (به عنوان مثال، "domain1,domain2"). برای اجازه دادن به همه دامنه ها، فیلد را خالی بگذارید. این تنظیم بر اشتراک‌های موجود تأثیری ندارد.

en: You do not have permissions to download the results of this query.
fa: شما مجوز دانلود نتایج این پرس و جو را ندارید.

en: You should not set WEEK_START in Snowflake connection options; this might lead to incorrect results. Set the Start of Week Setting instead.
fa: شما نباید WEEK_START را در گزینه های اتصال Snowflake تنظیم کنید. این ممکن است منجر به نتایج نادرست شود. در عوض تنظیمات شروع هفته را تنظیم کنید.

en: Non-admin users without monitoring or subscription permissions are only allowed to update alerts that they created
fa: کاربران غیر سرپرست بدون مجوز نظارت یا اشتراک فقط مجاز به به روز رسانی هشدارهایی هستند که ایجاد کرده اند

en: Non-admin users without monitoring or subscription permissions are not allowed to modify the channels for an alert
fa: کاربران غیر سرپرست بدون مجوز نظارت یا اشتراک مجاز به تغییر کانال ها برای هشدار نیستند.

en: Non-admin users without subscription permissions are not allowed to add recipients
fa: کاربران غیر مدیر بدون مجوز اشتراک مجاز به افزودن گیرندگان نیستند

en: Group Manager is only enabled if you have a premium token with the advanced permissions feature.
fa: مدیر گروه تنها در صورتی فعال می‌شود که یک توکن ممتاز با ویژگی مجوزهای پیشرفته داشته باشید.

en: Admin cant be a group manager.
fa: ادمین نمی تواند مدیر گروه باشد.

en: Timeline with id {0} not found
fa: جدول زمانی با شناسه {0} یافت نشد

en: Timestamp cannot be null
fa: مهر زمانی نمی تواند تهی باشد

en: ERROR {0}: {1}
fa: خطای {0}: {1}

note: clear any rows created by the Liquibase migrations.
en: Clearing default entries created by Liquibase migrations...
fa: پاک کردن ورودی های پیش فرض ایجاد شده توسط Liquibase migrations...

en: Don''t know how to parse date string {0}
fa: نمی دانم چگونه رشته تاریخ {0} را تجزیه کنم

en: Invalid values provided for operator: {0}
fa: مقادیر نامعتبر ارائه شده برای اپراتور: {0}

en: Unrecognized operation: {0}
fa: عملیات ناشناخته: {0}

en: Error determining value for parameter {0}: {1}
fa: خطا در تعیین مقدار پارامتر {0}: {1}

en: You cannot update a ApplicationPermissionsRevision!
fa: شما نمی توانید یک ApplicationPermissionsRevision را به روز کنید!

en: Invalid Field Filter: Field {0} belongs to Database {1}, but the query is against Database {2}
fa: فیلتر فیلد نامعتبر: فیلد {0} متعلق به پایگاه داده {1} است، اما درخواست مخالف پایگاه داده {2} است.

en: The engine on a sample database cannot be changed.
fa: موتور موجود در پایگاه داده نمونه را نمی توان تغییر داد.

en: The {0} permissions functionality is only enabled if you have a premium token with the advanced-permissions feature.
fa: عملکرد مجوزهای {0} تنها در صورتی فعال می‌شود که یک نشانه ممتاز با ویژگی مجوزهای پیشرفته داشته باشید.

en: Unknown setting: {0}
fa: تنظیم ناشناخته: {0}

en: You do not have access to the setting {0}
fa: شما به تنظیمات {0} دسترسی ندارید

en: Setting {0} allows both user-local and database-local values; this is not supported
fa: تنظیم {0} به هر دو مقدار کاربر محلی و پایگاه داده محلی اجازه می دهد. این پشتیبانی نمی شود

en: Error purging old cache entries: {0}
fa: خطا در پاک کردن ورودی‌های حافظه پنهان قدیمی: {0}

en: Error saving query results to cache: {0}
fa: خطا در ذخیره نتایج جستجو در حافظه پنهان: {0}

en: Error attempting to fetch cached results for query with hash {0}: {1}
fa: خطا در تلاش برای واکشی نتایج حافظه پنهان برای پرس و جو با هش {0}: {1}

en: Slack user/channel startup cache refreshed with {0} entries, took {1}ms.
fa: حافظه پنهان راه‌اندازی کاربر/کانال ضعیف با {0} ورودی به‌روزرسانی شد، {1} میلی‌ثانیه طول کشید.

en: Slack is not configured, not refreshing slack user/channel cache.
fa: Slack پیکربندی نشده است، حافظه نهان کاربر/کانال slack را تازه نمی کند.

en: value must be a valid date string
fa: مقدار باید یک رشته تاریخ معتبر باشد

en: Confirm
fa: تایید

en: Home
fa: صفحه اصلی

en: Turn into Member
fa: تبدیل به عضو شوید

en: Turn into Manager
fa: تبدیل به مدیر

en: {0} and disable download results, control access to the data model, promote group managers, {1}.
fa: {0} و غیرفعال کردن نتایج دانلود، کنترل دسترسی به مدل داده، ارتقاء مدیران گروه، {1}.

en: and more
fa: و بیشتر

en: Manager
fa: مدیر

en: Member
fa: عضو

en: Are you sure?
fa: مطمئنی؟

en: You will not be able to manage users of this group anymore.
fa: شما دیگر نمی توانید کاربران این گروه را مدیریت کنید.

en: Not allowed to edit group memberships
fa: مجاز به ویرایش عضویت در گروه نیست

en: Exclude
fa: مستثنی کردن

en: No logins
fa: بدون ورود

en: You need unrestricted data access on this table to map custom display values.
fa: برای ترسیم مقادیر نمایش سفارشی، به دسترسی نامحدود به داده ها در این جدول نیاز دارید.

en: View Details
fa: دیدن جزئیات

en: Field access denied
fa: دسترسی به میدان رد شد

en: No key available
fa: کلیدی در دسترس نیست

en: Connected to
fa: مرتبط با

en: Retry now
fa: اکنون دوباره امتحان کنید

en: Oh oh…
fa: اوه اوه…

en: Model Caching Log
fa: گزارش ذخیره مدل

en: Refreshing
fa: طراوت بخش

en: Completed
fa: تکمیل شد

en: in
fa: که در

en: Model
fa: مدل

en: Last run at
fa: آخرین اجرا در

en: Created by
fa: خلق شده توسط

en: Failed to update model cache
fa: حافظه پنهان مدل به روز نشد

en: Refreshing model cache
fa: در حال تازه کردن حافظه پنهان مدل

en: Model last cached {0}
fa: آخرین مدل ذخیره شده در حافظه پنهان {0}

en: Last attempt {0}
fa: آخرین تلاش {0}

en: Refresh now
fa: اکنون بازخوانی کنید

en: this quarter
fa: این سه ماهه

en: You're allowed to download up to 10,000 rows.
fa: شما مجاز به دانلود حداکثر 10000 ردیف هستید.

en: Groups with Block data access can't download results
fa: گروه‌های دارای دسترسی به داده‌های مسدود نمی‌توانند نتایج را دانلود کنند

en: Disable model persistence
fa: پایداری مدل را غیرفعال کنید

en: Disabling…
fa: غیرفعال کردن…

en: Enable model persistence
fa: تداوم مدل را فعال کنید

en: Enabling…
fa: را قادر می سازد…

en: Default period{0} | Default periods{0}
fa[0]: دوره پیش فرض{0}

en: Minute{0} | Minutes{0}
fa[0]: دقیقه{0}

en: Hour{0} | Hours{0}
fa[0]: ساعت{0}

en: Day{0} | Days{0}
fa[0]: روز{0}

en: Week{0} | Weeks{0}
fa[0]: هفته{0}

en: Month{0} | Months{0}
fa[0]: ماه{0}

en: Quarter{0} | Quarters{0}
fa[0]: ربع{0}

en: Year{0} | Years{0}
fa[0]: سال{0}

en: Minute of hour{0} | Minutes of hour{0}
fa[0]: دقیقه از ساعت{0}

en: Hour of day{0} | Hours of day{0}
fa[0]: ساعت روز{0}

en: Day of week{0} | Days of week{0}
fa[0]: روز هفته{0}

en: Day of month{0} | Days of month{0}
fa[0]: روز ماه{0}

en: Day of year{0} | Days of year{0}
fa[0]: روز سال{0}

en: Week of year{0} | Weeks of year{0}
fa[0]: هفته از سال{0}

en: Month of year{0} | Months of year{0}
fa[0]: ماه سال{0}

en: Quarter of year{0} | Quarters of year{0}
fa[0]: سه ماهه سال{0}

en: Saved questions
fa: سوالات ذخیره شده

en: Enabling cache will create tables for your models in a dedicated schema and Metabase will refresh them on a schedule. Questions based on your models will query these tables. {0}.
fa: فعال کردن حافظه نهان جداول را برای مدل‌های شما در طرحی اختصاصی ایجاد می‌کند و Metabase آن‌ها را در یک زمان‌بندی به‌روزرسانی می‌کند. سوالات بر اساس مدل های شما این جداول را پرس و جو می کنند. {0}.

en: Refresh every
fa: هر بار تازه کردن

en: 2 hours
fa: 2 ساعت

en: 3 hours
fa: 3 ساعت

en: 6 hours
fa: 6 ساعت

en: 12 hours
fa: 12 ساعت

en: 24 hours
fa: 24 ساعت

en: Gets a time interval of specified length
fa: یک بازه زمانی با طول مشخص را دریافت می کند

en: Gets a timestamp relative to the current time
fa: یک مهر زمانی نسبت به زمان فعلی دریافت می کند

en: Unpersist model
fa: مدل Unpersist

en: Persist model
fa: مدل ماندگار

en: Questions that errored when last run
fa: سوالاتی که در آخرین اجرا با خطا مواجه شدند

en: You don't have permission to save this question.
fa: شما اجازه ذخیره این سوال را ندارید.

en: Looks like we cannot find any matching datasets.
fa: به نظر می رسد ما نمی توانیم هیچ مجموعه داده منطبقی را پیدا کنیم.

en: Whether to enable using the new experimental Actions features globally. (Actions must also be enabled for each Database.)
fa: فعال کردن استفاده از ویژگی‌های آزمایشی Actions جدید در سطح جهانی. (عملکردها نیز باید برای هر پایگاه داده فعال شوند.)

en: Actions are not enabled.
fa: کنش ها فعال نیستند.

en: Database does not support persisting
fa: پایگاه داده از ماندگاری پشتیبانی نمی کند

en: Persisting models not enabled for database
fa: مدل های ماندگار برای پایگاه داده فعال نیستند

en: Card is not a model
fa: کارت یک مدل نیست

en: Persisting models is not enabled.
fa: مدل‌های ماندگار فعال نیستند.

en: Integer greater than or equal to one and less than or equal to twenty-four
fa: عدد صحیح بزرگتر یا مساوی یک و کوچکتر یا مساوی بیست و چهار

en: Value must be an integer representing hours greater than or equal to one and less than or equal to twenty-four
fa: مقدار باید یک عدد صحیح باشد که نشان دهنده ساعت بزرگتر یا مساوی یک و کمتر یا مساوی بیست و چهار باشد.

en: Enabling model persistence
fa: فعال کردن ماندگاری مدل

en: Disabling model persistence
fa: غیرفعال کردن ماندگاری مدل

en: Warning: Automagic analysis context is missing result metadata. Unable to resolve Fields by name.
fa: اخطار: متن تجزیه و تحلیل خودکار، متادیتای نتیجه را ندارد. نمی توان فیلدها را با نام حل کرد.

note: otherwise this isn't returning something, and that's probably an error. Log it.
en: Cannot resolve Field {0} in automagic analysis context
fa: نمی توان فیلد {0} را در زمینه تحلیل خودکار حل کرد

en: Error decomposing question: {0}
fa: خطا در تجزیه سوال: {0}

en: Lack permissions to create {0} schema
fa: فاقد مجوز برای ایجاد طرحواره {0}

en: Lack permission to create table in schema {0}
fa: عدم مجوز برای ایجاد جدول در طرح {0}

en: Lack permission to read table in schema {0}
fa: عدم اجازه خواندن جدول در طرح {0}

en: Lack permission to delete table in schema {0}
fa: عدم مجوز برای حذف جدول در طرح {0}

en: Step {0} was successful for db {1}
fa: مرحله {0} برای db {1} موفقیت آمیز بود

en: Error in `{0}` while checking for model persistence permissions.
fa: خطا در «{0}» هنگام بررسی مجوزهای ماندگاری مدل.

en: Allow persisting models into the source database.
fa: اجازه دادن به مدل های ماندگار در پایگاه داده منبع.

en: Hour interval to refresh persisted models.
fa: فاصله ساعتی برای به‌روزرسانی مدل‌های ماندگار.

en: The :feature option is required when using defenterprise in an EE namespace!
fa: گزینه :feature هنگام استفاده از defenterprise در فضای نام EE مورد نیاز است!

en: {0} option for defenterprise should not be set in an OSS namespace! Set it on the EE function instead.
fa: گزینه {0} برای defenterprise نباید در فضای نام OSS تنظیم شود! در عوض آن را روی تابع EE تنظیم کنید.

en: An EE namespace must be provided when using defenterprise in an OSS namespace!
fa: هنگام استفاده از defenterprise در فضای نام OSS باید یک فضای نام EE ارائه شود!

en: Add it immediately before the argument list.
fa: آن را بلافاصله قبل از لیست استدلال اضافه کنید.

en: Enterprise function {0}/{1} does not have a docstring. Go add one!
fa: تابع سازمانی {0}/{1} رشته مستندسازی ندارد. برو یکی اضافه کن

en: The maximum number of attempts for delivering a single notification.
fa: حداکثر تعداد تلاش برای ارائه یک اعلان.

en: The initial retry delay in milliseconds when delivering notifications.
fa: تاخیر در تلاش مجدد اولیه در هنگام تحویل اعلان‌ها بر حسب میلی ثانیه.

en: The delay multiplier between attempts to deliver a single notification.
fa: ضریب تاخیر بین تلاش برای ارائه یک اعلان.

en: The randomization factor of the retry delay when delivering notifications.
fa: ضریب تصادفی‌سازی تاخیر در تلاش مجدد هنگام ارائه اعلان‌ها.

en: The maximum delay between attempts to deliver a single notification.
fa: حداکثر تأخیر بین تلاش برای ارائه یک اعلان.

en: Reconfiguring notification sender
fa: در حال پیکربندی مجدد فرستنده اعلان

en: Substituting cached query for card {0} from {1}.{2}
fa: جایگزینی درخواست ذخیره شده در حافظه پنهان برای کارت {0} از {1}.{2}

en: Unpersisting model with card-id {0}
fa: مدل ثابت با شناسه کارت {0}

en: Error unpersisting model with card-id {0}
fa: خطا در عدم تداوم مدل با شناسه کارت {0}

en: Starting persisted model refresh task for Database {0}.
fa: شروع کار به‌روزرسانی مدل پایدار برای پایگاه داده {0}.

en: Error refreshing persisting model with card-id {0}
fa: خطا در بازخوانی مدل ماندگار با شناسه کارت {0}

en: Finished persisted model refresh task for Database {0}.
fa: کار بازخوانی مدل تداوم یافته برای پایگاه داده {0} به پایان رسید.

en: Attempting to refresh individual for persisted-info {0}.
fa: تلاش برای بازخوانی فرد برای اطلاعات ماندگار {0}.

en: Finished updated model-id {0} from persisted-info {1}.
fa: شناسه مدل به‌روزرسانی شده {0} از persisted-info {1} به پایان رسید.

en: Unable to refresh model with card-id {0}
fa: بازخوانی مدل با شناسه کارت {0} ممکن نیست

en: Unknown payload type {0}
fa: نوع محموله ناشناخته {0}

en: Migrating from self-hosted?
fa: مهاجرت از خود میزبانی؟

en: Check out our docs for how to migrate your self-hosted instance to Cloud.
fa: برای نحوه انتقال نمونه خود میزبانی شده خود به Cloud، اسناد ما را بررسی کنید.

en: Enter a default value…
fa: یک مقدار پیشفرض وارد کنید

en: Add title
fa: افزودن عنوان

en: About
fa: درباره

en: Add description
fa: افزودن توضیحات

en: Edit metadata
fa: ویرایش متادیتا

en: Turn into a model
fa: تبدیل به مدل

en: Turn back to saved question
fa: بازگشت به سوال ذخیره‌شده

en: More info
fa: اطلاعات بیشتر

en: Move, archive, and more...
fa: انتقال، آرشیو و بیشتر...

en: In order to send subscriptions and alerts to private Slack channels, you must first add the Metabase bot to them.
fa: برای ارسال اشتراک و هشدار به کانال های خصوصی Slack، ابتدا باید ربات Metabase را به آنها اضافه کنید.

en: Are you sure you want to reset to default colors?
fa: آیا مطمئن هستید که می خواهید به رنگ های پیش فرض بازنشانی کنید؟

en: If you do this, your colors will change to our default colors. This action can’t be undone.
fa: اگر این کار را انجام دهید، رنگ های شما به رنگ های پیش فرض ما تغییر می کند. این عمل قابل واگرد نیست.

en: This collection is empty
fa: این مجموعه خالی است

en: Create a new…
fa: جدید ایجاد کنید...

en: Edit permissions
fa: مجوزهای ویرایش

en: Open this question and fill in its variables to see it.
fa: این پرسش را باز کنید و متغیرهای آن را پر کنید تا آن را ببینید.

en: Only Admins are able to embed questions. If you need access to this feature, reach out to them for permissions.
fa: فقط مدیران سیستم می توانند سوالات را جانمایی کنند. اگر نیاز به دسترسی به این ویژگی دارید، برای دریافت مجوز با آنها تماس بگیرید.

en: In order to embed your question, you have to first {0}
fa: برای جانمایی سوال خود، ابتدا باید {0}

en: Model moved to {0}
fa: مدل به {0} منتقل شد

en: Question moved to {0}
fa: پرسش به {0} منتقل شد

en: Connect database
fa: اتصال بانک اطلاعاتی

en: Skip
fa: رد کردن

en: Hi{0}. Nice to meet you!
fa: درود {0}. از دیدار شما خوشبختیم!

en: {0} is connected to:
fa: {0} متصل است به:

en: No details found
fa: جزئیات یافت نشد

en: Question last cached {0}
fa: آخرین cache پرسش در {0}

en: Cache Configuration
fa: تنظیمات Cache

en: Palette preview
fa: پیش نمایش جعبه رنگ

en: Where it's used
fa: جایی که استفاده شده

en: Chart colors
fa: رنگ های نمودار

en: Reset to default colors
fa: برگشت به رنگ های پیش فرض

en: Generate chart colors
fa: تولید رنگ های نمودار

en: User interface colors
fa: رنگ های رابط کاربری

en: You can choose up to 24 hex values. We’ll auto-generate what you leave blank.
fa: شما می توانید حداکثر تا 24 hex value انتخاب نمایید. ما به صورت خودکار هر چه را که انتخاب نکردین تولید می کنیم.

en: Font weight
fa: ضخامت فونت

en: Display our little friend on the homepage
fa: نمایش دوست کوچک ما در صفحه اصلی

en: In order to remove the Metabase logo from embeds, you can always upgrade to {0}
fa: برای حذف لوگوی Metabase از جانمایی ها ، همیشه می‌توانید به {0} ارتقا دهید

en: one of our paid plans.
fa: یکی از پلن های پرداختی ما.

en: embedding the entire metabase app
fa: جانمایی کل برنامه Metabase

en: With {0} you can embed the full Metabase app and enable your users to drill-through to charts, browse collections, and use the graphical query builder. You can also get priority support, more tools to help you share your insights with your teams and powerful options to help you create seamless, interactive data experiences for your customers.
fa: با {0} می توانید برنامه کامل Metabase را جانمایی کنید و به کاربران خود اجازه دهید نمودارها را بررسی کنند، مجموعه ها را مرور کنند و از Query Builder گرافیکی استفاده کنند. همچنین می‌توانید از پشتیبانی اولویت‌دار، ابزارهای بیشتر برای کمک به اشتراک‌گذاری بینش خود با تیم‌هایتان و گزینه‌های قدرتمند برای کمک به ایجاد تجربیات داده‌ای یکپارچه و تعاملی برای مشتریان خود بهره‌مند شوید.

en: some of our paid plans,
fa: برخی از پلن های پرداختی ما،

en: Premium embedding
fa: جانمایی برتر

en: Queued
fa: در صف

en: Hey there{0}
fa: درود {0}

en: How's it going{0}?
fa: اوضاع چطوره {0}?

en: Howdy{0}
fa: درود {0}

en: Greetings{0}
fa: با درود {0}

en: Good to see you{0}
fa: از دیدنت خوشحالیم {0}

en: Paid
fa: پرداخت شده

en: Embedding
fa: جانمایی

en: Embed dashboards, questions, or the entire Metabase app into your application. Integrate with your server code to create a secure environment, limited to specific users or organizations.
fa: داشبوردها، سؤالات یا کل برنامه Metabase را در برنامه خود جانمایی کنید. برای ایجاد یک محیط امن، محدود به کاربران یا سازمان های خاص، با کد سرور خود یکپارچه شوید.

en: By enabling embedding you're agreeing to
fa: با فعال کردن جانمایی ، با آن موافقت می کنید

en: our embedding license.
fa: مجوز جانمایی ما.

en: More details
fa: اطلاعات بیشتر

en: When you embed charts or dashboards from Metabase in your own
    application, that application isn't subject to the Affero General Public
    License that covers the rest of Metabase, provided you keep the Metabase
    logo and the "Powered by Metabase" visible on those embeds.
fa: وقتی نمودارها یا داشبوردهایی را از Metabase در اپلیکیشن خود جانمایی می کنید
    آن اپلیکیشن در Affero General Public قرار نخواهد گرفت.
    مجوزی که بقیه Metabase را پوشش می دهد، مشروط بر اینکه لوگو متابیس را نگه دارید و "Powered by Metabase" در آن جانمایی ها قابل مشاهده است.

en: Your should, however, read the license text linked above as that is the
    actual license that you will be agreeing to by enabling this feature.
fa: با این حال، شما باید متن مجوز از لینک بالا را بخوانید زیرا این مجوز اصلی می باشد که با فعال کردن این ویژگی با آن موافقت خواهید کرد.

en: We will refresh your models {0}
fa: مدل های شما را ظرف {0} بروز رسانی مینماییم

en: Seconds and year properties are not allowed
fa: ویژگی های سال  ثانیه ها مجاز نیست

en: Our {0} is a string of 5 fields separated by white spaces
fa: {0} ما رشته‌ای از 5 فیلد است که با فاصله‌ها از هم جدا شده‌اند

en: Allowed values
fa: مقادیر مجاز

en: Create Slack App
fa: برنامه Slack ایجاد کنید

en: Filter {0}
fa: فیلتر {0}

en: 1. Click the button below and create your Slack App
fa: 1. روی دکمه زیر کلیک کنید و Slack App خود را ایجاد کنید

en: First, {0} using the Metabase configuration. Once created, click “${ 1 }” to authorize it.
fa: ابتدا، {0} با استفاده از پیکربندی Metabase. پس از ایجاد، روی "${ 1 }" کلیک کنید تا آن را مجاز کنید.

en: click the button below to create your Slack App
fa: برای ایجاد Slack App خود روی دکمه زیر کلیک کنید

en: There was an error loading the field values for this field
fa: هنگام بارگیری مقادیر فیلد برای این فیلد خطایی روی داد

en: more options
fa: گزینه های بیشتر

en: min
fa: حداقل

en: max
fa: حداکثر

en: Waiting to create the first model cache
fa: در انتظار ایجاد اولین مدل cache

en: Learn more.
fa: بیشتر بدانید.

en: Cache models
fa: مدل های Cache

en: We'll create tables with model data and refresh them on a schedule you define. To enable it, you need to grant this connection credential read and write permissions on the "{0}" schema or grant create schema permissions. {1}
fa: ما جداول را با داده های مدل ایجاد می کنیم و آنها را بر اساس برنامه زمانی که شما تعریف می کنید بازخوانی می کنیم. برای فعال کردن آن، باید به این اعتبار اتصال مجوز خواندن و نوشتن در طرح "{0}" بدهید یا مجوز ایجاد schema را اعطا کنید. {1}

en: Turn model caching off
fa: caching مدل را خاموش کنید

en: Turn model caching on
fa: روشن کردن cache مدل

en: For models to be cached, the user should have create table permission or create schema permission in this database.
fa: برای اینکه مدل‌ها cach شوند، کاربر باید مجوز ایجاد جدول یا ایجاد مجوز schema در این پایگاه داده را داشته باشد.

en: Day-of-week values must be between 1 and 7
fa: مقادیر روز هفته باید میان 1 و 7 باشد

en: Day-of-week values must be SUN, MON, TUE, WED, THU, FRI, SAT OR between 1 and 7, - * ? / L #
fa: مقادیر روزهفته باید SUN , MON , TUE , WED, THU, FRI, SAT یا بین 1 و 7 , -*? / L# باشد

en: Unsupported day of week value. Possible values are 1-7 or SUN-SAT , - * ? / L #
fa: ارزش روز هفته پشتیبانی نشده است. مقادیر ممکن 1-7 یا SUN-SAT، - * ? / L # می باشد

en: A numeric value between 1 and 5 must follow the # option
fa: یک مقدار عددی بین 1 و 5 باید همانند گزینه # باشد

en: Day of month values must be between 1 and 31
fa: مقدار روز ماه باید بین 1 و 31 باشد

en: Offset from last day must be less or equal 30
fa: انحراف از روز آخر باید کمتر یا برابر با 30 باشد

en: Month values must be between 1 and 12
fa: مقادیر ماه باید بین 1 و 12 باشند

en: Month values must be JAN, FEB, MAR, APR, MAY, JUN, JUL, AUG, SEP, OCT, NOV, DEC or between 1 and 12
fa: مقادیر ماه باید JAN, FEB, MAR, APR, MAY, JUN, JUL, AUG, SEP, OCT, NOV, DEC یا بین 1 و 12 باشند.

en: Start year must be less than stop year
fa: سال شروع باید کوچکتر از سال پایان باشد

en: Unsupported year value. Possible values are 1970-2099 , - * /
fa: مقدار سال پشتیبانی نمی شود. مقادیر قابل قبول 1970-2099 , - * /

en: Minute and second values must be between 0 and 59 and hour values must be between 0 and 23
fa: مقادیر دقیقه و ثانیه باید بین 0 و 59 و مقادیر ساعت باید بین 0 و 23 باشند

en: You must use ? in the day-of-week or day-of-month field
fa: باید از ? در فیلد روز هفته یا روز ماه استفاده نمایید

en: Invalid cron expression
fa: عبارت cron نامعتبر است

en: Doing science...
fa: تحلیل علمی ...

en: Running query...
fa: اجرای Query ...

en: Loading results...
fa: بارگزاری نتایج ...

en: Summaries
fa: خلاصه ها

en: Item Detail
fa: جزئیات آیتم

en: Color of filters in the query builder, buttons and links in filter widgets.
fa: رنگ فیلترها در سازنده Query، دکمه ها و پیوندها در ویجت های فیلتر.

en: Bold
fa: پررنگ

en: Heavy
fa: ضخیم

en: With this Pro/Enterprise feature you can embed the full Metabase app. Enable your users to drill-through to charts, browse collections, and use the graphical query builder. {0}
fa: با این ویژگی Pro/Enterprise می توانید برنامه کامل Metabase را جانمایی کنید. به کاربران خود اجازه دهید نمودارها را بررسی کنند، مجموعه ها را مرور کنند و از سازنده Query گرافیکی استفاده کنند. {0}

en: Authorized origins
fa: مبدا مجاز

en: Enter the origins for the websites or web apps where you want to allow embedding, separated by a space. Here are the {0} for what can be entered.
fa: مبدأ وب‌سایت‌ها یا برنامه‌های وب را که می‌خواهید اجازه جانمایی را در آن‌ها مجاز کنید، با فاصله از هم جدا کنید. در اینجا {0} برای آنچه می توان وارد کرد وجود دارد.

en: exact specifications
fa: مشخصات دقیق

en: Don’t show visualization
fa: عدم نمایش مصور سازی

en: Show visualization
fa: نمایش مصورسازی

en: Revert to this version
fa: به این نسخه برگردید

en: Make collection official
fa: مجموعه را رسمی کنید

en: Remove Official badge
fa: حذف نشان رسمیت

en: Appearance
fa: ظاهر

en: Font
fa: فونت

en: Loading message
fa: بارگزاری پیام

en: From Name
fa: نام فرستنده

en: Reply-To Address
fa: پاسخ به آدرس

en: That's not a valid email addresses
fa: پست الکترونیکی معتبر نیست

en: Enable admins to create publicly viewable links (and embeddable iframes) for Questions and Dashboards.
fa: مدیران را فعال کنید تا پیوندهای قابل مشاهده برای عموم (و فریم های قابل جانمایی) برای پرسش ها و داشبورد ایجاد کنند.

en: Allow questions, dashboards, and more to be embedded. {0}
fa: اجازه دهید سؤالات، داشبوردها و موارد دیگر جانمایی شوند. {0}

en: Standalone embeds
fa: جانمایی های مستقل

en: Securely embed individual questions and dashboards within other applications.
fa: به طور ایمن سؤالات و داشبوردهای فردی را در سایر برنامه ها جانمایی کنید.

en: Full-app embedding
fa: جانمایی کل اپلیکیشن

en: With this Pro/Enterprise feature you can embed the full Metabase app. Enable your users to drill-through to charts, browse collections, and use the graphical query builder.
fa: با این ویژگی Pro/Enterprise می توانید برنامه کامل Metabase را جانمایی کنید. به کاربران خود اجازه دهید نمودارها را بررسی کنند، مجموعه ها را مرور کنند و از سازنده Query گرافیکی استفاده کنند.

en: Standalone Embed Secret Key used to sign JSON Web Tokens for requests to /api/embed endpoints. This lets you create a secure environment limited to specific users or organizations.
fa: کلید مخفی جانمایی مستقل برای امضای توکن های وب JSON برای درخواست به /api/Embed Endpoints استفاده می شود. این به شما امکان می دهد یک محیط امن ایجاد کنید که محدود به کاربران یا سازمان های خاص است.

en: Use public link
fa: استفاده از لینک عمومی

en: Auto Refresh
fa: بروزرسانی خودکار

en: edited this
fa: این ویرایش شده

en: Learn how to debug SQL errors
fa: یادگیری نحوه اشکال زدایی خطا های SQL

en: set up email
fa: تنظیم Email

en: configure Slack
fa: تنظیم Slack

en: Dashboard name
fa: نام داشبورد

en: All dashboards
fa: تمامی داشبورد ها

en: All databases
fa: تمام بانک های اطلاعاتی

en: Query Not Recorded, sorry
fa: ببخشید، Query ثبت نشده

en: All schemas
fa: تمام الگو ها

en: All tables
fa: تمام جدول ها

en: Member name
fa: نام عضو

en: All members
fa: همه اعضا

en: Audit log
fa: log بازرسی

en: We’ve sent an invite to {0} with instructions to log in. If this user is unable to authenticate then you can {1}
fa: ما یک دعوتنامه به همراه دستورالعمل‌هایی برای ورود به سیستم به {0} ارسال کرده‌ایم. اگر این کاربر قادر به احراز هویت نیست، می‌توانید {1}

en: reset their password.
fa: رمز عبور آن ها را ریست کنید

en: read
fa: خواندن

en: write
fa: نوشتن

en: read or write
fa: خواندن یا نوشتن

en: That's not a valid list of email addresses
fa: این لیست صحیحی از آدرس های email نیست

en: Transparent
fa: شفاف

en: Use instance font
fa: استفاده از فونت نمونه

en: Download data
fa: دانلود داده ها

en: Enable users to download data from this embed?
fa: به کاربران اجازه می دهید تا داده ها را از این جانمایی شده دانلود نمایند؟

en: Example:
fa: مثال:

en:  by
fa:  توسط

en: Show more filters
fa: نمایش فیلتر های بیشتر

en: New row
fa: ردیف جدید

en: More columns
fa: ستون های بیشتر

en: Choose a join type
fa: انتخاب نوع join

en: Dismiss sync spinner manually
fa: اسپینر همگام‌سازی را به صورت دستی رد کنید

en: Dismissing…
fa: در حال رد کردن ...

en: Failed to dismiss sync spinner
fa: اسپینر همگام‌سازی نادیده گرفته نشد

en: Sync spinners dismissed!
fa: همگام‌سازی اسپینرها تایید نشد!

en: Refresh models every…
fa: مدل‌ها را هر…

en: Boolean indicating whether analytics events are being sent to Snowplow. True if anonymous tracking is enabled for this instance, and a Snowplow collector is available.
fa: Boolean نشان می‌دهد که آیا رویدادهای تحلیلی به Snowplow ارسال می‌شوند یا خیر. درست است اگر ردیابی ناشناس برای این مثال فعال باشد و یک جمع کننده Snowplow در دسترس باشد.

en: Boolean indicating whether a Snowplow collector is available to receive analytics events. Should be set via environment variable in Cypress tests or during local development.
fa: Boolean نشان می دهد که آیا یک جمع کننده Snowplow برای دریافت رویدادهای تجزیه و تحلیل در دسترس است یا خیر. باید از طریق متغیر محیطی در تست های سرو یا در طول توسعه محلی تنظیم شود.

en: Unique identifier to be used in Snowplow analytics, to identify this instance of Metabase. This is a public setting since some analytics events are sent prior to initial setup.
fa: شناسه منحصر به فرد برای استفاده در تجزیه و تحلیل Snowplow، برای شناسایی این نمونه از Metabase. این یک تنظیم عمومی است زیرا برخی رویدادهای تحلیلی قبل از راه اندازی اولیه ارسال می شوند.

en: check your host settings
fa: تنظیمات هاست خود را بررسی کنید

en: check your port settings
fa: تنظیمات پورت خود را بررسی کنید

en: String representing a cron schedule
fa: رشته ای که یک جدول زمانی برای cron را نشان می دهد

en: Must be a valid cron string not specifying a year
fa: باید یک رشته cron معتبر باشد که یک سال را مشخص نمی کند

en: Value must be a string representing a cron schedule of format <seconds> <minutes> <hours> <day of month> <month> <day of week> <year>
fa: مقدار باید رشته‌ای باشد که نشان‌دهنده زمان‌بندی cron با فرمت <seconds> <mins> <hours> <day of month> <month> <day of week> <year>

en: Using definitions:
    Metrics:
    {0}
    Filters:
    {1}
fa: استفاده از تعاریف:
    معیارهای:
    {0}
    فیلترها:
    {1}

en: Dimensions bindings:
    {0}
fa: اتصالات ابعاد:
    {0}

en: Adding {0} cards to dashboard {1}:
    {2}
fa: افزودن {0} کارت به داشبورد {1}:
    {2}

en: System info:
     {0}
fa: مشخصات سیستم: {0}

en: Metabase can scan the values present in each field in this database to enable checkbox filters in dashboards and questions. This can be a somewhat resource-intensive process, particularly if you have a very large database. When should Metabase automatically scan and cache field values?
fa: Metabase می تواند مقادیر موجود در هر فیلد در این پایگاه داده را اسکن کند تا فیلترهای چک باکس را در داشبوردها و سوالات فعال کند. این می تواند تا حدودی یک فرآیند فشرده منابع باشد، به خصوص اگر یک پایگاه داده بسیار بزرگ دارید. چه زمانی باید Metabase به طور خودکار مقادیر فیلد را اسکن و ذخیره کند؟

en: If your database is behind a firewall, you may need to allow connections from our Metabase [Cloud IP addresses](https://www.metabase.com/cloud/docs/ip-addresses-to-whitelist.html):
fa: اگر پایگاه داده شما پشت فایروال است، ممکن است لازم باشد اتصالات را از Metabase [آدرس‌های IP Cloud] ما مجاز کنید (https://www.metabase.com/cloud/docs/ip-addresses-to-whitelist.html):

en: Unfold JSON Columns
fa: بازکردن ستون های JSON

en: We unfold JSON columns into component fields.This is on by default but you can turn it off if performance is slow.
fa: ما ستون‌های JSON را در فیلدهای مؤلفه باز می‌کنیم. این به طور پیش‌فرض روشن است، اما اگر عملکرد کند است، می‌توانید آن را خاموش کنید.

en: Unable to rollback database check for model persistence
fa: بررسی مجدد پایگاه داده برای ماندگاری مدل ممکن نیست

en: Killed mysql process id {0} due to timeout.
fa: شناسه فرآیند mysql {0} به دلیل مهلت زمانی حذف شد.

en: Undoing step `{0}` for db {1}
fa: لغو مرحله «{0}» برای db {1}

en: Implicitly relative file paths are not allowed.
fa: مسیرهای فایل نسبی ضمنی مجاز نیستند.

en: Looks like the Username or Password is incorrect.
fa: به نظر می رسد نام کاربری یا رمز عبور نادرست است.

en: Looks like you forgot to enter your Password.
fa: به نظر می رسد فراموش کرده اید رمز عبور خود را وارد کنید.

en: Database cannot be found.
fa: بانک اطلاعاتی یافت نشد.

en: Looks like your Password is incorrect.
fa: به نظر می رسد رمز عبور شما نادرست است.

en: Unsupported client SSL key type - are you using an RSA key?
fa: نوع کلید SSL مشتری پشتیبانی نشده - آیا از کلید RSA استفاده می کنید؟

en: Looks like your Username is incorrect.
fa: به نظر می رسد نام کاربری شما نادرست است.

en: check your username
fa: نام کاربری خود را بررسی کنید

en: check your password
fa: رمز عبور خود را بررسی کنید

en: Hmm, we couldn''t connect to the database. Make sure your Host and Port settings are correct
fa: هوم، ما نتوانستیم به پایگاه داده متصل شویم. مطمئن شوید تنظیمات میزبان و پورت شما درست است

en: We couldn''t connect to the SSH tunnel host. Check the Username and Password.
fa: ما نتوانستیم به میزبان تونل SSH متصل شویم. نام کاربری و رمز عبور را بررسی کنید.

en: check your database name settings
fa: تنظیمات نام بانک اطلاعاتی خود را بررسی کنید

en: Invalid client SSL key - did you select the correct file?
fa: کلید SSL مشتری نامعتبر - آیا فایل صحیح را انتخاب کردید؟

en: please enable SSL
fa: لطفا SSL خود را فعال کنید

en: Cycle detected resolving dependent visible-if properties for driver {0}: {1}
fa: چرخه شناسایی ویژگی‌های قابل مشاهده وابسته برای درایور {0}: {1}

en: Server appears to require SSL - please enable SSL below
fa: به نظر می رسد سرور به SSL نیاز دارد - لطفاً SSL را در زیر فعال کنید

en: It looks like your Host is invalid. Please double-check it and try again.
fa: به نظر می رسد هاست شما نامعتبر است. لطفاً آن را دوباره بررسی کنید و دوباره امتحان کنید.

en: We couldn''t connect to the SSH tunnel host. Check the Host and Port.
fa: ما نتوانستیم به میزبان تونل SSH متصل شویم. هاست و پورت را بررسی کنید.

en: check your connection string
fa: رشته اتصال خود را بررسی کنید

en: Looks like the Database name is incorrect.
fa: به نظر می رسد نام پایگاه داده نادرست است.

en: The email address you want to use for the sender of emails.
fa: آدرس ایمیلی که می خواهید برای فرستنده ایمیل استفاده کنید.

en: The email address you want the replies to go to, if different from the from address. You can have multiple reply-to email addresses, just separate them with a comma.
fa: آدرس ایمیلی که می‌خواهید پاسخ‌ها به آن بروند، اگر با آدرس از متفاوت باشد. شما می توانید چندین آدرس ایمیل برای پاسخ به آن داشته باشید، فقط آنها را با کاما از هم جدا کنید.

en: The name you want to use for the sender of emails.
fa: نامی که می خواهید برای فرستنده ایمیل استفاده کنید.

en: [{0}] Model cache refresh failed for {1}
fa: [{0}] بازخوانی حافظه پنهان مدل برای {1} ناموفق بود

en: Google Sign-In token appears to be incorrect. Double check that it matches in Google and Metabase.
fa: به نظر می رسد نشانه ورود به سیستم Google نادرست است. دوباره بررسی کنید که در گوگل و متابیس مطابقت داشته باشد.

en: Deprecated Slack API token for connecting the Metabase Slack bot. Please use a new Slack app integration instead.
fa: رمز Slack API برای اتصال ربات Metabase Slack منسوخ شده است. لطفاً به جای آن از یک ادغام برنامه Slack جدید استفاده کنید.

en: Bot user OAuth token for connecting the Metabase Slack app. This should be used for all new Slack integrations starting in Metabase v0.42.0.
fa: توکن OAuth کاربر ربات برای اتصال برنامه Metabase Slack. این باید برای همه ادغام های Slack جدید که در Metabase نسخه 0.42.0 شروع می شوند استفاده شود.

en: Whether the current Slack app token, if set, is valid. Set to 'false' if a Slack API request returns an auth error.
fa: این که آیا کد فعلی برنامه Slack، در صورت تنظیم، معتبر است یا خیر. اگر درخواست Slack API یک خطای احراز هویت را برمی‌گرداند، روی "false" تنظیم کنید.

en: Error normalizing query: {0}
fa: خطا در نرمال سازی پرس و جو: {0}

en: Error canonicalizing query: {0}
fa: خطا در متعارف سازی پرس و جو: {0}

en: Invalid MBQL clause: {0}
fa: بند MBQL نامعتبر: {0}

en: Error normalizing form: {0}
fa: خطا در عادی سازی فرم: {0}

en: {0} is not a valid temporal unit for {1}; not adding to clause {2}
fa: {0} یک واحد زمانی معتبر برای {1} نیست. اضافه نشدن به بند {2}

en: {0}''s Personal Collection
fa: مجموعه شخصی {0}

en: Full FieldValues shouldn't have hash_key.
fa: Full FieldValues ​​نباید hash_key داشته باشد.

en: Invalid field-values type.
fa: نوع فیلد-مقدار نامعتبر است.

en: Advanced FieldValues requires a hash_key.
fa: FieldValues ​​پیشرفته به hash_key نیاز دارد.

en: Can't update type or hash_key for a FieldValues.
fa: نمی توان نوع یا hash_key را برای یک FieldValues ​​به روز کرد.

en: To make table and field names more human-friendly, Metabase will replace dashes and underscores in them with spaces. We’ll capitalize each word while at it, so ‘last_visited_at’ will become ‘Last Visited At’.
fa: برای اینکه نام جداول و فیلدها قابل تشخیص شود، Metabase خط تیره و زیرخط را در آنها با فاصله جایگزین می کند. ما هر کلمه را با حروف بزرگ می نویسیم، بنابراین "last_visited_at" به "Last Visited At" تبدیل می شود.

en: :parameters must be a sequence of maps with :id and :type keys
fa: پارامترهای : باید دنباله ای از نقشه ها با کلیدهای :id و :type باشند

en: :parameter_mappings must be a sequence of maps with :parameter_id and :type keys
fa: :parameter_mappings باید دنباله ای از نقشه ها با کلیدهای :parameter_id و :type باشد.

en: Looks like someone else edited the permissions and your data is out of date. Please fetch new data and try again.
fa: به نظر می رسد شخص دیگری مجوزها را ویرایش کرده است و اطلاعات شما قدیمی است. لطفاً داده‌های جدید را واکشی کنید و دوباره امتحان کنید.

en: You cannot update a permissions entry! Delete it and create a new one.
fa: شما نمی توانید یک ورودی مجوز را به روز کنید! آن را حذف کنید و یک مورد جدید ایجاد کنید.

en: This will replace “Lato” as the font family.
fa: این جایگزین "Lato" به عنوان خانواده فونت می شود

en: cron syntax string to schedule refreshing persisted models.
fa: رشته نحوی cron برای برنامه ریزی مدل های تداوم یافته به روز.

en: The startup time in milliseconds
fa: زمان راه اندازی بر حسب میلی ثانیه

en: This will affect things like grouping by week or filtering in GUI queries. It won''t affect most SQL queries, although it is used to set the WEEK_START session variable in Snowflake.
fa: این بر مواردی مانند گروه بندی بر اساس هفته یا فیلتر کردن در جستجوهای رابط کاربری گرافیکی تأثیر می گذارد. این بر اکثر جستارهای SQL تأثیر نمی گذارد، اگرچه برای تنظیم متغیر جلسه WEEK_START در Snowflake استفاده می شود.

en: Tell us where to find the file for each font weight. You don’t need to include all of them, but it’ll look better if you do.
fa: به ما بگویید فایل های ظخیم مربوط به هر فونت کجاست. نیازی نیست همه را بگویید، اما برای ظاهری بهتر مورد نیاز است.

en: The default language for all users across the Metabase UI, system emails, pulses, and alerts. Users can individually override this default language from their own account settings.
fa: زبان پیش‌فرض برای همه کاربران در رابط کاربری Metabase، ایمیل‌های سیستم، پالس‌ها و هشدارها. کاربران می توانند به صورت جداگانه این زبان پیش فرض را از تنظیمات حساب خود لغو کنند.

en: Whether an introductory modal should be shown after the next database connection is added. Defaults to false if any non-default database has already finished syncing for this instance.
fa: آیا پس از افزودن اتصال پایگاه داده بعدی باید یک مودال مقدماتی نشان داده شود یا خیر. اگر پایگاه داده غیرپیش‌فرض قبلاً همگام‌سازی را برای این نمونه تمام کرده باشد، پیش‌فرض به false تغییر می یابد.

en: To determine how long each saved question''s cached result should stick around, we take the query''s average execution time and multiply that by whatever you input here. So if a query takes on average 2 minutes to run, and you input 10 for your multiplier, its cache entry will persist for 20 minutes.
fa: برای تعیین مدت زمانی که نتیجه ذخیره شده در حافظه پنهان هر سؤال ذخیره شده باید باقی بماند، میانگین زمان اجرای Query را در نظر می گیریم و آن را در هر چیزی که در اینجا وارد می کنید ضرب می کنیم. بنابراین اگر یک Query به طور متوسط ​​2 دقیقه طول بکشد تا اجرا شود و شما 10 را برای ضریب خود وارد کنید، ورودی کش آن به مدت 20 دقیقه باقی می ماند.

en: Default page to show people when they log in.
fa: صفحه پیش فرض برای نشان دادن افراد هنگام ورود به سیستم.

en: Message to show while a query is running.
fa: پیامی برای نمایش در حین اجرای پرس و جو.

en: This URL is used for things like creating links in emails, auth redirects, and in some embedding scenarios, so changing it could break functionality or get you locked out of this instance.
fa: این URL برای مواردی مانند ایجاد پیوند در ایمیل‌ها، تغییر مسیرهای تأیید اعتبار، و در برخی سناریوهای جانمایی استفاده می‌شود، بنابراین تغییر آن می‌تواند عملکرد را مختل کند یا شما را از این نمونه قفل کند.

en: Invalid font {0}
fa: فونت نامعتبر {0}

en: Enables Metabot character on the home page
fa: کاراکتر Metabot را در صفحه اصلی فعال می کند

en: Invalid parameter: Card {0} does not have a template tag with the ID {1} or name {2}.
fa: پارامتر نامعتبر: کارت {0} دارای برچسب الگو با شناسه {1} یا نام {2} نیست.

en: Invalid parameter: Card {0} does not have a parameter with the ID {1}.
fa: پارامتر نامعتبر: کارت {0} پارامتری با شناسه {1} ندارد.

en: Invalid parameter: missing id
fa: پارامتر نامعتبر: شناسه وجود ندارد

en: Found substitute cached query for card {0} from {1}.{2}
fa: جستجوی ذخیره شده جایگزین برای کارت {0} از {1} پیدا شد.{2}

en: Base-64 encoded public key for this site''s SSL certificate. Specify this to enable HTTP Public Key Pinning. See {0} for more information.
fa: کلید عمومی رمزگذاری شده Base-64 برای گواهی SSL این سایت. این را مشخص کنید تا پین کردن کلید عمومی HTTP فعال شود. برای اطلاعات بیشتر به {0} مراجعه کنید.

en: Error in api/health database check
fa: خطا در بررسی پایگاه داده api/Health

en: Deleted {0} expired advanced fieldvalues
fa: {0} مقادیر فیلد پیشرفته منقضی شده حذف شد

en: Task scheduler initialized into standby mode.
fa: زمانبندی کار در حالت آماده به کار راه اندازی شد.

en: Scheduler not initialized but `start-scheduler!` called. Please call `init-scheduler!` before attempting to start.
fa: زمان‌بندی اولیه نشده است، اما «شروع-زمان‌بندی!» فراخوانی شده است. لطفاً قبل از شروع با «init-scheduler!» تماس بگیرید.

en: Task scheduler started
fa: زمانبندی کار شروع شد

en: Finished persisted model refresh task for Database {0} with {1} successes and {2} errors.
fa: کار به‌روزرسانی مدل برای پایگاه داده {0} با {1} موفقیت و {2} خطا به پایان رسید.

en: Attempting to refresh persisted model {0}.
fa: تلاش برای بازخوانی مدل تداوم یافته {0}.

en: Error updating database {0} for randomized schedules
fa: خطا در به‌روزرسانی پایگاه داده {0} برای زمان‌بندی‌های تصادفی

en: Updated default schedules for {0} databases
fa: برنامه های پیش فرض برای پایگاه های داده {0} به روز شد

en: Resulting transforms do not conform to expectations.
    Expected: {0}
fa: تحولات حاصل با انتظارات مطابقت ندارد.
    مورد انتظار: {0}

en: parameter must be a map with :id and :type keys
fa: پارامتر باید نقشه ای با کلیدهای :id و :type باشد

en: parameter_mapping must be a map with :parameter_id and :target keys
fa: parameter_mapping باید نقشه ای با کلیدهای :parameter_id و :target باشد

en: String must be a valid 21-character NanoID string.
fa: رشته باید یک رشته NanoID 21 کاراکتری معتبر باشد.

en: Error parsing {0}:
    {1}
fa: خطا در تجزیه {0}:
    {1}

en: String used to seed the private key used to validate JWT messages. A hexadecimal-encoded 256-bit key (i.e., a 64-character string) is strongly recommended.
fa: رشته ای برای ایجاد کلید خصوصی مورد استفاده برای اعتبارسنجی پیام های JWT استفاده می شود. یک کلید 256 بیتی با کد هگزادسیمال (به عنوان مثال، یک رشته 64 کاراکتری) به شدت توصیه می شود.

en: SSO is trying to do an open redirect to an untrusted site
fa: SSO در تلاش است تا یک تغییر مسیر باز به یک سایت نامعتبر انجام دهد

en: {0} active filter | {0} active filters
fa[0]: {0} فیلتر فعال

en: minutes
fa: دقایق

en: Timeout must be greater than 0
fa: تایم اوت باید بیشتر از 0 باشد

en: Show this on the home and login pages
fa: این را در صفحه اصلی و ورود به سیستم نشان دهید

en: Search for a column...
fa: جستجوی ستون...

en: This table hasn’t been synced yet
fa: این جدول هنوز همگام سازی نشده است

en: It was automatically marked as Hidden during the initial sync of this database. Do you want to make it queryable and sync it?
fa: در طول همگام سازی اولیه این پایگاه داده به طور خودکار به عنوان پنهان علامت گذاری شد. آیا می خواهید آن را قابل جستجو و همگام سازی کنید؟

en: Change to Queryable and sync it
fa: به Queryable تغییر دهید و آن را همگام کنید

en: Filter down to a segment
fa: فیلتر کردن به یک بخش

en: Clear all filters
fa: تمام فیلترها را پاک کنید

en: Apply Filters
fa: اعمال فیلترها

en: Filter {0} by
fa: فیلتر {0} بر اساس

en: Filter segments
fa: بخش ها را فیلتر کنید

en: ⚠️ We couldn't process payment for your account. Please {0} to avoid service interruptions.
fa: ⚠️ نتوانستیم پرداخت حساب شما را پردازش کنیم. لطفاً {0} برای جلوگیری از وقفه در خدمات.

en: review your payment settings
fa: تنظیمات پرداخت خود را بررسی کنید

en: ⚠️ Pro features won’t work right now due to lack of payment. {0} to restore Pro functionality.
fa: ⚠️ ویژگی های حرفه ای در حال حاضر به دلیل عدم پرداخت کار نمی کنند. {0} برای بازیابی عملکرد Pro.

en: Review your payment settings
fa: تنظیمات پرداخت خود را مرور کنید

en: Session timeout
fa: پایان جلسه

en: Time before inactive users are logged out.
fa: زمان قبل از خروج کاربران غیرفعال از سیستم.

en: Lighthouse illustration
fa: تصویر فانوس دریایی

en: Variable to map to
fa: متغیر برای نگاشت

en: You can connect widgets to {{variables}} in text cards.
fa: می‌توانید ویجت‌ها را به {{variables}} در کارت‌های متنی متصل کنید.

en: If you have a PEM SSL client key, you can convert that key to the PKCS-8/DER format using OpenSSL. {0}.
fa: اگر یک کلید کلاینت PEM SSL دارید، می توانید آن کلید را با استفاده از OpenSSL به فرمت PKCS-8/DER تبدیل کنید. {0}.

en: You can use Markdown here, and include variables {{like_this}}
fa: می‌توانید در اینجا از Markdown استفاده کنید و متغیرهای {{like_this}} را اضافه کنید.

en: Prometheus web-server shut down
fa: وب سرور Prometheus خاموش شد

en: MB_PROMETHEUS_SERVER_PORT value of ''{0}'' is not parseable as an integer.
fa: مقدار MB_PROMETHEUS_SERVER_PORT "{0}" به عنوان یک عدد صحیح قابل تجزیه نیست.

en: C3P0 Max pool size
fa: حداکثر اندازه استخر C3P0

en: Port to serve prometheus metrics from. If set, prometheus collectors are registered and served from `localhost:<port>/metrics`.
fa: بندری برای ارائه معیارهای پرومتئوس از. اگر تنظیم شود، کلکسیونرهای prometheus از «localhost:<port>/metrics» ثبت و ارائه می‌شوند.

en: C3P0 Number of idle connections
fa: C3P0 تعداد اتصالات بیکار

en: Error stopping prometheus web-server
fa: خطا در توقف سرور وب prometheus

en: C3P0 Number of connections
fa: C3P0 تعداد اتصالات

en: Failed to initialize Prometheus on port {0}
fa: Prometheus در پورت {0} مقداردهی اولیه نشد

en: Starting prometheus metrics web-server on port {0}
fa: راه اندازی وب سرور prometheus metrics در پورت {0}

en: C3P0 Minimum pool size
fa: C3P0 حداقل اندازه استخر

en: Unrecognized measurement {0} in prometheus stats
fa: اندازه‌گیری ناشناخته {0} در آمار پرومتئوس

en: C3P0 Number of busy connections
fa: C3P0 تعداد اتصالات مشغول

en: Starting prometheus metrics collector
fa: شروع به کار جمع آوری متریک پرومتئوس

en: Attempting to set up prometheus metrics web-server with no web-server port provided
fa: تلاش برای راه اندازی وب سرور prometheus metrics بدون ارائه پورت وب سرور

en: Attempting to set up prometheus metrics with no web-server port provided
fa: تلاش برای تنظیم معیارهای پرومتئوس بدون ارائه درگاه وب سرور

en: Metadata not ready in {0} minutes, abandoning
fa: فراداده در {0} دقیقه آماده نیست، رها می شود

en: Metadata updated asynchronously for card {0}
fa: فراداده به صورت ناهمزمان برای کارت {0} به روز شد

en: Not updating metadata asynchronously for card {0} because no metadata
fa: به‌روزرسانی ناهمزمان فوق‌داده برای کارت {0} به دلیل عدم وجود فراداده

en: Metadata not available soon enough. Saving card {0} and asynchronously updating metadata
fa: فراداده به زودی در دسترس نیست. ذخیره کارت {0} و به‌روزرسانی غیرهمزمان متادیتا

en: Cannot refresh an archived model
fa: نمی توان یک مدل بایگانی شده را بازخوانی کرد

en: Cannot refresh a non-model question
fa: نمی توان یک سوال غیر مدل را بازخوانی کرد

en: Not updating metadata asynchronously for card {0} because query has changed
fa: به‌روزرسانی ناهمزمان فراداده برای کارت {0} انجام نمی‌شود، زیرا درخواست تغییر کرده است

en: Metadata not available soon enough. Saving new card and asynchronously updating metadata
fa: فراداده به زودی در دسترس نیست. ذخیره کارت جدید و به‌روزرسانی غیرهمزمان متادیتا

en: Matching style for native query editor's autocomplete. Can be "substring", "prefix", or "off". Larger instances can have performance issues matching using substring, so can use prefix matching,  or turn autocompletions off.
fa: سبک تطبیق برای تکمیل خودکار ویرایشگر پرس و جو بومی. می تواند "زیر رشته"، "پیشوند" یا "خاموش" باشد. نمونه‌های بزرگ‌تر می‌توانند در تطبیق با استفاده از رشته فرعی مشکلات عملکردی داشته باشند، بنابراین می‌توانند از تطبیق پیشوند استفاده کنند یا تکمیل خودکار را خاموش کنند.

en: Invalid `native-query-autocomplete-match-style` option
fa: گزینه «native-query-autocomplete-match-style» نامعتبر است

en: Custom GeoJSON is not enabled
fa: GeoJSON سفارشی فعال نیست

en: Whether or not the use of custom GeoJSON is enabled.
fa: اینکه آیا استفاده از GeoJSON سفارشی فعال است یا خیر.

en: Editing first name is not allowed for SSO users.
fa: ویرایش نام برای کاربران SSO مجاز نیست.

en: Editing last name is not allowed for SSO users.
fa: ویرایش نام خانوادگی برای کاربران SSO مجاز نیست.

en: Setting up prometheus metrics
fa: تنظیم معیارهای پرومتئوس

en: SSL Client Key (PKCS-8/DER)
fa: کلید کلاینت SSL (PKCS-8/DER)

en: The email address you want the replies to go to, if different from the from address.
fa: آدرس ایمیلی که می‌خواهید پاسخ‌ها به آن بروند، اگر با آدرس از متفاوت باشد.

en: Display the lighthouse illustration on the home and login pages.
fa: نمایش تصویر فانوس دریایی در صفحه اصلی و ورود به سیستم.

en: Cached token status for premium features. This is to avoid an API request on the the first page load.
fa: وضعیت رمز ذخیره شده برای ویژگی های برتر. این برای جلوگیری از درخواست API در بارگذاری صفحه اول است.

en: Time before inactive users are logged out. By default, sessions last indefinitely.
fa: زمان قبل از خروج کاربران غیرفعال از سیستم. به طور پیش فرض، جلسات به طور نامحدود طول می کشد.

en: Reached recursion limit of {0} in "apply-sandboxing" middleware
fa: در میان‌افزار «apply-sandboxing» به محدودیت بازگشت {0} رسید

en: Johnny
fa: جانی

en: Appleseed
fa: دانه سیب

en: Sign in with username or email
fa: با نام کاربری یا ایمیل وارد شوید

en: No models found
fa: هیچ مدلی پیدا نشد

en: Create new model
fa: مدل جدید ایجاد کنید

en: There are no actions for this model
fa: هیچ اقدامی برای این مدل وجود ندارد

en: Create new action
fa: اقدام جدید ایجاد کنید

en: Page
fa: صفحه

en: Exit app
fa: خروج از برنامه

en: {0} connections
fa: {0} اتصال

en: Turn into an action
fa: تبدیل به یک عمل

en: Assign an action
fa: یک اقدام را تعیین کنید

en: Edit {0}
fa: ویرایش {0}

en: List
fa: فهرست کنید

en: Edit button
fa: دکمه ویرایش

en: Delete button
fa: دکمه حذف

en: Bulk actions
fa: اعمال توده

en: Options
fa: گزینه ها

en: Variant
fa: گونه

en: Basic
fa: پایه ای

en: Info
fa: اطلاعات

en: Link to {{bird_id}}
fa: پیوند به {{bird_id}}

en: Launch app
fa: برنامه را راه اندازی کنید

en: Add a {0} to the page
fa: یک {0} به صفحه اضافه کنید

en: button
fa: دکمه

en: form
fa: فرم

en: Change button type
fa: تغییر نوع دکمه

en: What type of button do you want to add?
fa: چه نوع دکمه ای را می خواهید اضافه کنید؟

en: Perform action
fa: اقدامی انجام دهد

en: Explore
fa: کاوش کنید

en: Used by
fa: استفاده شده توسط

en: Schema
fa: طرحواره

en: {0} model | {0} models
fa[0]: مدل {0}

en: Unknown type
fa: نوع ناشناخته

en: Embed in your application
fa: در برنامه خود جاسازی کنید

en: Add this {0} to your application server code. You’ll be able to preview the way it looks and behaves before making it securely visible for your users.
fa: این {0} را به کد سرور برنامه خود اضافه کنید. می‌توانید پیش‌نمایش ظاهر و رفتار آن را قبل از اینکه به‌طور ایمن برای کاربرانتان قابل مشاهده کنید، مشاهده کنید.

en: Set up
fa: برپایی

en: Too many rows for a detail view
fa: تعداد ردیف‌های زیادی برای نمایش جزئیات

en: Delete?
fa: حذف؟

en: This can't be undone.
fa: این قابل واگرد نیست.

en: Nothing to order
fa: چیزی برای سفارش نیست

en: New Action
fa: اقدام جدید

en: New action
fa: اقدام جدید

en: Save action
fa: اقدام را ذخیره کنید

en: Click me
fa: مرا کلیک کن

en: Action
fa: عمل

en: Action Form Display
fa: نمایش فرم اقدام

en: Form
fa: فرم

en: Button
fa: دکمه

en: Primary
fa: اولیه

en: Danger
fa: خطر

en: Borderless
fa: بدون مرز

en: New App
fa: برنامه جدید

en: Result: {0}
fa: نتیجه: {0}

en: Save and enable
fa: ذخیره و فعال کنید

en: {0} rows
fa: {0} ردیف

en: This channel shouldn't really be used by anyone — we'll upload charts and tables here before sending out dashboard subscriptions (it's a Slack requirement).
fa: این کانال واقعاً نباید توسط کسی استفاده شود - ما نمودارها و جداول را قبل از ارسال اشتراک داشبورد در اینجا آپلود می کنیم (این یک الزام Slack است).

en: an action button
fa: یک دکمه عمل

en: Execute an action
fa: یک عمل را اجرا کنید

en: Pick a question…
fa: انتخاب یک سوال…

en: Pick a dashboard…
fa: انتخاب داشبورد…

en: Pick a page to link to
fa: صفحه ای را برای پیوند انتخاب کنید

en: Pick a page…
fa: یک صفحه انتخاب کنید…

en: This model does not have any actions yet.
fa: این مدل هنوز هیچ اقدامی ندارد.

en: Enable implicit actions
fa: فعال کردن اقدامات ضمنی

en: Create a new action
fa: یک اقدام جدید ایجاد کنید

en: Contact
fa: مخاطب

en: Backing table
fa: میز پشتیبان

en: Relationships
fa: روابط

en: This model is not used by any questions yet.
fa: این مدل هنوز توسط هیچ سوالی استفاده نشده است.

en: Create a new question
fa: یک سوال جدید ایجاد کنید

en: New page
fa: صفحه جدید

en: ID #{0}
fa: شناسه شماره {0}

en: Edit options
fa: گزینه ها را ویرایش کنید

en: To start creating a form, write your query on the left with {{ parameter_names }}.
fa: برای شروع ایجاد فرم، درخواست خود را در سمت چپ با {{ parameter_names }} بنویسید.

en: They'll show up as form fields here
fa: آنها به عنوان فیلدهای فرم در اینجا نشان داده می شوند

en: Enter one option per line
fa: در هر خط یک گزینه وارد کنید

en: Press enter to add another option
fa: برای افزودن گزینه دیگری اینتر را فشار دهید

en: Placeholder text
fa: متن جای جای

en: Required
fa: ضروری

en: Default Value
fa: مقدار پیش فرض

en: Generate key
fa: کلید تولید کنید

en: Takes a datetime and returns an integer with the number of the year.
fa: تاریخ را می گیرد و یک عدد صحیح را با عدد سال برمی گرداند.

en: The datetime column.
fa: ستون تاریخ.

en: Takes a datetime and returns an integer (1-4) with the number of the quarter in the year.
fa: تاریخ را می گیرد و یک عدد صحیح (1-4) را با تعداد سه ماهه سال برمی گرداند.

en: Takes a datetime and returns an integer (1-12) with the number of the month in the year.
fa: تاریخ را می گیرد و یک عدد صحیح (1-12) را با شماره ماه در سال برمی گرداند.

en: mode
fa: حالت

en: Extracts the week of the year as an integer..
fa: هفته سال را به صورت عدد صحیح استخراج می کند..

en: The name of the column with your date or datetime value..
fa: نام ستون با مقدار تاریخ یا تاریخ شما..

en: Optional. The default is "ISO".
    - ISO: Week 1 starts on the Monday before the first Thursday of January.
    - US: Week 1 starts on Jan 1. All other weeks start on Sunday.
    - Instance: Week 1 starts on Jan 1. All other weeks start on the day defined in your Metabase localization settings.
fa: اختیاری. پیش فرض "ISO" است.
    - ISO: هفته 1 از دوشنبه قبل از اولین پنجشنبه ژانویه شروع می شود.
    - ایالات متحده: هفته 1 از 1 ژانویه شروع می شود. همه هفته های دیگر از یکشنبه شروع می شود.
    - مثال: هفته 1 از 1 ژانویه شروع می شود. همه هفته های دیگر از روزی که در تنظیمات محلی سازی Metabase شما تعریف شده است شروع می شود.

en: Takes a datetime and returns an integer (1-31) with the number of the day of the month.
fa: تاریخ را می گیرد و یک عدد صحیح (1-31) را با شماره روز ماه برمی گرداند.

en: Takes a datetime and returns an integer (1-7) with the number of the day of the week.
fa: تاریخ را می گیرد و یک عدد صحیح (1-7) را با شماره روز هفته برمی گرداند.

en: Takes a datetime and returns an integer (0-23) with the number of the hour. No AM/PM.
fa: تاریخ را می گیرد و یک عدد صحیح (0-23) را با تعداد ساعت برمی گرداند. بدون AM/PM

en: Takes a datetime and returns an integer (0-59) with the number of the minute in the hour.
fa: تاریخ را می گیرد و یک عدد صحیح (0-59) را با تعداد دقیقه در ساعت برمی گرداند.

en: Takes a datetime and returns an integer (0-59) with the number of the seconds in the minute.
fa: تاریخ را می گیرد و یک عدد صحیح (0-59) را با تعداد ثانیه های دقیقه برمی گرداند.

en: amount
fa: میزان

en: unit
fa: واحد

en: Adds some units of time to a date or timestamp value.
fa: مقداری از زمان را به یک تاریخ یا مهر زمان اضافه می کند.

en: The column with your date or timestamp values.
fa: ستونی با مقادیر تاریخ یا مهر زمانی شما.

en: The number of units to be added.
fa: تعداد واحدهایی که باید اضافه شوند.

en: "year", "month", "quarter", "day", "hour", "minute", "second" or "millisecond".
fa: «سال»، «ماه»، «ربع»، «روز»، «ساعت»، «دقیقه»، «ثانیه» یا «میلی‌ثانیه».

en: Subtracts some units of time to a date or timestamp value.
fa: برخی از واحدهای زمان را به مقدار تاریخ یا مهر زمانی کم می کند.

en: The number of units to be subtracted.
fa: تعداد واحدهایی که باید کم شود.

en: Missing wiget label: {0}
fa: برچسب ویجت موجود نیست: {0}

en: My new fantastic action
fa: اقدام فوق العاده جدید من

en: Model it's saved in
fa: مدلی که در آن ذخیره شده است

en: Successfully created a new {0}
fa: یک {0} جدید با موفقیت ایجاد شد

en: Something went wrong while deleting the row
fa: هنگام حذف ردیف مشکلی پیش آمد

en: Something went wrong while updating
fa: هنگام به‌روزرسانی مشکلی پیش آمد

en: Successfully updated {0} records
fa: رکورد {0} با موفقیت به روز شد

en: Something went wrong while deleting
fa: هنگام حذف مشکلی پیش آمد

en: Successfully deleted {0} records
fa: {0} رکورد با موفقیت حذف شد

en: Successfully executed the action
fa: عمل با موفقیت اجرا شد

en: Successfully saved
fa: با موفقیت ذخیره شد

en: Successfully deleted
fa: با موفقیت حذف شد

en: Success! The action returned: {0}
fa: موفقیت! عمل برگشت داده شد: {0}

en: Something went wrong while executing the action
fa: هنگام اجرای عمل مشکلی پیش آمد

en: App
fa: برنامه

en: This is an action now.
fa: این یک اقدام در حال حاضر است.

en: Public channel to store image files
fa: کانال عمومی برای ذخیره فایل های تصویری

en: All values ({0})
fa: همه مقادیر ({0})

en: Other ({0})
fa: دیگر ({0})

en: date
fa: تاریخ

en: category
fa: دسته بندی

en: long text
fa: متن طولانی

en: dropdown
fa: کشویی

en: inline select
fa: انتخاب درون خطی

en: date + time
fa: تاریخ + زمان

en: month + year
fa: ماه + سال

en: quarter + year
fa: سه ماهه + سال

en: Option One
fa: گزینه یک

en: Option Two
fa: گزینه دو

en: Option Three
fa: گزینه سه

en: New Model
fa: مدل جدید

en: question
fa: سوال

en: model
fa: مدل

en: table
fa: جدول

en: page
fa: صفحه

en: Archive this page?
fa: این صفحه بایگانی شود؟

en: First, save your model
fa: ابتدا مدل خود را ذخیره کنید

en: Save model
fa: ذخیره مدل

en: What is the name of your question?
fa: اسم سوالت چیه؟

en: What is the name of your model?
fa: اسم مدلت چیه؟

en: Add a date variable to this question to connect it to a dashboard filter.
fa: یک متغیر تاریخ به این سوال اضافه کنید تا آن را به فیلتر داشبورد متصل کنید.

en: Add a number variable to this question to connect it to a dashboard filter.
fa: یک متغیر عددی به این سوال اضافه کنید تا آن را به فیلتر داشبورد متصل کنید.

en: Add a string variable to this question to connect it to a dashboard filter.
fa: یک متغیر رشته ای به این سوال اضافه کنید تا آن را به فیلتر داشبورد متصل کنید.

en: Add a variable to this question to connect it to a dashboard filter.
fa: یک متغیر به این سوال اضافه کنید تا آن را به فیلتر داشبورد متصل کنید.

en: What is the name of your page?
fa: اسم پیجتون چیه؟

en: Is Write
fa: نوشتن است

en: Write questions can be used for experimental actions.
fa: از سوالات نوشتن می توان برای اقدامات تجربی استفاده کرد.

en: created a subscription
fa: یک اشتراک ایجاد کرد

en: deleted a subscription
fa: یک اشتراک را حذف کرد

en: Use the notebook editor
fa: از ویرایشگر نوت بوک استفاده کنید

en: This automatically inherits metadata from your source tables, and gives your models drill-through.
fa: این به طور خودکار ابرداده‌ها را از جداول منبع شما به ارث می‌برد و به مدل‌های شما جامع‌تر می‌دهد.

en: Use a native query
fa: از یک کوئری بومی استفاده کنید

en: You can always fall back to a SQL or native query, which is a bit more manual.
fa: شما همیشه می توانید به یک SQL یا پرس و جوی بومی که کمی دستی تر است بازگردید.

en: What's a model?
fa: مدل چیه؟

en: Your page is ready
fa: صفحه شما آماده است

en: Action button
fa: دکمه اکشن

en: Move dashboard to…
fa: انتقال داشبورد به…

en: Remove this card?
fa: این کارت حذف شود؟

en: Would you like to be notified when this page is done loading?
fa: آیا می خواهید وقتی بارگیری این صفحه تمام شد به شما اطلاع داده شود؟

en: Apps
fa: برنامه ها

en: Pages
fa: صفحات

en: Users can pick
fa: کاربران می توانند انتخاب کنند

en: Multiple values
fa: مقادیر چندگانه

en: A single value
fa: یک مقدار واحد

en: Your model won't be created.
fa: مدل شما ایجاد نخواهد شد.

en: Discard
fa: دور انداختن

en: Question in {0}
fa: سوال در {0}

en: Abbreviate days and months
fa: به اختصار روزها و ماه ها

en: dollars
fa: دلار

en: "{0}" is an unaggregated field: if it has more than one value at a point on the {1}-axis, the values will be summed.
fa: "{0}" یک فیلد تجمیع نشده است: اگر بیش از یک مقدار در نقطه ای از محور {1} داشته باشد، مقادیر جمع می شوند.

en: Column with steps
fa: ستون با مراحل

en: Select a region
fa: یک منطقه را انتخاب کنید

en: Custom map
fa: نقشه سفارشی

en: Rows
fa: ردیف ها

en: Measures
fa: معیارهای

en: Sort Order
fa: ترتیب مرتب سازی

en: Pivot table
fa: جدول محوری

en: This has been set by the {0} environment variable.
fa: این توسط متغیر محیطی {0} تنظیم شده است.

en: This page is looking empty.
fa: این صفحه خالی به نظر می رسد.

en: location
fa: محل

en: time
fa: زمان

en: Sum over time
fa: جمع در طول زمان

en: Display type
fa: نوع نمایش

en: Y-axis position
fa: موقعیت محور Y

en: No breakouts are enabled
fa: هیچ شکستی فعال نیست

en: It is not possible to use the Log scale for a stacked percentage chart
fa: استفاده از مقیاس Log برای نمودار درصدی انباشته ممکن نیست

en: Column value
fa: مقدار ستون

en: Add series breakout
fa: اضافه کردن شکست سری

en: Add another series
fa: یک سری دیگر اضافه کنید

en: Auto formatting
fa: قالب بندی خودکار

en: Scale
fa: مقیاس

en: Show lines and marks
fa: نشان دادن خطوط و علائم

en: Split y-axis when necessary
fa: در صورت لزوم محور y را تقسیم کنید

en: Show label
fa: نشان دادن برچسب

en: Show data labels
fa: نشان دادن برچسب های داده

en: Auto x-axis range
fa: محدوده خودکار محور x

en: Value labels formatting
fa: قالب بندی برچسب های ارزش

en: Action {0} is not supported for {1} Databases.
fa: عمل {0} برای پایگاه‌های داده {1} پشتیبانی نمی‌شود.

en: {0} Database {1} does not support actions.
fa: {0} پایگاه داده {1} از اقدامات پشتیبانی نمی کند.

en: Unknown Action {0}. Valid Actions are: {1}
fa: اقدام ناشناخته {0}. اقدامات معتبر عبارتند از: {1}

en: Whether to enable using the new experimental Actions for a specific Database.
fa: فعال کردن استفاده از اقدامات آزمایشی جدید برای یک پایگاه داده خاص.

en: Actions are not enabled for Database {0}.
fa: کنش‌ها برای پایگاه داده {0} فعال نیستند.

en: Missing primary key parameter: {0}
fa: پارامتر کلید اصلی وجود ندارد: {0}

en: Error executing Action: {0}
fa: خطا در اجرای Action: {0}

en: Must execute implicit action on a table with a single primary key.
fa: باید اقدام ضمنی را روی یک جدول با یک کلید اصلی واحد اجرا کند.

en: No Card found for Action {0}.
fa: هیچ کارتی برای اقدام {0} یافت نشد.

en: No destination parameter found for id {0}. Found: {1}
fa: هیچ پارامتر مقصدی برای شناسه {0} یافت نشد. یافت شد: {1}

en: Unknown action type {0}.
fa: نوع عمل ناشناخته {0}.

en: Cannot execute Action {0}: Card {1} is not marked as `is_write`
fa: نمی‌توان عمل {0} را اجرا کرد: کارت {1} به‌عنوان «is_write» علامت‌گذاری نشده است

en: Cannot execute implicit action on a table with ambiguous column names.
fa: نمی‌توان اقدام ضمنی را روی جدولی با نام ستون‌های مبهم اجرا کرد.

en: No destination parameter found for {0}. Found: {1}
fa: هیچ پارامتر مقصدی برای {0} یافت نشد. یافت شد: {1}

en: Implicit parameters must be provided.
fa: پارامترهای ضمنی باید ارائه شوند.

en: Cannot call the service: missing required parameters: {0}
fa: نمی توان با سرویس تماس گرفت: پارامترهای لازم وجود ندارد: {0}

en: Too many results returned: {0}
fa: نتایج بسیار زیادی برگردانده شد: {0}

en: You cannot create an Alert for an is_write Card.
fa: شما نمی توانید برای یک کارت is_write یک هشدار ایجاد کنید.

en: Detail
fa: جزئیات

en: ← Back to list
fa: ← بازگشت به لیست

en: Table must have a single primary key: {0}
fa: جدول باید دارای یک کلید اصلی باشد: {0}

en: A scaffold-target was not provided for Page: {0}
fa: یک داربست-هدف برای صفحه ارائه نشده است: {0}

en: Some tables could not be found. Given: {0} Found: {1}
fa: برخی از جداول یافت نشد. داده شده: {0} یافت شد: {1}

en: A scaffold-target was not provided for Card: {0}
fa: یک داربست هدف برای کارت ارائه نشده است: {0}

en: You cannot enable embedding for an is_write Card.
fa: شما نمی توانید جاسازی را برای یک کارت is_write فعال کنید.

en: Saved Question is a Dataset.
fa: سوال ذخیره شده یک مجموعه داده است.

en: Cannot mark Saved Question as ''is_write'': {0}
fa: نمی‌توان سؤال ذخیره‌شده را به‌عنوان «is_write» علامت‌گذاری کرد: {0}

en: Query must be a native query.
fa: پرس و جو باید یک پرس و جو بومی باشد.

en: You cannot share an is_write Card.
fa: شما نمی توانید یک کارت is_write را به اشتراک بگذارید.

en: Write queries are only executable via the Actions API.
fa: پرس و جوهای نوشتن فقط از طریق API Action قابل اجرا هستند.

en: Unable to connect to LDAP server with current settings
fa: اتصال به سرور LDAP با تنظیمات فعلی امکان پذیر نیست

en: Is LDAP currently enabled?
fa: آیا LDAP در حال حاضر فعال است؟

en: Cannot run query: MongoDB doesn''t support saved questions reference: {0}
fa: پرس و جو اجرا نمی شود: MongoDB مرجع سوالات ذخیره شده را پشتیبانی نمی کند: {0}

en: violates foreign key constraint {0}
fa: محدودیت کلید خارجی {0} را نقض می کند

en: violates unique constraint {0}
fa: محدودیت منحصر به فرد {0} را نقض می کند

en: {0} violates not-null constraint
fa: {0} محدودیت غیر تهی را نقض می کند

en: Error fetching field metadata for table {0}
fa: خطا در واکشی فراداده فیلد برای جدول {0}

en: sqlite doesn't support extract us week
fa: Sqlite از Extract us week پشتیبانی نمی کند

en: Rows have the wrong columns: expected {0}, but got {1}
fa: سطرها دارای ستون های اشتباه هستند: انتظار می رود {0}، اما {1}

en: Error(s) deleting rows.
fa: خطا(ها) در حذف ردیف ها.

en: Error(s) inserting rows.
fa: خطا(ها) در درج ردیف ها.

en: Error parsing SQL error message {0}: {1}
fa: خطا در تجزیه پیام خطای SQL {0}: {1}

en: Rows need to be unique: repeated rows {0}
fa: سطرها باید منحصربه‌فرد باشند: ردیف‌های تکراری {0}

en: Sorry, this would update {0} rows, but you can only act on 1
fa: متأسفیم، این باعث به‌روزرسانی {0} ردیف می‌شود، اما شما فقط می‌توانید روی 1 عمل کنید

en: Error(s) updating rows.
fa: خطا(ها) در به‌روزرسانی ردیف‌ها.

en: Some rows have different sets of columns: {0}
fa: برخی از ردیف‌ها مجموعه‌های مختلفی از ستون‌ها دارند: {0}

en: Cannot build filter clause: row cannot be empty.
fa: نمی توان بند فیلتر ساخت: ردیف نمی تواند خالی باشد.

en: Invalid update row map: no non-PK columns. Got {0}, all of which are PKs.
fa: نقشه ردیف به‌روزرسانی نامعتبر: هیچ ستون غیر PK وجود ندارد. {0} را دریافت کردم که همه آنها PK هستند.

en: Row is missing required primary key column. Required {0}; got {1}
fa: ردیف فاقد ستون کلید اصلی لازم است. مورد نیاز {0}؛ دریافت {1}

en: Sorry, this would delete {0} rows, but you can only act on 1
fa: با عرض پوزش، با این کار {0} ردیف حذف می شود، اما شما فقط می توانید روی 1 عمل کنید

en: Error executing write query: {0}
fa: خطا در اجرای پرس و جوی نوشتن: {0}

en: Sqlite doesn't support extract isoweek
fa: Sqlite از استخراج isoweek پشتیبانی نمی کند

en: Client ID for Google Sign-In.
fa: شناسه مشتری برای ورود به سیستم Google.

en: Is Google Sign-In configured?
fa: آیا Google Sign-In پیکربندی شده است؟

en: Google Sign-In is not configured. Please set the Client ID first.
fa: Google Sign-In پیکربندی نشده است. لطفا ابتدا شناسه مشتری را تنظیم کنید.

en: Is Google Sign-in currently enabled?
fa: آیا ورود به سیستم Google در حال حاضر فعال است؟

en: Have the mandatory LDAP settings (host and user search base) been validated and saved?
fa: آیا تنظیمات اجباری LDAP (پایه جستجوی میزبان و کاربر) تأیید و ذخیره شده است؟

en: Data apps are not enabled.
fa: برنامه های داده فعال نیستند.

en: A model made from a native SQL question cannot have a variable or field filter.
fa: مدلی که از یک سوال بومی SQL ساخته شده است نمی تواند متغیر یا فیلتر فیلد داشته باشد.

en: You cannot add an is_write Card to a Dashboard.
fa: شما نمی توانید یک کارت is_write را به داشبورد اضافه کنید.

en: Error calculating raw hash: {0}
fa: خطا در محاسبه هش خام: {0}

en: Error calculating hydrated hash: {0} is nil after hydrating {1}
fa: خطا در محاسبه هش هیدراته: {0} پس از هیدراته کردن {1} صفر است

en: Error calculating identity hash: {0}
fa: خطا در محاسبه هش هویت: {0}

en: Week
fa: هفته

en: No parameter mapping found for parameter {0}. Found: {1}
fa: هیچ نگاشت پارامتری برای پارامتر {0} یافت نشد. یافت شد: {1}

en: Only native queries can be executed as write queries.
fa: فقط پرس و جوهای بومی را می توان به عنوان پرس و جوهای نوشتن اجرا کرد.

en: No Query Action found for Emitter {0}. Only Query Actions are supported at this point in time.
fa: هیچ اقدام پرس و جو برای Emitter {0} یافت نشد. فقط Query Actions در این مرحله از زمان پشتیبانی می شود.

en: Cannot execute emitter {0}: Card {1} is not marked as `is_write`
fa: نمی‌توان امیتر {0} را اجرا کرد: کارت {1} به‌عنوان «is_write» علامت‌گذاری نشده است

en: Error executing QueryEmitter: {0}
fa: خطا در اجرای QueryEmitter: {0}

en: Invalid session-type.
fa: نوع جلسه نامعتبر است.

en: This Quarter
fa: این سه ماهه

en: Database required of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
fa: پایگاه داده مورد نیاز {0} از ''{1}'' به ''{2}'' تغییر کرده است.

en: Metabase task scheduler disabled. Scheduled tasks will not be ran.
fa: زمانبندی کار متاباز غیرفعال شد. کارهای برنامه ریزی شده اجرا نمی شوند.

en: value must be a map with schema: (
    {0}{1}{2}{3}{4}{5}
fa: مقدار باید یک نقشه با طرح واره باشد: (
    {0}{1}{2}{3}{4}{5}

en: {0} (optional)
fa: {0} (اختیاری)

en: Found config file at path {0}; Metabase will be initialized with values from this file
fa: فایل پیکربندی در مسیر {0} یافت شد. Metabase با مقادیر این فایل مقدار دهی اولیه می شود

en: Done initializing from file.
fa: مقداردهی اولیه از فایل انجام شد.

en: No config file found at path {0}
fa: هیچ فایل پیکربندی در مسیر {0} یافت نشد

en: Don''t know how to expand template form: {0}
fa: نمی دانم چگونه فرم الگو را گسترش دهم: {0}

en: Initializing {0} from config file...
fa: در حال مقداردهی اولیه {0} از فایل پیکربندی...

en: Error parsing template string {0}: {1}
fa: خطا در تجزیه رشته الگو {0}: {1}

en: Creating new {0} Database {1}
fa: ایجاد {0} پایگاه داده جدید {1}

en: Updating Database {0} {1}
fa: به روز رسانی پایگاه داده {0} {1}

en: Sync on database creation when initializing from file is disabled. Skipping sync.
fa: همگام سازی در ایجاد پایگاه داده زمانی که مقداردهی اولیه از فایل غیرفعال است. رد شدن از همگام سازی

en: Ignoring unknown config section {0}.
fa: نادیده گرفتن بخش پیکربندی ناشناخته {0}.

en: Setting value for Setting {0}
fa: تنظیم مقدار برای تنظیم {0}

en: Setting setting values from config file
fa: تنظیم مقادیر تنظیمات از فایل پیکربندی

en: Updating User with email {0}
fa: به روز رسانی کاربر با ایمیل {0}

en: Creating the first User for this instance. The first user is always created as an admin.
fa: ایجاد اولین کاربر برای این مثال. اولین کاربر همیشه به عنوان مدیر ایجاد می شود.

en: Creating new User {0} with email {1}
fa: ایجاد کاربر جدید {0} با ایمیل {1}

en: Invalid Collection ID(s). These Collections do not exist: {0}
fa: شناسه(های) مجموعه نامعتبر است. این مجموعه‌ها وجود ندارند: {0}

en: Loading serialized Metabase files from {0}
fa: بارگیری فایل های متاباز سریالی از {0}

en: {0} tables have entity_id; expected to resolve the same number of models, but only got {1}
fa: {0} جدول دارای entity_id هستند. انتظار می رود همان تعداد مدل را حل کند، اما فقط {1} را دریافت کرد

en: Can't create new SAML user when SAML is not enabled
fa: وقتی SAML فعال نیست نمی‌توان کاربر SAML جدیدی ایجاد کرد

en: Are the mandatory JWT settings configured?
fa: آیا تنظیمات اجباری JWT پیکربندی شده است؟

en: Is SAML authentication configured and enabled?
fa: آیا احراز هویت SAML پیکربندی و فعال شده است؟

en: Is JWT authentication configured and enabled?
fa: آیا احراز هویت JWT پیکربندی و فعال شده است؟

en: Are the mandatory SAML settings configured?
fa: آیا تنظیمات اجباری SAML پیکربندی شده است؟

en: Google Sign-in
fa: ورود به سیستم گوگل

en: Only duplicate the dashboard
fa: فقط داشبورد را کپی کنید

en: If you check this, the cards in the duplicated dashboard will reference the original questions.
fa: اگر این را بررسی کنید، کارت‌های موجود در داشبورد تکراری به سؤالات اصلی اشاره می‌کنند.

en: Drill-through doesn’t work on SQL questions.
fa: مته در سوالات SQL کار نمی کند.

en: Drill-through doesn’t work on native questions.
fa: Drill-through روی سوالات بومی کار نمی کند.

en: Paused
fa: مکث کرد

en: Pause
fa: مکث کنید

en: Resume
fa: از سرگیری

en: This will clear all your settings.
fa: با این کار تمام تنظیمات شما پاک می شود.

en: Allow users to sign up on their own if their Google account email address is from one of the domains you specify here:
fa: اگر آدرس ایمیل حساب Google آنها از یکی از دامنه‌هایی است که در اینجا مشخص کرده‌اید، به کاربران اجازه دهید خودشان ثبت‌نام کنند:

en: datetime1
fa: تاریخ 1

en: Get the difference between two datetime values (datetime2 minus datetime1) using the specified unit of time.
fa: تفاوت بین دو مقدار datetime (datetime2 منهای datetime1) را با استفاده از واحد زمان مشخص شده بدست آورید.

en: created_at
fa: ایجاد شده در

en: The columns or expressions with your datetime values.
fa: ستون ها یا عبارات با مقادیر تاریخ شما.

en: Choose from: "year", "month", "week", "day", "hour", "minute", or "second".
fa: از بین: "سال"، "ماه"، "هفته"، "روز"، "ساعت"، "دقیقه"، یا "دوم" انتخاب کنید.

en: Extracts the week of the year as an integer.
fa: هفته سال را به صورت عدد صحیح استخراج می کند.

en: The name of the column with your date or datetime value.
fa: نام ستون با مقدار تاریخ یا تاریخ شما.

en: target
fa: هدف

en: source
fa: منبع

en: Convert timezone of a date or timestamp column.
fa: تبدیل منطقه زمانی یک ستون تاریخ یا مهر زمانی.

en: The timezone you want to assign to your column.
fa: منطقه زمانی که می خواهید به ستون خود اختصاص دهید.

en: (Optional) The current timezone of your column. The default timezone is your report timezone.
fa: (اختیاری) منطقه زمانی فعلی ستون شما. منطقه زمانی پیش‌فرض منطقه زمانی گزارش شما است.

en: Missing widget label: {0}
fa: برچسب ویجت وجود ندارد: {0}

en: Save new question
fa: ذخیره سوال جدید

en: Duplicate "{0}" and its questions
fa: تکراری "{0}" و سوالات آن

en: Duplicated {0}, but couldn't duplicate some questions
fa: {0} تکراری شد، اما برخی از سؤالات تکراری نشد

en: No query provided so not querying for metadata
fa: هیچ درخواستی ارائه نشده است، بنابراین برای ابرداده پرس و جو نمی شود

en: Reusing provided metadata
fa: استفاده مجدد از ابرداده ارائه شده

en: Querying for metadata and blending model metadata
fa: پرس و جو برای ابرداده و ترکیب ابرداده مدل

en: Querying for metadata
fa: پرس و جو برای ابرداده

en: No copied card information found
fa: اطلاعات کارت کپی شده یافت نشد

en: Only datetime, timestamp, or date types allowed. Found {0}
fa: فقط انواع تاریخ، مهر زمانی یا تاریخ مجاز است. پیدا شد {0}

en: MongoDB does not support parsing strings as dates. Try parsing to a datetime instead
fa: MongoDB از تجزیه رشته ها به عنوان تاریخ پشتیبانی نمی کند. به جای آن، تجزیه به زمان تاریخ را امتحان کنید

en: MongoDB does not support parsing strings as times. Try parsing to a datetime instead
fa: MongoDB از تجزیه رشته ها به عنوان زمان پشتیبانی نمی کند. به جای آن، تجزیه به زمان تاریخ را امتحان کنید

en: `timestamp with time zone` columns shouldn''t have a `source timezone`
fa: ستون‌های «مهر زمانی با منطقه زمانی» نباید «منطقه زمانی منبع» داشته باشند

en: Error running step ''{0}'' for {1}
fa: خطا در اجرای مرحله ''{0}'' برای {1}

en: Backfilling entity_id for {0} rows of {1}
fa: تکمیل کننده entity_id برای {0} ردیف از {1}

en: Convert timezone of a date or timestamp column.
    We support tz database time zone names.
    See the full list here: https://w.wiki/4Jx
fa: تبدیل منطقه زمانی یک ستون تاریخ یا مهر زمانی.
    ما از نام منطقه زمانی پایگاه داده tz پشتیبانی می کنیم.
    لیست کامل را اینجا ببینید: https://w.wiki/4Jx

en: The current time zone. Only required for timestamps with no time zone.
fa: منطقه زمانی فعلی فقط برای مهرهای زمانی بدون منطقه زمانی مورد نیاز است.

en: Show percentages
fa: نمایش درصدها

en: In legend
fa: در افسانه

en: On the chart
fa: روی نمودار

en: Error compiling HoneySQL form: {0}
fa: خطا در کامپایل فرم HoneySQL: {0}

en: Invalid HoneySQL form: {0}
fa: فرم HoneySQL نامعتبر: {0}

en: input column already has a set timezone. Please remove the source parameter in convertTimezone.
fa: ستون ورودی از قبل دارای یک منطقه زمانی تنظیم شده است. لطفاً پارامتر منبع را در convertTimezone حذف کنید.

en: input column doesn't have a set timezone. Please set the source parameter in convertTimezone to convert it.
fa: ستون ورودی منطقه زمانی تنظیمی ندارد. لطفاً پارامتر منبع را در convertTimezone تنظیم کنید تا آن را تبدیل کنید.

en: Error reducing result rows: {0}
fa: خطا در کاهش ردیف‌های نتیجه: {0}

en: Sample database could not be extracted to the plugins directory,which may result in slow startup times. Please set MB_PLUGINS_DIR to a writable directory and restart Metabase.
fa: پایگاه داده نمونه را نمی توان در فهرست افزونه ها استخراج کرد، که ممکن است منجر به کندی راه اندازی شود. لطفاً MB_PLUGINS_DIR را روی دایرکتوری قابل نوشتن تنظیم کنید و Metabase را مجددا راه اندازی کنید.

en: Metabase config files require a Premium token with the :advanced-config feature.
fa: فایل های پیکربندی متابیس به یک توکن Premium با ویژگی :advanced-config نیاز دارند.

[ctx: This is in the sidebar when creating or editing a dashboard subscription.]
en: Charts in subscriptions may look slightly different from charts in dashboards.
fa: نمودارهای موجود در اشتراک‌ها ممکن است کمی متفاوت از نمودارهای موجود در داشبورد به نظر برسند.

[ctx: Seen when creating a new dashboard subscription.]
en: Recipients will see this data just as you see it, regardless of their permissions.
fa: گیرندگان این داده ها را همانطور که شما می بینید، صرف نظر از مجوزهایشان، می بینند.

en: Model actions
fa: اقدامات مدل

en: Allow actions from models created from this data to be run. Actions are able to read, write, and possibly delete data.
fa: اجازه اجرای کنش‌های مدل‌های ایجاد شده از این داده‌ها را بدهید. کنش‌ها قادر به خواندن، نوشتن و احتمالاً حذف داده‌ها هستند.

en: Note: Your database user will need write permissions.
fa: توجه: کاربر پایگاه داده شما به مجوز نوشتن نیاز دارد.

en: Auto tracking schema
fa: طرح ردیابی خودکار

en: Remove mapping
fa: نقشه برداری را حذف کنید

en: Remove mapping and members
fa: نقشه برداری و اعضا را حذف کنید

en: Remove mapping and delete groups
fa: نقشه برداری را حذف کنید و گروه ها را حذف کنید

en: Remove mapping and delete group
fa: نقشه برداری را حذف کنید و گروه را حذف کنید

en: These groups' user memberships will no longer be synced with the directory server.
fa: عضویت کاربران این گروه ها دیگر با سرور دایرکتوری همگام سازی نخواهد شد.

en: This group's user membership will no longer be synced with the directory server.
fa: عضویت کاربر این گروه دیگر با سرور دایرکتوری همگام سازی نخواهد شد.

en: What should happen with the groups themselves in Metabase?
fa: با خود گروه ها در متابیس چه اتفاقی باید بیفتد؟

en: What should happen with the group itself in Metabase?
fa: با خود گروه در متابیس چه اتفاقی باید بیفتد؟

en: Remove this group mapping?
fa: این نگاشت گروه حذف شود؟

en: Nothing, just remove the mapping
fa: هیچی، فقط نقشه برداری را حذف کنید

en: Also remove all group members (except from Admin)
fa: همچنین تمام اعضای گروه را حذف کنید (به جز مدیر)

en: Also delete the groups (except Admin)
fa: همچنین گروه ها را حذف کنید (به جز Admin)

en: Also delete the group
fa: همچنین گروه را حذف کنید

en: Delete this mapping?
fa: این نقشه برداری حذف شود؟

en: Synchronize Group Memberships
fa: همگام سازی اعضای گروه

en: Mappings allow Metabase to automatically add and remove users from groups based on the membership information provided by the directory server. If a group isn‘t mapped, its membership won‘t be synced.
fa: Mappings به Metabase اجازه می دهد تا به طور خودکار کاربران را از گروه ها بر اساس اطلاعات عضویت ارائه شده توسط سرور دایرکتوری اضافه و حذف کند. اگر گروهی نقشه‌برداری نشده باشد، عضویت آن همگام‌سازی نمی‌شود.

en: About mappings
fa: در مورد نقشه برداری

en: New mapping
fa: نقشه برداری جدید

en: No mappings yet
fa: هنوز نقشه برداری وجود ندارد

en: An error occurred.
fa: خطایی رخ داد.

en: Unknown target
fa: هدف ناشناخته

en: This field is required
fa: این فیلد الزامی است

en: Action Library
fa: کتابخانه اقدام

en: Where should the values for '{0}' come from?
fa: مقادیر "{0}" از کجا باید باشد؟

en: You can either ask users to enter values, or use the value of a dashboard filter.
fa: می توانید از کاربران بخواهید مقادیر را وارد کنند یا از مقدار فیلتر داشبورد استفاده کنید.

en: Select an action to get started
fa: یک اقدام را برای شروع انتخاب کنید

en: Outline
fa: طرح کلی

en: Ask the user
fa: از کاربر بپرسید

en: This action has no parameters to map
fa: این عمل هیچ پارامتری برای نگاشت ندارد

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل قابل لغو نیست.

en: Action settings
fa: تنظیمات اکشن

en: Make public
fa: عمومی کردن

en: Creates a publicly shareable link to this action form.
fa: یک پیوند قابل اشتراک‌گذاری عمومی به این فرم اقدام ایجاد می‌کند.

en: Public action form URL
fa: URL فرم اقدام عمومی

en: Success message
fa: پیام موفقیت

en: Action ran successfully
fa: اکشن با موفقیت اجرا شد

en: Build custom forms and business logic.
fa: فرم های سفارشی و منطق تجاری بسازید.

en: Actions let you write parameterized SQL that writes back to your database. Actions can be attached to buttons on dashboards to create custom workflows. You can even publicly share the parameterized forms they generate to collect data.
fa: اقدامات به شما امکان می دهد SQL پارامتری را بنویسید که به پایگاه داده شما باز می نویسد. کنش‌ها را می‌توان به دکمه‌های روی داشبورد متصل کرد تا گردش کار سفارشی ایجاد شود. حتی می‌توانید فرم‌های پارامتری را که برای جمع‌آوری داده‌ها تولید می‌کنند، به‌صورت عمومی به اشتراک بگذارید.

en: Here are a few ideas for what you can do with actions
fa: در اینجا چند ایده برای آنچه می توانید با اقدامات انجام دهید وجود دارد

en: Create a customer feedback form and embed it on your website.
fa: یک فرم بازخورد مشتری ایجاد کنید و آن را در وب سایت خود قرار دهید.

en: Mark the customer you’re viewing in a dashboard as a VIP.
fa: مشتری را که مشاهده می کنید در داشبورد به عنوان VIP علامت بزنید.

en: Let team members remove redundant data.
fa: به اعضای تیم اجازه دهید داده های اضافی را حذف کنند.

en: See an example
fa: یک نمونه را ببینید

en: Select a collection
fa: یک مجموعه را انتخاب کنید

en: (optional)
fa: (اختیاری)

en: must be a positive integer value
fa: باید یک عدد صحیح مثبت باشد

en: Button properties
fa: ویژگی های دکمه

en: Button text
fa: متن دکمه

en: Button variant
fa: نوع دکمه

en: Pick an action
fa: اقدامی را انتخاب کنید

en: Change action
fa: عمل را تغییر دهید

en: Action Settings
fa: تنظیمات عمل

en: Action Button
fa: دکمه اکشن

en: Text Card
fa: کارت متن

en: This card does not support click mappings
fa: این کارت از نقشه برداری کلیک پشتیبانی نمی کند

en: When a user adds a new filter to a dashboard or a SQL question, Metabase will scan the field(s) mapped to that filter in order to show the list of selectable values.
fa: هنگامی که کاربر یک فیلتر جدید به داشبورد یا یک سوال SQL اضافه می کند، Metabase فیلد(های) نگاشت شده به آن فیلتر را اسکن می کند تا لیست مقادیر قابل انتخاب را نشان دهد.

en: Select a model
fa: یک مدل انتخاب کنید

en: Toggle sidebar
fa: نوار کناری را تغییر دهید

en: How should users filter on this column?
fa: کاربران چگونه باید در این ستون فیلتر کنند؟

en: Selectable values for {0}
fa: مقادیر قابل انتخاب برای {0}

en: Search for a question or model
fa: جستجوی یک سوال یا مدل

en: Where values should come from
fa: ارزش ها باید از کجا بیایند

en: You haven’t connected a field to this filter yet, so there aren’t any values.
fa: شما هنوز فیلدی را به این فیلتر وصل نکرده‌اید، بنابراین هیچ مقداری وجود ندارد.

en: We don’t have any cached values for the connected fields. Try one of the other options, or change this widget to a search box.
fa: ما هیچ مقدار کش برای فیلدهای متصل نداریم. یکی از گزینه های دیگر را امتحان کنید یا این ویجت را به کادر جستجو تغییر دهید.

en: Model or question to supply the values
fa: مدل یا سوال برای ارائه مقادیر

en: Pick a model or question…
fa: انتخاب مدل یا سوال…

en: Column to supply the values
fa: ستون برای ارائه مقادیر

en: Pick a column…
fa: انتخاب یک ستون…

en: This model doesn’t have any text columns.
fa: این مدل هیچ ستون متنی ندارد.

en: This question doesn’t have any text columns.
fa: این سوال هیچ ستون متنی ندارد.

en: Please pick a different model or question.
fa: لطفا مدل یا سوال دیگری را انتخاب کنید.

en: Pick a model or question
fa: مدل یا سوالی را انتخاب کنید

en: An error occurred in your query
fa: خطایی در درخواست شما رخ داد

en: Enter one value per line.
fa: در هر خط یک مقدار وارد کنید.

en: From connected fields
fa: از فیلدهای متصل

en: From another model or question
fa: از مدل یا سوال دیگری

en: Custom list
fa: لیست سفارشی

en: Dropdown list
fa: لیست کشویی

en: Input box
fa: جعبه ورودی

en: Select at least one column
fa: حداقل یک ستون را انتخاب کنید

en: Item {0} of first {1}
fa: مورد {0} از {1} اول

en: Item {0} of {1}
fa: مورد {0} از {1}

en: Deselect All
fa: همه را لغو انتخاب کنید

en: Choose a link
fa: یک پیوند را انتخاب کنید

en: Sorry, you don't have permission to see this link.
fa: با عرض پوزش، شما اجازه دیدن این لینک را ندارید.

en: Show row totals
fa: نمایش مجموع ردیف

en: Show column totals
fa: نمایش کل ستون ها

en: Link card
fa: کارت پیوند

en: Revoke link
fa: لغو پیوند

en: Public Action Form Listing
fa: فهرست فرم اقدام عمومی

en: No actions have been publicly shared yet.
fa: هنوز هیچ اقدامی به صورت عمومی به اشتراک گذاشته نشده است.

en: Run {0}?
fa: {0} اجرا شود؟

en: Choose a record to update
fa: رکوردی را برای به روز رسانی انتخاب کنید

en: No action assigned
fa: هیچ اقدامی تعیین نشده است

en: Actions are not enabled for this database
fa: اقدامات برای این پایگاه داده فعال نیست

en: You cannot connect variables to link cards.
fa: شما نمی توانید متغیرها را به کارت های پیوند متصل کنید.

en: Open this card's action settings to connect variables
fa: تنظیمات عملکرد این کارت را برای اتصال متغیرها باز کنید

en: Add a saved question
fa: یک سوال ذخیره شده اضافه کنید

en: , or
fa: ، یا

en: ask a new one
fa: جدید بپرس

en: How should users filter on this variable?
fa: کاربران چگونه باید روی این متغیر فیلتر کنند؟

en: Recipients will see this data just as you see it, regardless of their permissions.
fa: گیرندگان این داده ها را همانطور که شما می بینید، صرف نظر از مجوزهایشان، می بینند.

en: Charts in subscriptions may look slightly different from charts in dashboards.
fa: نمودارهای موجود در اشتراک‌ها ممکن است کمی متفاوت از نمودارهای موجود در داشبورد به نظر برسند.

en: Model details
fa: جزئیات مدل

en: action
fa: عمل

en: {0} ran successfully
fa: {0} با موفقیت اجرا شد

en: Action form
fa: فرم اقدام

en: Successfully updated
fa: با موفقیت به روز شد

en: Successfully ran the action
fa: اکشن با موفقیت اجرا شد

en: Shared Action Forms
fa: فرم های اقدام مشترک

en: Click Me
fa: مرا کلیک کن

en: Add link card
fa: افزودن کارت پیوند

en: Add action button
fa: دکمه اکشن را اضافه کنید

en: for {0}
fa: برای {0}

en: Add or remove columns
fa: اضافه کردن یا حذف ستون ها

en: Show Header
fa: نمایش سربرگ

en: It will also be removed from the filter that uses it to populate values. | It will also be removed from the {0} filters that use it to populate values.
fa[0]: همچنین از فیلتری که از آن برای پر کردن مقادیر استفاده می‌کند، حذف خواهد شد.

en: Timeout must be less than 100 years
fa: تایم اوت باید کمتر از 100 سال باشد

en: Change field settings
fa: تنظیمات فیلد را تغییر دهید

en: Field settings
fa: تنظیمات میدانی

en: Change options
fa: گزینه ها را تغییر دهید

en: Action parameters
fa: پارامترهای عمل

en: Configure your parameters' types and properties here. The values for these parameters can come from user input, or from a dashboard filter. {0}
fa: انواع و ویژگی های پارامترهای خود را در اینجا پیکربندی کنید. مقادیر این پارامترها می تواند از ورودی کاربر یا از فیلتر داشبورد باشد. {0}

en: Long text
fa: متن طولانی

en: Inline select
fa: انتخاب درون خطی

en: Date + time
fa: تاریخ + زمان

en: Run
fa: اجرا کن

en: Delete this content and the DB connection
fa: این محتوا و اتصال DB را حذف کنید

en: If you’re trying to migrate from a development DB to a production one, you don’t need to do this. You can just {0}
fa: اگر می‌خواهید از یک DB توسعه به یک تولیدی مهاجرت کنید، نیازی به انجام این کار ندارید. شما فقط می توانید {0}

en: edit your connection details.
fa: جزئیات اتصال خود را ویرایش کنید

en: Deleting this database will also delete everything based on it. If you’re really trying to do this, please check each of these boxes:
fa: با حذف این پایگاه داده نیز همه چیز بر اساس آن حذف می شود. اگر واقعاً می‌خواهید این کار را انجام دهید، لطفاً هر یک از این کادرها را علامت بزنید:

en: Deleting this database will also delete everything based on it. If you’re really trying to do this, please check the box below:
fa: با حذف این پایگاه داده نیز همه چیز بر اساس آن حذف می شود. اگر واقعاً می‌خواهید این کار را انجام دهید، لطفاً کادر زیر را علامت بزنید:

en: This will delete every saved question, model, metric, and segment you’ve made that uses this data, and can’t be undone!
fa: با این کار هر سوال، مدل، متریک، و بخش ذخیره‌شده‌ای که از این داده‌ها استفاده کرده‌اید حذف می‌شود و قابل بازگشت نیست!

en: If you’re sure, please type {0} in this box:
fa: اگر مطمئن هستید، لطفاً {0} را در این کادر تایپ کنید:

en: Are you completely sure?
fa: آیا کاملا مطمئن هستید؟

en: Delete {0} saved question | Delete {0} saved questions
fa[0]: {0} سوال ذخیره شده را حذف کنید

en: Delete {0} model | Delete {0} models
fa[0]: مدل {0} را حذف کنید

en: Delete {0} metric | Delete {0} metrics
fa[0]: اندازه گیری {0} را حذف کنید

en: Delete {0} segment | Delete {0} segments
fa[0]: بخش {0} را حذف کنید

en: Edit Link
fa: ویرایش لینک

en: Edit definition
fa: ویرایش تعریف

en: Archive {0}?
fa: {0} بایگانی شود؟

en: Public action form
fa: فرم اقدام عمومی

en: Disable basic actions?
fa: اقدامات اساسی غیرفعال شود؟

en: Disabling basic actions will also remove any buttons that use these actions. Are you sure you want to continue?
fa: غیرفعال کردن اکشن‌های اصلی، دکمه‌هایی را که از این کنش‌ها استفاده می‌کنند نیز حذف می‌کند. آیا مطمئن هستید که میخواهید ادامه دهید؟

en: Disable
fa: غیر فعال کردن

en: Disable basic actions
fa: غیرفعال کردن اقدامات اساسی

en: Create basic actions
fa: اقدامات اساسی را ایجاد کنید

en: Actions menu
fa: منوی اقدامات

en: Running Actions is not enabled for database {0}
fa: در حال اجرا برای پایگاه داده فعال نیست {0}

en: Action list
fa: لیست فعالیت ها

en: No actions have been created yet.
fa: هنوز هیچ اقدامی ایجاد نشده است.

en: Get started quickly with some basic actions to create, edit and delete, or create your own from scratch.
fa: به سرعت با برخی از اقدامات اساسی برای ایجاد، ویرایش و حذف، یا ایجاد خود از ابتدا شروع کنید.

en: Preview the query
fa: پیش نمایش پرس و جو

en: Query preview
fa: پیش نمایش پرس و جو

en: Returns the current timestamp (in milliseconds).
fa: مُهر زمانی فعلی (بر حسب میلی ثانیه) را برمی گرداند.

en: Returns the current timestamp (in milliseconds). Currently {0} in {1}.
fa: مُهر زمانی فعلی (بر حسب میلی ثانیه) را برمی گرداند. در حال حاضر {0} در {1}.

en: "month"
fa: "ماه"

en: Other charts
fa: نمودارهای دیگر

en: Timeline event card
fa: کارت رویداد خط زمانی

en: Timeline card header
fa: هدر کارت خط زمانی

en: body row {0}
fa: ردیف بدنه {0}

en: Still Waiting…
fa: هنوز منتظرم…

en: Whether to enable Actions for a specific Database.
fa: فعال کردن Actions برای یک پایگاه داده خاص.

en: Values can only be fetched for actions that require a Primary Key.
fa: مقادیر را فقط برای اقداماتی می توان واکشی کرد که به کلید اصلی نیاز دارند.

en: Error executing action.
fa: خطا در اجرای عملکرد.

en: C3P0 Number of threads awaiting checkout
fa: C3P0 تعداد رشته‌های در انتظار پرداخت

en: Unsupported implicit action kind
fa: نوع اقدام ضمنی پشتیبانی نشده

en: must be a valid json-query, something like ''.item.title''
fa: باید یک json-query معتبر باشد، چیزی شبیه ''.item.title''

en: Unsupported action type
fa: نوع اقدام پشتیبانی نشده

en: Must provide a database_id for query actions
fa: باید یک database_id برای اقدامات پرس و جو ارائه کند

en: Card does not have a parameter with the ID {0}
fa: کارت پارامتری با شناسه {0} ندارد

en: Invalid m field: {0}
fa: فیلد m نامعتبر: {0}

en: Must include prefix or search
fa: باید شامل پیشوند یا جستجو باشد

en: Error with autocomplete: {0}
fa: خطا در تکمیل خودکار: {0}

en: Missing field-ids for parameter
fa: شناسه‌های فیلد برای پارامتر وجود ندارد

en: Table ''{0}.{1}'' already exists
fa: جدول "{0}.{1}" از قبل وجود دارد

en: Unable to identify table ''{0}.{1}''
fa: شناسایی جدول "{0}.{1}" ممکن نیست.

en: Invalid DB permissions: If you have write access for native queries, you must have data access to all schemas.
fa: مجوزهای DB نامعتبر: اگر برای پرس و جوهای بومی دسترسی نوشتن دارید، باید به همه طرحواره ها دسترسی داشته باشید.

en: Sandboxes are an Enterprise feature. Please upgrade to a paid plan to use this feature.
fa: Sandbox ها یک ویژگی Enterprise هستند. لطفاً برای استفاده از این ویژگی به یک طرح پولی ارتقا دهید.

en: Invalid execution permission graph: {0}
fa: نمودار مجوز اجرای نامعتبر: {0}

en: ''load'' is deprecated and will be removed in a future release. Please migrate to ''import''.
fa: "بار" منسوخ شده است و در نسخه بعدی حذف خواهد شد. لطفاً به "واردات" مهاجرت کنید.

en: ''dump'' is deprecated and will be removed in a future release. Please migrate to ''export''.
fa: "dump" منسوخ شده است و در نسخه بعدی حذف خواهد شد. لطفاً به "صادرات" مهاجرت کنید.

en: Setting H2 sequence ids to proper values...
fa: تنظیم شناسه دنباله H2 روی مقادیر مناسب...

en: Can''t decrypt secret value with MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY
fa: نمی توان مقدار مخفی را با MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY رمزگشایی کرد

en: Can''t decrypt app db with MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY
fa: نمی توان db برنامه را با MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY رمزگشایی کرد

en: Query cancelled
fa: پرس و جو لغو شد

en: Warning: missing type mapping for parsing BigQuery results of type {0}.
fa: هشدار: نگاشت نوع برای تجزیه نتایج BigQuery از نوع {0} وجود ندارد.

en: datetimeDiff only allows datetime, timestamp, or date types. Found {0}
fa: datetimeDiff فقط به انواع تاریخ، مهر زمانی یا تاریخ اجازه می دهد. پیدا شد {0}

en: now is not supported for MongoDB versions before 4.2
fa: اکنون برای نسخه های MongoDB قبل از 4.2 پشتیبانی نمی شود

en: incorrect value: {0}
fa: مقدار نادرست: {0}

en: violates not-null constraint
fa: محدودیت non-null را نقض می کند

en: Error preparing statement: {0}
fa: خطا در تهیه بیانیه: {0}

en: Comma separated names of {0} that should NOT appear in Metabase
fa: نام‌های {0} با کاما از هم جدا شده و نباید در Metabase ظاهر شوند

en: Comma separated names of {0} that should appear in Metabase
fa: نام‌های {0} با کاما از هم جدا شده و باید در Metabase ظاهر شوند

en: You can use patterns like "auth*" to match multiple {0}
fa: می‌توانید از الگوهایی مانند «auth*» برای تطبیق چند {0} استفاده کنید.

en: Would you mind taking a quick 5 minute survey to tell us how it’s going?
fa: آیا دوست دارید یک نظرسنجی سریع 5 دقیقه ای انجام دهید تا به ما بگویید که چگونه پیش می رود؟

en: Actions must be made with models, not cards.
fa: اقدامات باید با مدل انجام شود، نه کارت.

en: Cannot make a question from a model with actions
fa: نمی توان از یک مدل با اقدامات سؤال کرد

en: invalid parameterized_object_type
fa: parameterized_object_type نامعتبر است

en: Invalid parameter source {0}
fa: منبع پارامتر نامعتبر {0}

en: Error updating Settings last updated value: {0}
fa: خطا در به‌روزرسانی تنظیمات آخرین مقدار به‌روزرسانی شده: {0}

en: Invalid locale: {0}
fa: منطقه نامعتبر: {0}

en: Invalid day of week: {0}
fa: روز هفته نامعتبر: {0}

en: Error fetching token status from {0}:
fa: خطا در واکشی وضعیت نشانه از {0}:

en: MB_API_KEY is not set. See {0} for details
fa: MB_API_KEY تنظیم نشده است. برای جزئیات بیشتر به {0} مراجعه کنید

en: Session timeout must be less than 100 years.
fa: زمان پایان جلسه باید کمتر از 100 سال باشد.

en: Session timeout amount must be positive.
fa: مقدار وقفه زمانی جلسه باید مثبت باشد.

en: {0}, {1}, and {2}
fa: {0}، {1}، و {2}

en: Field {0} has not been used since {1}. Skipping...
fa: فیلد {0} از {1} استفاده نشده است. پرش...

en: Found DBMS version {0}
fa: نسخه DBMS پیدا شد {0}

en: Could not determine DBMS version
fa: نمی توان نسخه DBMS را تعیین کرد

en: received
fa: اخذ شده

en: value must an array with :field id-or-name and an options map
fa: مقدار باید آرایه ای با شناسه یا نام فیلد و نقشه گزینه ها باشد

en: value must be a valid UUID.
fa: مقدار باید یک UUID معتبر باشد.

en: value must be an instance of {0}
fa: مقدار باید نمونه ای از {0} باشد

en: Value must be a map.
fa: ارزش باید یک نقشه باشد.

en: No current user found
fa: کاربر فعلی پیدا نشد

en: Open the Metabase drill-through menu
fa: منوی متحرک Metabase را باز کنید

en: Expression
fa: اصطلاح

en: You can reference columns here in functions or equations, like: floor([Price] - [Discount]). Click for documentation.
fa: می‌توانید در اینجا به ستون‌ها در توابع یا معادلات ارجاع دهید، مانند: کف ([قیمت] - [تخفیف]). برای مستندات کلیک کنید

en: Open expressions documentation
fa: باز کردن اسناد عبارات

en: Open the drill-through menu
fa: منوی تمرینی را باز کنید

en: plus
fa: به علاوه

en: minus
fa: منهای

en: Native Query
fa: پرس و جو بومی

en: Error calculating column name for {0}: {1}
fa: خطا در محاسبه نام ستون برای {0}: {1}

en: Standard deviation of {0}
fa: انحراف استاندارد {0}

en: Error calculating display name for {0}: {1}
fa: خطا در محاسبه نام نمایشی برای {0}: {1}

en: Cumulative sum of {0}
fa: جمع تجمعی {0}

en: Saved Question #{0}
fa: سوال ذخیره شده #{0}

en: Cumulative count of {0}
fa: تعداد تجمعی {0}

en: No join named {0}
fa: عضویتی با نام {0} وجود ندارد

en: Invalid :field clause: column {0} does not exist
fa: عبارت :field نامعتبر: ستون {0} وجود ندارد

en: Cannot find Table {0}
fa: نمی توان جدول {0} را پیدا کرد

en: Don''t know how to set options for {0}
fa: نمی دانم چگونه گزینه ها را برای {0} تنظیم کنم

en: type-of {0} returned an invalid type {1}
fa: type-of {0} یک نوع نامعتبر را برگرداند {1}

en: Don''t know how to determine the base type of {0}
fa: نمی دانم چگونه نوع پایه {0} را تعیین کنم

en: Join aliases must be unique at a given stage of a query
fa: نام مستعار پیوستن باید در مرحله معینی از پرس و جو منحصر به فرد باشد

en: Stage {0} does not exist
fa: مرحله {0} وجود ندارد

en: Extracting {0} {1}
fa: در حال استخراج {0} {1}

en: query_execution cleanup successful, no rows were deleted
fa: پاکسازی query_execution با موفقیت انجام شد، هیچ ردیفی حذف نشد

en: Cleaning up query_execution table
fa: در حال تمیز کردن جدول query_execution

en: query_execution cleanup successful, {0} rows were deleted
fa: پاکسازی query_execution با موفقیت انجام شد، {0} ردیف حذف شد

en: query_execution cleanup failed
fa: پاکسازی query_execution ناموفق بود

en: Retention policy for the `query_execution` table.
fa: خط مشی حفظ جدول «پرس و جوی_اجرای».

en: MB_AUDIT_MAX_RETENTION_DAYS is set to {0}; using the minimum value of {1} instead.
fa: MB_AUDIT_MAX_RETENTION_DAYS روی {0} تنظیم شده است. در عوض از حداقل مقدار {1} استفاده کنید.

en: Must be a string like 2020-04 or 2222-11.
fa: باید رشته ای مانند 2020-04 یا 2222-11 باشد.
